Prvý pôrod som mala cisársky rez. Ako to bude pri druhom?

slimkaaaaaa
3. jún 2013

ahoj ak som mala pred 2rokmi cisarsky a som druhy krat po 2 rokoch tehotna tak budem mat aj toto druhe tehotenstvo ukoncene cisarskym rezom?aj keby to tak nebolo ze by som sla spontane rodit bojim sa ze pri tlakoch by sa mi v tej rane mohlo nieco otrhnut co si otom myslite?dakujem

kacena4
3. jún 2013

precitaj si neico aj tu https://www.modrykonik.sk/forum/porod/klasicky-porod-po-cisarskom/
ale ja si osobne myslim, ze je to na zvazeni lekara on vie najlepsie ci treba aj druhy cisarak ci nie. a neboj po 2 rokoch od cisaraka sa da rodit aj prirodzene

jarmila1977
3. jún 2013

na konci tehotenstva ti lekari ultrazvukom skontroluju jazvu.a posudia,ci mozes rodit tentokrat prirodzene.ja som mala pred 14 rokmi cisarsky rez,potom dva prirodzene porody-pred 10 a 8 rokmi a ked sa mi mal minuly rok narodit syncek,lekari uvazovali nad cisarskym 🙂 bolo mi to tak vysvetlene.vzdy sa kontroluje jazva po predoslom tehotenstve.drzim palce.

katrinka8
3. jún 2013

Ahoj, kamoska mala prvy cisarsky a druhe babo rodila prirodzene. Zavisi od celkoveho Tvojho stavu, resp. stavu jazvy atd. Lekar by mal vediet zvazit, ci je druhy cisarsky nutny. Nie vzdy je 😉

barboritta
3. jún 2013

baby a neviete či sa dá pôrod po sc aj vyvolať?lebo ja mám čoskoro rodiť a cisára nechcem veľmi.vyzerá to u mňa tak že malá zapustí korienky 🙂 poslíčkovia 2 mesiace,otvorená nič.od sekcie preško 19 mesiacov

eunomia
3. jún 2013

@barboritta no to by aj mna zaujimalo. Ja budem mat ale viac od sekcie (2r aj 5m). Na poradnu do nemocnice nechodis? Tam by asi najskor vedeli povedat.

barboritta
4. jún 2013

@eunomia tam sa na poradne nechodí,len ku svojmu dr.,až na pôrod tam prídem.no neviem neviem či mi to dovolia

muca1212
4. jún 2013

Ja som rodila druhé po 1 roku a 9 mesiacoch ( po sekcií ) a robili mi sono jazvy , kde zistili že jazva je dosť tenká, tak som šla sekciou, pri spinale sa dr. rozprávali že chválabohu že robili sekciu, vraj tam bola už hroziaca ruptúra maternice ( prasknutie ). Takže ja by som po 2 rokoch neriskovala normálny pôrod, dosť skoro to je. Ale dali mi na výber, ja som si vybrala sekciu 🙂 prežila som si 15 hodinové kontrakcie a diky neprosím už 🙂 dobre že som sa tak rozhodla bohvie ako by to nakoniec dopadlo... držím palčeky nech to dopadne dobre, akokoľvek sa rozhodneš, záleží na tom sone a či cítiš tu jazvu.

ollako
4. jún 2013

Ahoj ja som rodila prvy porod sekciou, a druhy normalne, rozdeiel bol 2 roky 2 mesiace, zalezi preco si mala prvu sekciu, moj prvy syncek vazil po narodeni 3980 g tak vraj bol velky, mam zrejme uzsiu panvu, no nikdo mi ju predtym nezmeral, tak po dvojdnovom zapaseni s kontrakciami ma konecne sekciou vykupili, na druhu sekciu vraj nemaju indikaciu a tak som sa pripravovala na normalny vyvolavany porod tyzden pre terminom, malinkeho mi merali, panvu merali a vraj by to malo byt v pohode...nakonie vsetko prebehlo normalne, bolesti boli to je jasne...jazvu kontrolovali sonom, malinky sa narodil s vahou 3160 g a mozem povedat, bol to ten najemotivnejsi neopisatelny zazitok v mojom zivote a vobec nelutujem , bolo to krasne, bola som hrda ako som to zvladla a malinky bol krasne dobrucke babatko , teraz je uz z neho riadny sibal... 😉 ale vrami, zalezi aky bol dovod prvej sekcie, podla toho zvazia druhu sekciu..

barboritta
4. jún 2013

@ollako prosím ťa a ako ti ho vyvolávali?čípkom alebo infúziou?ja som prvú dcérku mala normálne,potom druhú kp takže sekcia a teraz je malá dobre,tak snád...a ako dlho si rodila?

danjelca
4. jún 2013

@barboritta po sekcii myslím nevyvolávaju porod...necháva sa to na prírodu.

ollako
4. jún 2013

@barboritta rano mi dali cipok, dve hodiny som lezala a kvapky na jedenie 3 x denne...a nejaku inejkciu do zadku vraj vitaminy, neviem presne, co to bolo....no prvy den vyvolavacka nezabrala, bola som zavreta uplne, tak mi lekarka nemohla ten cipok poriadne dat "za branku", tak druhy den znova...uz si to presne nepamatam, rano mi dali cipok, uz dobre, a potom tie kvapky a neviem,ci potom mi nieco davali znova, lebo sa nic nedialo az vecer o22:00 mi zacali 5 minutove intervali bolesti, ktore sa dali ako tak prelezat, predyychat, rano o pol deviatej mi praskla voda sama, bolesti uz riadne a maly sa narodil o 13:32. 😉

slimkaaaaaa
autor
11. jún 2013

@ollako praveze ja som rodila preto sekciou mebo som mala vysoky tlak a prepukla mi preklampsia a mala som uzku panvu a tiez mi ju nikto predtym nemeral a mala nebola vobec velka mala 2600g a 47cm tak teraz neviem a niekedy ma ta jazva aj boli a hlavne pri tomoto tehotenstve ked ma kopne tak si myslim niekedy ze sa mi aj roztrhne takze uvidim co a ako lebo aj teraz mam vysoky tlak

panizima
11. jún 2013

aj ja som tak mala simkaaaaa, a skoncili to druhou sekciou, indikacia je jasna

barboritta
11. jún 2013

@slimkaaaaaa ja som teraz 6.6 porodila prirodzene,sekciu nakoniec ani nezvažovali,jazvu nemerali,nijaké sono,len sa ma pýtali stále či ma v nej nereže a nebolí.rodila som 6 hodín so všetkým...ale v tvojom prípade neviem,ked ťa bolí jazva a máš tlak vysoký...je to na pôrodníkovi

slimkaaaaaa
autor
12. jún 2013

@barboritta uvidim ze co ako bude dufam ze to zvladnem niako mam obavy aby sa nieco nestalo bo mam aj dost rychle pulzy a ten tlak k tomu neviem mozno podpisem reverz a nech mi radsej spravia ten cisarsky aj teraz nechcem ist do rizika este im tam odpadnem na tej koze a konec uvidim ale inak dakuejm za radu

slimkaaaaaa
autor
12. jún 2013

@panizima no hadam tak bude lebo sa strasne bojim kebyze aspon viem ze na isto pojdem sekciou tak som kludna ale inak dakujem za radu ,vies ja mam stale taky tlak vysoky a este aj dost rychle pulzy uvidim ze co

barboritta
12. jún 2013

@slimkaaaaaa najdôležitejšie je predsa zdravie,nebudeš riskovať.my ženy niečo vydržíme pre naše detíky

slimkaaaaaa
autor
12. jún 2013

@barboritta no ved prave ze by som sla radsej sekciou aj teraz ak mam taketo problemy zase,len neviem ci ist za tym primarom a konzultovat to s nim aby sme sa dohodli na planovanej sekcii no neviem ci tam bude s jeho strany niaka ochota

barboritta
12. jún 2013

@slimkaaaaaa no ale na poradni musí doktor vedieť že čo je vo veci a ak sa ty necítiš na normálny pôrod,nik ťa asi nebude nútiť naň.a koľko ubehlo od posledného pôrodu?

slimkaaaaaa
autor
12. jún 2013

noo 2roky

slimkaaaaaa
autor
12. jún 2013

@barboritta ubehlo 2roky

barboritta
12. jún 2013

@slimkaaaaaa tak ja mám necelé 2 roky,ale aj tak som bola rarita v nemocke,každý lekár čo bol v službe sa na mňa bol pozrieť a opýtať sa ako mi je,čím chcem povedať že po takej krátkej dobe nikto nebude trvať na klasike a urobia sc 😉

arabeska
12. jún 2013

@barboritta ja som teraz 2.6 rodila po sekcii spontanne a tiez som bola za atrakciu 😅

a mne porod vyvolavali,6 dni po termine som mala zly monitor tak sa doktor rozhodol ze uz dlho beham po slobode a ze mi porod vyvolaju,najskor mi praskli vodu a potom mi pustili oxytocin,ale veeelmi pomaly za 4 hodky bolo po vsetkom,tiez sa ma stale pytali na jazvu,tu som ja necitila iba pri poslednych kontrakciach,ale nebolo to tragicke.a tiez mi pocas tehotenstva nik hrubku jazvy nekontroloval,dokonca mi na ultrazvuku povedali ze sa to neda zmerat 😕 ale po porode mi jazvu riadne skontrkoloval porodnik/zhodou okolnosti mi bol aj pri sekcii /kontroloval mi ju rucne ze ci ma neboli .ja by som do sekcie isla iba ak by ma jazva bolela pocas tehotenstva,pripade pretrvaval dovod predoslej sekcie,inak nie.ja som teraz po porode hned sedela,som bola v stave ist na diskoteku 😉 po sekcii som bola rozbita uplne este par dni

barboritta
12. jún 2013

@arabeska tak to sme na tom veľmi podobne,aj s tým kontrolovaním jazvy zvnútra a tak.tiež sa cítim už pomerne dobre.mne praskla voda ráno o pol 4 a porodila som o 9.58 .akože dosť krátky pôrod ale bolel doooooooosť.hlavne že sme už spolu 😉

bodka70
12. jún 2013

@slimkaaaaaa , moja sestra po prvej sekcii porodila normálne ďalšie 3 deti, poslední dvaja boli chlapci a riadne veľkí, cca 4 kg. medzi všetkými deťmi má cca 2 roky rozdiel 😉 . Pri prvom pôrode po sekcii si to musela doslova vybojovať, i keď jej lekár vravel, že rana po sekcii má v poriadku. Pri posledných dvoch už to brali ako samozrejmosť, že bude rodiť normálne, kedže už takýto pôrod zvládla 🙂 . Prvá sekcia bola z dôvodu zlej polohy dieťatka.

panizima
13. jún 2013

@slimkaaaaaa a v nemocnici si nelezala kvoli tlaku? Mna si pred prvym porodom nechali v nemocnici. Chodis uz do porodnice za svojim porodnikom? Ten by ta mohol ukludnit

andulja
19. jún 2013

@arabeska : nerodila si nahodou na Antolskej? Ako si si vybojovala normalny porod? Lekar? Prirodzeny porod je moj ciel na najblizsie dni a zatial sa lekarka netvarila nadsene... :( Vopred dakujem za odpoved.

arabeska
20. jún 2013

@andulja ahoj,hej rodila som na antolskej,mna sa hned na prvej poradni spytali ze ako chcem rodit,ja ze prirodzene ak sa bude dat,vysetrili a povedali ze to by slo.len problem bol v tom ze malemu sa akosi nechcelo aj ked otvorena som bola na 3 cm uz 2 tyzdne on stale nic,prenasala som 6 dni,aj to mi porod vyvolal pan doktor janac ja som mu velmi vdacna za to ze to skusil a ze to nevzdal a hned ma nerezal.u koho si bola na poradni?preco sa netvaril nadsene?aky si mala dovod prvej sekcie?kolko rokov mas od nej?jazva je ok?neboli,nepali?drzim palce aby ti to vyslo! 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre