Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

silvuskaa
26. nov 2009

Myslim ze Hipp feniklovy je az moc sladky, my mame teraz Vetricek ten je v celku fajn🙂

kwetinnka
26. nov 2009

tak tie sypane sa mne zdaju velmi sladke..ja ked tak jej dam trosku glukoporu ked už je velmi zle

luka04
26. nov 2009

nie nesladim, lebo davam ten feniklovy od HIPP..ale robim len taky slabunky..

kwetinnka
27. nov 2009

a ten jej chuti??

kwetinnka
27. nov 2009

A ze Alex je v nemocnici už par dni,ze jej zacala odtekat voda...tak Alex....DRZIME PALCE!!a snad už budes coskoro medzi nami.

allinka79
28. nov 2009

ze na nu myslime a drzime jej palce... takze budem predsa len posledna 🙂 ale ved mam byt, mam este cas...

kwetinnka
28. nov 2009

noo to veru este mas...este bud trpezliva

perla200
autor
29. nov 2009

ahojte babulky....som rada že písete dalej.....my mame už 4 mesiace..ako to letí..kwetinka ahojky

juliett99
29. nov 2009

ahojky som tu len na skok...
alex super takze uz nam zostava len alinka.. 🙂 🙂
ja nestiham pisat,, Davidko bol chory a teraz sa uz aj ja trapim s chripkou uz som myslela ze som Ok ked dnes do rana som zas bolava.. ☹ tak sa snazim vyhybat drobcovi.. 😉 je to ale tazke poviem vam..
ja davam malemu sunarek feniklovy ten mu robi dobre na brusko 😉
a mame domka uz tie babylove plienky a veru sme spokojny,, su dobre.. 😉

allinka79
29. nov 2009

juliet, kludne sa vystahujte z temy, niekde vas najdem... dnes koncim 35tt, ktovie ako dlho vydrzim... tento vikend som sa uz dost motkala po byte - nieco pomoct tatovi, umyt riad atd... ale sa citim celkom dobre... neviem ci tym ze nelezim, alebo je akurat lepsie obdobie...

juliett99
30. nov 2009

alinka o to stahovanie nejde ide o teba a to ze sme sa tu nasli a radime si navzajom takze je jedno kde sme no nie??
takze sa uz motkas ,,je to dobre moja ze sa uz aj pomotas domka aspon sa trosku popretahujes..
ja som sa tiez zacala motat po dome po 35tt a vidis kam sme to dotiahli ze sme jeden den pretahovali xiixix
nakoniec sa malemu zapacilo v brusku xixiix mozno aj vasej Miriam sa zapacilo.. 😀 😝 ked sa citis dobre len tak dalej 🙂

allinka79
30. nov 2009

juliet, ved zajtra uvidim co mi povie doki... jedno je moj pocit, druhe moj nalez 🙂 Od dnes papam atb na ureaplazmy, dnes mi robili vytery na streptokoka, snad budu nnegativne...
drahy cez vikend vymaloval detsku izbu, uz len upratat skrinu a zaplnit prebalovaci pult a poskladat a uskladnit tam docasne postielku... 🙂
uz sa tesim na drobca 🙂

sweet84
30. nov 2009

ahojtee
luka boli sme na poradni nasa tiez pribrala 870 g, tak nas doktorka pochvalila ze ako pekne to islo hore...
my takisto musime balit nasiroko, ale este som sa k tomu nedostala🙂 a pomaha vam ten hipp feniklovy? nam odporucili kvapky aflamil..
kweti kojenie som nevzdala, len som raz vyskusala nutrilon, lebo som myslela ze place lebo jej nestaci to moje.. ale uz som jej ho viac nedala
juliet ty ako? samko poslucha? kojite ,v pohode?

luka04
30. nov 2009

ahoj babky.... my uz mame uspesne krst za sebou, 🙂 bolo fajn a malinka zlata ako anjelik 😵 😵

Juli..juuj teba to este drzi??? ☹ dufam ze malinky je zdravucky....

Sweet...nam ten cajik pomaha, prdka az sa smejeme 🙂

alexandrah
30. nov 2009

ahojte, uz som aj spät, nevedia, ci to bola plodovka, ale som ich furt ukecavala, ze chcem ist domov, tak som si tam tyzden polezala, antolska je nauzasnejsia nemocnica!!!!!!! aj s lekarmi a sestrami komplet!!!!!!! no odvcera mam tvrdnutie brucha, nepravidelne kontrakcie, a sialene bolesti, ale inak nerodim, tak cakam ... ale som este uzavreta, iba na 1,5 cm cca, takze este asi nic ... no pri jednom teste som lezala rovno na porodnom boxe, baba vedla mna rodila, ja som v tej hroze ani nedychala, ja neviem, ci chcem rodit!!!!!§ taketo cosi v priamom prenose som teda nepotrebovala ...ale nebolo tam zle, moj porodnik ma bol dokonca kukat kazdy den ... no snad to uz prejde, au!!!!!!!

kwetinnka
30. nov 2009

AAhoj Alex,tak teba este poslai domov?? ja som mysllela ze sa budes hlasit už z porodnuice,s Riskom.Tak sa ti antolska pozdava...tak to je super,lebo ja som dobru skusenost nemala.Sak to už asi aj cakate kazdy den...ked už citis aj kontrakciJaj,lebo ja som si myslela ze presedlavate na nutrilon sweet,a nemrazis si mliecko, ze ked mas pocit ze je malo ze by si jej rozmrayila,ja to robim tak.A nam zatial staci ked pijem feniklovy ja...prdka z toho veselo.
Len ja si musim davat sakra pozor na to co jem..nafukne ju skoro vsetko.
Perlus...som rada ze nas obcas prides kuk, niekde som citala ze si pisala ze mala ma laktozovu intoleranciu..ako sa na to prislo??

alexandrah
30. nov 2009

kweti - no moc ma poslat nechceli, ale mna uz mrle zrali ... ale som si obcas aspon pospala, no antolska sa mi velmi pacila, aspon co som zazila na rizikovom, a trochu aj na porodnici ... iden neviem, mozno na setonedeli je to ine, ale budem dufat, ze nie 😎 no neviem, kedy si risko zmysli, ale nechcem rodiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit!!!!!!!!!!!!!!! len ako ho dostat von??????????

kwetinnka
30. nov 2009

Noo asi to inak nepojde..a co ti povedali aky je velky? mala by si to zvladnut prirodzene co ti vidia na cisarsky?

silvuskaa
30. nov 2009

alex neboj, zvladli sme to aj my, tak to zvladnes aj ty 😉 Ono ked pocujes rodit nejaku zenu tak je to strasne neprijemne ale ked to na teba pride, neni to az take strasne a uvidis aky je skvely pocit ked zbadas prvy krat maleho...to sa neda ani opisat 🙂

allinka79
1. dec 2009

alex, tak vitaj doma 🙂 kto je tvoj porodnik? si bola na zatazovom teste?

alexandrah
1. dec 2009

no ja viem baby, len ja mam vraj strasne uzku panvu, iba 18 cm, to vraj este niky nikomu nenamerali, tak neviem ... a ci cisarsky to uvidia az pri samotnom porode, moj porodnik sa rozhodne - je to rozemberg, je super uzasny!!!!!!! furt ma chodil pozerat, kazdy den, kontroloval testy, o vsetkom sa s nim radili, daval na mna pozor, a pritom ho nepoznam, a mam ho iba na porod, fakt skvely!!!!!! hej alli - na zatazovom teste - mozno tie bolesti vyvolal on? to bolo v piatok, sobota ok, a od nedele bolesti jak slak, ale nepravidelne. teraz po noci ok, snad ked sa nebudem namahat ...no kweti - ani neviem, aky je velky, ale pred 2 tyzdnami mal 2.80, tak teraz ma cca 3.20? minimalne, lebo tych 800 g pribral za 3 tyzdne ... moj porodnik, ze uvidi, ako bude zostupovat do porodnych ciest, ako sa budem otvarat, a tak, ze aj niekto uzky vie vytlacit v pohode, a iny nie, aj sirsi ... tak uvidim, ale som rada doma!!!!!!!! 😎 no a na maleho sa strasne tesim silvi - aj si ho furt predstavujem, ale este neviem, kedy teda to bude ... snad v decembri 😀 😀

allinka79
1. dec 2009

alex, drz sa... uz to budes mat coskoro za sebou... sa tesis,ze? 🙂
hej, Rozemberg je dobry... mi robil ulktrazvuk posledny. Aj ho odniekal poznas, ci si u neho len tak zaklopala?

alexandrah
1. dec 2009

alli - strasne sa tesim na chlapceka mojho milovaneho ...!!!!!!!! len ho dostat von, ku mne, tam kde je jeho miesto ... uz si ho milion krat predstavujem, aj ako rastie, co vsetko spolu robime, aj surodencov, no ja mam velku predstavivost 😎 😀 😀 🙂 no rozemberga som vobec nepoznala, jedna baba mi na neho zohnala cislo, tak som mu brnkla, vysvetlila, preco chcem jeho (referencie, hehe) a suhlasil, a bolo, fakt stastie 😀

allinka79
2. dec 2009

alex, ja ti verim... vcera mi kamoska porodila na Antolskej... v 36tt+4 ... Katka. Mozno sa tam s nou stretnes, ak to na teba pride... 🙂
ja bysom uz niekedy tiez chcela mat malu u seba, ale este je skoro a trochu dost sa aj bojim... takze asi tak

kwetinnka
2. dec 2009

ALex veelmi na teba myslim..a straasne ti drzim palceky..už aby ste boli s Riskom medzi nami...a musi to byt v decembri sak niesi slonik.No nasa Lili sa už otaca z bruska na chrbat...sikulka:o)

alexandrah
2. dec 2009

alli - aj ja sa bojim, aj som sa bala, ale najprv vsetkeho, porodu aj kontrakcii, ale jak mam skoro kazdy den sialene bolesti - brucho, chrbat, krize, ze chodim zohnuta jak po operacii, jak som v nemocnici chytila take bolesti, ze som im tam 2 krat skoro skolabovala, tak ma ratovali, tak som si vravela, ze tie kontrakcie nemozu byt horsie, sak to uz padnem do bezvedomia, tak sa uz nejak tych kontrakcii nejak ani nebojim, aj ked mi ich vyvolavali, tak som ich oproti tym inym bolestiam ani necitila, len sa teda trochu bojim, ci prejde maly, ale ked ma lekar ubezpeci ze hej, tak potom mu asi budem verit ... a bude tam so mnou muz, on je uzasna opora, tak v tom nebudem sama, ved aj muz, aj risko chudatko - aj pre neho to bude riadna fuska!!! a doma sa aspon rozptylim, kdezto v nemocnicic clovek uz len caka na porod, to je dost deprimujuce, ked si tam cca 2,5 tyzdna pred terminom, baby dosli, boli tam 2 dni, porodili, mali to za sebou, a ja som cakala ... no peklo ...
kweti - dakujem moc, budem to potrebovat, to je lilinka strasna sikulka, ked sa uz aj otaca!!! to niektore deti aj ovela neskor, ze?? no ja sa pojdem na novo zbalit, lebo vlastne som vsetky uteraky a kosele pouzila, oprala, takze mozem znovu ... vcera mi ale muz pomahal, upratoval a zehlil do polnoci 😎 tak sa tesil aj on, ze som doma, aj psik bol kludnejsi, ked nevedel, kde som chudatko ...

allinka79
3. dec 2009

alex, stretnemke sa na Antolskej? Davaju mi tak tyzden... snad aspon ten vydrzim 🙂

alexandrah
3. dec 2009

fakt, tyzden, preco??? no ja som bola dneska na poradni, a tiez mi vravi, ze do tyzdna ... to by bola sranda!!!!!!!

allinka79
4. dec 2009

alex, krcok ma 0,5 a som otvorena na prst... to uz asi dlho neulezim... hlavne nie pri aktivite mojho drobca 🙂 ale chcela by som vydrzat este tak 10 dni... to by som uz zacinala 38tt...

alexandrah
4. dec 2009

aha, aj ja som vraj na prst, ten 38 tt by bol idealny ... ja som bola dneska u internistky, a namerala mi sialeny tlak - 160/100 ... neviem co s tym, ona ze do nemocnice, ale to by si ma tam uz nechali az do porodu ... skusim pockat ... pritom vcera na poradni mi merali, a mala som 120/70, aj moc ok, aj opuchy noh iba ked vela chodim alebo tak ... tak neviem ... aj sa mi vcera pri zaspavani zle dychalo, a pritom som vcera skoro len spala ...