Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

perla200
autor
19. máj 2009

na obale mas napísané, že sa neodporúčajú tehotným ženám....tak preto to písem....

juliett99
19. máj 2009

ze je zaujimave ze ked som si kupovala tak lekarnicka mi sama ponukla tento magnezium,, 😒

perla200
autor
19. máj 2009

aj mne juli....no najlepšie sú tablety....

babullka1
19. máj 2009

Ahojte...tak ja frcim zajtra do poradne tak mi drzte palce nech to dobre dopadne 😝

perla200
autor
19. máj 2009

jasné, všetko bude ok babulka....ozaj a si už pobalená?

andrejka10
19. máj 2009

Ahojte babulky. Dnes som mala neskutočne náročný deň. Chlapec mi odchádzal na austausch do Nemecka na 2 týždne, tak som sa od rána nezastavila. Ale teraz mi je už tak zle, že až do plaču. Ani nadýchnuť sa nemôžem, celá ľavá strana bruška ma bolí. ☹ Myslím, že som precenila svoje možnosti. A to mám zajtra aj skúšku, ale už nevládzem ani dýchať. Konečne sedím, ale bolesť nepoľavuje, dúfam, že keď si oddýchnem zase budem fit. ☹

babullka1
19. máj 2009

Perla uz som pobalila skoro vsetko,ale asi som to prehnala,boli ma brusko 😒 vsetko som chcela este aj poprat a proste som si toho asi nalozila az moc na seba 😝 Inak zacinaju mi fest opuchat clenky ☹

perla200
autor
19. máj 2009

no ano andrejka...dúfame že budeš ok....aj ja ked to preženiem tak mi je potom zle, ale potom to zase prejde.....

no dalšia čo to prehnala....ja som sa dnes chystala umývať okná na dome, ale včera na tej predpôrodnej príprave nám presne hovorila tá teta, že no jedna umývala, spadla a zomrela...skoro ma tam vystrelo......

nenaberajte si tolko toho na seba dievčatá...ja som tie okná neumývala.....dobrú noc, idem vyznať lásku manželovi.... 😉

kwetinnka
19. máj 2009

mne doktorka povedala ze mozem aj sumive ak to nevadi na zaludok...ale asi to zavisi aj od druhu nie? lebo ja inak nevidim iny dovod ako ten zaludok preco by ho nemali..,,mozno este pridavne latky.....ale ja mam sumive magne b6 a tam nic napisane nieje.
Andrejka,drzim palce na skuske zajtra:o)

saska73
20. máj 2009

Ahojte všetky kvetinky 😉
Ako si to tu spätne čítam, včera ste všetky prepínali sily. Ja tiež a večer ma bolela chrbtica. Najhoršie je, že my ženy chceme všetko spraviť naraz. Môj manžel mi hovorí: Nechaj si trochu roboty aj na semeno. 😀
Idem kočky za chvíľku na kontrolu a na svoju druhú poradňu - sestrička mi ju dala hneď po týždni, majú byť aj výsledky z krvi.

Neviem, čo mám spraviť, či sa mám pýtať do práce alebo nie, poraďte. On sa ma určite opýta, či chcem ísť. Minule tu niekto pésal, že materská sa vyrátava z minulého roka, že ?

silvuskaa
20. máj 2009

Ahojte 🙂
dakujem vam za rady, doma sme mali len magnesium sumive tak som si dala to a musim povedat ze pomohlo 🙂
K lekarovi idem az 27.5. tak potom sa na to spytam ale dnes behnem do lekarne a pre istotu si kupim nejake to magnezko. Baby 26 idem na 3D, uz sa tesim, dufam ze bude vsetko v poriadku.
Andrejka, babulka, nestresujte sa a setrite sa, babo citi vsetko co prezivate, ja viem ze sa to lahko hovori...ja si to uvedomim vzdy az ked sa ukludnim alebo ked som taka unavena ze ledva stojim.

silvuskaa
20. máj 2009

saska aj keby si teraz na pn, tak to na vysku materskej nema vplyv. Musis sa sama rozhodnut ci ist alebo nie do prace, zavisi ako sa citis, to je predsa najdolezistejsie 🙂

perla200
autor
20. máj 2009

saska...presne musís vediet ako sa ty cítiš......

inak dobré ránko...neboj silvuska....ja som si kúpila velké balenie magnezka a k tomu boli šumáky a tam som to cítala....ale ktovie?

hanam
20. máj 2009

ahojte...dobre ranko...
saska materska sa rata urcite z kalendarneho roka predchadzajuceho roku kedy nastupujes na matersku.
Jedine ze by si teraz skoncila pracovny pomer a zacala novy tak sa rata z noveho zamestnania, hoci aj keby si pracovala 4 dni 😉

babonr
20. máj 2009

Saska, ta tvoja PN je zla len na to,ze teraz bdues mat nizsi prijem ako keby si chodila normalne do roboty,ael vysku materskej to neovplyvni.Takze pokial sa necitis na to,ist do roboty,tak len pekne oddychuj.

saska73
20. máj 2009

Ahojte kočky, ďakujem za rady, práve som sa vrátila. Už mám aj svoju prvú fotku dieťatka 😵 , podľa dr. som v 12+1 a malinké má 6 cm (merané od hlavičky po zadoček), stále sa točilo - hovoril, že je to dobre, že je to známka života, vitality. A ultrazvuk mi robil aj vyginálny aj cez bruško. Výsledky krvi vynikajúce, tlak ideálny 120/80, len som už pribrala 3,5 kg od začiatku tehotnosti, dúfam, že to v takomto tempe nebude pokračovať. Pritom úplne normálne jem, ako predtým.
Na kontrolu mám prísť 17. júna , a ešte na začiatku júna ďaľšia krv na vývojové vady, či čo. Na konci mesiaca sa mám zastaviť pre lístok na peniaze, dr. mi neodporúča ísť do práce ale že brániť mi nebude, tak sa rozhodnem ale pravdepodobne zostanem doma.
Dnes tam na mňa boli strašne milí všetci - aj sestrička aj dr. mi hovorili len Saška, vôbec nie priezviskom. 🙂

silvuskaa
20. máj 2009

saska 🙂 🙂 🙂
To je vyborne ze je vsetko ok. takze budes doma lebedit v klude?

saska73
20. máj 2009

Asi zostanem doma, zase až tak dobre mi neplatia a už aj tak 3 ľudia by chceli ísť na moje miesto. A ideme robiť byt, aspoň si môžem v kľude na internete vyhľadávať, čo potrebujem a kupovať a kupovať 😀

silvuskaa
20. máj 2009

presne tak, radsej si uzivaj tehotenstvo pekne doma v klude akoby si mala ohrozit mimino. Teraz v lete to nebude lahke chodit do prace, ja ked cestujem je to hruza....teplo, smrad, napchaty bus 😖

perla200
autor
20. máj 2009

silvuska...to ti verím....fuj, mne už bolo zle zo všetkého....hlavne ked som cestovala, plný vlak milion baktérií a chorob a v zime? vsetci kaslali, kýchali:((( fujjjj som rada, že to mam za sebou.....

už si si kúpila to magnezko? kúp si normalne MagneB6.

silvuskaa
20. máj 2009

Perli to poznam aj ja, normalne mam ,,stastie" ze ked si ku mne niekto prisadne tak kycha alebo kasle....... to neznasam...chapem ze ochoriet moze hoci kto ale teraz v tehotestve som na to strasne ,,alergicka". aj na pachy som zostala fajnova 🙂 Ked je plny bus a niekto za mnou smrdi od cigariet a este k tomu sa prida alkohol, no musim sa premahat aby som sa nepozvracala.
Este som si ho nebola kupit ale dnes pojdem. staci ak si dam 1tabletku denne?

perla200
autor
20. máj 2009

ano, ja si dávam dve ale ak to nemas nejaké velmi silné tak stačí jedna.....

saska73
20. máj 2009

Beriete niektorá Duphaston?

silvuskaa
20. máj 2009

ok perli budem brat jednu a na poradni sa spytam lekara ci to staci.
Saska ja som brala 1.trimester duphaston.

saska73
20. máj 2009

Mne dal ešte jednu krabičku.

juliett99
20. máj 2009

ahojcek takze uz som po odbere a teraz cakam na vysledky,, ako sa tu dnes mavate??

silvuskaa
20. máj 2009

neboj to ti urcite neuskodi, ja som ho brala vlastne len preventivne, ale po 12tt som ho mala vysadit. Beries ho kvoli spineniu?

saska73
20. máj 2009

špinila som pred 2 týždňani, odvtedy nie. Nemalo by to uškodiť, tak si to budem dávať.

Aký máte názor na užívanie vitamínov pre tehotné ? Beriete nejaké aspoň občas?

silvuskaa
20. máj 2009

saska ja beriem cca 2x do tyzdna mamavit, lebo na to stale zabudam. v 1.trimestri si brala kyselinu listovu?
juliett ahoj a na akom odbere si vlastne? Krv?

saska73
20. máj 2009

ano silvuskaa brala som kyselinu listovú, ešte si aj dávam, už len jednu denne. Sestrička mi odporúčala vitamíny od fy. Jamieson ale už v 2 lekárňach ich nemali. Že sa s vitamínov rodia väčšie bábetká ale však keď si dá človek tabletku tak 2 krát týždenne malo by to byť dúfam v pohode.