Prvé bábo v 30-tke. Čo si o tom myslíte?

martus
10. nov 2005

Čaute baby, chcem váš požiadať o radu. Mam 24 teraz som skončila školu a chceme mat babo okolo 30-tky, aby sme sa aspon ako tak zabezpečili (byvanie, finančne) a nemuseli ratať každu korunku (nič extra). Ja si myslím, že nič zlého na tom neni, len moje okolie sa tvári, že prečo tak neskoro. Čo si o tom myslíte? 😒

alexandra
11. nov 2005

Ehm, co je to dovolenka..?

katarinas
11. nov 2005

aj tak si myslím, že ísť do práce po pol roku je príliš skoro... sesternica sa musela vrátiť do práce po roku (robí u polície, tak aby neprišla o flek musela nastúpiť) a bolo jej to veľmi ľúto... Našťastie našli šikovnú kočku, čo im malého varovala a malý Adamko si na ňu super zvykol... Ale sesternica vraví, že keď budú mať druhé, už sa tak rýchlo do práce nevráti...
Ja osobne si chcem materskú vychutnať do posledného dňa (samozrejme, ak nám to financie dovolia, lebo stať sa môže čokoľvek) a možno pri tej jednej materskej stihnúť aj druhé baby... 😀

sissik
11. nov 2005

napodobne sme radi, ze nam ju dali a to som im nevravela, ze berieme st. sporenie a v stavebnej sporitelni som nehovorila, ze vybavujeme hypo, lebo podla ich kriterii by sme asi jedno z nich nedostali
nastastie to nemali ako zistit v uverovom registri, lebo tam davaju len schvalene uvery, nie tie, co sa podava iba ziadost - tak to vam davam taky maly navod, ako mat menej problemov s bankami
a este je dobre mat aspon chvilu 2 ucty - na jeden ucet vam bude chodit vyplata. z druheho uctu budete platit vsetky ostatne vydavky a pripadne uvery. pri ziadosti o uver musite spravidla dolozit 3 posledne vypisy z banky, kam chodi vyplata. tam keby uvideli napr. 15 prevodov tak sa zacnu vypytovat a rypat.
takto uvidia ze pride vyplata a odide jedna suma a nenapadne nikoho rypat, v najhorsom poviete, ze si to odkladate bokom - a kedze je to v inej banke, tak si to nemaju ako zistit a vypis z toho uctu nepytaju 😎
hrozne, ale je to realita

zebricka
11. nov 2005

Ja poviem za seba: planujem mat dve deti za sebou, s asi dvojrocnym rozdielom, a ostanem s nimi doma, kolko to pojde.... chcem ich vidiet rast, robit prve kroky, hovorit prve slova.... faktom ostava, ze moj manzel a charakter mojej prace mi to umoznuju, verim, ze sa mi bude darit pracovat aj pri detoch, sice v obmedzenom rozsahu, ale dovodom je to, aby som mala aj ine myslienky, nakolko sa stretavam s nazorom mamiciek, ze sa doma nudia, ze im chyba aj ina cinnost..... no a potom niekedy aj dietatko tretie..... a keby sa nam to veeelmi zapacilo, tak aj dietatko stvrte... 😉 ..... s manzelom chceme mat velku rodinu, vraj nech je doma veselo..... 😀

sissik
11. nov 2005

no ja by som najradsej trojicky - jednym supom a mam to za sebou
zas sa nemusim pozerat na to, ako rastu 24 h denne 😉 a pritom uz teraz viem, ze ich budem mat rada,....
zazila som na vlastnej kozi, ked mi baba, co bola doma 2,45 roka vykricala, ze ja si mozem ist na diskoteku kedy chcem a ona nie - takze na zostavanie doma mam uz velmi vyhraneny nazor

katarinas
11. nov 2005

Ono je to aj vec dohody s manželom... každopádne človek sa nesmie obmedziť len na starostlivosť o dieťa... (a manžela)... Ja môjmu manželovi dávam dosť "voľnosti", aby sa mohol realizovať vo svojich záľubách a on mi je za to náležite vďačný a príde mu automatické, že keď budem doma s drobcom, čas, ktorý má dnes voľný mimo záľub bude robiť mamu on, aby som aj ja mohla ísť "medzi ľudí" 😀
Kočky, presne pri týchto myšlienkach ma napadá, že sa mi naozaj oplatilo "čakať" s vydajom a tehotenstvom, lebo keby som manžela nespoznala, asi by som bola dnes nešťastná a zatrpknutá... Skutočne, to najdôležitejšie je mať po svojom boku toho pravého... Dúfam, že on to vníma rovnako... 😀

sue
11. nov 2005

Myslím, že pravý čas na bábätko je (ako sa tu písalo) individuálny - niekto dokáže žiť s dvomi deťmi v jednoizbovom byte a je im skvele, niekto "potrebuje" domček, autíčko a fnančné zabezpečenie, každý je iný. Vek je tiež u každého iný...a nik nemá právo posudzovať druhého v riešení takýchto otázok...Rozhodovať sa treba s rozumom...ale treba do toho pripustiť aj srdiečko...aby sme neišli dieťaťu na stužkovú o paličke 😀

zebricka
11. nov 2005

Sue, ze o palicke... 😀 😀 😀 .... lebo toto aj ja hovorievam... ze nechcem mat deti tak neskoro, ze ked budu maturovat, ja budem jednou nohou v hrobe..... a o buducom otcovi ani nehovorim.... a tiez chcem, aby si moje deti uzili starych rodicov....

alexandra
11. nov 2005

sue myslim ze vsetky chceme dat svojim detom to naj naj.. Niektore kocky ale maju napriklad rodicov, na ktorych sa mozu spolahnut ze im pomozu ked bude treba. Ci uz financne, alebo inak. Su baby, ktore si pamataju z detstva najma starych rodicov, pretoze mama a otec boli neustale v praci a v strese, aby im mohli nieco kupit..
Na mne sa to odrazilo tak, ze chcem najprv mat byt a auto a mat splatene vsetky pozicky, alebo aspon ich vacsiu cast, aby som mohla byt najprv matka a manzelka a az potom zarabajuca zena.. To by bol idealny stav. Preto sa teraz z manzelom ideme zodrat, aby sme a 10 rokov uz na take veci ako hypoteka nemuseli mysliet.
Rovnako ale viem, ze keby sa podarilo, tak predame jedno auto, ja budem robit z domu, a nejak to zvladneme.. Tak dobre, aby malicke netrpelo ani nedostatkom veci, ale najma nedostatkom lasky..

marcelka
11. nov 2005

...ja nepotrebujem mať veľký byt /bývam s manželom v malom 1-izbovom bytíku bez balkona, ktorý sme si kúpili na úver a splácať ho budeme 17 rokov - teda už len 15,5 roka 😉 , ani auto /práve nám definitívne odišla Škodovka 120, už sa nedá naštartovať 😠 / ... potrebujem byť v prvom rade zdravá ! A nepotrebujem ísť na dovolenku k moru /napokon aj naša svadobná cesta bolo "len" na Donovaloch .../...
... určite je to o prioritách. Na druhej stane viem o čom niekotré dievčatá píšu, ale ja sama som žila v rodine, kde sme trpeli nedostatkom ... matriálnym /aj jedlom/, ale lásky sme mali vždy aj na rozdávanie, možno pre to to pre mňa nie je až tak důležité ... isteže, keby sa moje deti mali mať lepšie, že by som bola šťastná.
A vek? ja mám 25 a manžel 36 ...
... ale zdravie je naozaj na prvom mieste. Ja si žiaľ vyberať nemůžem a budem šťastná, keď mi lekári oznámia, že je rad na mňa 🙂 /nemám gynekologické problémy - aspoň o tých vážnych zatiaľ neviem, mám zdravotné problémy iného charakteru/. Ak ten čas nepríde, zariadíme si, aby prišiel ... dieťatko si adoptujeme.
... len to som chcela ...

katarinas
11. nov 2005

Je pravda, že z pohľadu veku rodičov a pomeru veku medzi rodičmi a deťmi je lepšie mať ich skôr... ľahko sa to však vraví dievčatám, ktoré toho pravého, s ktorým chcú mať deti, našli skôr... Hold, niekto musel hľadať o niečo dlhšie, a čas sa žiaľ počas hľadania nezastavil... 😒

alexandra
11. nov 2005

katarinas ale nie je to skvele, ze si ho nasla..? Predstav si kocky, ktorym sa to nepodari.. Poznam niekolko takych...

marcelka ved to je samozrejme, ze laska a zdravie su na prvom mieste.. A my sme napriklad na svadobnej ceste ani neboli.. Museli sme sa obaja vratit do prace... Velmi Ti drzim palce, aby si babatko mala, ludia ako Ty by si zasluzili len to najlepsie.. Uprimne a od srdca..

marcelka
11. nov 2005

Alex ...ďakujem.
Myslím, a som o tom presvedčená, že tých ľudí, ktorí by si to zaslúžili je na svete veľa. Našťastie 🙂 ...

alexandra
11. nov 2005

marcelka nie je zac, konstatovanie.. a aj ja verim ze hodnota, akou je rodina, bude opat uctievana tak, ako si zasluzi.. Ze si ludia uvedomia, ze nic viac nemame..

katarinas
11. nov 2005

a presne o tomto to, Marcelka, je... keď človek nemá nadelené zdravie ako "repa", vidí veci inými očami... naozaj by sme sa všetci (myslím všetci ľudia na zemi) mali naučiť dívať sa na veci aj z iného uhla...
Veľmi ti držím palce, aby ten tvoj (váš) čas na miminko prišiel. 😉

marcelka
11. nov 2005

Katarinas, vďaka 😉

barunka
11. nov 2005

marcelka, držím vám palce...
a ešte taký menší postreh... never vždy úplne lekárom, ak ti povedia, že dieťatko mať nemôžeš, alebo že to nebude také jednoduché... aj tí sa niekedy môžu mýliť a príroda si spraví čo sa jej zachce...
ja ti prajem veľa šťastie

alexandra
11. nov 2005

marcelka, barunka, presne tak.. Ani lekari nie su neomylni a netreba podcenovat silu lasky a tuzby...

mouse
11. nov 2005

Mame v rodine 3 zdrave, vesele deti, ktore sa narodili rodicom, ktori nemohli, alebo skor "nemali" mat deti zo zdravotnych dovodov... Laska je castokrat najsilnejsia medicina a dufam Marcelka, ze to tak bude aj v Tvojom pripade.

adkag
15. nov 2005

aj ja poznam pripady,kedy niekolko umelych oplodneni zlyhalo a teraz maju 2 vlastne deti 🙂
ja mam pocit,ze mame vsetko,co potrebujeme k priemernemu zivotu - byvame sice v dome so starymi rodicmi,ale priestoru mame dost, mame teda strechu nad hlavou, taktiez auto,aj ked to nepocitujem ako velku potrebu,kedze byvame 20 minut peso od centra mesta. s dietatom nam sice nema velmi kto pomoct, kedze mama a svokra pojdu do dochodku az o cca 12 rokockov, ale keby sme na to cakali,tak pochybujem,ze by sme niekedy deti mali. a byvaju vcelku blizko, takze aspon mimo pracovnej doby by snad pomohli.

ninuska
17. nov 2005

no mam 30 presne tento rok v maji som oslavila 30 a aj som sa vydala takpovediac jednym vrzom manzela poznam od detstva....hoci koli studiam sme neboli uplne neustale spolu....deti sme mohli mat hocikedy proste ja by som nikdy nebola povedala nie ...ale moj teraz uz manzel mal na to iny nazor takze sa cakalo rok ,dva, tri.... a dopadlo to tak ze mi nakoniec museli vyoperovat dva tyzdne pred svadbou vajecnik o dieta sa pokusame ale vobec sa nedari...a to si moj manzel myslel ze to pojde hned... ja sa na seba trochu hnevam lebo pravdepodobne nie je mojim zdravotnym problemom koniec takze keby som to bola riesila skor trebars 27 tak som mozno v 30 mohla mat dieta....ale vtedy som bola v poriadku zdravotne ..ja by som necakala na vasom mieste prilis dlho...lebo clovek nikdy nevie

sissik
18. nov 2005

ninuska - drzim palce, aby vam to vyslo a mali ste zdrave, dobre a krasne babetko
s tym cakanim je to take rozne, lebo my by sme boli s babatkom pod mostom alebo este pockame 3-4 roky a potom bude babetko najocakavanejsim clovekom na tomto svete 😉 a to mam 29 a dufam, ze ho budem moct mat
vo vyskumoch sa pise, ze po 30 klesa pravdepodobnost oplodnenia, tak sa drahy smial, ze budeme musiet skusat castejsie a ci mi to bude vadit? 😀

barunka
18. nov 2005

ninuska, držím ti palce, aby sa ti to bábetko nakoniec podarilo.... a nech je krásne a hlavne zdravé...
prajem veľa šťastia.

katka_g
18. nov 2005

tiež si myslím, že na dieťa sa treba cítiť, a nie ho mať len preto, lebo by ho už bolo treba, alebo sa pozerať na vek. Ja mám ešte 3 roky do tridsiatky a tiež som sa zamýšľala nad dieťatom, ale my ešte musíme počkať kvôli m§jmu zdravotnému stavu, ale vôbec si nerobím starosti s tým, že ho musím stihnúť do tej tridsiatky, lebo čo povedia ľudia ... Nech si každý myslí čo chce, a nech sa riadi podľa vlastného uváženia ...

ninuska
18. nov 2005

baby diky moc za podporu ono to zase nie je az take hrozne ale predsa len to clovek tak v uzadi v hlave nosi a obcas rozmysla ja som tym len chcela povedat ze niekedy sa vela rozmysla a mozno je to len na skodu veci..ked si spomeniem ako to zvladali nase mami tak sa musim smiat na siestu do roboty (aspom moja )
cize o pol siestej v jasliach strasne sa na tom bavime ako nas v zime urevane tahala za sebou....dnes sa mnohe zmenilo aspom v tom ze nie vsade je takato pracovna doba

sissik
18. nov 2005

ninuska, vsak zas tie pokusy o splodenie potomka nie su neprijemne, nie?
ako pisu babenky, treba sa najskor uvolnit a to vzadu v hlave pustit z hlavy von, hlavne ked uz sa obaja na babo citite
ja sa pamatam, ze raz ma zaniesli do skolky skor - mame sa zmenila pracovna doba zo 7 na 6 - zaniesli ma do skolky, tam sice bola otvorena len prezliekareb, ale nikto tam nebol - tak ma tam nechali samu, ze tam mam pekne sediet, ze kazdu chvilu pride ucitelka - mne sa ta chvila zdala dlha, tak som sa vybrala po schodoch dolu naproti ucitelke - nastastie som ju stretla na schodoch, lebo neviem, kam by som zasla 😎
no a vcera som videla v telerane sot zo skolky funiversity v ba - vyzera to uzasne a je otvorena az do 20:00! normalne som ostala prijemne prekvapena - a snad sa najdu nasledodovnici aj v inych regionoch, len skoda, ze cenu nepovedali 😉

bubet
18. nov 2005

sissik, robi tam moja kamaratka tak cenu viem presne je to 30 tisic bez dane mesiac
🙂

sissik
18. nov 2005

😲 to vazne? ty koki, neuveritelne, este ze sedim - a to som na cenove soky zvyknuta, lebo chystame prerabku a zhaname vane a tak

ninuska
18. nov 2005

tak tato suma aj mna sokuje ale snad sa objavi nejaka konkurencia ..... 🙂 🙂

petra24
18. nov 2005

Ahoj Bubet,

mozem sa spytat? rada by som raz pracovala v MS........kolko v takej super skolke zaraba ta tvoja kamaratka? 🙂