Psíčkarky pomôžte! Akého psa si vybrať?

expertka8
7. nov 2007

...pekny vecer vsetkym..a EXtra tym ..ktori su majitelmi psikov...psov..hafanov...skratka xlpatyx stvoreni..ktore vydavaju xarakteristicky "pokrik HAF-HAF" 😉 😀
...vyskytla sa nam moznost byvania v rodinnom dome...a akosi neodmyslitelne ratame aj so psom...ktory bude mat v prvom rade funkciu "straznika"...ale zaroven bude vhodnym spolocnikom pre nase dve ratolesti/LEN V EXTERIERI!!!/ 😉
...rozmyslali sme nad poskytnutim domova nejakemu psikovi z utulku..ale priznam sa..ze mam z toho obavy..predsa len..kazde "nexcene" zvieratko je poznacene bestiami v ludskej kozi...a ja mam obavy..aby sa tento negativny zazitok neprejavil v najnevhodnejsi moment ☹

...preto prosim o radu...
...aka rasa je vhodna "aj do voza..aj do koca"???
...co nas caka a neminie ..ak si zaobstarame toto zvieratko/veterinar a pod./???
...ma niekto v opatere psika z utulku???

..len xcem pripomenut..ze si v ziadnom pripade nepotrpime na cistokrvneho psa... 😉
..jedinym kriteriom je fakt a tuzba..aby bol psik a my s nim stastni
🙂

...dakujem za kazdy postreh a skusenost 😉

devlin
30. jún 2008

lindda, nasa sucka ma najlepsieho kamosa pitbulla 🙂 Je super povaha, krotky ako baranok, dobracisko od srdca, moze si s nim ta nasa potvora robit, co chce 😉 Takze ja nemozem nesuhlasit...

Ja som mala vlciaka Nera...Mal skoro 13, ked sme ho museli dat utratit ☹ ☹

kili
30. jún 2008

vavka, beagel je ževraj dosť tvrdohlavý a ťažko sa učí. Čo som si všimla (a po reklame od orange ich je fakt dosť), tak drvivá väčšina je na vodítku. Koker je prešlachtené plemeno s veľa problémov a tiež nie je moc vychovatelné a dosť divoké.
ja môžem vrelo doporučiť špringeršpaniela (to je aj naša Annie, dala som link na jej fotky), a je to fakt úžasný pes. Čo som aj špringrov poznala, tak boli na tom dosť podobne. Doma je kľudný, vonku divoký, ale vycvičiteľný. Naša nemala žiadne zdravotné problémy, až minulý rok jej začala padať srsť a to má 12r. Do vtedy sa ma ľudia na ulici pýtali, či je to šteňa 😀 . No a je podobné kokrovi, takže ak sa vám páči koker, tak by sa vám mal páčiť aj špringer. No mne sa zdá omnoho krajší 😎 . Len je teda o niečo väčší, ale to je podľa mňa jedno, keď si doma aj tak len niekde ľahne a kuká, čo sa deje okolo. Aj keď Annie mala vo zvyku si ľahnúť tak, aby vydela úúúúplne všetko a to znamenalo, že vždy niekde, kde zavadzala 😀

kili
30. jún 2008

aj Annie sa hrávala volakedy s pitbulkou, poznali sa od mlada a čím boli staršie, tým tá hra bola pre Annie nebezpečnejšia. Pitbulka sa len hrala, ale po chvíľke to skončilo tak, že Annie ležala na chrbte a ona zakusnutá v jej hrdle a Annie jačala, ale len tak zhry. Ale aj tak sme to museli stopnúť, lebo to nemalo zmysel, a tak sa hrávali len, keď mala pitbulka náhubok

bambusko
1. júl 2008

bigl je k detom vhodnejsi, lebo nie je agresivny a nervozny, ale zase rad uteka a je svojhlavy, kamarat je vsak vyborny. koker vyzaduje vecsiu udrzbu a povahu ma ozaj komplikovanu, co deti nemusia chapat. tiez by som radila ako kili ine plemeno, springerspaniel je ozaj dobry. pes poznam ludi, co maju uz tretiu generaciu. v dnesnej dobe je uz zabudnuty pudel, je to velmi inteligentny pes, vo viacerych velkostiach a farbach, neplzne, ale treba ho tiez upravovat. zase, nie kazdemu sa paci, asi hlavne kvoli tym vselijakym divnym strihom s brmbolcami 😀

kili
1. júl 2008

áno, pudel je tiež super, ono sa zabúda, že pôvodom je to poľovné plemeno, tuším vodné. Mne sa strašne páči ten najväčší a keď je hnedý, ale to už sa tuším nevolá pudel, ale je to nejaké iné plemeno 😀

jeane1
1. júl 2008

mi máme bígla a je supéééér

jesika26
1. júl 2008

my sme mali pudlíčku sučku, malú a bola hnedá, ani za svet by som ju nedala, učenlivá, dobrá k nám a zároven ostrá k cudzím ludom, do domu nepustila cudzích ludí.Len sme ju museli dat utratit v 13tich rokoch(mala ochrnuté zadné labky), preplakala som za nou vela dní a aj teraz ked to píšem tak mi slzy stekajú po lícach 😢 😢 😢 .Tak keby som ja chcela menšieho psíka,tak jednoznačne pudlíka

mouse
1. júl 2008

Ahojte, my sme mali krizeneho pitbula a k detom bol neskutocne pozorny, velmi opatrne ku nim pristupoval. Za cely svoj zivot do nikoho nekusol ani len pocas hry. Co bolo zaujimave, bol velmi dobry aj k zvieratam, dokonca priam ako mama - prichylil a vychoval nejake steniatka aj maciatka. Casto spominam na jeho starostlive, zvrastene celo. Teraz mame fenku (krizena - asi doberman, vlaciak a jeden z nich bol asi skrizeny s nejakym polovnym plemenom), ta papulku pri hre pouziva, ale neublizi. Pri detoch je tiez velmi opatrna, bola som s nou aj v detskom domove, velmi dobre tam pracovala. Ked bolo treba, tak poslusne cakala, ked bol cas na hru, tak sa s detmi blaznila, alebo sa od nich nechala cvicit. Jedine, co nevieme vyriesit je to, ze nahana macky, vtaky, jezkov.. Na domace zvierata si zvykla (zajace, morky, sliepky, prasiatka), ale na macky nie.

nevesta
1. júl 2008

Poziciam ti moju macku, nasho dala do poriadku hned 😉 😀

mouse
1. júl 2008

Kamarati maju beagla, je sice neskutoce neposlusny, skoci panovi aj do taniera, ale maju aj male babatko a tam nie je problem.

gangulienka
1. júl 2008

beagle - len ak mate rodinny dom a vela casu nanho...lebo ina vam bude skakat po hlave (ale su aj vynimky 🙂 ) a koker je fajn ale takmer kazdy ma problemy s usami (zapaly ) ale ak sa budete dobre starat tak aspon trochu znizite to riziko....
my mame krizenu pitbullku a cistokrvnu stafbullku a su uzasne

lenadka
1. júl 2008

tie dve fenky beaglov co maju spolu 15 steniatok su nahodou celkom poslusne a to sa im nejako extra nevenuju...myslim ze to zalezi od casu ktory so psom stravite, hovori sa kadeco o roznych plemenach ale ked sa im clovek venuje su s panom 1 telo a dusa. K detom radsej nieco nenarocne, mensie a hlavne kamaratske, nenarocne na udrzbu. Kamoska mala 2 minipudlov-strasne rozumne psy...mali tzv. stenaci strih-celkom nakratko a boli zlaty, ale psik bol uz starsi a bol dost nervny aj na panicku vrcal ked sa mu nieco nepacilo-co ma zarazalo-vraj o prislo vekom zacal to robit ako stary pan, ale mlada fenka bola super-natriet ju na chlieb, pritulna ku vsetkym 😵
nasi maju slovenskeho cuvaca-dobre cvicitelny pes, verny domacim, dobre strazi ale narocny na udrzbu a veeela zozere...vyzera dobracky ale uz po par ludoch skocil, napr. bola s nim sestra na prechadzke mala ho na voditku a jedna pani sa za nim rozbehla ze ho pohladka ze je zlaty, sestra jej vravela nech za nim nejde viac krat a ona trvrdohlava koza ze nech netrepe ze co by jej urobil a on do nej skocil 😝 a ze je to velky a silny pes sestra ho ledva zadrzala 😲 nastastie ju len skrabol ale uz boli opletacky 😝
mna tiez par krat obranil ked som ho mala na voditku, raz pred ozratym cudzim chlapom, joooj aku dobrotu dostal, ten chlapik ma obtazoval stale za mnou liezol-normalne som pred nim utekala a hafik na neho skocil, zvalil ho na chrbat, spravil mu do tvare velke HAF, pustil na neho obrovsku slinu a bol pokoj 😀 😀 😀

lindda
1. júl 2008

devlin my sme mali vlciaka a ten sa volal Art bol super chudatko ten nam odisiel ked mal iba 6r ☹ mal rakovinu koze chudatko ☹
Pitbol je super skvely pes k detom aj k zvieratam bol fakt super navzdy ostane v nasich srdciach nasa laska 🙂

jerryjanka
1. júl 2008

k deťom a na dvor - uplne idealne plemeno labrador alebo bernardín - no ten vela slintá 😉

tini
1. júl 2008

My mame labradora, vzali sme si ho z utulku, ked mal 5r, to bolo pred 2 rokmi, dali sme ho vykastrovat, odvtedy je na nepoznanie, maly sa nam narodil vlani, teraz uz spolu behaju v zahrade 😀 jasne, ostrazitosti nie je nikdy dost 😨 Roboty mam vyse hlavy, byva s nami v dome, ale stoji to za to, aj ked si vravim, ze toto je posledny pes u nas, vsetko znicil 😀

kili
1. júl 2008

jerryjanka, pokropí trávnik 😀

sonya1604
2. júl 2008

Ahojte kocky, rada by som sa spytala, v oktobry sa mi narodi dievcatko a dom mame 4apol rocneho labradora, je uuzasny, ale tak trochu sa ibavam ako to bude mat baby aj hafana, podotykam ze zijeme v trojizbaku a nie v rodiinom dome.
Pocula som kopec nazorov ale rada si vypocujem aj tie od vas a hlavne tych ktore maju skusenosti s havkacmi v byte.
Vdaka moc za odpovede..🙂)

trpezliva
2. júl 2008

ahoooj sonya
aj my mame stvorrocneho labradora...a narodila sa nam Liluska v aprili. A je to uuuuuplne v pohode. Labradori miluju deticky, tak ako aj ten nas. Neziarli na nu vobec, skor mu je smutno, ze sa mu menej venujem. Ale snazim sa s nim hrat a hladkat ho, ked Lili spi. Inac sa neboj, urcite si na seba zvyknu a budu nerozlucna dvojka. My kazde rano po prebudeni ideme do kuchyne a ho zdravime, DObre raaaanko Emilko a Lili sa uz usmieva ked sa k nemu naklonime a pohladkame ho. 😵

sonya1604
2. júl 2008

trpezliva: dakujem za odpoved, ja som si to aj myslela ze labradori su v tomto v pohode, len kopec ludi malo kecy / ako si normalna babo so psom jednom byte, co chlpy apod..vraj nech ho dam prec..ale da sa to vobec? ved by mi srdce puklo..je to ako moje zatial prve dieta..do oktobra..🙂

tini
2. júl 2008

Sony, aj ja som pisala, ze mame labradora, byva s nami v dome, to je ako u vas v byte, mame vsade dlazbu a tych chlpovv je neurekom cely rok, kazde rano rozcvicka: povysavat+pozmyvat, a urcite namontovat na dvere k babatku do izby, teda asi do vasej spalne nejaku zabranu, nech tam pes nelezie. Inak v poho. Ten nas asi trosku ziarli a prejavuje sa to tym, ze mu berie kradne hracky v nadeji, ze sa s nim budeme tiez hrat. Ale inak si da aj po hlave skakat, Alex do neho hocikedy nabura autickom a pes ani nefnukne, len je pravda, ze je castejsie smutny, citi, ze je na vedlajsej kolaji ☹

zuzkafuny
2. júl 2008

My máme faraóna a tiež v pohode. Malý môže na ňom robiť aj hijo hijo... ale už keď ho malý veľmi rozšiali, musím dávať bacha... lebo pes začne skákať ako opica A behať ako šialený 🙂

kili
2. júl 2008

ja by som odporúčala, keď máte malé dieťa a psa, spraviť psovi také útočisko, kam sa on dostane ale dieťa nie, nech si môže v kľude oddýchnuť, keď bude potrebovať.

tilly
2. júl 2008

baby, fakt nikto nechcete havinka? takto ho budú musieť dať do útulku ☹

ikke
10. okt 2009

moniq • Dnes o 12:14
Cauky, potrebovala by som poradit: mame doma nasho milacika uz rok aj pol ( je to najduch, zrejma richback so stafordom krizeny), je to mudry psik, zvycajne aj poslucha, miluje deti...proste je to zlaticko. A teraz zrazu mi zacal podkopavat plot a 3-ti den po sebe zdrhol. Pred tym to nerobil, plot placeme, ale on si spravi mini dierku a ten velky pes sa cez nu dako vytlaci....Poradte mi prosim ako ho to odnaucit, zakazat, proste co si mam pocat....????A zacal to robit ako naschval teraz ked som doma sama - muzika mam v Dansku pracovne

cairka • Dnes o 12:18
moniq, nemajú susedia v okolí hárajúcu sa fenku? vieš, kde je, ked utečie, alebo sa túla?

duska1122 • Dnes o 12:23
prave som to chcela napisat zacalo obdobie harania takze moc s tym nenarobis, strazit ho ako oko v hlave

ssissi • Dnes o 12:25
poradiť sa s veterinárom či nepomôže kastrácia. zrejme zdrhá na skusy
keď utečie, aj sa vráti? je spokojný? taká blbosť - nie je mu napr. zima? asi ide o hladkosrsté plemeno. Ale ak by šlo len o zimu, zrejme by sa pýtal do domu k svorke.

moniq • Dnes o 12:28
no aj sused mi vravel, ze to bude kvoli tomu, ale vsak feny haraju pocas celeho roka...
dnes presiel len k susedovi, a tam cakal kedy si pren pridem, vcera sme vse zalatali tak bol doma, a predvcerom bol zrejma poblizku, ja som ho totiz hladala po celej dedine a ked som sa vratila uz cakal pred branou ( cely spokojny ze som prisla a mozem ho pustit ).

moniq • Dnes o 12:29
vykastrovat ho nechcem, on je taky stastny, a zivotaschopny, nechcem aby sa mu stratili iskierky z oci...

duska1122 • Dnes o 12:36
feny sa haraju 2x do roka alebo tri sa mi zda ze viac nie, skus sa poradit s veterinarom, alebo lepsie zabezpecit branu, my to tak robime vzdy ked ho to chyti, vsetko zaterasit

ssissi • Dnes o 12:39
ako je starý? dostali ste ho ako šteňa, keď ho máte rok a pol?
možno je chalan práve teraz pohlavne vyzrelý, alebo v puberte.
Feny hárajú celý rok, ale doteraz ho to ešte nebavilo. Možno.
Určite by som sa poradila s veterinárom o kastrácii. Radšej by som psa čo by mi zdrhal dala kastrovať, ako riešiť, kde ho zrazilo aké auto, kde ho kto odchytil a ublížil mu, alebo kde nakryl akú fenku a kde sa zas budú topiť nechcené šteniatka .. alebo skončia v útulku .
Nemáme hava kastrovaného, nepotrebuje to (má nižší sexuálny pud, chvalabohu), ale z toho čo som si preštudovala o kastrácii, psík o nič nepríde. A príde ešte tak o riziko rakoviny tam tých vecí a ešte o možnosť zrazenia autom... určite skoč za dobrým veterinárom, čo ti vo veci poradí a máš to.
Len bacha zas, sú plemená, u ktorých je pohlavný pud tak silný, že nepomôže ani svätená voda. Ale to je zas na debatu s veterinárom.

moniq • Dnes o 12:39
sa mi zda ze je vse zaterasene, a on si vyhrabe nieco nove.... mame prilis velky pozemok na to aby som robila teraz novy plot...a to ho mam teraz 3-tyzdne ( ze tolko sa feny haraju ) drzat priviazaneho?- vsak mi pukne srdce...

ssissi • Dnes o 12:41
duska1122, feny hárajú 2x do roka, ale nie všetky v rovnakom čase. Nie je ani pravidlom, že jar-jeseň, skrátka, keď je veľa sučiek na okolí, tak môže ísť o problém celoročný, kým sa všetky prestriedajú

ssissi • Dnes o 12:42
moniq, nebojíš sa o neho keď ti zdrhne? určite áno. môže sa mu toho strašne veľa zlého stať . Okrem toho, za psa zodpovedáš, takže ak by spravil niečo zlé, tak môžeš mať problém ešte aj ty. Určite to čo najskôr rieš. Ale priviazanie mi príde brutus

moniq • Dnes o 12:44
Dostali sme ho ako 3-mesacneho, niekto ho vyhodil, bol uplne zubozeny, ale chvala bohu sa nasli dobry ludia co si ho zobrali dom a dali inzerat, na ktory sme sa hned chytili a boli pren v Komarne...Teraz ma on rok a pol, tak myslis ze az teraz zacal chciet sexovat?
asi si zavolam aj k veterinarovi....

moniq • Dnes o 12:48
no vsak to, urcite ho nechcem mat priviazaneho, on je s nami v dome, len ked je pekne tak sa taha von, a mame 16 ar pozemok tak sa mu ani necudujem, je tam kral
pred 2-ma dnami ked 1-krat usiel, som sa v noci motala po dedine, urevana s dialkovym a hladala ho, moooc sa on bojim - ci ho nezrazili, ci neodstrelili ( je to totioz velky pes, tak ked ho nepoznaju, musia sa ho bat a naschval ho odstrelia...)
ach jaj, hroza tie pudy

ssissi • Dnes o 12:53
pohlavne vyzrel. takze tak.
Na 100% sa porad s veterinarom. Cim skor.
My mame hava - milacika, s nami vo vnutri, total maznak, foxterier, miluje ludi, deti, a tak, zboznuje ludsku pritomnost a ked je stredobodom, ale ruku do ohna by som za jeho spravanie nedala, keby bol vonku sam.
Toboz nie za krizenca bojoveho plemena + polovneho plemena co bolo slachtene na lov levov a takej tej zveri (ridgeback). Nedam skratka ruku do ohna za ziadneho psika, ani za toho svojho, co by spravil, keby ho niekto vystrasil a tak... Velakrat sa stalo detom nieco zle od uteceneho psika a verim tomu, ze v ani v ani jednom pripade normalneho majitela to nebolo o tom, ze to majitel toho psika ocakaval .
Tiez su tu tie rizika zranenia psika, ktory sa tula... Urcite, urcite chod k veterinarovi. alebo zabezpec plot tak, ze je aj pod zemou - a havo sa tak nemoze podhrabat. Co asi nestihas, navyse ked mas muzika v dansku.

duska1122 • Dnes o 12:59
tiez si myslim veterinar to isti. nasa fena sa harala na jar ajesen tak som myslela ze len dvakrat

moniq • Dnes o 13:07
no rozhodla som sa, ze ho budem drzat doma, ked niekam pojdem tak ho vezmem so sebou, v krajnom pripade na par hod priviazem, totiz s tym plotom teraz fakt nic nezmozem
a v pondelok hned volam veterinara....
diky vam moc, som z toho v takom soku a sklamani....

duska1122 • Dnes o 13:15
neboj to priviazanie v krajnom pripade praktizujem aj ja. a da sa.

saska.t • Dnes o 13:57
kastracia nepomoze, pes ktory sa raz zacal tulat sa bude tulat stale bohuzial zazil co je sloboda, ak zacal utekat znamena ze sa nudi, ma male vyzitie a preto uteka za zabavou

moniq
10. okt 2009

saska malo zabavy, neblazni? - vsak sa mu venujeme neustale...vlastne ho mame ako dietko, do vsetkeho ho zapajame, ma obrovsky vybeh a este ho aj chodime vencit, stretava sa s kamosom stafordom...no neviem ci to bude v tom.

vinifera
10. okt 2009

Teraz feny hárajú jak divé. Máme doma troch psov. Jazvečík je kur...k ja vyšitý. Ten celý den teraz doma knučí a pýta sa vonku. Môj polomops je nervný a hľadá cestu ako újsť. Včera dokonca vyskočil von oknom (ešte, že sme na prízemí) je ako puberťák čo zdrhá vonku za babami🙂 Aspon, že francúzsky buldoček to má všetko naháku. Okolo neho môže aj stádo hárajúcich fien prejsť. Ním to ani nepohne. Za to ked prejde sliepka hned by ju zožral☹

moniq
10. okt 2009

vinifera a nic si nezmozeme?

saska.t
10. okt 2009

moniq - je to najcastejsi problem pri utekoch psov a samozrejme aj haravky a väcsinou sa neda vyriesit, ak raz pes prisiel na to ze sa da uniknut uz to ma v sebe a ani kastracia nepomoze "ten pocit slobody" sa neda zabudnut. Budes ho musiet brat vsade so sebou alebo zavierat, tak vela stastia 😉

moniq
10. okt 2009

ach jaj 😒

vinifera
11. okt 2009

Moniq keby som vedela čo s tým tak už dávno niečo podniknem🙂
Jazvečíkovi sa aj podarilo pár krát zdrhhnúť. A výsledok? Sused o pár chalúp ďalej má fenu labradora. No tak si vieš predstaviť ako asi vyzerali tie šteniatka (jazvečík/labrador) ... Nehovoriac o tom, že sused vôbec nebol nadšený.... A to ich bolo 10!!!!
S tým mojím polomopsom sa snažím večer chodiť behať (bola som raz 😀 lenivá som) Aby sa aspon fyzicky unavil, lebo sa snaží ošuk....ť mi všetky zahlavky doma☹
Nehovoriac o tom, že keď som bola ešte na byte tak mi pretiahol toho francúza. To sú obaja psi!!!!! Keby som nevidela neuverím. A teda už vidieť nechcem. Bol to humus. A ten bordel po tom..... bleee