Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

kwetinnka
3. júl 2009

jejky sak ja uz aj vidim zle...perlus tu bola:o)len pisala vtedy ked ja a nevsimla som si to...perli velmi drzim palceky...tie leukocyty ti aj povedali co mozu znamenat..ci ti neprebieha nejaky zapalovy proces v organizme....skor sa mi nepaci ze mas tie trombocyty nizke,,,davaj si pozor na modriny,ostre predmety,.,,budeme na teba mysliet...

andrejka10
3. júl 2009

Perla, neboj sa všetko dobre dopadne. Už si v 37 tt a to je dobré. Hoci nemám ani potuchy čo môžu spôsobiť tie leukocity a trombocyty. Chcem ti ešte povedať, dôveruj lekárom, postarajú sa o teba. Držím ti palce a prajem veľa veľa dobrých výsledkov tebe aj malej. 😉 Drž sa nám.
Kwetinka, my sme kúpili zlaté naušničky a v pohode sme sa v obchode dohodli, že ak by niečo......... dúfam, že nič, tak ich môžme vrátiť. Nevrátia síce peniaze, ale môžme si vybrať iný tovar.

perla200
autor
3. júl 2009

dakujem babenky....ani ja netuším čo to môže ovplyvniť....a a ko....ved nikto mi nič nepovie....
kwetinka - tie trombocyty mam od začiatku dole....normalne by ste ich mali mať od 140 - 400 - ved si pozrite knižky tehu - tam to mate pri odberoch, ja mam 99..... a tých retikocytov by malo byť 88 a ja ich mam 180.....uvidíme v utorok

olalka
5. júl 2009

ejha, vsetky vikenduju, nikomu sa nechce sediet pri nete? 🙂

vejulienka
5. júl 2009

ja tu sedim a nudim sa

kwetinnka
5. júl 2009

Perli ja viem aka je norma trombocytov...prave preto som hovorila ze to sa mi nepacilo viac...tak som zvedava co ti povedia....drza a davaj na Vas pozor...drzime palceky abz to vsetko dobre dopadlo

lucyy01
5. júl 2009

caute kocky, mozno trochu hlupa otazka - ak mozem - co tie trombocity a leukocity ovplyvnuju? ich hodnota je ziskana z krvi beznymi odbermi? ja sa pomalicky blizim ku koncu tehu, ale este som o tom nepocula a to citam a "studujem" si niekedy aj to, co ani nemusim 😅

perla200
autor
5. júl 2009

lucy..... to sa nedá, to je proste krvný obraz.... jednoducho to maš v krvi.... ich hodnoty saa sa získava pri bežných odberoch, ale ked ich mas znížené alebo zvýšené tak potom sa konajú aj iné odbery.... a potom sa vysetrujú aj iné súvisiace veci....

lucyy01
5. júl 2009

ahaaa, takze to je asi zlozitejsie 😕 tak u nas by malo byt potom vsetko ok, ked som o tom este nepocula... a to sa tyka iba tehotenstva, alebo si o tom vedela este pred tehu? v kazdom pripade ti drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a malicka je v poriadku (samozrejme buduca maminka tiez).
inak mame podobny termin, len o dva dni by sme mali vykuknut neskor 😉

perla200
autor
6. júl 2009

no lucy... je to zložitejšie samozrejme, ja som sledovaná na hematologii.... no v podstate mi to vyskočilo až v tehu. malinká je ok, horšie je, že som viac ohrozená skôr ja ako ona...nastastie 🙂

olalka
6. júl 2009

no dievcata, nejako to tu zanedbavame ☹ kde ste kto?
kwetinnka, chcem sa ta este spytat na kontrolu pocas pn, ked ta nenasli doma, ako sa ti to podarilo vyriesit?

susisus
7. júl 2009

Baby potrebujem poradiť 😖
Nikdy som s tým nemala problém, dokonca ani celé tehu, ale včera a dnes ma doobedu tak strašne nafúklo, že som ležala v kŕčoch hodinu... ☹
Z čoho to môže byť a ako mám tomu predísť????

lienocka7
7. júl 2009

susisus, ja som tieto stavy mávala tiež. čím je bábo väčšie, tak tým sa spomaľuje trávenie. treba dať pozor na to čo zješ. odporučili mi espomisan a je všetko ok. 🙂

ja by som mala tiež jednú otázočku, ak vie niekto poradiť.
čo znamená, keď je málo plodovej vody???
som z toho trošku nesvoja, aj keď mi dr. povedal, že je malé v poriadku.

susisus
7. júl 2009

lienocka dakujem, vyskusam ten espumisan 🙂

juliett99
7. júl 2009

ahojcek tehulky ,, tak sa hlasim 3D bolo uzasne,, maly sa nam ukazal v celej vybavicke ukazal vsetko aj sa dal pekne pomerat,, dnes vazime 486g a vsetky hodnoty mame v norme,, jupi,, aj termin sedi na 9.11

susisus
8. júl 2009

No tak v lekárni mi nechceli predať espumisan, že radšej by som ho jesť nemala a nanútili mi tam nejakú prírodnú feniklovú vodičku a ako alternatívu homeopatikum gastrocynesine... tak dúfam že pomôžu aj tie, alebo pôjdem do inej lekárne dnes po espumisan 🙂

silvuskaa
8. júl 2009

Ahojte 🙂 ja som tu dobre dlho nebola. Len vas musim este docitat.
Cez vikend sme boli s kamaratmi v Poprade, bolo dobre, aj turu taku mensiu som zvladla, aj v Aqua city sme boli..az na to ze som sa nekupala, radsej som neriskovala. Juli bola si u strarsieho Brestanskeho? To je parada ze??...vidiet maleho a hlavne ze je zdravucky 🙂

zuzicka19
8. júl 2009

AHOJTE,hadam sa mozem pridat.oslovil ma nazov tehulky...ja som pocas tehotenstva zatial pribrala 32kg!velmi sa bojim ,ze to nezhodim...ma tu niektora z vas skusenost?ci schudla ci nie?dakujem za odpoved 😵

silvuskaa
8. júl 2009

Ahoj zuzicka, no ja ti neviem poradit, ale pocula som ze ked sa takto vela priberie, po porode to ide hned dolu.
Ja som zatial pribrala 9kg. A co ti na to hovori lekar??

perla200
autor
8. júl 2009

zuzička..... neni možné....ja sa k tomu približujem velmi blízko som....a akú postavu si mala pred tehu? väčšinou je to len voda takže nemaj boja zhodíme to

andrejka10
8. júl 2009

Awojte tehulky. 🙂
Silvuskaa, tak ty si bola cez víkend v Poprade? Jéééj, tak to sme si mohli vypiť kávičku, alebo zbašťiť dobrý koláčík v cukrárni 😝 😝
Juliet, teším sa spolu s tebou. Naša malá na 3D nespolupracovala, potvorka, otočila sa nám chrbtom. 😀 Ale to sa nemôžem čudovať, veď bude presne taká ako jej súrodenci. 😵
Zuzicka, neboj sa, zhodíš tie kilá. Pri prvom išli kg dolu samé, pri druhom som sa už musela trocha pripreť. Hlavne prestať "žrať" a začať jesť 😀. A teraz som si konečne začala "dávať" pozor, ale aj tak je toho na mne nalepené viac ako som chcela. Ale zvládneme to 😵 😵 😵
Babulky dnes som bola v materskom centre si zacvičiť s tehulkami. Ach, jaj asi mám svalovku ☹ Ja nezvládam ani jednoduché cviky pre tehotné ☹ Ale aj nato mám výhovorku, to je tým teplom 😀 😀 😀
A ešte sme boli na exkurzii na pôrodnici v Poprade. Práve som sa rozhodla, že ešte počkám s pôrodom. Tak dva-tri roky??? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

andrejka10
8. júl 2009

Juliet, práve som si pozrela tvoj album. No Samko je náááááááádhernýýýýýý. Držte sa mi. 🙂 🙂 🙂

juliett99
8. júl 2009

andrejka dakujeme,,, 🙂 my to zo Samko uz dotiahneme do konca na 100% akurat sa mi aj nato kychlo xixixi

tak andrejka ty chces cakat s porodom,, no ale co ti nato povie vasa Sarinka,?? tej bude asi v brusinku moc tesno 😀
juj mojka ty mas problem s cvicenim,, a co budem ja vraviet ked nemozem nic??
a co sa tyka kileciek teraz ich neriesim,, ale uz mam na sebe 10 kil ale to som sa vazila minuly tyzden na poradni 😀

zuzicka19
9. júl 2009

SILVUSKAA-9kg?tak ja som si myslela priberiem max 12kg,ale... ☹ No uvidime ,ale v kazdom pripade dik za nazor 😉

zuzicka19
9. júl 2009

ANDEREJKA-keby som zrala,tak sa ani necudujem,ze som tolko pribrala,ale praveze mne od 5mesica nejak prestalo chutit jest(ako zacala vaneska kopat)jem ,ale nie ze by som sa doslova prezierala...No to dufam,ze to bude voda vo mne.s 10kilami zhodit by som nemala problem ,ale cca 30kg-tak toho sa veeelmi bojim.Budem ti verit ,ze to zvladneme-nic ine mi nezostava 😉

zuzicka19
9. júl 2009

PERLA-pred tym som mala taku akurat postavu.ani tucna ani vychrnuta 😉 a teraz som ako gula ☹ .ja som hned zacala priberat dost rapidne uz od prveho mesiaca.Ja sa len modlim nech to je voda,lebo 30kg davat dole fuuu..ale ako si povedala-zhodime to!musim mysliet pozitivne,lebo ma asi porazi 🙂

perla200
autor
9. júl 2009

neboj sa zuzička, aj ja som bola takisto, kedže mi od 25tt začali opúchať nohy tak to bolo jasné, že je to voda.... neboj sa, 20kg nechame v pôrodnici

kessiee
9. júl 2009

ahojte kocky, mam jednu otazocku: nestalo sa vam, ze vas pocas chodze zacalo pichat na lavej strane bruska? isla som z poradne a ledva som presla na parkovisko k autu. pichalo to tak suvisle, bez prestavok a upokojilo sa to az ked som si sadla. este sa mi to nestalo 😕

zuzi kamaratka pribrala tiez nieco okolo 30kil, na zaciatku tehu nemala ani 50kg a na konci skoro 80 😝 ale pol roka po porode bola takmer taka ista ako predtym 😉 ziaden strach, kila pojdu dole 🙂 tiez v to dufam 😎

silvuskaa
9. júl 2009

kessiee aj mne sa to stalo ale 2x a zatial je vsetko v poriadku.
zuzicka 9kg ale aj tak mi je vsetko male ale najviac mam v brusku, nie v bokoch🙂 Neboj urcite to rychlo zhodis.
Andrejka veru mohli sme zbehnut na kaficko, boli sme vo Velkej, tak sa vola tusim ta cast Popradu.

andrejka10
9. júl 2009

Zuzicka ja som myslelala na seba prestať "žrať" 😀 😀 😀 , pretože, keď som čakala druhé, tak bežne na raňajky som "zožrala" 4 rožky, čo sa mi zdá veľa. No a potom bol problém zhadzovať. Zrejme som to napísala tak nejako hlúpo, že sme sa nepochopili. 🙂 Sorry. 🙂 Pri prvom som pribrala nejakých 22kg, ale to nebol problém, po pôrode išlo dole hneď 13kg. A tie zvyšné mi nevadili, lebo keď som sa vydávala tak som mala 55kg pri výške 176cm, takže som konečne vyzerala normálne. 🙂 No a pri druhom to nebolo také ľahké, rok po pôrode som ešte stále nosila tehotenské nohavice, až kým som sa nenaštvala a naozaj musela som obmedziť prísun jedla + cvičiť. Aj tak to išlo dole ťažko. Zrejme to je aj vekom. 🙂 Neboj sa zvládli druhé, zvláidneme aj my. Veď nebudeme buchty. Minulé leto som si nakúpila perfektné handry a mienim sa do nich budúce leto vtesnať. 😀 😀 😀