Prvé bábo v 30-tke. Čo si o tom myslíte?

martus
10. nov 2005

Čaute baby, chcem váš požiadať o radu. Mam 24 teraz som skončila školu a chceme mat babo okolo 30-tky, aby sme sa aspon ako tak zabezpečili (byvanie, finančne) a nemuseli ratať každu korunku (nič extra). Ja si myslím, že nič zlého na tom neni, len moje okolie sa tvári, že prečo tak neskoro. Čo si o tom myslíte? 😒

bubet
18. nov 2005

Ahoj Petra,
neviem, ale zistim. Ona tam robi gazdinku ale urcite bude vediet kolko zarabaju ucitelky.

petra24
18. nov 2005

Veľmi pekne Ti ďakujem, bubet.... 😎

bubet
18. nov 2005

petra neni zac pondelok Ti napisem uz budem mat info z prvej ruky 🙂

petra24
18. nov 2005

Bubet,

ty sa kedy chystáš vydávať? 😀

bubet
18. nov 2005

termin sme si stanovili na 18. 2. 2006. Terz zaciname behat okolo toho a vybavovat

petra24
18. nov 2005

🙂 super, tak držím palce, nech sa všetko podarí tak ako má...

bubet
18. nov 2005

petra dakujem

martus
autor
18. nov 2005

Ak sa môžem spytať prečo až tak veľa?

mirko06
28. nov 2006

ahojte,
ja len k tejto teme tolko, tiez som hovorila, ze babo az po 30-ke a hla, mam 31 a rodila som 🙂 nic hrozne, tiez ma strasili, ze na prvorodicku je to neskoro a biologicke hodiny a tak.... a nakoniec som vraj mala ukazkovy porod (akoze na prvorodicku). a myslim si, ze zena je v tomto veku vyspelejsia a viac pripravena prevziat zodpovednost za vychovu babatka. tym netvrdim, ze mladsie nie 🙂

martus
autor
29. nov 2006

Ahoj Mirko06 gratulujem k babatku!

svetluska.p
1. dec 2006

ach babulky,ja som po dietatku tuzila zhruba od 22. Ale povedali sme si vtedy s muzikom, ze pockame este, on VS, ja VS, potom podnajom, potom sme zobrali brutal hypo a splacame. Takze ked sa financne pozbierame. Teraz v juli sa mi podarilo otehotniet. V 12tt som o babenko prisla. Mam 29 rokov, v auguste 30ka. A som total klbko nervov. Jednak sa trapim, pre to, co sa stalo, jednak ma desi predstava, ze potrva dlho, kym sa opat zadari a trapim sa aj dalsou vecou a to tym, ze mam pocit, ze som stratila cas. Ak by sa to teraz dalo vratit spat, tak si dietatko v tych 22 urobime. Proste k vsetkym tym stresom sa mi pridal dalsi a to faktor casu.

zuzanat
1. dec 2006

svetluska nieco podobne teraz riesim ja.Mam 24r. a v juni koncim VS, sice obaja pracujeme, ale platy nic moc, platim si skolu a mame uver.Cize materska teraz neprichadza do uvahy.Uver splatime ked ja budem mat 29rokov a tiez si davam otazku ci mam dovtedy vydrzat, lebo sa mi to zda dost neskoro ☹

certica
1. dec 2006

zuzanat, je plno ludi, co splacaju uvery a hypoteky pomaly do dochodku. Peniaze boli a budu... Necakajte, pokial mate, kde byvat. Ako napisala svetluska, najprv nechces a ked chces, zistis, ze to nemusi byt len tak sibnutim prutika 😉
Nechajte to na prekvapko a 😕 😵

zuzanat
1. dec 2006

ved aj ja si hovorim, ze ked sa nad tym budem strale zamyslat, tak deti nebudeme mat nikdy.Ale pravda je aj to,ze ak ostanem na matersku proste nebudeme schopni ten uver splacat ☹

certica
1. dec 2006

Urcite sa tie splatky daju upravit a rozlozit na viac rokov, v najhorsom. ved uvidite...Ide o to, ci tuzite po dietatku uz teraz a ide len o toto "obmedzenie".
Ja som mala prve (a zatial jedine 🙂 ) v 28, ale prakticky uz v 29 a to len preto, ze som sa nejak necitila na rolu matky, byt konecne za niekoho zodpovedna (ked uz nie za seba 😀 ). Nakoniec som to riskla a teraz viem, ze chcem urcite este jedno. takze v poslednej dobe riesim na jednej strane nejaky ten casovy odstup medzi detmi a na druhej moj a partnerov vek - no a tym padom sa ocitam v casovej tiesni 😖 .
A v zivote budes stale nieco riesit (ci s detmi alebo bez), bez toho by to v podstate bolo o nicom 😉 .

zuzanat
1. dec 2006

splatky som zistovala a nedaju sa uz rozlozit na viac rokokv, ked uz je to raz stanovene.Praveze sme chceli hned po skole (v juni)na nom zapracovat, uvidime ako sa to cele vyvinie 😔 Dufam vsak, ze deti budeme mat.Neviem si zivot bez nich vobec predstavit 😉

certica
1. dec 2006

Drzim palceky, neboj 😉

dorotka
1. dec 2006

no ja som skor ako v 28 ani na dieta nepomyslela mam sice rizikove tehotenstvo ale kto mi zaruci ze skor by take nebolo/ no teda jeden dovod by asi nebol/ ale dalsie dva mohli nastat aj skor

macho13
16. mar 2007

Moja manzelka mala teraz 32 a je v siedmom mesiaci ... zatial to zvlada velmi dobre a sme radi, ze sme nemali dieta niekedy po 20tke ... (a to sme spolu uz 14 rokov).
Keby sme mali dieta skor, urcite by sme to zvladli, ale teraz je to aj tak asi lepsie ...

susik77
16. mar 2007

Ahojte, ja budem mat 30 na jar, miminko sa narodi v auguste , do noveho bytu sa stahujeme v septembri. Citim sa fajn, sice prve tri mesiace boli komplikovane, ale teraz to vyzera byt super 🙂 . Uz som 6.rok po VS, myslim, ze 30 je idealny cas mat miminko 🙂

dobromila
17. mar 2007

zaujimava debata. Moje zivotne plany, ked som mala 20 vyzerali asi takto: pocas vysky si najst manzela, hned po nej sa vydat a do 30. dve deturence. I ked mi to celkom nevyslo, nakoniec tie 2 deti do 30. asi v pohode stiham, ak Boh da 😉 Sice som manzela spoznala az po skonceni skoly,ale so svadbou sme dlho neotalali a tak dnes, mam 26 a prve dietatko sa nam ma narodit v juli. Momentalne sice byvame v podnajme,tesne pred porodom sa stahujeme k svokrovcom - avsak nie do jednej izby ale do samostatneho bytu na poschodi ich rodinneho domu. Najidealnejsie by bolo byvat od zaciatku vo svojom, ale my budeme radi, ak sa nam raz podari postavit si domcek Nech je to aj az za 10 rokov. Uskromnime sa, mat deti je dôlezitejsie ako samostatne byvanie. Mozme byt radi, ze mame vobec takuto moznost.

Ono nikdy si nemoze byt clovek isty,ze od 5 ci 10 rokov bude na tom financne lepsie, ci horsie, stat sa moze vselico. Treba pozitivne mysliet a verit, ze vsetko sa na dobre obrati.

katy2
17. mar 2007

Ahojte, ja mam 37 a zatial babo nemame ☹ A to sa snazime uz 8 mesiacov... Vydavala som sa neskoro, ale dufam, ze sa zadari... Som tiez nestastna, lebo biologicke hodiny skutocne tikaju... ☹

musko
1. apr 2007

Katy, neboj, zadarí sa!
Ja mám o 2 mes 35 rokov a syn bude mať v auguste 2 roky.... Počkala som si - študovala som, pracovala a konečne stretla toho pravého - otca pre svoje deti. A tam máme Petríka. Druhé mimi plánujeme až keď bude mať Peťo 5-6 rokov. Chcem si užiť obe deti. Myslím, že 2 rýchlo po sebe sú náročné a splývajú dohromady.....

adetka
1. apr 2007

Mne sa moja dcerka narodila, ked som mala takmer 32 a ristvrte roka... dalsie dietatko planujeme, ked bude mat Mirka tri - styri roky... samozrejme musim pocitat, ze sa to nemusi podarit na prvy krat (v 30-ke som prisla o dve deticky spontannym potratom, nemyslim si, ze ich pricinou bol vek)... mojim dovody, preco az po tridsiatke boli... sprvu problemy s vlastnou intimitou... a nasledne vhodny muz 😉 ... so zabezpecenim sme problemy nemali... vdaka dedicstvu po starych rodicoch...

babacka
3. apr 2007

Ja som porodila dcerku v 30-ke. O nic som neprisla, takto to proste vyslo.
Napriek tomu co sa hovori o "neskorych" porodoch, moj porod bol naozaj velmi lahky a rychly. Nas do babatka tlacilo iba okolie, neviem, co je nenormalne na tom, ked zena neporodi 18-rocna 🙂

escada17
4. apr 2007

clovek mieni, panboh meni 😉 ja si osobne myslim, ze niekedy sa to ani neda planovat- nie rovnako stretavame dobrych partnerov alebo sa hned nedari, alebo sa necakane zadari 😉 ja som napr. mala "metu" - do 30tky dve deti, mam cerstvych 29, jedno uz mam a druhe cakam...tak aby bolo vsetko fajn. prve babo som mala v 27 a mne sa to zdalo ako super vek..ale kazdy to moze vidiet inak.

bluebell12sr
4. apr 2007

Nemyslim, za 30tka je vela, prave naopak, tuna v UK ak zena rodi ako 30rocna, tak ju povazuju este za velmi mladu mamicku 😎

escada17
4. apr 2007

nie je, ale mne sa napr. osobne zda take pekne, ze mlada mamina a uz vacsie deti a stale caja a zena chce mat deti viac a mozno nie po sebe, tak ale ked zacne v 30tke, tak v 35-ke uz ake su rizika..

lasenka
4. apr 2007

ahoj bluebell
deti sme mali v 25-tich.
Za ake by potom povazovali Anglicania nas? 😎 😀

zuzana76
4. apr 2007

ja cakam prve dietatko a v juni budem mat 31 rokov ale vsetci mi vravia, ze ani na to nevyzeram, mozno tak na 27 rokov, som spokojna, vyrovnana, vydata uz takmer 8 rokov, ale babo sa podarilo az teraz, este v 2005 som mala jeden zamlknuty potrat z dovodu mojej neliecenej choroby. U kazdeho je to individualne kedy sa citi byt pripraveny, ja sa citim byt naozaj pripravena az teraz.