Psíčkarky pomôžte! Akého psa si vybrať?

expertka8
7. nov 2007

...pekny vecer vsetkym..a EXtra tym ..ktori su majitelmi psikov...psov..hafanov...skratka xlpatyx stvoreni..ktore vydavaju xarakteristicky "pokrik HAF-HAF" 😉 😀
...vyskytla sa nam moznost byvania v rodinnom dome...a akosi neodmyslitelne ratame aj so psom...ktory bude mat v prvom rade funkciu "straznika"...ale zaroven bude vhodnym spolocnikom pre nase dve ratolesti/LEN V EXTERIERI!!!/ 😉
...rozmyslali sme nad poskytnutim domova nejakemu psikovi z utulku..ale priznam sa..ze mam z toho obavy..predsa len..kazde "nexcene" zvieratko je poznacene bestiami v ludskej kozi...a ja mam obavy..aby sa tento negativny zazitok neprejavil v najnevhodnejsi moment ☹

...preto prosim o radu...
...aka rasa je vhodna "aj do voza..aj do koca"???
...co nas caka a neminie ..ak si zaobstarame toto zvieratko/veterinar a pod./???
...ma niekto v opatere psika z utulku???

..len xcem pripomenut..ze si v ziadnom pripade nepotrpime na cistokrvneho psa... 😉
..jedinym kriteriom je fakt a tuzba..aby bol psik a my s nim stastni
🙂

...dakujem za kazdy postreh a skusenost 😉

bambusko
30. jún 2008

zienky, ktore mate skusenosti s vlastnym odchovom steniatok, poradte prosim. dnes rano sa nasej sucke narodilo prve steniatko, ale este sa neprisalo, treba do toho nejako zasahovat alebo nechat vsetko na sucku?

jesika26
30. jún 2008

bambusko - nechaj zatial tak, nezasahuj, to je príroda a sučka si to zabezpečí

pacna
30. jún 2008

no dobre som si to prečitala že psičkarky hafnite 😀 😀 😀

expertka my mame dvoch vlčiakoch a su to dobre psy, ale my s dcerami tužime po malom mazlikovi 😀

titkovamiriam
30. jún 2008

tak ja sice nemam psa z utulku no urcite keby som sa mala rozhodnut isla by som si pre psa tam,nasho psa 15r. sme zachranili pred smrtou ,nebol vhodny na chov pre psie zapasy,nepacil sa majitelovi fenky a bol siedmi v poradi tak ho chcel utratit,brat si ho vzal ako 20dnoveho a vypiplal ho a je super strazca a spolocnik a mladu fenku 2r.,nemohol mat jej majitel lebo vazne ochorel.Tak ju mame my-obaja psykovia su strasne zlaty,aj ked mlada dava niekedy staremu zabrat no inak su ok.detska miluju anikdy sa nic nestalo,aj ked su to pitbuli. 😀

mirka2710
30. jún 2008

Bambusko, skusala by som ho prikladat. A je same, ci uz mate aj surodencov?

jesika26
30. jún 2008

My ideme teraz brat psíka aj ked nie z útulku a to bývame v byte a dáko nerozmýšlame čo bude ked budeme niekde chciet ist preč, ked nastane taká chvílka, tak to budeme riešit potom
A mojim rodičom som pred 2 rokmi doniesla fenku z útulku ale bola len šteniatko a samozrejme tiež pred smrtou 😢 😢 😢 a teraz by ju nedali za nič na svete, to je niečo hrozné, ako niekto može vyhodit psíka na ulicu???. A ináč neviem či by som si trufla na dákeho 5 ročného psíka z útulku, asi nie, lebo neviem čo prežil predtým

lencici
30. jún 2008

Ahoj tammi máme 2 psíkov jeden je miešanec a druhý čistokrvný vlčiak. Ten miešanec toho veľa nezie... 😀 je maličký..... My sme s manželom rozmýšľali že si kúpime vlčiaka ale ako nárokom sa k nám v máji jeden púritúlal tak sme si ho osvojili 🙂 je úžastný poslúcha len keď sa mu chce 😀 Najviec sme sa báli ako bude reagovať na malú ale je v pohode... Je veľký ochranca a strážnik....Jedniná jeho nevýhoda je že strašne veľa zožerie.

kili
30. jún 2008

bambu, ja už si to presne nepamätám, ale sa mi zdá, že kým sa narodilo druhé, tak sme to prvé priložili k bradavke, chvíľku pocuckalo a keď zas začala rodiť, tak sme ho zobrali. Ale to už si fakt nie som istá. Ale myslím, že ak vám fenka dôveruje, že tie malé môžete chytiť, tak ich kľudne zober a prilož.

kili
30. jún 2008

a taká veselá príhoda, keď naša porodila prvé, tak samozrejme prekúsavala pupočnú šnúru, ale zdvihla hlavu, a začala sa obzerať a to šteňa vyselo na tej šnúre 😀 , som pod neho dala ruky, aby som ho nadvihla, ale keďže furt otáčala hlavou, tak som to nejak nestíhala.

bambusko
30. jún 2008

dievcata, steniatka uz su tri 🙂 a to prve uz pilo, asi za 2 hodiny po narodeni. drzte palce, som zvedava kolko ich este bude. sice som uz dost stara 😀, ale toto je prvykrat, tak sa s dievcatami vytesujeme 😉

kili
30. jún 2008

a aký je to psík?

bambusko
30. jún 2008

nasa sucka je cierna polovicna labradorka, otec je zlty lebrador, takze steniatka su 3/4 labradory 😀 uz ich je 5, vsetky cierne, jedno take podivne s bielymi ponozkami a ruzovym nufacikom, to som videlav priamom prenose ako sa narodilo

kili
30. jún 2008

my sme videli v priamom prenose obe šteniatka. Ja som akurát prišla z roboty, keď už čumáčik prvého bol vonku, vak sa pretrhol už v nútri a šteniatko tak pomlaskávalo, ešte mu len ten trčal 😀 . A akurát to vyšlo tak super, že som nastupovala na 2t na MD, mávali sme "celozávodnú dovolenku" (boli sme síce len 4), a tak to super vyšlo, že som ešte na jeden deň išla do roboty a potom som bola doma. Aj to som do roboty ísť nemala, lebo som dostala voľno kôli šteniatkam, ale keď už sa narodili, tak som išla.
A potom, asi po 1-2t vkuse plakali, nemohli sa vykakať, mali príšerné koliky, aj naša fenka prišla za nami a kňučala, nech im pomôžeme, bolo mi do plaču. Pobehali sme všemožných doktorov a nikto nič nevedel, len že máme dávať olej, tak sme dávali, trošku to aj pomohlo. Ale prečo napokon prestali? by si neverila, oni nechceli kakať do svojho peliešku a keď sme ich začali brávať von, tak sa vždy vykakali vonku a koliky prestali 😵

bambusko
30. jún 2008

kili, koliky nemali ani nase deti 🙂 tak snad aj psy budu ok. spoluziacka vetrinarka mi vravela, ze ak je do rasy vkrizena nova krv, zvycajne nebyvaju problemy a naozaj, parenie, kotnost aj porod prebehli hladko, uz aj vsetky stence cicaju, je to uzasny pohlad 😅 som si zariadila prazdniny - 3 deti a 6 psov 😝

jesika26
30. jún 2008

bambusko - joooj, ti zavídim 😉 , to musí byt krásny pohlad

tilly
30. jún 2008

baby, nechcete psíka, má cca. 8 mes, je menší, je to fena a je to strašne živé, skôr do domu, ale super k deťom aj na stráženie (v noci štekne na každý pohyb)

ak chcete, pls IP, je to havo, ktorý bol pohodený do dvora škôlky 😠

catharina
30. jún 2008

jeeeej, havinkovska tema!
ja psikov milujem a aj som konecne presvedcila manzela na jedneho...teda na fenku
mame ju mesiac a od prvedo dna sme sa do nej zamilovali...je uzasna
ale aby som bola k veci
ja radim do domu, teda na dvor labrador, retriever alebo vlciak......a urcite od steniatka. viem, ze aj v utulkoch je vela nechcenych havinkov, ktori by boli vdacni za druhu sancu, ale mam znamich, ktori takeho maju a nie je to strazny pes....bol tyrany a stale je trosku bojazlivy....a hlavne necha robit so sebou cokolvek....teda v ramci normy samozrejme 😅
a este by som si osobne zobrala fenku...je ucenlivejsia a menej casto sa stava, ze zblbne kvoli inemu psovi....a je aj rozumnejsia 😀
inak vela stastia pri rozhodovani 🤐

kili
30. jún 2008

tak som tam dala aj našich, sa môžete kuknúť 🙂
http://flog.pravda.sk/anniekili.flog

expertka8
autor
30. jún 2008

..pacna....haf..haf 😀 😀 😀

...zivot casto vyriesi problemy za nas 😉 ...tak isto sa cela nas psickarska situacia vyriesila takmer sama 😉
...nakoniec sme si zobrali 3mes. psika ..krizenca vlciaka+retrievera...zacali sme navstevovat vycvik...kde sme sa dozvedeli...videli..zazili mnozstvo uzitocnyx info......a musim v skutku vyhlasit...ze mam doma dalsie xlpate baby 😅 ...laska na 1.pohlad 🙂

...zaujimave....ze pri diskutovani s roznymi "psickarmi"...zverolekarmi...veducimi vycviku pre psov...nevidiacix maserov...sa neustale stretavam s diametralne odlisnymi nazormi na vyxovu...stravovanie a pod.
...ved aj o vyxove deti existuje mnozstvo odbornej literatury...a v konecnom dosledku..si aj tak..kazdy to svoje vyxovame na vlastny obraz...ze???? 😅 😀 😉

mirka
30. jún 2008

ex, za psíka z útulku sa platí nejakých 600 sk, čo sú vlastne poplatky za očkovania. Inak nič, psíky z útulku vedia byť veľmi vďačné a verné. Tam ti poradia, ktorý psík sa kde a ku komu hodí. Určite vám neodporučia psíka, ktorý sa bojí detí a má s nimi zlé skúsenosti , keď poviete, že máte deti. Čo viem, tak boxer je perfektný pes k deťom a je jedno z najinteligentnejších plemien . A vyzerá aj strážne 🙂

vlčiaka tiež neodporúčam 😒 sú útočné aj na majiteľov. A potom by som odporúčala perfektný profesionálny výcvik.

Odčervenie - pes, ktorý nie je v byte a v kontakte s deťmi stačí 1x ročne, popr. podľa potreby.

Očkovania - asi 2x ročne, jedno je besnota povinné a to druhé proti psím chorobám 🙂

mirka
30. jún 2008

no ex, som veľmi aktuálna, čo? 😎 😀

myslím, že ste vybrali dobre, retrieveri sú super povahy, tak možno preváži povahu vlčiaka. 😉 Držím palce, nech z neho vyrastie super pes 🙂

devlin
30. jún 2008

Jednoznacne nesuhlasim s nazormi typu "to a to plemeno je zle, utoci na majitelov atd." Skatulkovat sa neda, kazdy psik je jedinecny, kazdy ma nejaku povahu a to, aky je, zavisi najma od majitela. Ked psa beriete ako hracku alebo ako vec na strazenie, necudujte sa, ze je problemovy.
Mala som nemeckeho ovciaka, bezproblemovy, uzasny, mudry pes. Samozrejme sme sa mu od malicka venovali, cvicak atd. Bol to "pan pes" 🙂 😵
Teraz mam orieska, neviem ani, co vsetko sa v nom bije 🙂 Je tvrdohlavy a od malicka mal "vlastnu hlavu", no chcelo to trpezlivost a je z neho super hafan. Mam este s priatelom ceskoslovenskeho vlciaka (krizenec vlka a vlciaka). Je to "zatracovane plemeno", ale podla mojho nazoru inteligenciou "strci do vrecka" nemeckeho ovciaka. Cvici sa tazsie, ale vycvicit sa da!!! Neznasam tie vety v knihach o psich plemenach, ze toto plemeno sa neda vycvicit.
Na vycvik psov neexistuje "univerzalny navod". Individualny pristup je najdolezitejsi.

vavka33
30. jún 2008

Ahojte,ja prave chcem kupit dcerenkam psika,uvazujem nad beaglom,alebo americkym kokrspanielom.Porade,co je vhodnejsie. 😵

devlin
30. jún 2008

Vavka, s beaglom nemam osobne skusenosti, v rodine ani znami ho nemaju. Ale vacsinou sa stretavam s nazormi, ze hoci na to nevyzera, byva casto problemovy. Ale ja si myslim, ze ak by ste nezanedbali vychovu, cvicak atd, bude to v poho. Kokra maju viaceri, je to pohodak 😉 Len im (dceram) ho nenechaj ako hracku, ked som bola mala, mali sme psika, ktory bol len nasa hracka, robili sme si s nim, co sme chceli, a potom to nedopadlo dobre. Kym je maly, je zlatucky atd., ae treba cvicit od mala.
Ozaj, a beagli tu u nas vzdy skacu do mojej feny 🙂 Maju z nej komplexy, no 😀 Su jej po pupok 😎

lenadka
30. jún 2008

ahoj vavka 😀
ja som do tejto temy zavitala lebo...som u nasich a boli sme u jednych znamich, maju 15 steniatok beaglov od dvoch feniek 😀 😀 😀 strasneeeeee 😀 😀 😀 ked sa to rozbehlo po dvore 😀 😀 😀 no zlatucky su a krasny...proste behalo to vsade ako prirodna katastrofa...a ked kumne prisli jeden na mna skakal, dalsi dvaja mi hryzli papuce a dalsi oblizovali ruky... 😀 😀 😀
viem o tom ze su to trdla a polovne psy co boli hlavne pri honoch vyuzivane-tak ze nic moc na cvicenie, akurat ze su roztomili, male plemeno co vela nezozerie a dost temperamentne aj na moju dceru 😀 normalne nad jednym uvazujem, dve s tych steniatok mi padli do oka obe fenky-maju krasny kukuc, ale neviem ci si naozaj jednu s nich vziat 😅

eji
30. jún 2008

howaward, alebo zlaty retriever

lenadka
30. jún 2008

vavi inak kokrika maju znami a je to taka dobra dusa, len je u nich take chuda, maju 2 chalanov 7 a 3,5 a co s nou robia ☹ vyslovene je za hracku s ktorou sa nie vzdy dobre zaobchadza-je to na nej vidiet taky ustrachany psik 😢

lindda
30. jún 2008

http://www.mojevideo.sk/video/5d8/neuveritelny_...
Mozno mnohe nebudete suhlasit ,ale ja som ho mala 12r bol to naj pes akeho som kedy mala cest jeho pamiatke Nerinko ☹