Psychológ naklonený k vzťahovej výchove

zuzanahlubovicova
24. júl 2017

Viete mi odporučiť detkeho psychológa, najlepsie v Kosiciach, nakloneneho vztahovej vychove? Ďakujem

bocianka123
24. júl 2017

Ahoj, prosímťa daj opraviť názov témy 😀 "výťahovej" výchove...

dai
24. júl 2017

@zuzanahlubovicova ahoj. Vies viac popisat co vlastne hladas? Cakas?

zuzanahlubovicova
autor
24. júl 2017

@bocianka123 mne pise vztahovej... neviem preco ti to zobrazuje inac... :-\

zuzanahlubovicova
autor
24. júl 2017

@bocianka123 aha, uz to vidim, ale neviem ako to mam opravit...

bocianka123
24. júl 2017

@zuzanahlubovicova napísať adminovi... dole je kontakt, tam by mal byť aj admin.. skús ked to nepôjde, tak to nechaj tak.. len ma to zaujalo, že aká je to "výťahová" výchova ... no žiaľ o vzťahovej tiež neviem toho veľa...

dai
24. júl 2017

@zuzanahlubovicova ja viem co je vztahova vychova🙂 ja sa ta pytam co ocakavas od toho psychologa... ja som teda bola 2x u psychologa ale s kokretnym problemom ktory som s nim riesila, neviem o tom ze by riesil vztahovu alebo akukolvek inu vychovu😉

deti95060810
24. júl 2017

@bocianka123 sme na tom rovnako....nemám ani páru čo to je...už len naštudovať....

esther03
24. júl 2017

No ja neviem, to co som precitala na mamile, tak dieta, ktoreho vychovavaju podla vztahovej vychovy (teda tak ako oni uvadzaju VV) by nemalo mat ziadny problem vyzadujuci psychologa 😝

dai
24. júl 2017

@esther03 kazde dieta moze mat problem🙂 ani najsamlepsia vychova neznamena ze jedinec ju prijme😉 ale chapem co mas na mysli😉

adelajda2012
24. júl 2017

@zuzanahlubovicova a odkial si? Resp. odkial by mal byt ten psycholog?

esther03
24. júl 2017

@dai mne je to jasne 😀 Ale prezentovane na mamile je to tak, ze ked budes dieta dojcit na poziadanie, nosit, spravis väzbu a spis v jednej posteli problem nebude... Ja sa trocha (asi profi deformacia) bavim na tom ked niekto povie, ze matka by mala pucuvat svoju intuiciu a hned vzapäti doda, ze ta intuicia je toto konkretne 😀 Tak asi tak 😉

dai
24. júl 2017

@esther03 hej... ved preto sa pytam co je to ta psychologicka ktora uznava vztahovu vychovu - ma ta otazka celkom zaujala, lebo absolutne nechapem co pani caka🙂... vyvojove psychologicky obycajne riesia problemy - je im jedno ci vznikaju kvoli vychove alebo su primarne...

adelajda2012
24. júl 2017

@dai ano, riesia problemy...ale je rozdiel ci ich riesia v sulade so vztahovou vychovou, alebo nie. Takisto hladaju korene, priciny vzniku problemu. A ked apriori nesuhlasia so vztahovou vyvhovou, tak sa "porozumenie", ktore ma vzniknut medzi psychologom a pacientom hlada tazko.

esther03
24. júl 2017

@adelajda2012 ja som psycholog a ako matka by som hladala nestranny nazor, nie ten co mi pritaka na vsetko, chcela by som vediet aj pohlad z druhej strany, ktory ma mozno nasmeruje na hladanie riesenia. Kazdy normalny psycholog ti povie, ze vytvorenie väzby medzi mamou a dietatom- ano, dojcenie ak zdravotny stav dietata a matky dovolia- ano, nosenie dietata ak je to potrebne a obom to vyhovuje- ano ( uprimne, kamoske sa narodili dvojicky a doma mala 1,5 rocne dievcatko, musela by byt chobotnica, aby nosila vsetky naraz), spanie v blizkosti dietata- ano (malokto ma lave kridlo a opatrovatelku k dietatu, takze zas ak podmoienky dovolia a vsetci zicastneni su s tym ok, tak v poriadku), dieta ma na plac dovod- ano (jasne, ze ma, ale treba zistit aky a pri väcsich detoch teda vo veku 1r.+ moze byt plac aj manipulativny), najst rovnovahu- ano (ale v tomto pripade si tento clanok odporuje v tom, ze "cim rychlejsie budu mamy reagovat na potreby dietata, tym mensiu uzkost bude dieta zazivat". Aj mamy maju svoje potreby a medzi tie zakladne patri- jest, pit, spat. Cize ak sa matka rozhoduje ci reagovat na emocionalnu potrebu dietata (pohladenie, pritulenie...) a medzi svojou potrebou napriklad sa napit, tak musi dat prednost sebe. Lebo ak sa nenapije a skolabuje, dieta svoju emocionalnu potrebu tak ci tak nebude mat splnenu. Inak podla mna vztahova vychova je taka, kedy mama lubi svoje dieta- maju vztah. A uprimne neverim, ze nejaky psycholog by s takouto vychovou nesuhlasil.

dai
24. júl 2017

@esther03 super si to zhrnula😉 taku normalny ludsky pristup ktory nerobi z matky otroka a z dietata poloboha😉

dai
24. júl 2017

@adelajda2012 bola si uz u psychologa? Ja som tam obycajne isla po rady ktore som si nasledne pre seba vyhodnotila... ak by som hladala rovnaky nazor ci riesenie ako mam ja tak neidem k psychologovi ale napisem na mk do nejakej superpritakavajucej skupinky google - odbornicok na vsetko...
Mne osobne psychologicka dala svoj pohlad na vec, zobrala mi niektore moje obavy, otvorila mi v niecom oci... dieta si nadalej ale vychovavam ja.

adelajda2012
24. júl 2017

@esther03 pochybujem, ze niekto kto hlada psychologa chce, aby mu pritakal na vsetko. A vztahova vychova nie je len o tom, co pises.
@dai ano, bola som u viacerych psychologov a nie kazdy bol, ako napisala esther03 "normalny".
Mohli by sme si tu vypisovat do aleluja, ale myslim, ze je to uplne zbytocne. Tema je o inom a ja nemam potrebu nikoho presviedcat.

esther03
25. júl 2017

@adelajda2012 ked mam problem a hladam odbornika (psycholog, lekar, fyzioterapeut, speci pedagoga....) tak v prvom rade hladam kvalitneho odbornika s ludskym pristupom a nie cloveka co ma rovnaky nazor ako ja na vec xy. Zaujimalo by ma teda o com je podla teba "vztahova vychova", teda najmä ako sa uplatnuje pri väcsich detoch.

zuzanahlubovicova
autor
25. júl 2017

Prepacte, ale fakt nemam dovod riesit svoje problemy tu na modrom konikovi. Dala som konkretnu otazku, potrebujem kontretnu odpoved. Kto nevie, co je vztahova vychova, pravdepodobne ani nebude vediet meno nejakeho psychoga. Toto nie je diskusia o tom, ci je vztahova vychova dobra alebo nie a o tom, co to je. Potrebujem len meno. Nic viac... nikomu nic nevycitam ani nic podobne. Len sa vyjadrujem k tomu, preco neodpovedam na vase otazky. Myslela som len, ze niekto, kto vie co je vztahova vychova uz aj mozno nejakeho psychologa vyhladal. A podla toho co tu pisete, mnohí z vas ani len netusia co to je. Kludne mozete zalozit diskusiu o vztahovej vychove. Ja len hladam psychologa, nic viac. Dakujem.

zuzanahlubovicova
autor
25. júl 2017

A mimochodom, na to, aby ste nieco mohli sudit, musite to poznat...

esther03
25. júl 2017

@zuzanahlubovicova ja som psycholog a viem co je vztahova vychova a z mojho okolia vsetci odbornici podporuju vztah matky a dietata. Vztahova vychova je o laskavom a respektujucom pristupe k dietatu pricom rodicia vyuzivaju vo velkej miere svoju intuiciu cim sa ich vzajomny vztah prehlbuje. Neverim, ze nejaky normalny psycholog by bol proti takemuto niecomu. Na druhej strane respektovat neznamena, ze budem dietatu tolerovat vsetko. Rodic je ten, co je za dalsi vyvin dietata zodpovedny, takze musi urcovat aj hranice. Inak len tak medzi nami, nik ta neodsudzuje ani nesudi, neviem preto preco mas tento pocit, ja som len napisala, ze nepoznam vo svojom okoli odbornika- psychologa, ktory by nepodporoval budovanie kvalitneho vztahu medzi rodicmi a detmi.

dai
25. júl 2017

@adelajda2012 tak nepresviedcaj... ja pisem ze co som ja bola tak taky kazdy psycholog bol a nepoznam teda ani normalnu matku v mojom okoli ktora by nevedela co je vztahova vychova nie to este vyvojovy psycholog...
@zuzanahlubovicova odporucam antolsku v ba - myslim nemocnicu... ja som tam chodila k palencarovej ale ta si zaklada sukromnu ambulanciu - ak si ochotna platit tak urcite je fajn... je tam teraz taka mlada po nej - tiez fajn aj ked estelen zacina, tak nema taku istotu, ale je velmi otvorena , s detmi to vie...

adelajda2012
25. júl 2017

@zuzanahlubovicova ja som sa ta pytala, odkial by mal ten psycholog byt. Mozno si prehliadla. Viem ti poradit, ale iba v Žiline.

esther03
25. júl 2017

@adelajda2012 ved pise Kosice

mandala77
25. júl 2017

@zuzanahlubovicova je tu na koníku skupina vzťahová výchova: https://www.modrykonik.sk/group/2043/detail/
Skús sa spýtať tam.

dai
25. júl 2017

@esther03 hm... to som tiez prehliadla... tak v kosiciach neviem☹

adelajda2012
25. júl 2017

@esther03 aha, aj ja som to prehliadla. Dik.

zuzanahlubovicova
autor
25. júl 2017

@mandala77 ďakujem 🙂