Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

alexandrah
24. sep 2009

inak ja mam stastie, mna zaha nepalila v zivote, a v tehu asi 2 krat, dala som si iba hlt mlieka, a bolo ok, asi mam dobre zazivanie ... julie - nemozes si dat anacid???

juliett99
24. sep 2009

alex,, tak to mas veru stastie,, ze ta nepali ,, je to hnus.. 😠
urcite vam dam zajtra vediet ako sme dopadli na poradni som velmi zvedava aj ja,, najma nato kolko vazi..
a dnes mam nejaky divny pocit,, bolieva ma podbrusko a mam nejaky tlak do krizov a na konecnik,.. dufam ze Sami uz nieje zbaleny a nachystany,, 😒

luci co si dnes robkala,? my sme robili ulohy a boli sme na nakup tak uz som zas daco pokupila ,, ako kefecku, noznicky, prsne vlozky,a tie chranicky ci co to je na bradavky,, a kefu na flase..a podobne blibiny,, a knihu pre Samiho teda jeho prvy albumik,, 😀 😀

luka04
25. sep 2009

no ja som si dobalila tasku, vyvarila som flasky a dudliky a zbalila aj z toho po jednom...ten prvy albumcek som si uz aj ja zalozila 😵 navarila som, spravila poriadky s pradlom a cakala Mata...ked prisiel, spravili sme si krupicovu kasicku a lenosili....dnes je nejak zamracene, ze by sa konecne ochladilo? 😵 joj som zvedava ake spravicky budes mat po dnesku, hned sa ozvi....idem ja do obchodu na nakup..

kwetinnka
25. sep 2009

AAhojte, dnes som aj s malou bola na vacsom výlete,teraz som u nasich,od 9 pekne spi,tak cakam ze sa kazdu chviklku zobudi s prazdnzm bruskom.Alex bud rada ze mas male brusko...ja som mala tiež male..a teraz obleciem svoje rifle,a ked som oblecena nevyzeram ako teraz po porode,aj ked mam take nohavicky stahovacie,ale pod bielu suknu by to nevyzeralo dobre.
Julie a ake chranice si si kupila,ja som ich pouzila raz,ja som ich dostala,ale asi by som ich sama od seba nekupila,je ti vysoke a mala sa velmi natrapila kým sa cez to najedla,ja som to použila koli tomu ze mam plochsie bradavky,ale už sa naucila,a už aj ja viem ako ju co najlepsie priložit,aby sa netrapila.
A cumlik odporucam zabalit,snazim sa ju nan nenaucit,ale v nemocnici tu druhu noc ked som este nemala mlieko a mala zacinala byt hladna a bolelo ju brusko nam velmi pomohol. Co sa Vam zide...teda mne sa zislo...je odsavacka...prve dni nepapa tolko a ja som na jeden krat odsala aj 100mj,a bud som jej to dala v noci,alebo nieco malo mam aj zamrazene,
Julie tak sa drz,nieze sa Samka napadne sa pridat k tým narodeným novembrovým babetkám...este je skoro,a na tu vahu som zvedava aj ja,aj ked po tomto vsetkom viem ake je to klamlive,mne v 39tt povedali ze ma 2800g cca,a o týzden neskor ze 3600-3700g...a to sa proste podla mna neda za tyzden pribrat.U mna nebolo tých 2800 ani orientacných 😀 ,a s tým ze niesu babetka pekne...ked sa mi podari zmensit tu fotku tak uvidite o com sa to hovori...mala krvave ocka,a kazdý den sa vam zda to babetko ine,aj v porodnici sa mi zdala kazdy den trosku ina..a teraz ked už tak upriamenejsie pozera a pocuva ten kolotoc nad postielkou zas iny cloviecik.

juliett99
25. sep 2009

tak ahojky babulky skor sa mi sem nedalo prist,,
no takk nas chlapak uz ma 2300g a vraj sa ma k svetu krcok sa pomalicky skracuje ,, a co sa tyka tych vcerajsich bolesti tak ak sa to zopakuje tak mam hned prist..
a od pondelka som uz oficialne aj ja na materskej,, 🙂 🙂 🙂 🙂

kwetinka kupili sme to v tescu, nestalo to vela nejakych 60sk su tam 2 pary to len tak na skusku,, ved mozno to ani nebudem potrebovat..

Luci tak ty uz si pobalena?? no toto ja este nie ,, ale tak hadam este mam trosku casu,, aspon dufam,.. 😉 😉
Dnes uz som ta tu nezastihla ,, aka bola kavicka s kamoskou??
my sme pisali ulohy a potom som Davidka viezla na atleticky kruzok a zastavili sa z mamou v meste,, stretla som byvalu kolegynu a co nevidim ona je tehula a dokonca caka chlapceka ako aj ja a aj v novembry sila fakt.. tak sme pokecali,, normalne som rada ze sme sa stretli,, 😉 😉
u nas su teraz hody, a michalsky jarmok,, tak ked pride robi asi pojde s malym na kolotoce,
Jejj ozaj uz mame prvu JEDNOTKU v ziackej knizke to je radosti,,!!! 🙂 🙂 🙂

luka04
25. sep 2009

no Julli..ja som nebola na kavicke ale v tej porodnici za tou kamoskou..teraz sme prisli...strasne podareny je maly Simonko...len sme si ho moc neuzili, sestricka ho ukazala asi na 2 minutky 😒 este sme sa stavili u nas na kofolke, Matko si dal pifco a ideme papkat daco....no vidis, jak si fajn pokecala s tehulkou 😵 ak byva u vas, mozte sa aj po porode stretavat s drobcami..

juliett99
25. sep 2009

jejj luci nejaka som dnes pomylena ved ozaj,,si pisala. 😕 😕 asi som mimo,, ☹
takze simonko je uzasny,, nebojkaj uzijes si ho neskor.. 😉
no prave ze ona je z Nitri takze take caste stretka nebudu ,, co je skoda lebo sme si vzdy rozumeli.. 😉
ale tak NR nieje daleko.. a mozme sa aj spolu stretnut niekde na kavicke a pokecat ved aj ty si novembrovka,, 😀 😀 😀

alexandrah
25. sep 2009

julie - uz si zbalena do porodnice?, co beries?? (aha, vidim ze este nie, a veci mas nakupene uz vsetky??) - gratulujem k jednotke, velka vec!!!!! len tak dalej!!!!!§§ mne este krcok drzi riadne, kedy zacina mäknut? luka a ty? u nas je furt teplo, tak 26 stupnov, to snad bude az do decembra, prisamvacku!!!!! 🙄
kweti - ja som bola absolutne za odsavacku, a dokonca elektricku, ale co ak nebudem mat mlieko? vyhodim tisice, a nepouzijem? potom asi normalnu, ta stoji menej, a aj tak sa odsava cca 5 min., ci nie??inak diky za tipy, co do porodnice, privitame cokolve, co si ty brala na tie ocka?? (sme sa kedysi bavili, ze borovu vodu nie), + ake ine lieky, maste a pod.?? 😅

luka04
26. sep 2009

ahoj alex...ja uz som zbalena...na komplet...len mam nachystany papierik, co prihodit, ak uz fakt pojdem...doklady a taak... co pocuvam, uz rodia baby co mali terminy v Novembri, takze radsej 😕 😕
co sa tyka odsavacky, aj ja stale premyslam, ci ju uz kupit alebo nie, toez neviem ako budem na tom s mlieckom, tak sme sa vcera s muzickom dohodli, ze este pockame a ked ju budem potrebovat hned aj v porodnici, tak mi ju kupi v lekarni...

silvuskaa
26. sep 2009

Ahojte babulky moje!!🙂 Ozyvam sa az teraz, s malinkym sme uz doma, narodil sa 18.9 o 7.20hod a mal 3300g a 50cm. Do nemocnice som nastupila 16.9. a rano 17.9 mi dali vyvolavacku, takze som sa trapila s bolestami dost dlho:( Ale stoji to za to, ten maly batoztek je ako zazrak🙂
Inak nic nestihame, pritom mi aj mama pomaha. Ani vas nestiham docitat. Od vcera mam dost vysoky tlak tak len polihujem, dufam ze s tabletkami sa to upravi.

luka04
26. sep 2009

ahoj Silviii....no parada, gratulujem k drobcekovi 😉 vela zdarvicka prajem...konecne to mas za sebou..a jake pekne miery mal....joj, len oddychuj kolko sa ti da teraz...ono sa to vsetko casom nejako da do kolaji...hlavne aby si ty bola ok 😅

silvuskaa
26. sep 2009

dakujeme luka🙂 Nahodim aj foto ale az neskor, teraz sa mi neda. Veru je dost dolezite aby som bola aj ja ok, aby som sa vladala postarat o maleho. Manzel pomaha hlavne v noci, lebo cez den je v praci ale mam aj maninu a ta pomaha tiez ako vie.

luka04
26. sep 2009

ok, tesime sa na fotecky..... 😎

alexandrah
26. sep 2009

silvuska - gratulujem, ale by som prerazila tvojich lekarov, takto ta nechat najpr tak, a potom cakat den, kym ti vobec daju vyvolavacku!!!!!!!!!! no hlavne ze ste obaja v poriadku. ako sa vola maly??
luka - no veru, asi aj ja nabehnem na buduci tyzden niekde do dmky si dokupit veci, a idem sa balit. mas nejaky zoznam, a beries viac tasiek, ze na porod, po porode a pre malu?

miraclestudio
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luka04
27. sep 2009

alex...mam zoznam, aj dva, ale balim sa do jednej tasky velkej...a veci pre malinku na cestu domov som pekne nachystala do zavinovacky a su v postielke a to donesie manzel, ked pride po nas... do tasky som zbalila pre malu akurat dve kojencke kosielky,capicku,rukavicky,ponozticky,dudlik,falsku,plienky,obyc.plienky,vlhcene utierky a rybaciu mast na ritku...u nas v porodnici vraj davaju aj oblecko nemocnicne,aj zavinovacku..ale ja som si pre istotu tychto par kusov zabalila...no a potom veci pre mna, ako: zupan,kosele,papuce,prezuvky do sprchy,spodne pradlo,vlozky,jednorazove podlozky pod chorych,kozmetiku + drogeriu,nabijacka a doklady sa dohodia pri odchode (obciansky,tehotensky,kartu poistenca,sobasny...

alexandrah
27. sep 2009

luka - ja asi vezmem malemu veci iba na cestu domov, aby sa mi v nemocnici "omylom nestratili". tie jednorazove podlozky kupis v drogerii? kamoska vravela, ze 2 kosele su aj malo, ze ona minula 2 za den - prepotila, mlieko, krv ... ja musim kupit, ja ziadne nocne nemam, spim v pyzame alebo rozne. diky, idem si to spisovat, a potom dokupit a balit.

luka04
27. sep 2009

no kamoska tam lezi teraz a ona dava malinkemu svoje kosielky, ked uz ho ma pri sebe...aj ponozticky aj rukavicky...len zavinovacku ma nemocnicnu...tie podlozky mavaju v lekarnach niektorych alebo zdravotnickych potrebach...mam 5ks, ale nekupovala som..dostala som... no kosielky mam len 2...v pripade potreby zoberie drahy domov preprat, alebo mi donesie z domu, este nejaka by sa nasla... uz len premyslam ci kupit odsavacku mlieka..fakt neviem...Mato ma presviedca, ze ked budem potrebovat, kupi mi aj ked budem tam...je mi luto vyhodit za to neviem kolko, ak to ani nepouzijem... 😕 inak, aj sa bojim, ci ja vobec budem mat mliecko, absolutne sa mi nezvetsili prsniky..ani naznaku .....baby tu pisu, ze im tvori to kolostrum a ja nic...podprda prazdna 😠

alexandrah
27. sep 2009

no vies, len my sme tiez kukali odsavacku, a sme ju museli objednat, lebo ju nemali, tak co ked??? aj by manzel kupil, ale ked nebude? ale ja kupim asi od kamosky za lacnejsie ... ciapku a rukavicky pre riska beriem, ale to je jedine, potom az veci na cestu domov ... boze, neviem si to predstavit, dieta!!!!!!!! mne sa zväcsili prsia o 1 cislo, ale to kolostrum tiez nemam, ani moja mama nemala mlieko ani v jednom pripade, ale zatial neriesim, ked nebude, nebude, aspon po UM bude lepsie maly spat, nebudem dopredu stresovat ... a vobec to nezavisi od velkosti, aj baba s jednotkami moze mat viac mlieka ako niekto s 5 tkami!!!!! 😀

luka04
28. sep 2009

to je pravda..inak aj moja mama nemala mlieko.....no, uvidime.... nedas si nejake foto bruska do albumu??? 😕

luka04
28. sep 2009

inak Juli, kde sa flakame???? nebolo o tebe pocut cely vikend 😨 😨

kwetinnka
28. sep 2009

AAhojte, s tou odsavackou...mam pozicanu..a najviac som odsavala prve dni,ale asi by som to urobila tak ze kupim ked zistim ze potrebujem.Inak co VAm este poradim do porodnice su jednorazove sietove nohavicky,vlozky maju v nemocnici na kvanta,aj ked som mala aj svoje,prve dni som nosila ich kosele,lebo som dost krvcala..tak aby som nebola cela to..., podlozky Alex kupis v lekarni,a tiez som si nejake vzala,aj ked nam tam aj dali,ale prve dni som ju mala pod sebou aj doma,ja som viac krvacala tým ze mne furt nieco pichali na maternicu.
Alex co sa týka tých ociek,mne povedali v porodnici ze NIC, nic netreba,len ich umyjes cistou vodou,ja este ani mydlom neumyvam,2 krat som dala trosku oleja do vody ked sa mi tak zacala supat,a len ju pekne kremujem...kremujem neolejujem,lebo ze vlaj sa y toho upchavaju pory..neviem...mam Clorane,a znasa to super, olejujem len hlavicku. Cosa týka kremu na ritku,ja mam Sudokrem,aj v porodnici som ho mala,lebo Ruzinov pouziva len Johnson..a to ja odmietam.
Silvinka gratulujeeeeeeeeeem,tak super ze to už mate konecne za sebou,sa tesime s VAmi,aký bol porod? nemocnica? doktori..rozpravaj..pocity,dojmy.To bol maly celkom drobcek...hlavne ze ste zdravý.... 😀

alexandrah
28. sep 2009

luka - my este mame ulohu do porodu kupit fotak!!!!!!!!!!!!!! ale zeby som sa vyzivala v mojej postave sa neda povedat!!!!!!!! to uz az v riskovi, ked bude na svete, urcite bude krajsi, ako moje brucho 😀
kweti - tie nohavicky som uz kupila, dufam, ze mi 5 ks staci, ale sak mozem aj kupit nejake normalne, co potom vyhodim, nie? inak diky za rady. ja kupim asi olejcek welleda, je sice drahy, ale je nechtikovy, a to je vraj velmi dobre pre babatka, aj masirovat sa nim da. ostatne uz len cosi pokupim, asi kazde babatko znasa cosi ine. ale hlavne asi nakupim toaletny, vlozky a tie podlozky!!!!!!

kwetinnka
28. sep 2009

weleda je super, mam ho tiež..ale mam aj alwerde z DM ky olej do vody...a ten je tiež super...co sa týka detskej kozmetiky..a favoriti moji su Bioderma,Clorane a Weleda..na Johnson je vela alergii..ale napr mam nivea obrusky...a normalne mam povit ze tu pokozku ukludnuju...a na ritku mam sudokrem a z biodermy...vsetko je to sice drahsie...ale radsej investujem teraz nez potom ratovat.a mala som do zasoby kupenu rektalnu rurku,sice sme ju mali doma..ale aspon som pre nu hned nemusela bezat do lekarne.Kupila som si v DMke take vacsie ako keby odlicovacie tampony na pupcek,a teraz tým cistim okolie nausniciek, uska staci cistit kazdy 2-3 den...tie palicky detske som si kupila.A postolky treba do porodnice...lebo tam vam ich už na siroko zabalia...mam č1 a 2, na suchý zips.A tie nohavicky...5 ti v pohode staci...boli baby co si to tam aj prali,len tak ze sup sup...ja som mala 5 a este som aj domov doniesla

allinka79
28. sep 2009

baby, kde sa da ta weleda kupit? v lekarni alebo v dorgerii?

kwetinnka
28. sep 2009

Ja som kupovala v lekarni ale myslim ze v DMke najdes tiež....maju super olej aj na strie...

allinka79
28. sep 2009

olej ma moc nelaka... som nervozna z toho ze je to mastne... a vsetko ze je potom mastne...mam krem z DM-ky, predtym som mala niveacky a tak... stale skusam...

kwetinnka
28. sep 2009

o tom z dmky som tiež pocula ale ten som nepouzivala...mala som weledu a z biodermy...tie dva sa mi zdali najlepsie

alexandrah
28. sep 2009

kweti, si poklad!!!!!!!! mas pravdu, setrit sa v tychto pripadoch neoplati!! potom len lietat po lekaroch. o tom clorane som nepocula, co mas z toho? cize sudokrem je na zapareniny a je z biodermy? no ja si urcite nic prat nebudem, radsej si vsetko ulahcim ...
allinka - weleda je aj v dmke!!! ja mam aj ten olej na strie, dala som si ho raz, neni mastny, rychlo vpije, nemam strie, ale tak preventivne ... postolky mam tiez tusim 3 ks.

kwetinnka
29. sep 2009

Clorane je francuzka kozmetika velmi kvalitna...mam mydlo,krem a taký zimny krem..to som dostala od maminy..to doniesla z roboty..take darcekove balenie...sudokrem je samostatný krem a potom je krem na ritky z biodermy,použivam oba lebo jeden mam hore v izbe a druhý dole,nech nemusim behat hore dole.Treba sa mastit,mastit....aj ked...mne pomaly rastlo brusko a potom hop sup 36tt..a mam strie len na brusku ako nahle narastlo a mala klesla dole..pozera sa na to zle...ale co narobim...na 25 narodeniny si vypytam plastiku. 😀 dio nemocnice ti stacia jedny...ale treba mat viac..Lili sa vcera tak pocikala ze bolo mokre vsetko..este aj dupacky mala mokre....kaka len s pomocou,ale cikat vie poriadne 😀 . A neviem ake mas vlasy..ci dlhe ,kratke...treba si zobrat gumicku...ja som na porodnici rozdavala:o)
Alex a ako? doktora budes mat?a epidural?