Prvé bábo v 30-tke. Čo si o tom myslíte?

martus
10. nov 2005

Čaute baby, chcem váš požiadať o radu. Mam 24 teraz som skončila školu a chceme mat babo okolo 30-tky, aby sme sa aspon ako tak zabezpečili (byvanie, finančne) a nemuseli ratať každu korunku (nič extra). Ja si myslím, že nič zlého na tom neni, len moje okolie sa tvári, že prečo tak neskoro. Čo si o tom myslíte? 😒

keva
10. nov 2005

keď sa tu tak nad tým zamýšlam a aké mám nervy v robote už asi týždeň tak ja do tej našej izby tú postielku nejako natlačím 😀 😀 😀 ale nie myslím, že každá milujúca žena a budúca matka, žena s dobrým srdiečkom prijme dieťatko aj keď príde aj v tom najnevhodnejšom čase.

katarinas
10. nov 2005

mackopu, nemôžeš porovnávať rodičov generáciu dozadu s nami... Dnešné 50-ročné ženy sú úplne iné, ako boli ich mamy v 50-ke a takisto my budeme iné, ako tie naše... To ide tak akosi s dobou... aj myslenie ľudí je iné ako pred 10-20rokmi...
Predstav si svoju mamu v tvojom veku... aká bola? Taká ako ty? Určite nie...

adkag
10. nov 2005

presne tak,to si aj ja myslim. len sa bojim,aby sme prilis dlho neplanovali a potom doplanujeme,ked sa budeme musiet dlho snazit,aby babatko prislo. takze zatial to berieme tak,ze este chvilu pockame,ale nerada by som to odkladala nejako dlho. ja by som v podstate baby uz aj brala,ale drahy este zrejme nie je na to pripraveny, takze pockam 🙂

martus
autor
10. nov 2005

Adkag, maximum znamená koľko sme schopný, t.j. žiaden zbytočný luxus navyše.Aby som nemusela platiť hypotéku do staroby. Zastávam názor, že pokiaľ mam možnosť si zarobiť a odložiť si peniažky treba splatiť z tej hypotéky čo najviac a potom ten zvyšok pomaličky aj s miminkom doplatiť.

bronau
10. nov 2005

katarinas, gratulujem!!! Ja som si odrobila po strednej 2 a po vyske 5 rokov a hoci som mala posledne dva roky pefektnu robotu, na matersku som sa strasne tesila. A nakoniec to dopadlo tak, ze som este vecers bruskom odchadzala z prace a rano uz bol maly na svete. Doma sa nudit urcite nebudes, to mi ver, ved ja ani nemam casu si vydychnut. Ak chces dietatku venovat vsetko, tak ti den bude kratky. A stoji to za to. Moje 2 spoluziacky su teraz tiez na materskej, jedna ma skoro polrocnu druhu dcerku a dalsia o par dni termin - tiez s prvym babatkom. A tak sa z toho spolu vytesujeme.

mouse
10. nov 2005

Dai, mas uplnu pravdu. Niekedy mam pocit, ze poniektori moji rovesnici maju 100 rokov a poznam ludi, ktori su aj po 70-siatke mlady, plny elanu a porozumenia. Napadol ma jeden pekny vyrok: Budme ako deti ale nebudme detmi. To znamena, ze clovek je hravy, citlivy a vnimavy ako dieta, ale vedome nesie plnu zodpovednost za svoje konanie, za svoje rozhodnutia. A o tom to je. Taky by mali byt rodicia 🙂

martus
autor
10. nov 2005

Mouse, ten výrok je super, idem si ho zapísať. 🙂

bronau
10. nov 2005

Financie su sice dolezite, ale ked sa chce, tak sa vsetko da, len treba vediet kde sa da usetrit. Ja napr. nekupujem drahe plienky, ale prisli sme na to, ze sa daju kupit plienocky, ktore vyzeraju tak isto ako znackove, len su o polovicu lacnejsie, vyraba ich totiz ta ista fabrika, len sa inac volaju a nemaju take uzasne balenia a reklamu, kvalita je vsak ta ista. A tak je to aj s inymi vecami. A velmi mi pomohli kamaratky , ktore mi pozicali fusak a overaliky a podobne. A samozrejme svokrovci a mama, najprv sa spytaju, co malemu treba a tak dostavame prakticke darceky.

caraida
10. nov 2005

s tym spominanym spravnym partnerom po svojom boku je velka pravda. niekto je na deti pripraveny skor, niekto neskor, niekomu sa zadari aj neplanovane nezabezpecenym, ale deti by mali prichadzat na svet z lasky, bars aj do nezabezpeceneho.
no pokial nie je partner naozaj ten, s ktorym tie deti splodit a vychovavat chceme, tak treba pockat. niekomu, ako mne, svitne az neskor, ze vztah nikam neviedol a dnes, s mojim terajsim partnerom nie sme spolu ani dva roky a vieme, ze deti, ak budeme moct, budu pokial mozno hned po svadbe... pretoze to tak obaja citime a na tuto ulohu sa velmi tesime.

bronau
10. nov 2005

Caraida, presne to som myslela. Ja som na vyske chodila skoro 4 roky s chalanom, o ktorom som si myslela, ze je pravy, ale on si to nemyslel o mne, co som sa dozvedela az ked ma uz tri mesiace podvadzal s inou. A myslela som , ze sa mi svet zruti. Ale po dvoch rokoch som spoznala svojho manzela a prisla na to, ze ten rozchod bolo to najlepsie, co sa mi vtedy mohlo stat.

zuzu
10. nov 2005

hmm zaujimava debata, ja len tolko este nemame nasetrene a zatial ani vlastne byvane, ale na vsetkom sa pracuje aj na dietatku 🙂 , s manzelom mame obaja 25 a nejak sme sa zhodli ze nebudeme cakat kym budeme mat vsetko co chceme lebo potom budeme mozno chciet este nieco ine atd. jednoducho babo chceme hned a na tom ostatnom tiez pracujeme, verime ze spolocne to zvladneme, ak bude treba uskromnime sa no ale snad aspon manzel bude stale pracovat 🙂

caraida
10. nov 2005

bronau, ano. u mna podobne. ale je to krasny pocit po tom vsetkom spoznat niekoho, kde obaja chceme spolu prezit cely zivot a vyvchovavat SPOLU deti, nie? ved je to take obrovske stastie... ja osobne som chvilami uz nadej stracala a o to viac si teraz vazim, koho mam doma... 🙂

mackopu
10. nov 2005

katarinas, veď ja som to tam napísala, že aj ja som sa prichytila, že som svojim rodičom povedala, že nám mladým nerozumia, ale ja si myslím, že táto naša generácia bude na tom ešte horšie ako naši rodičia, pretože doba je veľmi zlá a mladí sú na tom ešte horšie ako boli alebo sú naši rodičia. Každý sa len naháňa, stresuje, každý chce zabezpečiť tú svoju rodinku, chce sa mať ako tak. Pribúda rozvodov, krádeží a pod. Nebudem sa tu rozpisovať, veď to vidíme denno-denne. Alebo si myslíte, že nás sa to netýka. Vyhnú sa nám všetky problémy a peniažky nám budú padať z neba ako manna nebeská..... Prikláňam sa k názoru ostatných, že keď sa chce všetko ide.

bronau
10. nov 2005

Caraida, ten pocit je ozaj uzaaaaasny. A ked sa niekedy na mileho hnevam, tak mi to trva vzdy len par sekund, lebo potom mi dojde, ze am pred sebou toho najlepsieho manzela na svete. Mate aj vy uz babatko?

bronau
10. nov 2005

A este k tomu veku - ja som ucila na Gymnaziu maturantov - teda oproti mne sedeli 19 rocny dospelaci a vlastne som s nimi travila vacsinu dna, pripravovali sme sa na maturitu. A casto som mala pocit, ze som v triede najmladsia ja. 😉

zuzu
10. nov 2005

veru ked sa chce vsetko ide, aj pred 30-tkou mat dieta, splacat uver, chodit do prace a popritom aj studovat 😉 baby skutocne sa to da

bronau
10. nov 2005

dievcence asi sa budem musiet rozlucit - zobudza sa mi syn . papa.

mouse
10. nov 2005

Mackopu. Nasi rodicia to nemali o nic lahsie ako my. Len my sme zacali vnimat svet, ked v tom rodicia uz vedeli "lietat". Nie sme na tom horsie, len mame vacsie naroky. To je vsetko.

katarinas
10. nov 2005

áno, rozvodov pribúda, ale možno práve tým, že sa rozvádzajú tí, čo sa tak brali veľmi mladí a nepripravení... Ale okrem rozvodov pribúda aj svadieb... a to je to skvelé, nie? 😉

adkag
10. nov 2005

veru tak,mame vacsie naroky, zijeme komfortnejsie. kdeze by si to,co si mozme my teraz dovolit, mohli dovolit nasi rodicia a nedajboze stary rodicia?

caraida
10. nov 2005

bronau, este nie, chceme sa najprv zobrat, ale vlastne kvoli tomu sme sa rozhybali..🙂 a buduci rok, dnom svadby koncia okolky a ide sa na vec 😉 to ja budem tesne pred 30 a moj mily po 30🙂

bohaci sice nie sme, aj ked obaja robime ako divi, prenajaty byt sme hladali tak, aby sme ho vedeli zaplatit aj z jedneho platu, vyratali sme, ze nebudeme moct vymyslat, ale pri uskromneni nejako prezijeme a ostatok? ved ani my sme ako decka nemali nic moc, ale nasi sa nam dost venovali a o to sme boli spokojnejsi. no a ak sa nam zadari skor, aj to bude super, len hlavne, aby to vyslo...

zuzla2
10. nov 2005

sme na tom podobne ako zuzu..vlastne byvanie zatial nemame, nasetrene uz aj malilinko je, ale stale sa pracuje na tom, aby sme tak o 4-5 rokov si postavili dom, dokonca chcem ist znova do skoly...no na babetku sme zacali "pracovat" este 3mesiace pred svadbou..dosial neuspesne 😢 a tak to vyzera,ze do maja si budeme musiet dat pauzu ☹ (nie je to ani zo zdravotnych a uz toboz nie z financnych dovodov)..ale potom nas uz nezastavi nic..nechcem byt na mieste mnohych dievcat, ktore materstvo odkladali a dnes to lutuju, pretoze nemozu otehotniet-dokonca zopar ich mozno ani nebude mat vlastne babo ☹

keva
10. nov 2005

zuzla2 toho sa aj ja bojím, že materstvo budem do vtedy odkladať až bude neskoro. ale dúfam, že nie. a podarí sa nám to vtedy keď budeme na to pripravení.

bronau
10. nov 2005

No maly si to rozmysle, prevalil sa na brusko a haja dalej, 🙂. Caraida - ja som mala na svadbe 29 a pol a moj drahy je o rok mladsi ako ja. Nam s financiami pomahaju svokrovci. Manzel je jedinacik a nas maly Lacko je prvy vnuk a pravnuk a vsetci by ho len na rukach nosili. Az sa bojim, ci ho nerozmaznavame. A aj tak sme na ucte vecne v minuse. Ale nastastie aj tak sa da, este ze mame banky 😉 . A tak drzim palce, nech sa vam zadari. A ci to bude pred alebo po svadbe, to je jedno, ved ked budete na svadbe uz traja, tak to by bolo krasne.

mackopu
10. nov 2005

mouse, veď práve o tom to všetko je, že chceme všetko a nemáme dostatok financií. Sme náročnejší a potom z toho aj nervóznejší...

mouse
10. nov 2005

Tiez dufam, ze neprepiskneme ten spravny cas. Kazdej raz biologicke hodiny dotykaju, aj ked moja babicka mala poslednoho syna v 45. A ja som sa narodina, ked moja mama mala 35...

bronau
10. nov 2005

Ja som robila v Rakusku Aupairku a ta "zenska" mala prve dieta v 30 a posledne - PIATE - v 40. A zeby mala dake starosti, ci je na to stara , sa povedat neda. Tiez pravda, ze nemala ani starosti s peniazmi 😒

dorotka
10. nov 2005

ale ved ono to na vas pride ja som tiez hovorila ze az ked budeme byvat vo svojom 😉 ale to je stale v nedohladne kedze drahy este nema splatenu ani tu nadstavbu u svokry v ktorej byvama ale teraz sa uz neviem dockat svatby aby sme mohli zacat na tom intenzivne pracovat
a v 23 som si aj ja myslela ze v 30. uz snad budem zabezpecena mam skoro 28 a viem ze nebudem ale uz sa mi nechce cakat 😉

bronau
10. nov 2005

Najdolezitejsie je to, ze vy sa lubite, ze ste rozhodnuti, ostat spolu do konca zivota. Pre babatko treba hlavne citove zazemie, ci uz byvate v jednoizbovom, alebo v obrovskom dome. Ja napriklad obdivujem slobodne mamicky, ako to sami zvladaju. Neviem si to predstavit, lebo ked moj manzel na dva dni odide na sluzobku, tak mi tak strasne chyba

cicamica
10. nov 2005

Caute baby. Ja ked som mala co ja viem...hadam este aj 25 rokov, tak som si myslela, ze do tridsiatky casuuuu habadej, skor babo necem. Nejak presli dva rocky a uz sa obidvaja nevieme dockat kedy sa zadari zamiesit a svadbu tiez hadam niekedy stihneme popri skole, stavani domu a co ja viem coho 😉 myslim, ze je to o tom ake ma kto priority. A hypoteka? hmm ta je na vela vela rokov a keby sme mali cakat kym ju splatime tak sme rodicia dochodci 😀