Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

luka04
20. okt 2009

to su take z lekarne, take sietkovane... maju rozne velkosti...mala som ich na zozname co treba.. ja ako po cisarskom ich asi budem moct pouzivat na vlozku....

juliett99
20. okt 2009

a je to potrebne??

sweet84
20. okt 2009

neni su potrebne juli, len na to ze ked ich zaspinis od krvi tak ich vyhodis....aby si si svoje nespinila po porode. neviem, podla mna netreba..
a mas pravdu s tou sestrickou v nemocke ak hovoris o tej blondinke,ta je zlata

juliett99
20. okt 2009

hej o tej.. hovorim.. normalne som prekvapena ako to tam vsetko pekne zvlada.
uz aj ty tam chodis?? 😉

svistik
20. okt 2009

Ahojte dievcata!!!

Ja som dnes bola po mesiaci v poradni a bola som brutal zhrozena... od poslednej poradne, cize za posledne 4 tyzdne som pribrala 6 kil... co je vtipne, pretoze niektore zeny tolko priberu za cele tehotenstvo ☹ Cize dokopy som pribrala uz 23 kil... ved to som pribrala tretinu svojej povodnej vahy...
Okrem toho minuly tyzden mi zacal puchnut nohy a dnes ma lekarka vystrasila, ze si mam dat pozor na tlak a ze ak mi vyskoci na 140, tak mam hned prist... a ako naschval teraz vecer som si zmerala tlak a jasne ze mam 140...
Neviem co mam robit...

juliett99
20. okt 2009

svistik ahojky,,
no pani a ja sa cudujem ze mam + 19 a ty uz si ma predbehla. Neboj moja my to po porode nejako zhodime ked budeme behat okolo nasich drobcekov.
no a s tym tlakom moja neporadim,, veru mas daleko do nemocky?? asi by si radsej mala ist.

alexandrah
20. okt 2009

ozaj, baby, periete a zehlite aj deky? decky? uteraciky?, ja mam niektore take jemne, ze zehlit urcitie nie, a prat asi len v rukach. tak neviem. julie - super pocit, to dokupovanie je pomaly najviac, ako aj na dome, byte, hrube prace su vzdy dokoncene rychlo, ale tie "dorabky"!!! 😠
ja som zase 2 kila schudla, jak nespim, a je mi zle. uz mi bolo fakt na odpadnutie, zima, na vracanie, tuto noc len 2 hodiny, nastastie dnes som bola u neurologicky, a dala mi trochu silnejsi diazepam, tak snad to uz nebude az take zle ... uvidim dneska, normalne sa tesim, keby tak zabral, a ja by som sa vyspala. uz som z tej unavy aj menej jedla, a preto som schudla (vcul mam 54 kg!!). o tyzden idem ku gyn. na posl .poradnu, snad bude risko ok, ale uz to nebola sranda s tou nespavostou. tato noc fakt asi jedna z najhorsich.
luka - veru aj ja, ja casto ze vysavanie, umyvanie dlazky, a potom idem umret. a inokedy este nedavno v poho, ale teraz casto ze len sa vyberiem so psom von, a uz mui tvrdne brucho, idem jak slimak, a dohovaram psikovi, nech spomali 😀
svistik - fiha, na tlak si davaj pozor!!!!
julie, luka - uz ste zbalene? ja sa chystam tento tyzden podokupovat, ale pre seba uz mam asi vsetko, tak sa pojdem pomaly uz aj balit asi ...

juliett99
20. okt 2009

alex,, no dufam ze ti tie liecky zaberu aby si sa apon trosku vyspinkala. 😉 drzim palec.
no a zbalene?? ja som zbalena aj vecicky pre maleho mam ale este to stale nemam ozehlene..
ale uz keby sa aj stalo ze rodime tak mi to prinesu do porodnice.

ja idem zajtra na poradnu tak som zvedva co mi zas nove povedia.

ozaj luci zabudla som napisat ,, ze zuzu mala termin na 23.10 ona sa citila s novembrovkami lepsie ako s oktobrovkami.. a ona jedina mala na mna kontakt ona je v Kanade.
A dnes a mali narodit aj dalsie dvojicky babulky od chruminky 😉

juliett99
20. okt 2009

olalka ,, lujzicka je nadherna,, verim ze sa mate super a malinka pekne papka a rastie. a robi radost 🙂 😵 😵 😵

alexandrah
20. okt 2009

julie - pevne verim, ze zaberu, uz som si polku dala, este si dam za chvilu druhu, a skusim to!!!!!!!!!!! do postele!!!!!!!!§ uz hladam po internete rozne spankove laboratoria, sak to uz neni normalne, nasla som jedno v blave, primarne sa specializuju na chrapanie, ale aj na nespavost, pojdem asi aspon na konzultaciu!!!!!!! nemaju zmluvy s poistovnami, ale cert to ber, uz som zufala. mozno sa bude dat liecit az po porode, ale aspon nejake svetlo na konci tunela nech je. inak, aj ja to budem riesit tak, ze si zbalim veci, a potom na dalsiu kopu, co mi ma muz donasat, keby sa minulo - toaletny, pyzamo, uterak, vlozky, podlozky ... plienky ... a podobne ... aby to chudak nehladal, chlapi, urcite by to ani nenasiel 😀 😎 ked sa zajtra vyspim, tak uz budem robit riskovu izbu, sa tesim 😀 (teda bude riskova a psikova, ja ked risko bude zatial v spalni samozrejme!!!! 😎 🙂 kocky, aj vy sa tak tesite na babatko??? ja viem, ze tie co uz porodili by si aj radi pospali, a nastanu rozne ine problemy, male nespi, neje, place, vyrazky ... ale aj tak, nie???? 😅 😀 vlastne julie uz ma jedneho synceka, ale ked vidis, aky je skvely, tak je to super, ze?? len nech je zdravucky!!!!!!!!
luka - ty budes potrebovat vlozky, ked ides na cisarsky??
inak, poslickov este nemam (to su take bolesti ako pri menzese, ze?), ale pri tych vsetkych inych bolestiach mi ani nechybaju!!!!!!!!! dobru noc vsetkym - dufam ze aj sebe a mne!!!!!!!! 😀 😀 😉

svistik
21. okt 2009

ahojte dievcata... ten tlak mi trochu klesol... mam 128/80, ale aj tak som nervozna... meram si ho snad kazdych 20 minut, co sa bojim, ze sa mi zvysi ...
A k tej mojej nestastnej vahe mi lekarka povedala, ze ked mam tak brutal opuchnute nohy, to mam ratat na kazdej nohe 1 kilo a mam aj brusko vacsie o 5 cm ako by som mala mat, tak mi povedala, ze mam pravdepodobne vela plodovej vody, ale nic ine k tomu nepovedala. Na sone som bola pred tyzdnom a ten lekar mi nic nepovedal, ze by som mala vela plodovej vody... Takze vlastne ani neviem co to pre nas znamena... ci sa mam niecoho bat alebo co

luka04
21. okt 2009

ahojte...Slavy.. dnes mas opet poradnu??? tak napis co nove..

Alex..ja uz som zbalena davno...a tiez som nechala drahemu povytahovane a nachystane veci, ktore mi prinesie tam.. radsej 😅 no a vlozky budem aj ja potrebovat, jasne, ved tiez budem krvacat...

Svistik...aj mne puchnu nohy, asi dva tyzdne...nie je to nejak moc hrozne, ale ked si dam dole ponozky, tak tam mam brutal ciaru zarezanu...a clenky jak slonik...

svistik
21. okt 2009

ahoj luka 🙂

mna tie clenky aj brutal bolia ... ale to sa da... len sa bojim toho tlaku... Aky mas ty tlak??

luka04
21. okt 2009

ja mam opacny problem..ja mavam strasne nizky...stale sa mi kruti hlava a je mi kolko krat na odpadnutie...tak co je lepsie? 😅 😕

kwetinnka
21. okt 2009

Ahojte dievcence,ako sa mate?? Novembrovkam sa to zacina nebezpecne blizit,ak by som tu do vtedy nebola Luka drzim palceky...a neboj..nebude slonik..bude akurat...Lili je zivým dokazom toho ze tie odhady su malokedy pravdive.Svistik co sa týka tlaku tak ja som mala koli tomu vlastne vyvolany porod,aj ked som už prenasala,keby som ho vysoky nemala nechali by ma este. Neboj, a hlavne nemeraj si ho stale..v tomto smere uzasne funguje psychologia..ked si ho budes merat stale..sama si ho nazenies z toho stresu ze bude zas vysoky.A tak ako Luke mne bývalo na zaciatku som sa otrieskala o chladnicku.
Alex gratulujem k zrkadlam...to sa teraz mozes pretrcat 😀 , a to tvrdnutie tak to neskor bolo na dennom poriadku mnezacalo tiež ovela skor..a sme cele obidve.Tento výkend sme mali krstiny,mala ani nepipla...bola zlaticko,a musim sa vam pochvalit už konecne normalne kakame..z coho sa velmi tesim,snad mozem rurky odlozit.
Baby nedocitali ste sa niekde ze kedy po porode by ste mali dostat svoje dni?

alexandrah
21. okt 2009

luka - ver ze nizsi je lepsie, je to mensie zdravotne riziko, aj ja mavam nizky tlak, zvysoval mi ho iba sport. baby, v tomto mam teda stastie, mne zatial nic neopucha (klop klop!!!).
kweti - no pretrcam sa - co najmänej - budem sa az budem opät krasna, hehe 😀 😎 potom tam budem pretrcat aj riska!!!!!!! 🙂 ale aspon si vidim, ked si fenujem vlasy, a manzel pri holeni, ma to svoje vyhody, take zrkadlo v kupelni, hhéhe 😉 ja som o menzese citala, ze proste este aj kludne 6-8 tyzdnov ho nemusis dostat ... aj to je asi individualne, ale sak ti to nechyba, nie? dneska som aj spala - po diazepame!!!!!!!! teraz som taka sice oplestena a spomalena, ale aspon som spala ... zase treba kopec veci porobit, nakup, prechadzka so psom, pranie 2 krat, riad, prach, este ma caka mäso, (to som chcela este vysavat, ale uz asi ne ...) potom som ciso porobila na pocitaci, a potom sa snad nalozim do vane!!!!!!! kupila som si od welledy take mlieko do kupela s vonou ihlicnateho lesa, na uvolnenie, tak sa vytesujem!!!!!!!!

kwetinnka
21. okt 2009

Nieze by mi to chybalo..len som bola zvedava...a ci je nejaka moznost otehotniet ku koncu sestonedelia.Alex..mne zacali opuchat nohy az okolo 36tt...a mozno to u mna suviselo s tým teplom..a mozno si to len namyslam:o)

juliett99
22. okt 2009

ahojky zienocky
tak ako sa mame?, co je nove??
Tak my sme boli vcera na poradni a podla vsetkeho je zatial vsetko ok otvorena stale na spic prsta bola tam ta MOJA milovana doktorka,, ale tak ked som sa nestazovala tak bola v pohode.
sono nerobila ze to sa nerobi tak casto takze neviem kolko vazime ale mne zakazala priberat,.. ale da sa to?? 😝
no a co sa tyka tych opuchov tak ani nehovorim,,, tiez mam nohy jak slonik,, 😒

Luci uz mame hotovu obyvacku poslem foto,, dnes idem uz konecne ukladat veci do skrin a potom poskladame postielku uz konencne jupiiiiiiiiiiiiiiiiiii tesim sa 😀 😀 😵 😵 😵 😵
a vy sa ako mate s Leuskou??

alex a ty ako?? lieky zabrali spinkala si??

ahojky kwetinka no veru novembrovkam sa to uz blizi,, ale fasa nie,, uz sa neviem dockat 😀 😵

svistik a co tvoj tlak klesol?? ja mam tiez skor opacny problem stale mam nizky 😒

sweet84
22. okt 2009

juli a chodis do tt nemocnice na poradnu, ci nie? aj ja som tam vcera bola ale na zazname a prietokoch,znova uz 3.krat 😔
luka jak dopadli predoperacne dnes,uz mas vsetko? to su behacky, ze..tento posledny tyzden..
alex sa moc nenamahaj moja aby si nam neporodila,skorej nez my 😉

allinka79
22. okt 2009

ahojte,
tak ako, stale zle spite? Ja uz vcelku fajn, odkedy som v nemocnici...

luka04
22. okt 2009

ahojte babky...uz sme doma z nemocky...veru sweet, teraz furt niekde beham, skoro kazdy den 🙄 pondelok mam opet poradnu a stredu nastupujem..predoperacne mam dobre, aspom co som si precitala verdikt na konci papiera 😅 pytala som sa anesteziologa, ci tam nemusim ist a sestricka, ze ked ma neposlal zensky tak asi nie...no ale pondelok sa ho spytam, sak nejaky typ anestezy budem mat urcite ci uz celkovu alebo polovicnu, tak mal by sa so mnou niekto o tom bavit...alebo ma tiez vysetrit...

Slavy...Leuska sa vonka vraj nechysta, ani sa neotvaram, az na tych poslickov, mavam cim dalej silnejsich...takto o tyzden uz budme po, ked si to predstavim, az mam zimomriavky 😅 behali sme s Matkom dnes, aj sme sli potom na nakup, hladala som v NR kde graviruju na flase, chcela som dat urobit nejaku peknu dedkovi k tej 70-tke co bude mat, ale nenasla som to..musim pozriet na nete reklamu dajaku...lebo uz od buduceho tyzdna na to cas mat nebudem 😀 😀 a 14 je ta oslava... joj tak vy zas zmeny mate, no posli, sak ohodnotim 😅

aliinka..a ty ako chudatko nase, nemocnicne??? aj vies nieco nove??

allinka79
22. okt 2009

ahoj luka, zatial lezim a oddychujem, od zaciatku nonstop infuzka takze obmedzeny pohyb a aj pisanie
vy tu ako?

alexandrah
22. okt 2009

alli - nezavidim nemocnicu, nemam na nu najlepsie spomienky...
julie - no spala som klasika - od 4 do 11 am. som dost unavena. na chvilu lahnem, sice uz nezaspim, ale aspon si trochu oddychnem. este ma caka zehlenie a dlazka ... ☹ boze, a este musim skocit muzovi do lekarne po recept ... sa mi nechce obliekat ... aj vy ste doma take strasidla, ze vytahana mikina, teplaky so slonikmi (su teple a hlavne sa do nich vojdem ...), muzove tricka a podobne??
sweet - diky, snad neporodim skor, este som si ja koze kupila listky do divadla na 28.11 (strasne som to chcela vidiet ... - Romeo a Julia, ale take moderne ...), a to mam termin 9.12... 😢 no prinajhorsom nepojdem ...
kweti - snad uz neopuchnem, asi najhorsie bolo to horko v lete, tak sa spolieham, ze v zime to snad bude lepsie 🙂 malinka je stale taka dobra?? ty si uplne svetly priklad, aj ti pospi, aj nema az take problemy, ci? co citam ine baby, uplne hororove scenare ,... snad to nas obide!!!!!! 😎

svistik
22. okt 2009

Ahojte dievcata!!
Tlak mam rozny, ale nad 130/80 mi este nevyskocil a dokonca vacsinou ked si odmeram 3krat za sebou tak ten posledny krat uz mam vacsinou okolo 120/75. Vsak mne tie nohy tiez zacali puchnut az minuly tyzden...

dievcata... to aj vam sa tak strasne nic nechce?? Ja rano vzdy skoro vstanem, ale kym sa vyhrabem so psom von... a ked pridem a umyjem mu laby, tak si musim zasa oddychnut 🙂 Mne doobedie ubehne vzdy strasne rychlo 🙂 Potom cosi porobim a vecer o 9tej uz spim ako zabita 🙂

plivit
22. okt 2009

kwetinka tak ja som po šestonedelí dostala menzes až keď som prestala kojit a to bolo keď mala malá 7mesiacov ,ale je to veľmi individuálne 😅

alexandrah
22. okt 2009

svistik, tak zavidim, ja zaspavam najskor o 4-5 v noci ... tym padom so psom chodi rano muz, ja vstavam tak okolo obeda, ale cim dalej tym viac som unavenejsia ... jak by som spala uz o 9!!!!!!! to uz teraz asi spinkas, ze? a ja sa prave preberam ... je to peklo ...

juliett99
23. okt 2009

sewas tehule mamule,,
vyspinkane???

alex no teda to si aj tak moc nenaspala ale u teba asi aj to je rekord co?? uz aby si mala aj ty po tehulkovani a spinkavala,, ty nebudes potrebovat ziadny trening k malemu.. 😉

svistik a co ten tvoj nepodareny tlak?? stale neposlucha, 😒

luci takze uz mas vsetko za sebou tie behacky ohladne predoperacneho uz sa len tesit na malinku,, ty koky to ale leti ze buduci tt uz nastupujes v stredu,, bozinku to aby som si aj ja zacala uvedomovat ze aj nam sa to blizi.. 😲 😕 😀

alinka a co nove v nemocke,, aj ti rodbili este dajake vysetrenia?? a co strava??

sweet ano ja chodim len do nemocnice..hmm tak je dost mozne ze sme sa tam aj videli.. o ktorej si prisla??
ja som bola hned medzi prvymi,, no jak sa to vezme prvymi ale dr prisla az o 10 takze som sa nacakala.

alexandrah
23. okt 2009

julie - veru si hovorim, ze to je na tom mozno ako jedine dobre, ze natrenovane uz mam ... dneska od pol 4 do pol 10 - 6 hodin ... ale neni som tak unavena ako vcera!!! ako pokracujete s domom? uz vsetko je hotovo? my este cakame na dokoncenie pracovne, + skrinku do kupelne, nocne stoliky a police do pivnice. potom este svetlo do kupelne ku zrkadlu, idemem kukat v sobotu, a uz bude snad hotovo!!!!!! uf!!!!!!! veru sa ti to blizi, uz len 2 t?

luka04
23. okt 2009

ahojte babenky...

Julli..dnes som sa mimoriadne dobre a dlho vyspala 😵 😵 keby nevolala kamoska rano o 9, tak este si potiahnem... kazdy den mi niekto vola, aj 3 telefonaty ci som este cela, uz mi to zacina trosku liezt na nervy 🙄

Svistik..ani mne sa uz nic nechce, nutim sa cokolvek robit...a ani uz nevladzem tolko...ale to aspavanie o 9 ti zavidim, to by sa mne nemohlo stat..ja zaspavam okolo pol noci... 😕

sweet84
23. okt 2009

ahojik vsetky!
juli ja som tam bola az poobede, takze sme sa minuli🙂.. a ktora doktorka sa ti to nepaci, ktora tam bola, stefan.?mna ta robila..
luka ja takisto pondelok mam poslednu poradnu, a aj anesteziologa, myslim ze poslu aj teba (alebo ze by ti to urobili priamo v stredu?) ...no a v stredu nastupujem aj ja. budeme na seba mysliet 😉
alex to preco vobec nespis? mozno moc myslis na vselijake ine veci, ci nie?alebo to mas vzdy..alebo len tym tehotenstvom? ja si neviem predstavit ze by som sa dobre nevyspala, ja tak rada buvam 🙂