Prvé bábo v 30-tke. Čo si o tom myslíte?

martus
10. nov 2005

Čaute baby, chcem váš požiadať o radu. Mam 24 teraz som skončila školu a chceme mat babo okolo 30-tky, aby sme sa aspon ako tak zabezpečili (byvanie, finančne) a nemuseli ratať každu korunku (nič extra). Ja si myslím, že nič zlého na tom neni, len moje okolie sa tvári, že prečo tak neskoro. Čo si o tom myslíte? 😒

vevusiatko
28. dec 2008

No taak ste mali pekne vianoce 🙂 My teraz neposluchame ale snad sa to vrati do starych kolaji 🙂) No nevadi dozenies to dalsi rok na vianocnych 🙂)

mywiel
28. dec 2008

Ja mam 31 a coskoro 32 a som rada, ze som sa neponahlala a ked sme sa rozhodli s manzelom po 8 rokov manzelstva ze chceme uz byt aj traja tak to vyslo na 1x, na buduci rok planujeme druhe babo a neskor este aj tretie, necitim sa stara ale ako 22 rocna a aj sme si uzili dvaja, pocestovali, no a s detickami to je zas ine tiez zlate, vesele, mam pocit, ze moja princeznicka vzdy patrila k nam. 😀 😵

lenk30
29. dec 2008

Ahojte. Aj ja sa pripájam k maminám po 30tke. S drahým sme už 13 rokov, takže času boloooo........ Manžel chcel aj skôr. Ten rozprával o bábätku, keď som mala 19. Ale ja som skončila školu, potom som sa chcela sama niekde uplatniť. V práci sa mi začalo dariť, firma sa mi rozbehla a stále bolo niečo prečo "ešte" nie. Tento rok som si povedala, že by bol dobrý na začatie skúšania otehotnenia, keďže 30tnička. Bábätko sa podarilo na prvý pokus, čo som veľmi šťastná. Lebo vždy by bolo niečo prečo ešte nie. A ako náhle som uvidela tú čiarku na teste, svet sa začal točiť do druhej strany........... A ten vek si myslím, že je naozaj výhodou, lebo si to obaja tak strašne užívame. Nemáme finančné problémy, môžeme mu dopriať......a aj po psychickej stránke mám pocit, že som "vyhýrená. A pravda je aj to, že problémy otehotnieť a potom väčšinou nesúvisia s vekom. Mám kamarátku ktorá otehotnela v 20 a celé tehu preležala, problémy s obličkami a neviem čo. A ja stará šára ..........
Už sa teším keď drobčeka budeme mať za chvíľku doma. už sa teším aj na to nočné vstávanie. A hlavné je, že bude cítiť, že ho veľmi veľmi ľúbime a už sme obaja vyrovnaní, spokojní a za ničím sa nepotrebujeme hnať 🙂

horallka
29. dec 2008

Mám kamošky rovesníčky, ktoré sa ešte len teraz rozbiehajú s otehotnením a bábätkami, a určite ani jedna z nich ešte nič nestratila.Pekne si to predtým užili- a teraz nemyslím len sexuálne- a teraz sa tešia na svoju životnú rolu a ja viem, že budú skvelé maminy. Ďalšia kamoška mala prvé bábo v tridsaťpäťke, malá je zdravá a krásna a ona aj s partnerom si žijú šťastne a spokojne. Keby som si mala vybrať- tak som tiež za tú tridsiatku- no ja som sa poponáhľala o jedno desaťročie. Ale zato mám druhé po tridsiatke a je to super. Cítim sa zrelšia, skúsenejšia a mám viac praxe.

sedmokrasska
30. jan 2009

Ahojte zienky. Chcela by som od Vas radu. Minuly rok som dala vypoved v praci, odisla som do zahranicia nieco si zarobit, zial nevyslo to, ako som predpokladala, a vratila som sa pred vianocami. Od vtedy si neviem najst pracu napriek tomu, ze mam VS a aku taku prax, som bezradna. Viem, ze zla situacia vsade. Ale prekvapil ma dokonca aj pristup firiem, kde mi mozno zo sto poslanych ziadosti odpovedali na 3. Kazdy den si poslem najmenej 5 ziadosti. A nic. Tak ma napadlo, ci nemam ist na matersku dovolenku. Mam priatela, sme spolu uz dost dlho, no sme prilis zodpovedny, na to, aby sme sa do toho teraz pustili, ale doma ostat bez prostriedkov so zalozenymi rukami tiez nemozem. Tak mi poradte, co mam robit? Mam sa vrhnut na materstvo? Neviem. Tiez, ked skoncim matersku, nebudem mat o nic vacsiu prax, ako teraz. Lamem si nad tym hlavu, ale nemam odpoved. Neviem, kde ma potom vezmu pracovat. Matku, sice s titulom ale len dvojrocnou praxou. Vzdy som to chcela riesit tak, ze ked budem zabezpecena, a vytesovat sa z nakupovania malinkatych veciciek a tak. Ale teraz, kebyze mame dietatko, tak by to bolo asi velmi poskromne. Vopred Vam dakujem za rady.

liana
1. feb 2009

velmi ma potešila táto téma kde je niekolko kočiek, ktoré mi dodali optimizmus že rodinka sa dá riešiť kludne aj po 30tke. Neviem čo so mnou je, ale v mojich 27 r. mi začalo asi hormonalne šibať, lebo čoraz viac som sklesnutejšia preto, že vízia rodiny, spoločneho života a zodpovednosti nijako neprichádza. a pritom som ešte donedávna bola zástancom toho, že do 30tky nič nezmeškám. a teraz si neviem vysvetliť, prečo zrazu nadávam a hromžím a bojím sa starnutia, keď druhá strana má ešte kopec času. a pritom túžim po kariíre, ktorá nijako neprichádza a bojím sa toho že keď v tej 30tke príde, tak zrazu ten život po ktorom nezmyselne túžim teraz, bude zrazu pre mňa absolutne nezaujímavý. Ale momentálne nemám inú možnosť ako pracovať na sebe a za tou karierou sa drať. No som ja normálna? 😀 😖

kacenqa
1. feb 2009

liana - ja som chcela kedysi dieta tak okolo 27-28. lenze osud to chcel dako inak, kedze som v 25 bola stale sama a svojho muzika som stretla az ako 26 rocna, tak sa mi to cele posunulo. ale vobec nelutujem, do tej 30tky som sa stihla aj vyblaznit, aj pocestovat, aj robotu som mala fajnu, ze som nieco nasporila, bytik sme kupili, postupne prerobili a tak nejak nam to vyslo, ze babo prislo v 30tke. pravda je ta, ze partner bol babu nakloneny...myslim, ze nam to vsetko krasne vyslo, vsetko klapalo jak hodinky neviem, ci je to zhoda nahod, alebo nam stastena priala, alebo len dobry timing...

ale som ozaj spokojna, pretoze svoje som si odzila a teraz sa v klude mozem venovat malej a povedat si, ze sa nemam kam ponahlat do roboty a tak pojdem z materskej na matersku...

starnutia sa neboj, ja napriklad ked vidim to cislo na papieri, ze 31, tak sa mi nechce verit, ze je to ozaj moj vek, stale sa citim tak na 25....ak momentalne mozes na sebe pracovat, tak pracuj, ono ziadna energia, ktoru do seba vlozis, ci uz do kariery alebo vzdelavania nie je minuta nadarmo, raz sa ti to zide...mozno sa bude tazsie opustat miesto, ak budes mat nejaku karieru za sebou, ale ver, ze to za to stoji, a je lepsie si nejaku tu prax a karieru zariadit teraz, aby si potom po materskej mala dobry zaklad a mala na com stavat...

vanessa123
1. feb 2009

ak sa mozem pridat , tak ja som vzdy chcela mat dietatko az okolo 30tky vzdy som si hovorila ze mam casu dost 🙂 teraz mam skoro 30rockov a dva roky /s prestavkami/ sa nam nedari 😔 , vela krat s povzdychnem ze som mala mat asi skor deticky 😵 ale vsetko je asi tak ako ma byt 🙂

3558
1. feb 2009

ahojte. dobru temu som tu nasla. tak vam poviem svoj pribeh.
ja som od puberty hovorila ze dieta az po 30ke. dovtedy som si uzivala, cestovala,dovolenkovala a chatovala a partner ma prehovaral uz od 28 rokov, ze by chcel babo. no ja som stale tvrdila ze az po 30ke.
a padlo mi 30, vysadila som antiku a do dvoch tyzdnov som bola v tom. bola som v soku, lebo som ratala s tym, ze mi bude taky rok trvat kym otehotniem, lebo ked uz som ,,stara,, tak to pojde pomalsie.
no a hned taky sok, ze som nevedela ci sa mam radovat, alebo nie. no to bola prva minuta a potom uz len pocit stastia. teraz ma maly pol roka a do roka chcem este jedno babo. nelutujem ze som mala dieta az po tridsiatke. prave ze sa citim pripravena byt matkou na 100%.som v pohode, nekricim na maleho ako niektore mamicky v obchodoch po uplne mrnavych detickach, proste citim sa fain.

vanessa vydrz este. cim viac sa snazis, tym to bude horsie. nemysli na to, a uvidis ze to pojde. ja mam tak 2kamosky po 30ke sa im par rokov nedarilo a uz maju rocne deti. 😉

medeana
4. feb 2009

ahojte.aj ja som 30nicka a teraz cakame nase prve babo
nesnazili sme sa nejako extra,asi tak rok a nakoniec sa to podarilo ked uz sme na tom tolko nedreli
teraz si to tehu naplno vychutnavam a vobec nelutujem ze az teraz.
skorej sa vlastne ani nedalo,lebo som sa s byvalym snúbencom rozisla po 5tich rokoch a dietatko sa nam ""nastastie"" nepodarilo. aj moja mama ma mala az po 30tke a ja ju predbehnem len o par mesiaov
teraz som uz dostatocne vyburena a scestovana,uzila som si krasne a divoke roky mladosti, teraz citim ze som dozrela a dietatko bude dosiahnutim vrcholu mojho zivota 🙂

kacenqa
4. feb 2009

zuzi - tak to sme na tom podobne, ja som na silva skoncila posledne balenie HAK a v januari, ked som mala ovulu, hovorim manzelovi, tak zo srandy ze teraz na to hupnime 😀 😀 aj sme hupli a bum tiez som hned ostala tehu. lenze to bolo zial mimomaternicove, tak sme prisli o mimco a ja aj o vajcovod a potom sme museli mat 4 mes pauzu a ked potom dokino dovolil tak som zas ostala tehu hned na prvy sup a to este doktr tvrdil, ze tento mesiac urcite nie, lebo som ovu mala na tej strane, kde nemam vajcovod...a vidis, zazraky sa deju a ja som napriek urcite nie ostala tehu. 😀 😀

tiez si to uzivam a mala si to uziva so mnou, je strasne dobre, neuplakane dieta, prave naopak, vysmiate slniecko, miluje ludi, obecenstvo, no hotova herecka. a nemam sa kam ponahlat a ked mi dr. teraz povoli, tak sa zacneme snazit o druhe (som po cisaraku takze rok pauzu sme museli mat minimalne, uvidime co povie po prehliadke)

no ale proste ako sa vravi su zeny o ktore staci trenky hodit a su v tom, tak asi k nim obe zuzi patrime 😉

3558
5. feb 2009

dufam ze to tak budeme mat aj s druhym babom. 😀 😀 😀 😀
to by som si mohla teda naplanovat na 31.10 2009 a narodilo by sa mi presne 4.7. ako Samko 😀 😀 😀 😀
a bol by medzi nimi presne 2roky rozdiel. inak vazne o tom premyslam. nech maju spolu narodky. viem ze to nebude presne na den, ale za skusku nic nedam 😀 😀 😀 😀 😀 no nie?

kavaapalma
7. feb 2009

ahojte,ja sa tiez pridam,vydavala som sa tesne pred 30-kou a uz zhruba osem mesiacov sa snazime o babo...zdravotne som uplne v poriadku takze to chce zrejme cas a klud...
tiez som si uzila svoje a poriadne sa vyburila a nemyslim,zeby som nieco zmeskala ked som sa vydala neskor,lebo aj tak svojho manzela som stretla ako 27rocna a to mi predtym vsetci hovorili nech tolko nevyberam lebo preberiem a ostanem sama,no ja som stastna ze som si urobila po svojom a nic nelutujem... ale keby mi bolo sudene stretnut svojho manzela skor tak sa mozno vydam skor... 😅

stankatt
15. feb 2009

ahojte, ja som rodila 6/8/08 a 30tku som mala 17/8/08, tak som mala krasny darcek 🙂 Monika je moje prve dieta 🙂

briketa
24. apr 2009

ja by som neodsudzovala ani karierizmus. to, ze zena urobi karieru a ma deti az neskor je tak isto dobre. ved z mojho dosiahnuteho uspechu budu tak isto prosperovat moje deti. a ja osobne budem vdacne detom prikladom a budem stastna, ked tiez budu chciet budovat karieru. prve som mala po trisdiatke a druhe bude v 34

caly8
3. máj 2009

super téma 🙂

tak ja som svoje prvé dieťa porodila presne v deň svojich 30 narodenín a to teraz 3.2.2009 😵 povedala som manželovi či by sme to neskúsili aby sme to trafili a presne to sadlo.. bolo to úžasné v pôrodnici si otvorili šampanské a spapali tortu na naše zdravie 🙂
myslím, že to bolo načasované akurát ja som dokonca v 4 masiaci tehotenstva otvorila obchod (kvety) a pracujem v ňou s prestávkou akurát január,február..takže zatiaľ to s pomocou maminy zvládame v pohode a to moju Elinku len kojím...
sú toto moje najšťastnejšie chvíle v živote 🙂

emily4
4. máj 2009

ahojte maminkám gratulujem a pripájam sa aj ja. 30 tku som mala minulý rok v novembri a ešte nie sme tehotní a hovorím čo byť má bude 🙂 🙂

prasiatko30
4. máj 2009

tiez si nemyslim, ze v dnesnej dobe je mat dieta po 30tke nejaky hazard - skor racionalna volba a vela zien je po tej 30tke uz viac menej vyrovnanych, rozumnych, dostatocne dozretych na to aby mali aj vlastne deti - to patri aj pre mna ja som sa potrebovala vyburit a teraz do pohody mozu byt aj deti 😵.

janetina
4. máj 2009

a po 35 druhe??? 🙂

netmona
12. máj 2009
mamartinka
17. máj 2009

ahojte.je tazke mat dieta v 30?my sa uz z manzelom snazime cez 2 roky a zatial nic.sice teraz v marci som mala len 29 rokov pomaly ale isto sa blizi 30.myslite ze keby mi porod padol nieco cez 30 mam sa niecoho obavat?dakujem.inak super tema.

prasiatko30
17. máj 2009

nicoho sa neobavaj - v dnesnej dobe ten hrozostrasny vekovy prah - 30r neznamena ze budes na rizikovom od zaciatku tehotenstva ja som mala obe tehotenstva po 30tke a prezila a prezivam teda este - lepsie ako baby pred 20tkou - u nas v rodine mame dokonca jednu svagrianku sme tehulkovali skoro narovnako - ona je o nejake4-5 rokov mladsia a zakazdym musela lezat od 6m lebo mala riziko predcasneho porodu - a ja beham ako salena a nic mi nie je, ani cukor, ani vysoky tlak, ani mi nohy neopuchali - takze nie je to vsetko dane len vekom ale aj celkovym stavom a konstituciou matky. takze absolutne nenervac z toho ze mas uz okolo 30tky - v zahranici z toho aj tak vedu nerobia - kebyze mas uz okolo 40tky - tak este hadam aj hej ale 30r zena - rodicka nie je prilis stara na rodenie - aj ked sk doktori to tak velice radi podavaju 😉

mamartinka
17. máj 2009

dakujem.no ja by som rodila na Slovensku.tuna v Irsku nie.

nastasia
21. máj 2009

V novom case bola dnes priloha o rodicovstve a tam sa nejaky odbornik vyjadril, ze sanca otehotniet v 30- ke je uz iba 20% a v 40-ke je 5 percent a ze od 27. roku sanca klesa, tym nechcem povedat, ze mat prve dieta v 30 je neskoro, len uz moze byt problem otehotniet

prasiatko30
21. máj 2009

ako rozumela by som kebyze povie ze klesne o 20% ale ze sanca otehotniet je len 20% - to by v nasom vchode boli same umele oplodnenia - lebo vsetky susedky sme boli tehotne po 30tke - do jednej a bez problemov 😝 😝 - problem otehotniet moze mat aj mlada baba ktora presla niekolko zapalov - ale zdrava zena sa nemusi az tak obavat - naozaj po tej 40tke - nepoviem ale tesne po 30tke a v dnesnej dobe tak ako sa o seba vacsina zien starame - sport, zdrava vyziva a pod. - neviem nemozem tomu uverit - ale to je hold nazor slovenskych odbornikov - ako hovorim v zahranici sa na teba nikto nediva ze si uz stara zenska ked si prvorodicka nad 30tkou - proste normalny jav, viac sa tomu zacinaju venovat po 35tke a ked sa blizis k 40tke 😉 - takze ze by to zalezalo na zemepisnej sirke a dlzke 😵

nastasia
21. máj 2009

aj ja som bola dost sokovana tym cislom, tiez sa mi to zda dost vela. je pravda, ze dnes sa zeny lepsie stravuje, ale zas tie stresy su neporovnatelne(hypoteky, praca, atd...)

atevi
12. júl 2009

Ja som svetly priklad matky po 30, ktora vyvracia vsetky negativisticky pisane clanky.
Prve dieta sa narodilo terne pred 33 a druho tesne po 35. Otehotrniet sa podarilo vcelku rychlo, deti su zdrave a my sme stastni a citime sa velmi mladi.
Nie som ani unavena, ani frustrovana, ani nervozna, som uplne v pohode a uzivam si deticky. Kedze som ich chcela a tesila som sa na ne, som s nimi rada. Aj ked su nezbedne a neposlusne, som s nimi rada.
p.s. mamicky, myslite pozitivne a vsetko pojde lahsie.

mimi
12. júl 2009

ahojte, ja som tiez mamicka po 30 tke. Prve som porodila v 32 a teraz druhe, ak vsetko bude v poriadku v 35. Planujeme viac deticiek, mozno do 40 stihneme dalsie 🙂 Inac, sa citim ako 20 rocna 😀 😉

laculik
13. júl 2009

aj ja som rodila prve v 30ke. a citim sa na dvadsat 😀. Moje dve tety rodili pred vyse dvadsiatimi rokmi po 40ke. A moje blizke kamaratky (mam ich 6): dve maju 40 r, z coho jedna ma 8 m. babo a druha je tehotna, dalsia rodila v 32ke, dalsie tri 31, 32 a 34 rocne este nie su ani tehotne. Cize mne to pride az skoro, rodit pred 30 kou 😀 😀 😀

najjulinka
13. júl 2009

Moja babka prvé porodila ako takmer 33 ročná... Moju mamku 😀 😉 Dedko (mamkin otec) mal vtedy 37 (a skoro aj pol k tomu) rokov 😉 Druhé mali tesne potom a viac nemali.