Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

juliett99
3. máj 2009

perluska,,, dobry napad ,,, superrrrrrrrrrr 😉 😉 😉 😉 😉

svistik
3. máj 2009

Ahojte! Tiez si mylim, ze je to skvely napad... som tu nova a aspon budem mat prehlad od zaciatku 🙂

perla200
autor
3. máj 2009

no presne to som chcela...juli ahojky....ahoj svistik.....

terezka044
3. máj 2009

no ja sice som zaradena v dakych temach, ale staci sa popozerat, niekam sa zaradit, nebat sa, baby tu su super a urcite sa potesia 🙂 🙂
No a ako sa vam dari? Perla ty mas termin den pred mojimi narodeninami ja som 28.7. 🙂 ako prezivate toto obdobie? prvy krat ci uz mate deti? 🙂

perla200
autor
3. máj 2009

no ano terezka, ale pre niektoré, ktoré sú tu prvý krát je ťažké sa zaradiť niekde, kedže baby v niektorých témach sú už úplne zohraté a poznajú sa....
no oficiálny termín mam až 31. júla, ale kôn mi to ráta na 29. 7. pričom zajtra mi naskočí 29tt a pritom som v piatok začala 28tt...to tak divno pocíta...

prežívame toto obdobie dobre, zatial...nemala som žiadne problémy len také bežné....vela som pribrala, bolievala ma hlava, opuchli mi nohy....inak sa cítim výborne.....a vy? a je to naše prvé, vytúžené, vysnené a "vydreté" 😀

juliett99
3. máj 2009

terezka,, baby su zlate ale obcas ,, proste nezapadnes,, 😉

perluska,, ako tvoje nozicky??

perla200
autor
3. máj 2009

dobre juli...odkedy mam dovolenku a neni som na nohách celý den tak sú úplne normálne a v pohode, ale to len preto, lebo oddychujem....a ty juli ako?

juliett99
3. máj 2009

to je super ,, tesim sa,, 😉 😉 len pekne oddychuj,, a co simonka poslucha alebo upratuje?
no ja celkom dobre ,, stale poctivo lezkam, a zajtra zacinam druhe kolo tehulkovania,, jupiiiiiiiiiii 😀 😀 😀

perla200
autor
3. máj 2009

no super juli....a ideš na kontrolu či ako budeš? aj pôjdeš do roboty?

simonka poslúcha je to neuveritelne trpezlivé dieťa, lebo so mnou je to ťažké🙂))))) ale teraz mala také relatívne kludné obdobie, mrví sa celý den a večer kopcuje....ale je to úplne v poriadku.... 😀

juliett99
3. máj 2009

na poradnu idem az 13.5 ,takze o tyzden,, moja ja do roboty uz nepojdem ,, aj kvoli tehu a aj kvoli praci, u nas sa robia len 12 a to tehotne nemozu,,
ale som rada ze uz nekrvacam, a aj brusko menej pobolieva,, teda nemam krce,, tak verim ze uz to bude vsetko ok.
to je supr ze simonka poslucha,,tyeste tusim pojdes par krat do roboty vsak?

perla200
autor
3. máj 2009

no ja ešte dva krát pôjdem do roboty....ale neviem si to predstaviť že nepôjdem dva roky do práce🙂))))

juliett99
3. máj 2009

moja ani ja,, no zatial to neriesim,, teraz je prvorady nas susnik,, 😉
ale tak robite z domcekom takze sa nudit nebudes ,, a ani my,, uz coskoro zacneme s rekonstrukciou domcurika 😀

perla200
autor
3. máj 2009

ved aj naša Simonka je najdôležitejšia pre nás..... no inak s tým domom to fakt nie je sranda.... vy to stíhate do pôrodu?

michala.l
3. máj 2009

Ahojte, mozem sa pridat? Uz som tu nazrela do par tem, ale vade su uz baby "rozkecane" a ja sa nechytma 😅
Juliet, mas podobny termin ako ja 😵
Perla, ja sa tesim na to, ked budem doma ...uz aby to bolo. Prva materska ubehla ani neviem ako a uz sa tesim, ze si to zopakujem 😉

perla200
autor
3. máj 2009

samozrejme michala....aj ja sa teším ked budem doma, lebo teraz budem tri mesiace doma pred pôrodom, lebo mam dovolenku este a potom materská....lebo už nevládzem chodiť...lebo som 13 hodín denne bola na nohách....a už fakt nevládzem 😝

michala.l
3. máj 2009

Denne 13 hodin je mooc vela ..... ja robim kazdy druhy den 18 hodin, ale uz nevladzem ...takze coskoro prejdem na rezim 9 denne 😀
Kedy si sa dozvedela, ze budete mat dievcatko? Ja som uz hroozne zvedava a uz asi od zvedavosti aj prasknem 😅 ... zelala by som si dievcatko, nech mame parik , ale samozrejme je prvorade, nech je vsetko OK ...

juliett99
3. máj 2009

perli tak hadam stihame budeme musiet,, my ideme zhadzovat strechu a urobit nadstavbu , 😉 😉
ozaj perli ty si mala ake chute??
ja som stale na tych polievockach a ovoci a zeleninke,, no dnes som videla chipsy a reku dam si ale hned ma zacala trpait kyselina,,
vraj ak mas chut na sladke mala by to byt baba.. 😀 😀

michala to je super,, ja tiez neviem zapadnut k novembrovkam.. no co uz..

terezka044
3. máj 2009

no kazdopadne aspon tu budete mat dobru partiu 😉 perla ja mam 3 terminy ak ta to potesi 😀 ale dufam teda, ze pojde von co najskor, uz sa to neda vydrzat ☹

a vybavicku uz zacinate zhanat, ci uz mate alebo ako? 😉

perla200
autor
3. máj 2009

ale ja pracujem nejakých 9 -10 hodín, to dve-tri hodiny cestujem do a z práce......

ja som vždy chcela chlapca, ako som otehotnela, tak som začala strašne túžiť po dievčatku...ale každý mi hovoril, že to bude chlapec....ale ja som vnútri cítila že to bude baba, aj som jej vybrala meno a tak a stále som jej hovorila v ženskom rode a každý že ako to vieš? a ja že ja tocítim...a isli sme v 20tt na 4D ultrazvuk a dr. hned mi povedal, je to baba....tak som bola velmi stastná a aj môj muž a vlastne všetci sme stastní.....

juliett99
3. máj 2009

no pekne,, perli,, ja som si zo zaciatku myslela ze chlapec ale teraz mam skor pocit ze to bude baba.
no ved uvidime,, co sa nam na 3D ukaze..
a co chute mas???,

ja este vybavicku nekupujem,, myslim zee este cas a za dalsie som poctivo lezala ako nakazal doktorko... 😉 😉

perla200
autor
3. máj 2009

juli na výbavičku máš čas....ja som začala kupovať a ž ked som vedela čo to je aj to v 20tt a inak ani teraz nemám toho nejako moc....ved ešte nakúpim..... 😀

juliett99
3. máj 2009

ved to perli na to este bude casu dost.. teraz je skoro,, a v podstate nevieme co to bude,,
ale poviem ti ze po kociu strasne tuzim aby bol cerveny,,hrozne sa mi pacia cervene 😀 😀

svistik
3. máj 2009

treba kupovat neutralne farby!!! My ak budeme mat dievcatko tak nemusime kupovat nic okrem zakladnych veci 🙂 Po sestrinej malej mame tolko veci... polovicu z nich hadam este s visackou co jej ich nestihla obliect a uz z nich vyrastla 🙂

Perli... ja ti tak zavidim, ze si uz tak daleko... ja som stale len v prvom trimestri a bojim sa...

kwetinnka
3. máj 2009

Ahojte,rada by som sa pridala k vám ,najpr som si myslela že budem patrit mdzi tie menej tehotne ale ked vidim svistik tak som si povedala,že preco nie. a hned by som mala na juiet otázku, to brusko ta bolelo dlho? a kedy prestalo?

juliett99
3. máj 2009

kwetinka
jasne pridaj sa,, moja mna bolelo kvoli tomu krvacaniu, a krcom,, a za dalsie je tam ta ptvora cysta ktora je za maternicou a tlaci.
ale inak je to normalne lebo maternica rastie.. 😉

perla200
autor
3. máj 2009

juli - tie chute...no ja som papala všetko a vela vela....takže žiadne nejaké chute nie, no sladké to sommusela mať vkuse....a inak mi hrozne chutí bôčiková pasteta a ovocie a zelenina.....inak nič špeciálne, pamätám si, že raz som mala chute že všetko mi bolo horké ešte aj čokoláda, potom mi bolo všetko kyslé a tak...

svistik - chápem ťa.... 🙂)) aj ja som sa strašne bála v prvom trimestri, mali sme tiež problémy v 9tt som mala ružový výtok a bolis me v nemocnici....ale najdôležitejšia je psychika a myslieť pozitívne.....

kwetinka - vitaj....mna bolelo brucho ako pri menzese do tretieho mesiaca

juliett99
3. máj 2009

tak to mam podobne chute aj,, sladke, slane mi pripada extremne sladke.
najviac mi ide ovocie , zeleninka, a kysele,, mnam,, 😀

kwetinnka
3. máj 2009

tiež som si myslela ze maternica a bolest ako pri krámoch,lenze tato bolest trvá uz vyse mesiaca a nieje to už 1.trimester,teraz som v 23.tt a tie bolesti vobec niesu lepsie,ked dlhsie stojim mam desne krce, a vlastne uz týžden strcim doma na pnke.

kwetinnka
3. máj 2009

julie v ktorom si tt? nejak som to nepostrehla?a už viete co to bude? ja som prvý trimester ficala na treske s jahodami,teraz musim mat nanuk,ale inak už mi len kopu veci smrdiii 🙂

perla200
autor
3. máj 2009

jaj kwetinka, nemáš vypísaný profil tak nevieme v ktorom si tt.....no tie bolesti, mala by si to povedať svojmu doktorovi ale najlepšie bude ak si kúpis magnezium....