Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

andrejka10
14. máj 2009

Babenky, neviem, ako je to presne dnes. To by sa trebalo opýtať na sociálnom. Ale keď som išla ja s malou na materskú, tak som dala v robote výpoveď. Môj plat bol taký malý, že materské by mi vyšlo menšie ako rodičovský príspevok. Hneď som sa nahlásila na sociálnom, ako dobrovoľne poistená osoba, zaplatila som si jeden mesiac maximálny odvod a vypočítali mi maximálnu materskú. A to bol riadny rozdiel.Toto sa dalo uplatniť, len vtedy, ak sa do poisťovne odvádzalo nepretržite 24mesiacov. Či sa také niečo dá aj dnes, treba si to overiť. Ale myslím, že áno, pretože to bolo aj v televíznych novinách pred časom. Pripravte sa na to, že na sociálke, nebudú veľmi "ochotné panie". Ale prečo by mali len niektorí naši "spoluobčania" využívať rôzne výhody a my čo prispievame do fondov pomaly celý život budeme len takí štatisti. 🙂

perla200
autor
14. máj 2009

silvusska a prečo si myslíš že som v práci?

silvuskaa
14. máj 2009

perli dnes si uz posledny krat v praci, tak teraz si trocha uzivaj oddychu, ja sa na to uz tiez tesim 🙂
andrejka ale keby sa da vypoved co potom po materskej?

andrejka10
14. máj 2009

No to si musíš zvážiť, či ti to zato stojí. Ja som sa nechcela vrátiť do toho istého zamestnania, hoci sme sa v dobrom rozišli. Dokonca, čakali 3 roky, či sa nevrátim späť. Bola som pevne rozhodnutá, že tam už nie. Teraz študujem vysokú, som zatiaľ doma s malou do 6rokov, ale idem na ďalšiu materskú 😀 😀 Ja verím, že potom si nájdem, lepšie zamestnanie. 😉

perla200
autor
14. máj 2009

no ja tiež dúfam, že si po materskej nájdem bližšie zamestnanie...dúfam

silvuskaa
14. máj 2009

parla v to dufam aj ja, ale nechcem dat vypoved, skusim potom poziadat aby ma prelozili blizsie. Ked budem mat dieta tak urcite nebudem dochadzat taky kus do roboty 😲

juliett99
14. máj 2009

ahojcek tehulenky co dnes preberate?? ja som si dnes veru dobre potiahla,, zobudila som sa az o pol 11 😀 😀 😀 😀

perla200
autor
14. máj 2009

no preberáme svoje kariéry juli....alebo kariéri? ani neviem 😀 😀

mna nemôžu preložiť, lebo my sme najvyšší orgán v našej organizácii a ten je len tu 😀

silvuskaa
14. máj 2009

aha takze nejake ministerstvo ze perli 😀 Ja to mam podobne, ale kedze som len asistentka-sekretarka tak by to slo.

juliett99
14. máj 2009

no pekne karieristky,,,?? no ja akurat preberam v teme s babami ten rucny ultrazvuk nenarodeneho dietatka,,
co vy nato??

perla200
autor
14. máj 2009

no ja som projektový manažér v tej firme a na tie projekty jediný v celej organizácii...ale nahraditelná samozrejme

silvuskaa
14. máj 2009

juliett napis nieco blizsie o co sa to jedna? Projektovy manazer, takze narodne projekty????

juliett99
14. máj 2009
silvuskaa
14. máj 2009

juliett ano uz viem, ja som to hrozne chcela ked ma este babo nekopkalo, ale nakoniec sme to nechali tak. Je to dobra vecicka vsak?

juliett99
14. máj 2009

veru aj ja nad tym rozmyslam ci to kupit a ci nie,? Robi mi vravi ak to chces tak to kupime,,

silvuskaa
14. máj 2009

Moj muz to velmi chcel, podla mna je to super vec. Skus sa poradit s niekym to uz ma 🙂

juliett99
14. máj 2009

prave ze neviem o nikom, aj baby v novembrovkach len na tym rozmyslaju,.. ☹

silvuskaa
14. máj 2009

juj moja rada by som ti poradila ale tiez nikoho nepoznam kto to ma.

juliett99
14. máj 2009

no neva , este sa poradime s drahym ci kupime a ci nie,,,
a ty moja este pracujes?,,??

andrejka10
14. máj 2009

Tehulky, čo porábate, či oddychujete s plnými bruškami??? 😀

juliett99
14. máj 2009

ahojcek andrejka,,,
ja som tu ako obycajne, v pololezme s pc a ockom na telke,,, 😝 😝
a co ty ako sa ti dnes darilo?? 😉

andrejka10
14. máj 2009

Taký jeden z tých rýchlejších dní. A som stráááášne unavená. Ale malínká si veselo kopká tak sa teším. Štucham si sem tam do brucha a čakám, či ma kopne späť. 😀 No čo so mnou, zrejme nie som normálna, ale ja sa s ňou zvyknem takto hrať. A nemá rada, keď ležím na chrbte, začne sa mrviť uloží sa a ja zmením polohu, no a ona sa začne mrviť zase 😀 😀 😀 Ešte tu chúďa moje krásne nie je a už jej robím zlosť. A ty ako sa cítiš?

juliett99
14. máj 2009

hehhe ty teda sarinke davas zabrat,,, ale ja asi nebudem ina,, 😀 😀 😀 ja tiez ked som zacili steklenie tak som to drobcekovi hned vratila a posteklila aj,, ja ako keby sme si jeden druheho doberali,,
to uvidim neskor ako bude reagovat aka pokoha mu-jej bude vyhovovat.
no dnes celkom dobre len v noci som zas mala ten krc v brusku,, dala som si magnezko tak hadam sa to zas ukludni,, 🙂

andrejka10
14. máj 2009

juliet aj mne sa to stávalo hlavne v noci keď som spala. Mala som strach, že niečo nie je v poriadku. Mohla som byť tak v tvojom tt. Ale už je to preč. Myslím, že aj tebe to prejde. 🙂

andrejka10
14. máj 2009

Ešte som sa chcela spýtať. Mám placentu na zadnej stene. Nemôžem ležať na chrbte?? Je to nebezpečné pre bábo??? Už teraz po nociach nespím poriadne a dávam si pozor v akej polohe som uložená. Vie mi niekto poradiť?

kwetinnka
14. máj 2009

to vobec nevadi ked mas placentu v zadu., sarinke sa preto nepaci ked lzis na chrte lebo ze vraj im vadi chrbtica....preto im je lepsie ked si na boku...ale s placentou to nesuvisi

kwetinnka
14. máj 2009

inak ahojte.,,,ani som nestihla pozdravit...

andrejka10
14. máj 2009

Ďakujem, hneď mi je lepšie. 😀 😀 😀

juliett99
14. máj 2009

andrejka ,, hej aj ty si to mala?? mne sa to tiez v noci robi,, dufam ze bude vsetko ok,,
to sa tyka tej placenty tak to ti veru ja neporadim,, ☹

kwetinka ahojcek,, ako?? drobcek poslucha,?

kwetinnka
14. máj 2009

krpana sa ma dobre...aspn myslim,vcera som bola konecne po voch tt cvicit...hned mi bolo lepsie,dokonca mi dosla kontrola.,,ale nebola som doma...