Prvá návšteva gynekológa. Čo budem potrebovať?

matka0
27. jan 2008

prosim vas poradte mi. tento tyzden sa chystam ist prvykrat ku gynekologovi a nechcem o tom nikomu povedat. mam 17 rokov a sex som este nemala ale panna uz nie som.prosim vas poradte mi co mi tam treba ci nejake peniaze alebo doklady..dakujem

lenkalienka4
27. jan 2008

😅 😅 😅
ako si prisla o panenstvo bez sexu?????????? bude ti treba obciansky a karticku poistenca, to je vsetko, vela stastia 😵

matka0
autor
27. jan 2008

ved vies aj s prstami sa to da 😅 kus trapne o tom hovorit 😖

matka0
autor
27. jan 2008

ja som sa rozhodla ist ku gynekologovi pretoze sa mi ,,tam" spravila taka mala hrcka a to uz je par mesiacov ale ona niekedy zmizne a vrati sa a bojim sa co to moze byt neviete mi niekdo povedat prosim? 😕

vesi
27. jan 2008

panna, ešte si, pokiaľ viem, prstami o panenstvo neprídeš 🙂 hrčka môže byť cysta na bartoliniho žľazách, nie je to nič vážne, ja som ju mala 8 rokov kým sa zväčšila a dala som ju vyoperovať 🙂 ale určite k tomu gyn. chod, on lepšie posúdi čo to je 😉 okrem toho v tomto veku by bolo vhodné navštíviť gynekologa aj kvôli pravidelnej prehliadke 🙂

julia225
27. jan 2008

vcera som citala, ze na prehliadku s dievcatkom sa ma ist medzi 10-12 rokom, ak su problemy tak skor.a samozrejme hned pri nastupe prvej menstruacie, to je snad samozrejmost...
matka0 nezabudni sa uvolnit, trochu blbe to je to vysetrenie, ale pripominaj si, ze ved to je lekar, vidi to 100X denne, a urcite si vezmi suknicku, nebudes tam stat naha, ak ti nahodou nedaju plachticku 😉
a tu hrcku mas dnu? 😒 vo vagine, ci na povrchu niekde...

julia225
27. jan 2008

ja som tiez neprisla o anenstvo pri sexe, ver mi vesi da sa to... 😅 😝
ak krvacala tak asi vie ci prisla ci nie... 😒

nitka
27. jan 2008

vesi da sa aj bez sexu 😉

matka0
autor
27. jan 2008

tu hrcku mam na povrchu nie vo vnutri tak ja dufam ze to nic nebude 🙂 dakujem vam za rady a ja teda neviem pokial viem o panenstvo sa da prist aj inak ako pri sexe 😕 tak mi drzte palce asi tam pojdem v utorok

vesi
27. jan 2008

oki, nechám sa poučiť 😀 😀

julia225
27. jan 2008

matina niekde v oblasti bikin? to moze byt aj mazova zlaza, ja som to tiez mala, da sa to vytlacit... 😝 ja som si to sama... ale to ta z gyndy poslu rovno na chiru a tam ti to urobia a vycistia.... tot moj nazor....
vesi 😀

dupinka
27. jan 2008

matka:

ak uz nie si panna (co posudi aj lekar) lebo niekedy aj prstami sa da prist o pananenstvo a nemusi,..., vysetri ta bud priamo cez vaginu alebo cez konecnik, urobi ti sono vysetrenie,...
Zalezi od vybavenia mbulancie, spravidla ma lekar plachtu, za ktorou sa pri sestricke zoblecies, cakas, kym vysetri predch. pacientku a prejdes k nemu na kozu. Moj gynekolog to ma urobene tak, ze sestricka ma klasika prijimaciu miestnost, kde robi len papiere, a ked prides do miestnosti lekara, po prvotnom pohovore posle do vedlajsej miestnosti, kde ma aj sono, vyzliect sa a v podstate len pred nim prejdem od pasa dole naha na kozu,...Ale tiez si zvyknem zobrat suknu, vyzleciem si len nohavicky,... Je to na tebe, ci s tym mas/nemas problem.. V podstate ta aj tak vidi dokonale, tak co skryvat. 😉

julia225
27. jan 2008

len ked mas suknu tak sa na kozu aspon netrepes s holym zadkom 😝 😀 😀 😀

matka0
autor
27. jan 2008

dakujem vam ale som dost nervozna neviem si to moc predstavit 😒 a este na toto som vobec nemyslela ze ci sa musim vopred objednat alebo mozem prist kedy mi to najviac vyhovuje? a plati sa volaco?

lenkalienka4
27. jan 2008

matka: nemala by si platit nic, ja sa napriklad vzdy objednavam vopred, zalezi od gynekologa aky ma postup. ved ked tam pojdes tak ti sestricka vsetko vysvetli, ked jej povies ze si tam prvý krát, alebo chod na gynekologiu s nejakou kamoskou ked si z toho taka nervozna, nemusis sa bat, ved tam chodia vsetky zeny 😉 🙂 😉

magg
27. jan 2008

matka0, to si prisla len o panensku blanu(mozno) nie o panenstvo.Lekar by sa ta aj tak mal opytat ci si uz mala pohlavny styk, tak mu povedz, co a ako. A nehanbi sa, ber to tak, ze pre neho je to bezne vysetrenie, ktore robi denne xkrat. Platit by si nemala nic, pre istotu si zober zo sebou kondom(znie to blbo, ale niekedy ho treba koli ultrazvuku). A s tym objednanim, to si musis zistit v ambulancii, niektori objednavaju, niektori nie

cervena_ciapocka
27. jan 2008

magg, naco si ma brat kondom? nerozumiem 😕

magg
27. jan 2008

no ja ked som bola prvy krat, uz som nebola panna a tak mi robili vaginalny ultrazvuk a tam bolo treba kondom, z hygienickych dovodov(samozrejme, ze som ho nemala), tak len pre istotu.

cervena_ciapocka
27. jan 2008

🙂 tak ked ho treba z hygienickych dovodov tak by ho mohol mat aj on, no teda ani mne by to nenapadlo

magg
27. jan 2008

no len zase pri tom pocte zien, ktore tam chodia, to by sa nestihol zasobovat, ja neviem, urcite to nevyzaduju vsade, ale zasa to nie je az take strasne zobrat zo sebou jeden kondom

sue13
27. jan 2008

Tak baby bola som na vag. UTZ uz vela krat ale nikdy odomna kondom nepytali.... 😒

katy2
27. jan 2008

mna v CAR bez kondomu ani nevysetri 😠

magg
27. jan 2008

vsade je to ine, mna vysetril aj bez neho, ale pouzil sterilnu rukavicu a to bolo take divne 😖

lenkalienka4
27. jan 2008

aj u nas treba kondom ked idu robit vaginalny ultrazvuk, minule jednu kocku poslal vonku do stanku nech si ide kupit a vrati sa spät 😅

sue13
27. jan 2008

Magg to nemyslis vazne s tou rukavicou?!??!??!! 😨

magg
27. jan 2008

sue - vazne, lebo mali vela pacientok na oddeleni, takze neboli zasobeni, pre istotu sestricka mava istu zasobu, ale ked som bola, ja tak akurat nevyslo,, 😅 , ono v podstate je to jedno, guma ako guma 😀

sue13
27. jan 2008

Fuuu tak to je fajn ze sa na tom zabavas 😉 . Ja som naozaj casto na takomto vysetreni a vzdy maju kondom a nikdy nechceli ani 1SK. Mimochodom Lujza je krasne meno 😉

magg
27. jan 2008

🙂 dakujem
Ono je to tak, ide o zmluvy s poistovnami, co im preplatia a co nie. Chapem, ze lekar to nemoze sponzorovat z vlastneho vrecka, ja som s ich starostlivostou maximalne spokojna, takze ma nezabije zobrat so sebou jeden kondom( aj ked daju sa kupit od sestricky, ale vtedy akurat nemali)ked uz dochadzam 45 km 😅

yonanevi
27. jan 2008

aj aj som si musela nosit kondom ked som isla na vysetrenie raz som nemala a doky pouzil rukavicu 😀 skoro som tam odpadla som si pripadala ako krava ked sa teli 😀 😀 no co uz aj take sa stava 😅

sue13
27. jan 2008

Yonanevi 😀 si ma rozosmiala 😀 . Magg jasne ze sa to da prezit, dolezite je ze si s nimi spokojna 😉 . Lebo to tiez nie je dnes lahke najst dobreho dokyho. Mne sa to uz na stastie tiez podarilo 😵 A dochadzam 23km a rada.

yonanevi
27. jan 2008

ja som vymakla super gynekologa a mam k nemu len 5 min ani mozno tolko nie, len prejdem cez cestu a som tam a je super taky starky ale srandista 😀 na prve vysetrenie mi hned povedal ci som tehu ze on by bol rad a ze nabuduce uz mam prist skoro a tehotna, a ze sa nemam nicoho bat ze ako to do mna vojde tak to aj vyjde 😀 😀 ta sme sa s manzelom nad tym tyzden smiali 😉