Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

juliett99
3. okt 2009

no aj u nas v skole je to podmienka,,ale vraj v druhej polovici skolskeho roka uz ked napiseme do slovnicka ze moze chodit sam tak ho pustia.
No ja by som nerada lebo on musi prechdzat cez hlavny tah co je smer na TO a tam jazdia jak blazni a on j predsa len divy..takze radsej budeme vstavat a chodit spolu uvidim ako to bude s drobcom ked sa narodi.
Hmm tak mamina musela dat vypoved nic dobre vsak,, a co nato vravi Katka??

luka04
3. okt 2009

no Katke sa to celkom paci, zvazuje to, ze by od noveho roka nastupila...lebo ona ma celkom slusny plat, o dost prichadza..len jej je luto nechat malinku tak...akurat mi volali, ze zajtra chcu prist vsetci na gastany, mame tu aj dve gastanice v hore, ci budem strazit malinku cez den....sak vyskusame 😀 len to je sinter, troska sa obavam ci ju zvladnem, ona neobsedi minutu a ja s tym mojim bruchom behat za nou.... 🙄 akurat som dovarila, mame placky plnene kuracou pecienkou na pikantny sposob..len nemam s kym obedovat..Mato mal byt uz davno doma z roboty, ale sa to natiahlo, maju tam nejakeho majstra, musi byt pri nom... a vy co robkate dnes??

juliett99
3. okt 2009

tak to mi je jasne ze ak ma slusny plat tak sa jej to urcite oplati,, hlavne nech si to dobre zvazi.. 😵
No teda zajtra uz budes trenovat ako buduca maminka,, no dufam ze ta Ninka neunavy. 😝 ked je taky sinter,,
a to idu na gastany co sa papaju?? mnamm dala by som si take pecene mnam 😀
Mnam aky dobry obedik si mala ,,hadam uz mas draheho domka a napapkali ste sa spolu.
No u nas sa stale pracuje teraz robia okolo schodov nieco,, vysadrovali co sa dalo ale este maju vela brusenia,,
neviem jak to stihaju lebo zajtra svokor nepride lebo su tam u nich hody. Takze drahy bude pracovat sam..
No vraj spalnu treba uz len raz prebrusit a potom by mohol natiahnut omietku a vymalovat.
a ja lezkam lebo mi je fakt na pipp,, mamina mi priklada aj nahriatu sol hadam to coskoro prejde.
Dadus ma stale otazky ci ked som ja chora ci je aj sami chory,,ja dufam ze nie? 😉 😉

luka04
3. okt 2009

jaj ty marodik... 😅 ja som stale sama, akurat tu bola svagrina na kavu...teraz som vyvesala pradlo a cumakujem na net...joj no u vas sa to uz rysuje 😀 podla mna to aj stihnete....hej nasi idu na jedle gastany...to tradicne kazdy rok chodia..a mamina narobi aj pyre do mrazaku...ja mam najradsej pecene...

juliett99
3. okt 2009

ved aj ja mam najradsej pecene.. minule sme si z mamou kupili zakusok to ggastanove pyre ,, no fuj ti poviem normalne bolo citit ze to bolo falosne,,
inak poznas ten falosny gastanovy zakusok,? robi sa to z jedneho druhu fazule takej strakatej ale ked to neurobis presne podla prisad tak je to hned citit 😕 ☹
hadam stihneme akurat dnes volali ze mama uz ma sedacku v predajni uz sa ma len dohodnut kedy ju privezu,, hmm ale kam ju dame?
a Matko je este v robote?? ja som tu tiez sama chlapy su hore, mama z dadom sa piplaju v zahrade a mamin priatel robi obklad do obyvacky,, ☹

luka04
3. okt 2009

nepoznam ten falosny recept....hej, stale som sama, uz sa zacinam aj nudit ☹

juliett99
3. okt 2009

tak nemas ani co lutovat,, nam to teda vobec nechutilo,, takze ked robime roladu tak iba z gastankov,,
ty si mi ale narobila chute stymi gastanmi,, 😀
to ti verim aj ja sa nudim,, ja mozem tak akurat sediet v pololezme pri nete,, ani telku nemozem zapnut lebo tam robi ten obklad,, ked to dorobi tak to nafotim,, aby si videla co si nasi vymysleli dole.. 😉
je to celkom pekne ale nejako mi ta kombinacia farieb nejde k sebe.
a ty ako este soplis??

luka04
3. okt 2009

anooo posli...pokukam 😉 ja soplim, ale nie je to nic vazne, ako vtedy ked som lezala...toto len smrkam... uz mi zacina byt fakt smutno, stale som sama... ☹

kwetinnka
3. okt 2009

caute babulky, vitam novu tehulku. Pýtala si sa na oblecnie, tak nohavicky a kosele som kupila v peecockse,a jednu mam taku ako keby s dierami..latka je tak prelozena, Podrpesenky pomali testujem,zhanala som nejaku peknu viac sexi ale pod 50E som nenasla tak zatial mam len obyc...ale velmi pohodlnu mam z tesca ta znacka faf.Nohavicky specialne netreba...len par do porodnice Z toho raj deti som objednavala tiez hlavne to doslo rýchlo.
Ba to stie,,,repik,aj ked nie vekmi poctivo,ale mala som do porodbice zbalene kamilky,taku roztok,nebolo treba.Ono kým tie stehy bevypadaju je to citlive,
A z mojej skusenosti nekupujte si vela flasiek a cumlikov,.,.,teraz mam 10 cumlov a 12 flias co sme podostavali, pritom ja som kupila flasku len jednu.
julie ked si prieduskarka malo by to trosku pomoct, ja som tiez od malicka a mne to robi dobre. Ja ked takto zacnem tak spim po sediacky so sprejom v ruke,

kwetinnka
4. okt 2009

Breee ranko,vidim ze tu od vecera nikto nebol...asi ste mali lepsi program.Ja som dnes rano odvazila moju herecku tak vazi 4280 len som este neodvazila plienku,a bola najedena...ale tých 4100 už ma buchtik...este týzden tie newborn ponosi ale potom poputuju do skrine. Tak vam dnes prajem krásny dnik, chorobky ako sa mate?? lepsie??
INak ked si hovorila o tých falosných gastanoch my sme to robievali z ciceru...ale nikomu sa to nehccelo supat...najlepsie su aj tak pecene...mnam:o)

juliett99
4. okt 2009

dobre ranko
kwetinka tvoja pomoc padla na urodnu podu je mi o cosi lepsie hlavne ze ma tak nepicha na prieduskach mam sice kasel a uz aj hlieny ako by sa chceli tvorit ale ako vraim uz ma tak na hrudy neboli.
vcera na noc som si dala salku tepleho mlieka s medom a maslom sice som spala ako ty spominas po sediacky ale spala som. V noci som mala 3x budicek co som mala krc v ruke a v nohe otras. pripadam si jak lazar.
Ale inak zatila klop klop je mi lepsie vcera vecer som bola akurat tak suca na pohotovost vsetci okolo mna behali. 😝

luci foto poslem ked budem na svojom netiku tak ti ich urcite poslem,,

ozaj babulky neviete mi poradit kde kupim nejake pekne ozdobne tapety??
zistili sme ze to co mame do detskej je malo a este by sme chceli daco ornamentove do spalne a neviem kam ist. boli sme aj v baumaxe ale tam nemali detske tapety vobec ☹

inak vam prajem peknu slnieckovu nedielku,,
Kweti tvoja malinka uz je teda riadna buchticka len nech pekne papinka a robi radost.. 🙂 😵

tehulienka77
4. okt 2009

Ahojte 🙂 .
Kwetinka, dakujem za rady, pojdem pozriet do peacocks-u, snad tam na nieco natrafim. Presne taku koselu hladam s otvorom na prsia na kojenie. Podprdu mrknem v tescu a nejakych specialnych tehu obchodoch.
Gratulujem k dcerke, je nadherna, maly chrobacik, prajem hlavne vela zdravia 🙂 . Ked budes mat cas, mozes mi pls poslat, co vsetko si potrebovala, ked si prisla z porodnice, myslim kremiky, sampony a pod. dakujem
Pekny den

juliett99
4. okt 2009

ozaj a tie stahovacie gatky ste kupili kde??

tehulienka kwetinka pisala co vsetko potrebujes o stranku do zadu.. 😉

alexandrah
4. okt 2009

ahojte, uz som funkcna, kweti - samozrejme, ze by som vzdy vymienala vodu!! no ale uvidim ... dik za vsetky rady. ja ked som kaslala, tak mi lekarka poradila aj sinupret, to je volne dostupne, a je tam napisane, ze aj pre tehotne. ale ten olej na pluca, stary dobry babsky recept!!!!!!!!§§ inak, aj ja som sa dneska zobudial s bolestou hlavy a trochu mi stupala teplota. nastastie nic dalsie nepozorujem, tak dufam, ze zajtra to uz bude prec!!!!!!!§ kniznica je hotovaááááááááá 🙂 uz sme aj nanosili knizky!!!!!! 😀
inak, esteze idem zase v utorok na masaz, lebo ma bolieva chrbat cim dalej tym viac (ja ked nesportujem, tak ma boli strasne, aj mimo tehu), ale v posl. dobe hrozne, aj v noci, skoro az revem od bolesti. vcera manzel trochu pomasiroval, ale to uz asi boli ku koncu tehu, aj nohy - slapy, aj ked sa snazim setrit (dneska som väcsinou lezala, ale predsa uz nejaka vaha, aj babo je väcsie, tak iba masaze a vydrzat ...).
tehulienka - vitaj!!!!!!!! o kremikoch a tak pisala kwetinnka kusok dozadu, urcite to najdes!!!!!!§
kweti - takze to zasivanie uz moc neboli?? ani si si to nicim nenatierala, ziadna masticka na rany alebo tak? a to ani clovek p=o porode nemoze ist asi normalne na wc, iba ze do sprchy, alebo tak, nie?? (som pocula, pripadne ma vyvedte z omylu...)

kwetinnka
5. okt 2009

Bree ranko, rýchlo pisem kým mala zaspala.S tým mliekom by som bola opatrna..zahlienuje...a ten Sinupret je fakt dobry. My sme tapety kupovali bud v ikei alebo v hornbachu..aj ked neviem ci nejaky z tych obchodov mas v okoli. Tehulka ja som taku nocnu koselu kupila u nas na mileticke, si sa pytala na toho fotografa, bohuzial z druhej strany SR ti neviem poradit nejakeho v KE. A tak ako baby pisali vsetko som to na pol kilometra napisala nie tak davno.A inak ja som sa dost tehu obchodom vyhybala,alurat co som bola v madarsku si kupit nejake veci,u nas su dost drahe,a vela veci kupis aj bezne.
Tie stahovacie nohavicky som chcela z mothercaru lenze som zavahala a nekupila som ked mali,a potom už nemali..tak som zdedila supis nohavicky od babky..ani nevyzeraju zle a tak stahuju ze nedycham, inde som nenatrafila.
Alex gratulujem k uspeske dokoncenej kniznici,už to mas z krku. Zasivanie je dost neprijemne..neboli velmi ale neprijemne,tie stehy potom tak pichaju,od toho 3-4 dna. MAsticky v ziadnom pripade..je to v podstate rana,a ani ked si porezes prst si na to mast nedas..to potom vobec nedycha,maximalne ten repik..a nim umyvat.A po porode, dve hodky som musela lezat a tlacit si brucho..teda drahy mi ho tlacil,potom ma zobrali na izbu,a ked som sa pýtala sestricky povedala ze mozem vsetko,ze nech sa kludne idem osprchovat..ale ze ked pojdem cikat mam zazvonit..ja som na to zabudlaisla som sama,nezazvonila som ,este som isla do predu za nou..a ona na mna pozera ze co tam robim ze ona mala byt pri mne ked sa 1 krat postavim..a ja som si to uz sama brazdila po chodbe.Ved ja som chcela odist po svojich aj z porodnice 😀 sa mi sestriky smiali.A ked vam po porode stupne teplota,nelakajte sa..ja som mala vecer 38,2C a zvysenu az do odchodu domov...a v pohode 🙂

juliett99
5. okt 2009

dobre ranicko vsetkym babulkam prajem

🙂 🙂 kwetinka, takze lili spinka to mas super, aspon si daco stihnes porobit a aj snami pokecat 😀
Moja dakujem za rady co si pisala vcera som sa citila lepsie ako dnes no ale na druhej strane aspon sa to uz pustilo takze uz mam aj riadny hlienovy kasel a aj soplik,, takze hadam sa coskoro toho zbavim.. 😉

Ty si nam ale bola aktivna ze z porodnej saly si chcela ist sama,, no teda som zvedva ako to zvladnem ja,,xixi
nie ze by som sa bala ale neviem vlastne ani co ma caka,, iba z reci.
Vobec neviem ako vyzeraju take kontrakcie a podobne veci oklo toho a asi preto ten strach predsa len prvorodicka, ved jako aj ty.
Tie stahovacie gaty mozu byt aj obycajne co predavaju v obchodoch?? lebo take mam par ks doma .
a inak aky ste mali vikendik??

kwetinnka
5. okt 2009

Ja som sa s malou trosku tulala,bola som u nasich,viac menje bola cely den vonku..najlpsie spi v kociku.A to neviem.aký je medzitými nohavickami rozdiel. A co sa týka toho strachu mas pravdu, nevies co ta caka,proste prvorodicka..mne sa najviac pacilo ked sa ma spýtali ci mam kontrakcie...hovorim ja netusim ci mam alebo nie.To je najhorsie ze nevie clovek do coho ide lebo kazdy to vnima subjektivne inac..ja ako zdravotak som si este aj placentu chcela prestudovat.Ale urcite to zvldnete...clovek ani nevie odkial naberie vsetky tie sily v sebe.

juliett99
5. okt 2009

myslim si ze by som mohla mat aj tie,, inak vcera som sa vazila pani skoro ma piclo,,ze 19 kil mam na sebe 😀 😀
hmmm tak ty ako zdravotack si bola maxi zvedva co??
ale ako pises zvladla si to ty zvladli to ine zvladneme to aj my. 😉 uz len pre to malinke co tak dlho nosime pod srdieckom,, 🙂 nase male slniecka uz sa neviem dockat kedy ja si mojho Samiho pritulim,, 😵 😵
takze ste mali tulaci den, to je super aj pocasko bolo fajn tak sa malinkej paci v kociku.. 😉

kwetinnka
5. okt 2009

JA som sa po 13 prestala vazit..ale zatial mi este nejake 3 ostali..dnes som sa chcela odvazit...ale mn si vaha nevazi ,som sa neodvazila odvazit 😀 .Akurat tlacim mrkvovy kolacik co som si na piekla...mnamky...
Urcite ze skusenost ti ostane nech je akakolvek..ale ked nanu pozeram v postielke ako sa usmieva urcite nemyslim na to ako dlho to trvalo alebo ci to bolelo.

juliett99
5. okt 2009

ved to je uplna pravda ,, juj uz sa neviem dockat toho naseho batozteka ,,a ked sa na mna usmeje vsetko to cim sme si presli bude davno zabudnute 😵
teda si si dala kolacik mrkvickovy,, hmm ja som si dala pre zmenu heheh zas chlebik s maslom a dzemom,, toto mi hrozne chuti to mozem na ranajky obed aj veceru,, 🙂 😀

babule kde sa dnes tulate Luci, alex, silvuska,, tehuliennka,, kweti dnes to to trhame len my dve 😀 😝 😝

alexandrah
5. okt 2009

kweti, vobec pomahaju tie nohavicky? ci to je len na vonkajsi efekt, a proste treba cvicit?? uz sa neviem dockat cvicit, po roku, ale jak bude cas, to neviem ... ja som dneska iba pozehliloa, ale dosiel nam zamocnik menit zamky, potom sklenari - potrebujeme to zrkadlo do kupelne konecne (v celom byte ani jedno, co mi momentalne nevadi, ale muz sa chudak holi pri takom prtatom, co si drzi v ruke ...) + do chodby este jedno, tak sa totalne vyplujeme z penazi ... potom som viac menej oddychovala, nohy bolia trochu menej. zajtra skocim do mesta, kupim nejake knizky co vysli nove, dokupim este posledne listky do divadla, a na masaz. 😀 fuha, julie, + 19 kil, to sa asi tazko chodi a tak, ze? ale uz to len nejak dobojujeme!!!!!!!! 😀 ja mam + 8, ale aj tak sa citim ako balon, hlavne ked sa mi nafukne zaludok, to nevladzem ani dychat ... v podstate sa to aj mne blizi, aj ked si to stale este neuvedomujem, ani taska do porodnice, nic, jak keby sa nechumelilo....
kweti - ja mam dojem, ze ty mas docela dobre babatko, aj ti spinka a tak, ze? ci iba vies ako na to a proste nepanikaris?
julie - ako tvoje zdravie? setris sa?? ja som si urobila hrianku, a spravila som si cesnakovo syrovu pomazanku (mali sme obaja s muzom, aby sme si nic nevycitali 😎 ), a struhanu mrkvu so zalievkou (voda, cukor, citron), to zas ja mozem!!!!!!!

juliett99
7. okt 2009

dobre ranko babulky ,,
vcera to bola hroza s tym konom,, uz som si myslela ze zas mame nieco doma z netom, 😎
ahojky alex s chorobou je to zatial v stadiu ze ako keby som bola chora aj nebola, som zvedva kedy sa to spisti.ale uz ma od kasla pobolieva brusko.
setrim sa moja musim, inak gratulujem ku kniznici takze uz len zrkadla,, no super.
my zas mame hotovu detsku uz na komplet uz ju treba len zariadit 😀 😀
a dnes sa bude malovat spalna jupi tak sa tesim,, 😵 😵

kwetinnka
7. okt 2009

Breee raanko, tak že to bola globalna chyba nielen u mna..sa mi to zdalo divne ze ostatne stranky idu,ze len konik nesiel. Alex ja mam dobre babetko...vcera som stihla upratat,zehlit, navarit,dokonca som si zemiakovy salatik urobila, pozrela chirurgov,doobeda som bola s malou na poste a kupit este jedny postolky. Ako kazde dieta ma svoj cas aj rano aj v noci kedy sa jej spat nechce..ale pustis kolotoc alebo hraciu vcielku a tak to sleduje...je to sranda tak sledovat tie pokroky,som zvedava na pondelok..ideme do poradne ze kolko narastla.A si vezmite ze dnes ma mesiac...ak je dnes streda..lebo ja mam nejaky zmetok v tých dnoch.Ako to rýchlo ubehlo. S tou taskou som si davala aj ja nacas...už ma dray hnal ze nech si to nachystam,malej veci som dala na dve kopky..a svje do tasky s papierikom co bude treba aktualne doplnit.
Julie a tu tapetu ste nakoniec kde kupili?tak to je super ze to mate hotove...uvidis..stihne sa to..

allinka79
7. okt 2009

dobre ranko,vcera to globalne neslo asi vsade... ani tu u nas...
kwtinka, ako ta citam, tak as bojim ze dopadnem podobne... 🙂

kwetinnka
7. okt 2009

s cim myslis??

allinka79
7. okt 2009

s balenim tasky. 🙂 Mam z toho vsetkeho panicky strach - aj ked sme v obchode a nakupujeme

kwetinnka
7. okt 2009

ked je vsetko v poradku mas este cas...ja som balila v 37tt tusim...už ma strasili nech zacnem tak som nico pobalila.Inak Alex tie nohavicky nosim hlavne koli maternici..n to brusko..co ja viem ci to ma taký efekt..ja si hovorim stale ze cvicit by som mala..ale zatial som sa na nic ine ako cviky na chrbat nalopte nezmohla...vrcholne sa mi nechce

juliett99
7. okt 2009

kwetinka takze gratulujem k prvemu mesiaciku ved to uz mas domka slecinku .. som zvedava veru aj ja ze kolko ste narastli,, 🙂

tu tapetu sme poriesili stym co mame doma a este daco dokupili tu u nas v hlohovci a objednali si aj do spalne taku vzorovu -vacsie kvety v kombinacii z fialkovou lebo spalna ma byt fialkova ta nam pride uz vo stvrtok 😀

kwetinnka
7. okt 2009

N oto je super...sak vsetko to dostava farby a tvar..to je vyborne..my ideme cez výked skladat dalsie skrine...a som zvedava kedy nam dojde nabytok do predsiene..ze dodacia lehota 13 tt...no už 2 mes presli..na vianoce to snad bude,

juliett99
7. okt 2009

veru uz to dostava tvary ,, uz to uplne inak ukaze vsetko.. 🙂 moc sa z toho tesime 🙂
takze budete motovat,, ?? a tie skrine mas do detskej ci do spalne si spominala,?
aj mama ma objednanu spalnu uz 4tt no vraj do 5 tt ma byt hotova tak je zvedava kedy to bude hotove. Nam to zatial vyhovuje ze este nevolaju lebo sme este stale u nej nastahovany. 😉