Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

perla200
autor
13. jún 2009

nie nemam, lebo ho nemame ešte poskladaný.... no ja neviem, ja som to kúpila zvlášť a vlastne v kope, teda v jednej farbe a motíve a vyslo ma to, aj s mantinelom, vankúšik, perinka 1200 sk! ale ked sa ti to páči, tak si to objednaj andrejka 😀

andrejka10
13. jún 2009

1.200,-- a 2.800,-- tak to je rozdiel. Ešte asi porozmýšlam, ale aj tak ti veľmi pekne ďakujem za radu. 🙂 🙂 🙂

dadkag1
13. jún 2009

Ahojte dievcence ste tu popisali ani som to necitala lebo by som sa tu ani nedostala vam napisat krasnu novinu Tak uz sme na svete 😀 😀 😀 😀

dadkag1
13. jún 2009

Davno som tu nebola hadam dobrych par tyzdnov.No musim sa s vami podelit .
Mame krasne dievcatko vola sa Olivia a je naozaj prekrasna.Narodila sa o dva tyzdne skor
06.06.2009 o 23.35 Vybrala si fakt krasny datum.

andrejka10
13. jún 2009

Tak to je super dadka. Teším sa spolu s Vami. A blahoželááááám. Budte obe zdravučké, šťastnučké a spokojnučké. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Dátum si vybrala naozaj úžasný, ale vy ste zase vybrali pekné meno. Ešte raz blahoželám. 😀

saska73
13. jún 2009

dadka blahoželám, aká pekná správa, tešíme sa na foto malinkej

svistik - úplne viem o čom hovoríš, moja sestra je učitelka, niekedy mi porozpráva pikošky zo školy a je to otrasné. Klobúk dolu, ja by som učiť nemohla.

Ti tampóny na olávanie pre tehotné som už hľadala v 4 lekárňach, nemali, našla som ich tu na nete, len som si neuložila link a teraz to neviem nájsť 😒

dadkag1
13. jún 2009

Dakujeme dievcence.
Teraz si musime vytvarta rezim dna .Kym je babatko v brusku tak je to troska menej narocne lebo sa mu nemusime az tak prisposobovat a ked je uz na svete tak je to ine 🙂 🙂
Ale hadam sa to nejak bude dat vsetko sklbit. 😀

perla200
autor
14. jún 2009

gratulujeme dadkag.... a aký bol pôrod?

no jasné, že to bude náročnejšie, ale ved to stojí z a to🙂

dadkag1
14. jún 2009

Dobre ranko.
Mam za sebou dalsi dnik prezity s nasim slnieckom,vsetko je to pre nas nove tak sa aj s manzelikom ucime.Je to krasne mat uz doma to potesenie na ,ktoere sa kazda z nas tak velmi tesi celych devat mesiecov.
Olivia zatial papa posledny krat vecer pred polnocou a budi sa o tretej a potom o osmej tak som ju dala do poriadku,napapkala sa a nechala som ju spinkat pri ocinkovi 🙂 🙂 🙂
Aspon teraz kym spi tak mozem nieco porobit sice viem ,ze je nedela ale kym si zorganyzujeme spolocny cas tak to myslim,ze este potrva.

Dakujem perla za gratulaciu 🙂 🙂
Porod na zaciatku vypadal super sak okolo tretej v sobotu my zacala otekat plodova voda tak som volala manzelikovi ,ktory bol na stavbe ,ze asi uz musime. 😀 😀
Napriek tomu ,ze troska popili tak som sa do nemocnice odviezla sama. 🙂 🙂 sak pohoda bolesti zatial ziadne.
Potom v nemocnici plno papierovaciek ,zakladne vysetrenia a klystir.
Okolo 6 som bola otvorena na styri cm.Bolesti zatial slabe.ale pravidelne.Okolo 8 uz na sest cm,bolesti sa pomalicky zvacsuju.Ale nastali komplikacie malinka nezostupovala do lona a nechcela sa otocit. ☹

Sesticka mi povedala,ze to vypada na cisarsky ,vraj ak sa neotoci ......................fuuuuuuuu..........vobec som necakala,
Sak vsetko vypadalo tak super.
Do jedenastej ziadna zmena s malickou,otvorena viacej ,kontrakcie silnejsie ,ale ja som bola zavezena na oeracny stol ☹

Dali mi celkovu anestezu.Operacia behom 35 minut.Nic som necitil ,ale potom ked som sa prebrala ,tak to bolo ako po poriadnej opici a ta bolest no radsej asi odrodit normalne ked sa da.
A este ten pocit,ze ste ami nerodili a neviete ci isto to krasne stvorenie je ne svete .

No des uz je to lepsie.Jazvu sice citim ale nejak neprekaza. 🙂
A pri pohlade na malinku Oliviu a stastneho ocinka sa da prekonat vsetko.

perla200
autor
14. jún 2009

no dadkag... ale hlavné je že je vsetko v poriadku....no viem, že cisarak nie je nič moc, ale ono ani tie pôrodnékontrakcie asi nie sú nič moc....ja som si povedala, že najdôležitejšia je malinká naša.... tak uvidíme.... a aké mala mieri malinká?

no ja to vidím na sesterničke, že mať doma malý pokladík nie je sranda a treby na to moc trpezlivosti, ale dúfam,že to zvládneme vsetky.... juj ale závidím ti, že to máš za sebou a vsetko dopadlo ok 😀

dadkag1
14. jún 2009

Veru super je ,ze je vsetko ok a aby som nezabudla v Dolnokubinskej nemocnici na porodnici a aj na lozkovom je super personal.

Malinka nam meria 48 cm a vazi 2800 g 🙂 Ale nato,ze je som pribrala 17 kg tak neviem kam isli.Teraz mi ostalo po porode este 10kg ale dufam ,te casom to pojde dolu 😀 Pri tych nahanackach 😀 😀

Perla normalne som tak dnes rozmyslal,ze ako rychlo ubehlo tych devat masiacov .No sranda

perla200
autor
14. jún 2009

rýchlo dadkag??? mne sa to strašne vlečie.... fakt.... a ešte skoro 1,5 mesiaca... ale to je tým, že som už doma a neviem sa dočkať kedy bude malá na svete, ale chcem aby mala sa narodila v termíne a nech už to je:!))) a kojíš kolko krát za den?

dadkag1
14. jún 2009

Nevim presne kolko ale vzdy ked sa zobudi lebo zatial to vypada tak ,ze je pocikana alebo pokakana a potom sa vzdy kojime.No mozno takych sest sedem krat za den. 🙂

perla200
autor
14. jún 2009

no super...ja sa čím dalej tým viac teším na malú.... fakt!!!! nech sa vám darí dadkag.... mna len zaraža to, že my si myslíme, že pôrod prebieha super a pritom to tak neni:(((( ale vsetko dobre dopadlo a to je najhlavnejšie🙂)))

dadkag1
14. jún 2009

Veru,ale treba byt stale pozitivne naladeny,a nemysliet na nic zle. 😉

babullka1
14. jún 2009

Dadkag1....gratulujem 😀 aj mne zatil hrozi cisarsky..maly sa nie a nie otocit 😠

dadkag1
14. jún 2009

Dakujem babulka .................tak to skus ho len pekne prehovarat. 😉

silvuskaa
15. jún 2009

Dobre ranko 😉
dadka gratulujem...vsetko ste zvladli a hlavne je ze ste zdrave 🙂
Baby uz len 3dni v praci🙂
Kde ste vsetky????

babullka1
15. jún 2009

juj kocky dnes je hrozne teplo..aspon u nas a ja uz nevladzem ani chodit po vonku ked je takto 😒 Jej Perla ty uz mas len 5tt a ja uz len3 😀 😀 😀 kolko si uz nabrala,lebo ja mam uz cez 20kg 😠 😠 😠

olalka
15. jún 2009

ahojte 🙂
dadkag gratulujem k dcerke, krasne meno 🙂 aj ja sa chystam rodit do dk ak vsetko dobre pojde, tak sa tesim, ze je tam fajn 🙂

dadkag1
16. jún 2009

Ahojte
Prisla som sem nakuknut kym malinka spinka.ale vidim,ze ste nejake tiez zaneprazdnene.
MY si s Olíviou pomalicky zvykame ,zatial som stale nevyspata ale hadam si nejako usporiadam cas.Ked to poznate,doma je vzdy nieco do roboty.Clovek si ani nemoze poriadne oddychnut.
Dnes cakame doktorku ,pride nas pozriet tak som zvedava ako to dopadne.Hadam dobre.
Olívia je zatial krasnucka ,budi sa iba v tedy ak je haldna ,pocikana alebo pokakana .Jeiny problem mame s grganim ked sa napapka,potom nevie zaspinkat..Ale inac pohoda.Som stastna ,ze je tu uz s nami. 😀 😀

Olaka dakujem...............a to ,ze si si vybrala DK to fajne dufam ,ze budes aj ty tak spokojna ako ja.

juliett99
16. jún 2009

babenky som tu len tak na skok chcem vam napisat super spravicku uz sme zbaleny a cakame na prepustaciu spravu a hura domkou,,, jupi 😀 😀 😀 😀
drobec uz vazi 270g este sa musim objednat v rizikovej ambulancii a zastavim sa aj u mojho doktora eliasa,, co on nato povie. 🙂
potom domka si vas precitam,,

silvuskaa
16. jún 2009

juli vynikajuca sprava hned z rana 🙂 Dufam ze sa uz aj lepsie citis a vsetko uz pojde v pohode az do porodu.

juliett99
16. jún 2009

dakujem silvuska,, aj ja dufam ze hej ved uz sme v polovicke tak verim ze uz bude vsetko ok,, uz len ta placenta potvora nech sa vytiahne a bude dobre.. 😉
cakam na spravu mam pocit ze to je vecnost ☹

silvuskaa
16. jún 2009

na prijem aj na prepustaciu spravu sa vzdy strasne dlho caka, aspon co som ja pocula. Ale to uz vydrzis, hlavne ze dnes uz budete doma spat🙂
Mne sa to tiez uz krati, ale v praci...este dnes a zajtra a potom dovolenka a v juli materska dovolenka. Konecne klud 🙂

juliett99
16. jún 2009

tak to mas pravdu moja,, 🙂
super takze si budes dovolenkovat uzite si to s drobcekom,, a potom uz len len oddychuj ved uz to budete mat coskoro za sebou,,
kde planujes rodit??

silvuskaa
16. jún 2009

tesim sa na to ze si mozem pomalicky doma upratovat a varit, bez toho aby som sa nahanala ako vzdy. A vlastne teraz ked chodim do roboty nevarim vobec, len cez vikend.
Rodit budem v PN, to mam najblizsie. Ty v TT??

babullka1
16. jún 2009

juliett...to je super ze ta uz pustaju 🙂 ale doma pekne klidek a hlavne vela oddychuj 😉 to je potrebne 😵 Uz si v polke ....este 20tt a miminko mas na svete 😉

kwetinnka
16. jún 2009

Julieet to je vyborna sprava ze uz budete doma....budes mat svoju postel,klud...dobru papanicku:o)

svistik
16. jún 2009

Ahojte dievcata!
dadka... gratulujem k malickej 🙂
Juliet... gratulujem k prepusteniu z nemocnice 🙂, pekne sa drzkajte!

Dievcata! Ja som strasne nestastna! Minuly tyzden som si volala o vysledky z triple testu a sestricka mi povedala, ze vsetko je OK a dnes som bola v poradni a povedala, ze 2 dni potom ako som volala prisli dalsie... zevraj pozitivny test na Downov syndrom... pravdepodobnost 1:85... zajtra mam ist este na nejake testy... Mali ste niektora zle vysledky a dopadlo to dobre??? Ja som strasne zufala