Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

silvuskaa
4. sep 2009

jej moja ani nevies ako rada by som to mala aj ja za sebou...nie ze by mi bolo takto zle...urcite mi budu chybat tie kopanceky v brusku...ale chcem uz drzat maleho v naruci a mat po vsetkom 🙂
Ano ten termin mam stale 5.9., som napäta aj z toho ze vobec stale neviem kolko maly vazi.
Ja chcem aj epidural, u nas stoji 80euro..ty tiez planujes EPI a u vas je aka cena?

kwetinnka
4. sep 2009

tiez planujem,už to mam aj zaplatene...ja som ho este mala za staru cenu 82,9E a teraz stoju 103E. NO ved to,nieze by mi bolo zle...ale už som taka nedockava..a o toviac ze zajtra mam termin a nemyslim ze to bude zajtra.a tu pred EPI anesteziologicku pripravu už mas?

silvuskaa
4. sep 2009

Myslim ze v Pn ani ziadnu pripravu nerobia, akurat ti ju anesteriolog napichne...
Tiez som nedockava hlavne kvoli terminu🙂 Manzela bude pri porode?

luka04
4. sep 2009

ahojte baby...moje zlate, citim s vami, ako sa vam to blizi...drzim velmo palceky..aby ste to uz coskoro mali obe za sebou a v naruci zdrave babenka 😅 ked vas citam, aj mne sa zrychluje dych, akoby som uz aj ja sla....inak vas pozdravuje Juli, pisala mi sms, este nemaju elektrinu...

silvuskaa
4. sep 2009

ahoj luka, ty mas este chvilu casu, pekne si uzivaj tehotenstvo 😉 Uz mas nachystane veci pre malu a aj do porodnice?
aj my pozdravujeme Juli 🙂

luka04
4. sep 2009

mam este cas, to ano, ale ja uz sa necitim dobre, najradsej by som bola....po vsetkom...radsej budem behat okolo babenka, ako sa takto gulat a nespavat 😀 vecicky uz mam, od 0-6 kopeeeeec.....aj do porodnice pre babenko, okrem kozmetiky a drogrie, to budem kupovat az koncom Septembra...

kwetinnka
4. sep 2009

Manzela budem mat....vlastne on chcel...ja som ho ani nijak neprehovarala,a ty? bude s tebou? Ahoj Luka ako sa male s Leuskou. Ked si spomeniem tak ja som si veci do porodnice tiež ovela neskor xzacala chystat a to len preto ze ma vsetci strasili ze už by som to mala mat nachystane,aj teraz mam tasku otvorenu, na vrchu paierik co tam este treba.AKurat som si dnes nachystala peniaze na DR.---ked si to tak poratas a mala by si mat vsetko co sa da tak ta cely porod výde aj cez 40tis...to je des:o) A Silvinka ma pravdu,ty mas este cas..len nech si tak pekne bahni este.
Ze ju pozdravujeme...a tesime sa na nu ked nakopnu elektrinu

silvuskaa
4. sep 2009

veru baby ja tiez som si dala nacas kym som zacala balit veci do porodnice, a kym som vsetko pozhanala, este teraz som dobalila teplomer a mineralku.
kwetinka to mas pravdu, ked sa vsetky tie polozky nazbieraju vyjde z toho pekne velka suma, ale aspon mas pokoj na dusi, hlavne ked je zajednany ten lekar🙂
Ja budem mat tiez manzela, sam chcel a aj ja chcem aby bol so mnou🙂

susisus
4. sep 2009

No asi aj ja už začnem baliť veci konečne 😎

silvuskaa
4. sep 2009

noooooo patrilo by sa 😀

susisus
4. sep 2009

😀 ale až zajtraaa 😝

silvuskaa
5. sep 2009

Ahojte🙂
Dnes je tu uplne tichuuucko? Kwetinka ako sa meme? A co ostatne babenky? 🙂

andrejka10
5. sep 2009

Silvuška, Kvetinka, ako ??? Bábätkám je dobre u mamky v brušku. 🙂
Držím palčeky, nech to už máte šťastlivo za sebou a tešíte sa z malých batôžkov. Páááá

silvuskaa
5. sep 2009

andrejka je tym nasim drobcom najlepsie v brusku pri mame 😉
Dakujeme, nech to uz mame za sebou ako ty. Nech ste zdrave....Sarinka poslucha??
Jej maly ma prave stikavku, to asi preto ze som vypila plnu salku caju 😀

andrejka10
5. sep 2009

No ja zatiaľ nič nestíham. ☹ To bude tým, že náš tatinko už odišiel, a my sme si ešte nevytvorili ten správny systém. Nevadí, máme na to spúúúúústu času. Malá je zlatá, stále by len papala. 😀 Za 16 dní jej života sme minuli 160 ks plienok. No strašná spotreba. Stále chúďatko kaká. No čo, veľa papá veľa kaká.... 😀 😀 😀
A tie noci...... Dnes sme sa na rukách nosili od 2hod. v noci do 4hod., keď som nechcela pobudiť celý barák jej plačom. 🙂 Ale to všetko sú nááááádherné starosti. Vychutnávam si to.
Ale vy babulky ešte oddychujte a naberajte sily pokiaľ sa dá. O chvíľu máte aj vy takéto sladké starosti.
Utekám do sprchy, kým mi malú Sáru, kočíkuje von Lukáško. Páááá babulky a dajte vedieť, keď nastane zmena. Ešte raz držíííím vám palčeky.

susisus
5. sep 2009

Hehe Andrejka, to je zlaté 😀 A malá je chutnučká !!! 🙂

andrejka10
5. sep 2009

Ďakujemééééééé. 🙂 🙂 🙂

luka04
5. sep 2009

kwetinka..dobre sa mame, ale dostala som nejaku alergiu na brusku a stehnach mam pupciky a strasne to svrbi..presne miesta, kde som sa najviac kremovala. ☹ uz sa idem zblaznit z toho svrbenia...malinka si veselo kopka, vcera som myslela, ze mi chce vytlacit nozicku spod rebra von 😀 ty mas tusim dnes termin....ako, stale nic??

kwetinnka
5. sep 2009

Ahojte divcence,tak ja som este tu...s Liluskou pekne v brusku. Dnes sme skladali dalsie skrine a bola som gratulovat kamaratom na svadbe...
Dnes som mala velmi tazku noc, strasnu migrenu som mala od 6 vecer,o 20 som vyvracala obed ktorý som jedla o 14...po dost dlhej dobe,a potom som nic nerobila do pol 4 len behala na zachod,najhorsie je ked už nemas co..ale napinalo ma stale.O pol 4 som zisla dole,uvarit si matový caj,vyycuckala dva piskoty...medzitým ako vrela voda som si umyla sporak..a potom už bolo lepsie...ale o pol 8 sme už vstavali..takze dnes padnem do postele ako kabela.
Silvi ty ako? bez zmeny??tým nasim krpcom sa vazne nikam nechce...hruuuza....

silvuskaa
6. sep 2009

kwetinka a ostatne tehulky ahojte 😉
To je mi luto ze ti bolo vcera tak zle, dufam ze dnes uz ovela lepsie,mozno si nieco spapala co ti nesadlo...ja som jedla ale o 18hod. slivkovy kolac apotom ma celu noc tak palila zaha ze som ani spat nemohla, nic mi na to nezabera.
Termin nam ubehol a stale nic, malinkemu je dobre tam kde je...aj Lilianke je naj u maminky v brusku🙂
luka a nemozes mat tu alergiu z kremu?

luka04
6. sep 2009

silvi..asi mam..lebo som sa natierala aj troma, chcela som strasne odstranit strie a este som si viac ublizila 😒 mam to take alergicke pupaky...teraz si nedavam treti den nic, dufam, ze to zmizne, lebo neviem co si mozem na to naordinovat sama..asi nic radsej..

silvuskaa
6. sep 2009

aj podla mna radsej nic, aby si si este viec neuskodila....a ake kremiky si vlastne pouzivala?

luka04
6. sep 2009

no aj telove mlieko nivea, potom ten Elasti-Q exlusive a aloe vera gel proti striam...ale niekedy som si dala aj dva za den ,ze rano jeden, vecer druhy...a ked to zacalo strasne svrbiet, tak som si vecer umyvala brusko repikom..ale to uz bolo neskoro..mam to cele od pupka dole cervene a odute..a pod tym strie... najhorsie je, ze sa zobudim v noci ako sa skriabem a potom mam chrasticky...ale ked to tak strasne svrbi...a aj na stehnach mam trochu..chcem ist dnes do lekarne ale neviem, ci mi oni daco odporucia, asi ma poslu koznemu ☹ a inak ty ako??? malinkemu sa este nechce??

silvuskaa
6. sep 2009

juj tak to radsej behni rovno ku koznemu, asi mas na niektory krem alergiu, alebo skor ti urobilo zle ze si ich skombinovala a tie zlozky sa nemuseli zniest.
Ja pouzivam krem baby love z DMka ale aj ten aloe vera je vraj dobry, ostatne nemam odskusane.
Veru malinekmu sa nechce ist z bruska, aj ked ja by som uz bola za to aby si to rozmyslel 😀

sweet84
6. sep 2009

caute babenky,drzim vam palce aby vam to dobre dopadlo a hlavne rychlo..
luka aj ja tak kombinujem rano si davam olejcek a vecer gel, vsetko proti striam..obcas medzi tym aj telove mlieko;) alergiu z toho zatial nemam len raz a potom som zistila ze to bolo len z materialu z ktoreho bolo tricko, tiez som mala 2 dni cervene flaky a svrbenie..

susisus
6. sep 2009

luka - ale nemusíš to mať z krémov, aj ja som sa vyhádzala (v asi 26 tt) a tiež som myslela že z krému a nakoniec to bolo ovocie... Išla som na kožné, ešte si ma aj nechať tam chceli a stačilo na čas prestať jesť čerešne a také dráždivejšie ovocie a prešlo to... A tiež sa natieram 3 druhmi krémov a olejov aj naďalej a už nemám pupence.
Ku koncu tehu to má veľa žien... Skús sa natierať olivovým olejom, alebo sa poraď v lekárni, čo je bez alergénov a parfumovania a natieraj sa ďalej, aby si nepopraskala 😒

luka04
6. sep 2009

susisus..ja uz som popraskala 😒 aj ked som sa od sameho zaciatku natierala 2x denne..to som teraz skusala kremy, ktore by mali zmiernit vzniknute strie...v lekarni mi odporucila tekuty puder mentolovy...a ked nezaberie, tak fenistil gel...zobrala som najprv ten puder...uz som sa natrela...troska sa ulavilo...inak, aj ja som premyslala nad ovocim, ja som jedla jedine hrozno, uz asi dva tyzdne ho hlcem...ze by to?? ja som myslela, ze je to z kremov preto, lebo to mam len na miestach, kde som sa natierala...

sweet...mna to trapi asi uz nieco vyse tyzdna... ☹ ale prestala som davat vsetky kremy, budem len ten tekuty na noc a uvidime ci to daco robi...ak ani to nezaberie, pojdem koznej, ale u nas sa caka od 6 rana ked chcem prist na rad, tak to radsej odkladam 😖

susisus
6. sep 2009

luka - a ako to máš dlho? Lebo ja som zas hltala 2 kg čerešní denne a vyhodilo sa mi celé brucho - tiež tam kde som sa natierala ale postupne to prešlo aj na stahná a potom na celé telo - ale brucho som mala najhoršie a trvalo mi to vyše mesiaca, možno aj dvoch. A keď som si dala na chvíľu pauzu s ovocím a zeleninou, tak to ustúpilo. Na kožnom mi tvrdili že je to exem, nieje to z ovocia a že mi nezmizne, až keď porodím a dajú mi antibiotika - a prd, stačilo prestať jesť ovocie 🙂
No ale nechcem tvrdiť že máš to isté.. podľa mňa by to kľudne mohlo byť z hrozna, alebo sa len telo už ide zblázniť z toho návalu hormónov... fakt má veľmi veľa žien takéto problémy. skúšaj ten púdrik aby si nedopraskala ešte viac 🙂

luka04
6. sep 2009

susisus...mam to uz vyse tyzdna...a nezda sa mi, ze by sa to zlepsovalo..aj ja si myslim, ze je to spojene s tehu, aj koza je citlivejsia, cely organizmus...mozno mi uskodilo ovocie, mozno kombinacia tych kremov a potenie pokozky do toho...male krsniatko ma takto teraz vyhadzane celu ritku aj stehienka...presne to tak vyzera...vraj jej zmenila plienky, asi tym....ze by som aj ja nasadila nespravne plienky?? 😅 😅 ale nie, dost bolo srandy, ved mna to vtipkovanie prejde, ked to zacne zas svrbiet...a zobudim sa v noci, ako si idem kozu roztrhat od skriabania 😠 inak, pozeram, ze aj tebe sa to ako pekne blizi 🙂 ake mas pocity???

kwetinnka
6. sep 2009

AAhojte babulky,nejak je tu pusto...nikde nikto co vsetky pozerate JAnosika 😀 😀 ? Silvus neviem ale u mna sa vzdy spoji zle travenie s migrenou...a do kým to nedam von ani sa neulavi..ale aspon som v noci vyborne spala,a teraz už tiež ledva zmurkam.Ako inak víkendujete?Nieje teplo,aj sa celkom dobre tula kadetade,aj ked ja by som najradsej do porodnice,ale už ani dohovaranie malej nepomaha:o) JA som si dnes ukladala veci do skrine novuckej,už sme zaparkovali jednu mensiu postieku na prizemí...ze ocko ju oblexie ked budeme v porodnici...keby ste videli ten zoznam co chce vsetko robit..ale dojde z roboty a je vecer..akurat stihne nejake drobnosti..ale zlaty ze ma na to zoznam.
Inak Luka moze to byt aj to hrozno..ja som alergicka na hrozno,aj ked nemam koznu formu..mna zacnu svrbiet usta....a to je zaujimave ze nie vzdy...mozno zavisi od druhu,alebo ako dobre ho umyjem...ale nikdy nevies...a ja by som si skusila dat asi nejaku tabletku na alergiu...nejaky Dithiaden...aj ked neviem ci ho mozy tehulky,ale prestalo by ta to svrbiet a aj to zacervenanie by ustupilo...Ak by si isla koznemu tak ti povie akeho jew to povodu...ale nieco slabe by ti dali aj v lekarni ...ved niektore su len po par balene..aspon na skusku, JA mam napr Zyrtec a ten mi dala alergologicka na obdobie ked som tehotna.Ale ked to nijak neustupuje..asi by som niekam isla.A inak sa mas ako? Leuska v poriadku?
Silvi,tak zajtra idem do poradne...som zvedava..aj ked si myslim ze to bude bez zmeny,a ked bez zmeny pojdem este aj v stvrtok......tieto dni po termine sa mi zdaju už ako veeelmi dlháá doba..nejak už to len vydržime.