Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

juliett99
15. máj 2009

veru skoda toho,,ale tak hadam budeme mat dobreho porodnika,, a vsetko bude ok 🙂

silvuskaa
15. máj 2009

Pochadzas priamo z HC? Teda ak sa mozem takto na drzovku spytat.

juliett99
15. máj 2009

ano ja som priamo z HC,, preco by si mala byt drza,, ?? 😉

silvuskaa
15. máj 2009

😀 no ked sa tak pytam......

saska73
15. máj 2009

Ahojte krásne tehulky, som vstala dnes až o 9.00 😎
juliett99 v Trnave sa musí lekár na pôrod tzv. predzmluvniť a stojí to 7000 Sk, 2000 ide nemocnici a 5000 pôrodníkovi - včera som sa toto dozvedela na 1 poradni. Robia sa tu len klasické pôrody. Ja ešte zatial neviem, čo spravim, veľmi som chcela ten pôrod na stoličke ale zase mam trochu strach, ze čo ked to na mna príde rýchlo a nestihneme prist az do BA.

juliett99
15. máj 2009

ale moja ved to je v pohode,, ked by som nechcela tak neodpoviem,, a ty si aj chodila do PN do skoly? 😉

to akoze musime platit za porod?, ja ak neplanujem si zaplatit porodnika si myslim ze platit nemusim, ako by som si aj vybrala ked ziadneho nepoznam?? ☹

perla200
autor
15. máj 2009

čaute ženy...saska...aj ja som vstala dnes o 9. hodine....idem do poradne na 10.30 tak sa pripravujem, samozrejme že prvý ranný moč nebude mať sestrička, ale druhý ranný moč 😀 😀 😀 zabudla som na to🙂

ja že o akej PN sa bavíte?

silvuskaa
15. máj 2009

ahojte spachtosky 😀
ano chodila som tam do skoly ale len na zakladku.

saska73
15. máj 2009

Ešte sa na ten pôrod sestričky na budúce popýtam, ako to vlastne je.

Kúpili ste si uz nejaku knihu o babetkach a pod. ? Aku odporucate, ktora je najlepsia?

silvuskaa
15. máj 2009

saska ja som nekupovala ziadnu knizku, zatial som vsetky info ziskala tu na nete 🙂 Aj ked knizka je knizka.

juliett99
15. máj 2009

ja mam pozicanu knihu o matke a dietati,,ale myslim ze viac najdem na nete

perla200
autor
15. máj 2009

no takže bola som v poradni, všetko je ok, mala má 1300g je otočená dole hlavičkou...tak som happy 😀

saska73
15. máj 2009

🙂 no super

silvuskaa
15. máj 2009

vyboprne Perli. A to teraz mala zostane az do porodu dole hlavickou alebo sa bude este vrtiet?

kwetinnka
15. máj 2009

aaahojte babulky,saska celkom pobra je ta otazky a odpovede....niesu tam len take laicke zvasty...ale..to musis sama vediet ci nejaku potrebujes...ja som sestricka takze vela veci aj viem....a ta sa mi zda celkom dobre napisana.
Dnes som bola na morfologickom uvz a mala pribrala od minulej stredy 154g 😀

perla200
autor
15. máj 2009

silvusska...ja to síce tiež neviem pochopiť, ale nemala by sa obrátiť...ono od 30tt sa detúrence pomaličky pripravujú na pôrod....ale nechápem ako to tak môže byť, ked ja jej malé paprčky cítim hore, dole, kope pocelom brušku, tak neviem? 😲

silvuskaa
15. máj 2009

no ona kopka nozickami aj rucickami 😀

perla200
autor
15. máj 2009

no ved....to je sranda nie? kde ste dievčatá?

juliett99
15. máj 2009

ahojcek tehulky,, a co dnes ste strajkovali ako aj ja,,, 😀 😀 😀 😀
idem sa vam pochvalit dnes uz som citila bublinky bolo to nieco uzasne aj slzicky boli,, vcera drobcek asi vegetil a dnes riadne steklil ale bolo citit aj tie bublinky bolo to uzasne,, viem ze sa opakujem ,, 😀 😀

babullka1
15. máj 2009

Ahoj Juliett 🙂 tak to si isto to steklenie uzivas,vsak?a pockaj na tie kopance co ti bude ustedrovat ked trosku porastiete 😀 Ozaj baby tvrdne vam brusko?Mne dnes stvrdlo asi 15x ☹

babullka1
15. máj 2009

Perla ..to je super ze poradna dopadla tak dobre 😀 Sa mas ze mas malinke uz pekne otocene..mne sa vobec nechce otocit,zajtra zacinam 33tt a babo je stale otocene koncom panvovym ☹

kwetinnka
15. máj 2009

ahoj babuly,ako tak pozeram dnes je to tu nejake riedke...a co ti hovori doktor...este je moznost zebsa otoci nie? moja je zatial priecne aleeste ma furu casu...a hlavne miesta kde sa tocit

juliett99
15. máj 2009

ozaj babenky,, dianka uz vcera porodila chlapceka vazi 2 kila , manzel bol pri porode a vraj veri ze maly bude cela maminka,,sms mi pisal diankim manzel 😉
no zatial sa mi ona neozvala ☹

babullka1
15. máj 2009

kwetinka,doktor na to povedal naposledy,ze cim dalej tym bude sanca ze sa otoci mensia,lebo bude mat malo miesta 😒 A viem ze sa este neotocil isto lebo citim ako kopka nozkami mi dole a hlavku vazne citim hore,neda sa to pomylit.

svistik
16. máj 2009

Ahojte dievčatá!!!
Nejako sa flákame, či čo 🙂 Mne nešiel 3dni internet, som si myslela, že sa zbláznim 🙂, ale už je to v poriadku!!!
Dievčatá... chcem sa len spýtať... už som spomínala, že moja lekárka mi ešte stále nekázala doniesť ranný moč... mne sa to nezdá celkom v poriadku! A teraz v utorok idem do poradne, tak neviem, či nemám sestričke zavolať v pondelok a spýtať sa na to... Viem, že keď som bola prvýkrát tehotná tak som moč mala doniesť už v 8mom týždni...
A ešte som zvedavá... píšete, že užívate Magnézium keď vás bolí bruško!!§ Mne moja lekárka nič také neporadila, i keď som jej hovorila, že bolesti bruška mám... môžem si dávať magnézium aj tak??

juliett99
16. máj 2009

svistik,, ahojcek,, veru dnes sa to tu falaka aj vcera asi sa venuju manzelikom, ja som tu tiez len na skok.
no ja nosim na kazdu poradnu moc ,, skontroluje ho len sestricka,, az by sa nieco naslo tak ho posle do labaku.
no zatial nebolo teba.
ja magnezium uz uzivam dlho kvoli stahom. bolest bruska je v zaciatkoch aj normalna lebo sa maternica roztahuje tak je mozne ze aj preto to neriesi,
ale zavolaj sestricke o ten moc,, ja by som ircite zavolala,

kwetinnka
16. máj 2009

Ahojte divcence, svistik mna bolievalo brusko tiez od zaciatku a magnezko nebolo nutne.,,az ked som citila ako keby stahy a brusko mi zacalo tvrdnut,mozes skusit jednu tabletku ci sa to zlepsi a ked nie tak je to len maternica.Ja napr. moc nenosim vobec, vzdy ked pridem mi da sestricka papierik a ten idem ocikat...a nemusim to nosit so sebou....ako inak víkendujete??

juliett99
16. máj 2009

ahojcek kwetinka,,
ja celkom dobre ako inak doma v posteli,, ale ty sa nam pochval ako ty viknedikujes??,

kwetinnka
16. máj 2009

celkom pohodka,bola som sa napast v zahrade na ceresni,mala kope o sto sest...uz zacina jej cas,pribrala za tizden 154g...takze velka baba...ani som sa ta nestihla spytat co poradna ? ako ste dopadli?