Rady a triky pre nás ženy

kendra73
23. máj 2012

Takže bola by som rada keby sme si vo všeobecnosti radili ohladom diét a chudnutia,triky a rady pre krásne vlasy a pleť ale aj všeobesné rady a pokec ohladom manželov,detičiek a snaženia sa otehotnieť.Ja som napríklad kaderníčka a rada pomôžem ak sa dá.

omnia23
23. máj 2012

@kendra73 takze od teba ocakavam radu ohladom vypadavania vlaskov 😀

kendra73
autor
23. máj 2012

co sa tyka drahsieho sposobu odporucam Kerastase ampulky proti vypadavaniu.Vmasiruje sa jedna ampulka do korienkov a neoplachuje sa.Pracovala som s Kerastase a mozem garantovat ze to funguje.Odporuca sa ich pouzivat kolo 6tyzdnov ale vysledok je badatelny po prvom pouziti.Cena je kolo 40eur a dostupnost internet alebo kadernicke salony ktore pracuju s touto znackou.Co sa tyka lacnejsieho sposobu velmi dobre su ampulky Dixi proti padaniu vlasov.Aplikuju sa tiez do pokozky hlavy doba pouzivanie je kolo 2 tyzdnov.Tiez sa neoplachuju a ich cena je kolo evra az dvoch.Volne dostat v drogerii.

kendra73
autor
23. máj 2012

@omnia23 co sa tyka drahsieho sposobu odporucam Kerastase ampulky proti vypadavaniu.Vmasiruje sa jedna ampulka do korienkov a neoplachuje sa.Pracovala som s Kerastase a mozem garantovat ze to funguje.Odporuca sa ich pouzivat kolo 6tyzdnov ale vysledok je badatelny po prvom pouziti.Cena je kolo 40eur a dostupnost internet alebo kadernicke salony ktore pracuju s touto znackou.Co sa tyka lacnejsieho sposobu velmi dobre su ampulky Dixi proti padaniu vlasov.Aplikuju sa tiez do pokozky hlavy doba pouzivanie je kolo 2 tyzdnov.Tiez sa neoplachuju a ich cena je kolo evra az dvoch.Volne dostat v drogerii.

omnia23
23. máj 2012

@kendra73 dakujem ti si zlata.Ja s tym mam dost velky problem a neviem si absolutne nijak pomoct,a to sa o vlasy staram 😠

kendra73
autor
23. máj 2012

@omnia23 nie je zac 🙂 ja viem kazdemu poradit len sebe nie 😀 ja mam zas po porode problem s rastom strasne pomalinky rastu dost som si vlasy ponicila farbenim predlzenim a zehlenim no oddnes jem vitaminy a mam nakupeny material na ozdravenie tak dufam ze uvidim vysledok 🙂

omnia23
23. máj 2012

@kendra73 ja jem kazdy den zinok plus selen,avsak stale nic.Inak ja som si kupila lopuchovu vodu v lekarni a ta mi velmi zmenila kvalitu vlasov,uz sa aspon nelamu,su pevnejsie 😉

Ja som si vlasy chcela predlzit tiez avsak rozmyslela som si to,bojim sa ze budu padat este viac 😠

kendra73
autor
23. máj 2012

@omnia23 ja som mala predlzene stalo ma to 200eur a kazde tri mesiace ked to odrastlo som platila za znovu nasadenie 60eur takze mozem sa na to prdet 😀.dala mi to dole bolelo to tahala ma vysklbla mi pol hlavy a pri korienkoch som mala dredy.Nikdy viac ked tak tak radsej clipsy.Ja si teraz umyvam dixi brezovim samponom potom si masirujem ampulky a na konce si davam kerastase masku proti znicenym koncekom plus jem bioderma vitaminy a i ked som vcera prvy krat pouzila tieto veci (okrem masky tu mam uz dlho) uz dnes citim ake su vlasy jemne a krasne dokonca mi uz dvaja ludia dnes povedali ako sa mi lesknu 🙂 tak dufam ze coskoro aj porastu

zuzanocka
23. máj 2012

😀 ahojte.. no čím by som prispela.. 😝
na plesy vo februári som si dávala robiť gelové (alebo akrylové?) nechty, keďze sa miako na potvoru moje 3 zlomili.. po čase už som si ich nechcela nechať dopĺňať, tak som ich..zbrúsila.. samozrejme, zostali mi moje nechty v katastrofálnom stave! tenké, krehké, akoby prestali rásť..nenormálne ma bolel každý dotyk, ešte aj, keď som si umývala ruky.. natrafila som v drogerke (dm) na "spevňovací lak" od Helen Harper, stál síce okolo 7 EUR, ale je to veľká fľaštička - aby to nebola reklama a niektorú by to zaujímalo, rada napíšem do ip presný názov.. poviem vám, že keby som sama neskúsila, tak neverím.. perfektne spevnil nechty, nelámali sa mi už; je dobrý aj ako podkladoy lak..

omnia23
23. máj 2012

@kendra73 inac ja som tie dixi ampulky este nevidela,to kupim klasika v DM napriklad?

kendra73
autor
23. máj 2012

@omnia23 ja som ich kupila v dmke je to taka zelena krabicka a v nej je asi 6sklenenych ampul.Zelena krabicka je na suche vlasy ktore padaju a taka hneda je na lupiny aspon myslim ze som to nedomrvila teraz 🙂

omnia23
23. máj 2012

@zuzanocka aka nahoda ja som mala taky isty problem,nosila som gelove nechty cca rok a uz nikdy viac.To,co som mala pod nimi bolo otrasne,ako papier a tiez to bolelo,dokonca jeden som mala asi dva mesiace zapaleny.Tiez som si kupila tento lak a cca po 3 tyzdnoch som videla fakt rozdiel,teraz mam nechty svoje a mam ich krasne,dovolim si ich pochvalit 😀

omnia23
23. máj 2012

@kendra73 no OK dakujem zajtra vybehnem kupit 😉

zuzanocka
23. máj 2012

@omnia23 ups, ale bol to nie Helen Harper ale Sally Hansen 😀 😀 ten si mala na mysli?

omnia23
23. máj 2012

@zuzanocka nie,mne sa zda ze to bol Harper.A stal 7,20 myslim cca 😉 A ty mas opat gelove nechty?

zuzanocka
23. máj 2012

@omnia23 e-e mam ho pred sebou.. je to sally hansen a no, stal tiez tak nejak.. gelove nemam a uz ani nikdy nechem mat 😀 ja mam svoje nechty celkom ok, ale ako som pisala, zrovna pred plesom sa mi 3 zlomili, tak som dala gel 😝

omnia23
23. máj 2012

@zuzanocka ja som si tiez povedala,ze nikdy viac si to nedam 🙂

omnia23
23. máj 2012

@zuzanocka
@kendra73 ale napriklad tipy,triky:ja dost ficim na kozmetike Yves Rocher a Dolive 😉 Doliva ma super masky na plet,hlavne ranne 😉

graceful9
23. máj 2012

@kendra73 ja by som chcel vedieť, čo mám robiť, keď sa mi strašne hrčkajú vlasy,,,farbím si ich E20 blond a už asi 2 roky,,,sú dosť suché a lámavé, ale okolo korienkov sa strašne mastia,,,používam balzam a aj sprej na rozčesávanie, ale už ani to nepomáha :/

zuzanocka
23. máj 2012

@omnia23
dolivu som mala v zime s E-ckom a neskutocne dobre ma chytalo slniecko 😉 aj v zime som mala tvar pekne opalenu akoby som prisla z hor 😉

omnia23
23. máj 2012

@zuzanocka ja mam ocne kremy,denny,nocny,cistiacu pletovu vodu no a tie masky.Som velmi spokojna

zuzanocka
23. máj 2012

@omnia23 bola mi ale troska mastna.. teraz som si konecne po rokoch zistila, ze mi asi ako jedina vyhovuje Biooderma... mam micelarnu vodu (rano, vecer) a denny zmatnujuci krem Al-kovy - ten je na problematicku plet (co ta moja je) a nocny tiez Al-kovy, ten je aj liecivy, pekne zasusi, ked treba 😉
a babska rada: na plet mi velmi pomoaha aj biely jogurt so zivou kulturou (papat ho 😉) - denne zjem aj 2 a fakt super, pekne sa mi vycistila plet, inak som ako pubiska 😝 😠 😠

zuzanocka
23. máj 2012

@graceful9 nechcem strasit, ale asi pomozu jedine noznice ☹ vlasky mas uz spalene od farby.. zostrihat asi len..

omnia23
23. máj 2012

@zuzanocka ja nemozem nic mliecne takze smola 😠 Ale mne pomahaju na noc velmi mastne kremy-napriuklad v DM Balea uplne lacny krem ale je velmi fajn 😉 Ja som mala tiez plet ako pubiska,stacilo troska pomenit stravu a som na tom relativne lepsie,plus tie mastne kremy fakt mne pomahaju

graceful9
23. máj 2012

@zuzanocka ja by som sa najradšej dala ostrihať, ale všetci ma odhovárajú, že krátke vlasy sa ,i nehodia,,,ono sa mi to hrčká pri hlave

zuzanocka
23. máj 2012

@omnia23 to je zvlastne.. ja by som po mastnom kreme asi nevysla na ulicu 😀 ved kazda plet je ina, mas pravdu, e aj ta strava robi vela...

@graceful9 ved nemusis nakratko.. ale zostrihnut to.. ja som si tiez odfarbovala na total blond - zvlast svetla popolava plava - taka az do seda... a vlasy som mala ako ty pises - az zhrckane... plakala som, ked som to rozcesavala po zmyvani... 😒 balzamy pomozu troska, ale nie uplne.. este mi napadlo, ze ked som si odfarbovala, dala som si obcas od elseve tu kuru - nie balzam, ale myslim, ze to bola maska, v takm tegliku ako krem.. ta sa nechavala posobit tusim aj 20 minut a davala sa len raz za cas.. ale tie vlasy sa ti budu hrckat a tahat stale..

omnia23
23. máj 2012

@graceful9 ja som si dala vlasy ostrihat nakolko boli znicene a padali,bola som na "boba" a bolo to fajn...teraz mam opat po plecia a nechavam rast.Nenechaj sa doradit okolim

omnia23
23. máj 2012

@zuzanocka preco?ja si ho davam na noc 🙂

kendra73
autor
23. máj 2012

@graceful9 takze vlasky si umyvaj samponom na mastne vlasy.Kondicioner vynechaj vysiel z mody a robi viac skody ako osohu (mastni pokozku hlavy).Kondicioner teda balzam je urceny len cisto na to aby sa vlasy dali rozcesat.Masky sluzia nie len na jednotlive problemy ale i na samotne rozcesavanie.A kedze maskou si vlasy osetris a aj rozceses naco zbytocne vlasky zatazovat balzamom.Ako som uz pisala na zaciatku pokozku hlavy si umy samponom na mastne vlasy-zameraj sa hlavne iba na pokozku.Sampon si masiruj do pokozky aspon dve minutky potom zmy.Do dlziek vobec sampon netreba nakolko sa spini hlavne pokozka nie vlasy.Tym ze sampon zmyvas prejde aj cez dlzky vlasov a to uplne staci.Po umyti si vlasy jemne osus uterakom ale nesuchaj ich.Ked budu polovlhke do jednotlivych pramienkou vtlacaj masku zameraj sa na kazdy pramen akoby si sa farbila. (velkost hrasku na kazdy pramen).Masku vtieraj len do dlzok a hlavne koncekov vziadnom pripade nie aj na korienky.Pamataj o pokozku sa stara sampon a dlzky a konce maska.Ked bude maska rozotreta na vsetkych pramienkoch (vlasy este nerozcesavaj) jeden uterak namoc do vrelej vody vyzmykaj a opatrne daj na hlavu.Nasledne na ten mokry daj such.Takze budes mat dva uteraky na hlave.Posobit nechaj 30minut.Potom vlasky rozces a masku zmy.Maska sa zmyva az kym nejde cira voda.Mnoho ludi to podcenuje a masku zmyva par sekund potom su vlasy zatazene a mastne.Vlasy nefenuj nezehli nechaj im oddych kym neuvidis znamky zlepsenia.A co sa tyka dna odporucam nezmyvaci olejcek ktory si vzdy v priebehu dna aspon raz votri do vlaskou opat len na dlzky a konce.Vlasy su jemnejsie krajsie a leskle.Tym ze su naolejcekovane zabranuje sa ich lamaniu.Co sa tyka odporucania rozhodne Kerastase masque force architecte.Dostupnost net alebo kadernicke salony ktore pracuju s tou to znackou.Cena okolo 29eur.Lacnejsi sposob Gestil wonder cena okolo 10-15eur.Dostupnost na nete a v niektorych drogerkach.Olejcek Kerastase elixir ultime cena kolo 25eur az 30.Lacnejsi sposob Gliss Kur vo forme spreja nezmyvat.A zacni papat vitaminy.Pekny den.

kendra73
autor
23. máj 2012

@graceful9 a neboj dnes vdaka specialnym pripravkom je strihanie posledna moznost.

kendra73
autor
23. máj 2012

@zuzanocka
@omnia23 babi a mne poradte nejaky krem na zmiesanu plet.Nemam ju mastnu ani suchu proste taku vselijaku.Ked si dam hydratacny krem do rana mam vyrazky.Potrebovala by som nieco na rozjasnenie aby opeknela jemne omladla 🙂 nevravim ze mam vrasky ale su tam znaky unavy