Psíčkarky pomôžte! Akého psa si vybrať?

expertka8
7. nov 2007

...pekny vecer vsetkym..a EXtra tym ..ktori su majitelmi psikov...psov..hafanov...skratka xlpatyx stvoreni..ktore vydavaju xarakteristicky "pokrik HAF-HAF" 😉 😀
...vyskytla sa nam moznost byvania v rodinnom dome...a akosi neodmyslitelne ratame aj so psom...ktory bude mat v prvom rade funkciu "straznika"...ale zaroven bude vhodnym spolocnikom pre nase dve ratolesti/LEN V EXTERIERI!!!/ 😉
...rozmyslali sme nad poskytnutim domova nejakemu psikovi z utulku..ale priznam sa..ze mam z toho obavy..predsa len..kazde "nexcene" zvieratko je poznacene bestiami v ludskej kozi...a ja mam obavy..aby sa tento negativny zazitok neprejavil v najnevhodnejsi moment ☹

...preto prosim o radu...
...aka rasa je vhodna "aj do voza..aj do koca"???
...co nas caka a neminie ..ak si zaobstarame toto zvieratko/veterinar a pod./???
...ma niekto v opatere psika z utulku???

..len xcem pripomenut..ze si v ziadnom pripade nepotrpime na cistokrvneho psa... 😉
..jedinym kriteriom je fakt a tuzba..aby bol psik a my s nim stastni
🙂

...dakujem za kazdy postreh a skusenost 😉

moniq
11. okt 2009

znova sa zmozem len na ach jaj 😅

helenkasabinka
11. okt 2009

ahojte tak my sme pred asi 4-mi rokmi prichylili tulaveho krasneho havinka.....a nastastie je to fenka a krasny spic krizeny...je ozaj krasna a kazdy kto ju vidi vravi ze je nadherna....je to strasne dobry havinko s velky srdieckom akoby nam bola vdacka ze sme si ju nechali......

mame ju na dvore vo voliere ale samozrejme ze vzdy ked som na dvore tak ju pustam a beha s nami vonku,a ani malinkej by si nikdy nedovolila ublizit,tomu havinkovi mozem uplne doverovat je strasne dobra

a co sa tyka navsety,vzdy ked ide k nam navsteva tak Lesy nam to vzdy oznamy stekotom......uz presne poznam kedy na co steka...ci je to na rodinu(ze steka od radosti) alebo na navstevu,alebo na macku....kazdy jej stekot uz viem dobre rozoznat....

spice su vraj velmi dobry strazny psi a verny majitelovi a neublizia rodine.....moji rodicia ked mavali psa na dvore,tak zasadne vzdy len spica a do bytu yorkshira ale toho ja zasa neodporucam k malym detom lebo toto plemeno psa je dost ostre----je to sice malinky havinko a ma vyhodu e neplzne ale nema raz male deti lebo na tie je ostry 😒 ale ako plemeno je krasny psik 😵

a strasne sa mi paci boxer 😵

moniq
11. okt 2009

no, zvykame si na nove pravidla, psik je stale so mnou doma, chodime na dlhe prechadzky 3-krat denne ( este ze byvame blizsko pola a lesika 😉 ), vsade chodi so mnou.....len keby este prestal knucat zakazdym ked prejde kol nasho domu hoc-co, a ja ho nepustim von 😒

moniq
12. okt 2009

tak vencenie v tomto necase je uplna parada... 😝

cikyta
9. sep 2014

Psíčkarky, mám otázku....................mali sme fenku. Viem presne, čo to obnáša. Teraz chceme psíka, no ludia nás odrádzaju, že psík doma všetko obcikáva. (Plánujeme ho mať v byte) JE TO PRAVDA ??? 😒

simema
9. sep 2014

@cikyta nie, nie je to pravda,ked je psík pravidelne venčený nemá dôvod doma cikať,takže kľudne si psíka kúpte 🙂

jojusamd
30. máj 2020

Poradte aka rasa to je aký bude veľký???Má 3 mesiace

memek
1. jún 2020

@cikyta nie nie je. Ocikava vobku na dvore ale v byte nie. Ak psa tak ho dajte kastrovat aby vam nebehal za kazdou sukou a nebol “hluchy” na povely. Pokial to teda nebude papierovy pes.

memek
1. jún 2020

@jojusamd bude to mensi psik, odhadujem do 20kg.

jojusamd
1. jún 2020

@memek aký veľký neviem si to predsavit psika do 20kg

jojusamd
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jojusamd
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jojusamd
1. jún 2020

@memek podla takéto niečo