Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

alexandrah
6. sep 2009

kweti - ty tu este furt strasis?? 😎 😎 sak uz mas byt v nemocnici a rodit!! 😀 lilinke sa v tvojom brusku nejak paci ... no mne ani ochladenie nepomohlo na nespavost, ja som ju mala aj pred tehu, ako vravim, nemam nic, co som nemala pred tehu, akurat teraz na to nemozem lieky ... vsetci nech sa vyspim teraz, potom uz nebudem spat, no ale ako to vidim, ja nebudem spat cele tehu, skoro rok, a ani potom ... asi vyskocim z okna ..!! cez vikend sme boli v prahe, som vycerpana, ale bolo super. aj som pokukala, aj som nakupila 😀

kwetinnka
7. sep 2009

AAhoj Alex, veru este tu strasime...aj so Silvius..ak sa dnes v noci nieco nezmenilo.Dnes idem na kontrolu tak uvidime. Tu sedaliu si nahodou neskusala na tu nespavost?Praha je krasne mesto,minulý rok sme boli dva krát...na koncerte R.E.M, a co si pekné pokupila?
Inak sa mate ako s Riskom? vsetko v poriadku?

alexandrah
7. sep 2009

no kweti, snad sa ti to uz skoro spusti!! a snad to pojde rychlo ... vidis, tu sedaliu som neskusala, ale napisem si, a pojdem kupit, v lekarni? to je homeo?
risko je v poriadku, nejak som to zvladla, len to bolo uz narocnejsie, vsetko ma bolelo, aj nohy, chrbat, trosku aj brucho ... chrbat ma boli pri ceste autom, ked dlho sedim ...
my tiez chodime do prahy tak casto, ako sa len da, kedze tam mame aj rodinu, aj 4 krat za rok, no teraz pojdeme najskor za rok, ak by to risko zvladol ...
jaj, kupila som si kopec veci, od kniziek, po bluzku zo zary, gate, vestu a nausnice z HM, sal z NY, krem na tvar z l´occitane, chcela som ale hlavne zaru, ale nemali to co som chcela, pojdem pokukt este aj u nas, mozno tu to bude ...videla som aj krasny kabat a sveter v zere, ale velke cislo ... musim pozriet tu 😀 no a riskovi taku "deku" bielu jak "hackovanu" so strapcami na leto, velmi peknu, taku som uz davno chcela. takze tak.
ako lili??

silvuskaa
7. sep 2009

babenky tak nekoniec som bola aj ja dnes v poradni aj ked neplanovane...volala som rano dr ze v piatok som nemohla prist lebo ma objednali uz priamo do nemocnice na CTG, tak vraj mam prist k nemu sa dnes ukazat.
Ludi tam mal dobre vela, a mne je stale teplo...skoro som to tam nevydrzala🙂 Takze hlavicka je nizucko dolu ale zatvorena som uplne...takze tak... este nam pocuval srdiecko, ktore musel chvilu hladat lebo malinky bol niekde schovany...az som sa zlakla ze co je...ved predtym chvilku som citila ako sa mrvi.
kweti a ty si ako dopadla na poradni?

alexandrah
7. sep 2009

silvuska - a potom ti daju vyvolavacku, ked sa neotvoris? uz viete meno pre synceka? inak aj mne je furt teplo, ja ked nastastie uz nie su take horucavy, tesim sa na takych 20 stupnov ...

silvuskaa
7. sep 2009

alex neviem..este idem v stredu na CTG ale moj dr mi napisal do knizky ze pokial neporodim tak 12.9. hospitalizacia, vraj v nemocnici v PN mi povedia ci pockame do 12.9 alebo nie...ja dufam ze sa mi to rozbehne same.
Malinkysa bude volat teda uz sa vola Davidko🙂
Ani mi nehovor o tom teple, ja mam navaly jak v prechode a pomali stale mi je teplo...
ty sa ako citis?

alexandrah
7. sep 2009

ja navaly nemam, ale je mi cca o 5 stupnov teplejsie, ako je normalne, inak byvam velmi zimomrava, ale takto je mi aj pri 24 stupnoch teplo!! kludne zvladnem aj 22, a to by som inokedy pod 25.5 umierala od zimy ...

susisus
7. sep 2009

No baby ja návaly mám, je to hrúza - už chápem ženy v prechode - chúďatá 😖
Ale vonku je to sranda, napríklad dnes - ľudia naobliekaní v dlhých rukávoch a ja v pohode v tričku a kraťasoch nechápavo čumím ako sú oblečení 😀

alexandrah
7. sep 2009

ja som kolkokrat uz v septembri vytiahla zimnu bundu, na mna kukali, jak na šiši, a teraz vetram jak diva. susi - ty to uz mas za par, ze?

susisus
7. sep 2009

alex - mám a dokonca mám blbý pocit, že sa dačo veľmi chystá, lebo črevá mám jak výfuk na trabante a nemajú z čoho, len ak maternica niečo chystá 😒 Stále ale dúfam, že to potiahnem do budúceho týždňa 🙂
Inak aj ja som taká zimomravá, keď niesom tehu 😅

kwetinnka
7. sep 2009

AAhojte babulky,tak mna dnes cely den brutalne bolelo brusko aj boli...ako sinusoida...zacne velmi a potom sa to drzi na jednej hladine.Bola som dnes v tej poradni a zajtra o 7:15 sa hlasim na prijem,kontrakcie este nemam,ale mala som vyssi tlak...tak koli tomu tam mam ist.Tak som zvedava ci somnou nieco aj budu robit alebo ma budu sledovat...vobec neviem.
Drzte mi pace..a dufam ze sa budem najblizsie hlasit už aj s Lili doma.
Silvinka držim palce a dufam ze ta nebudu trapit celý tyzden.

pippochiara
8. sep 2009

kwetinnka drzim ti palce a neboj vsetko dobre dopadne 🙂
vedeli by ste mi niekto poradit?
strasne mi praskaju zilky na nohach...
kazdy den je ich viac a viac...
viete mi poradit ako tomu zabranit?
daKUJEM 🙂

alexandrah
8. sep 2009

ahoj kwetinnka - ja si uz myslim, ze to uz bude za chvilu aj ono!!! tak nech lili pekne spolupracuje, nech to mas rychlo!!
pipochiara - mojej sesternici lekar predpisal take pancuchy, musela ich stale nosit, a dat si ich rano, ked este ani nezliezla z postele, zavolaj lekarovi, nech ti predpise. 🙂
susi - uz sa aj moze chystat, to uz bude za chviliku. väcsinou maju potom baby problem, ze prenasaju, uz by aj rodili, a robia vsetko mozne, nech sa to spusti. tak snad ty porodis pekne v tom 40 tt 😀
jaj baby, uz to budete mat za sebou, a babatko pekne doma!! my sme sa teraz pustili do prerabania (vlastne vyrabania) pracovne, tak to musime stihnut do kona novembra!! 😲

silvuskaa
8. sep 2009

kwetinka mooooc drzime palceky, dufam ze to je uz ono a malinka Lili bude coskoro na svete....vsetko dobre dopadne....hned ako sa bude dat tak sa nam ozvi 🙂 Myslim na vas !!
Ja stale rovnako, chcem mat uz mojho drobceka v naaaaruciiiiii...

alexandrah
8. sep 2009

silvuska - aj tebe, nech uz coskoro!!!!

saska73
8. sep 2009

kwetinnka, silvuskaa už som myslela, že máte svoje miminká v náručí a vy ešte tu na koníkovi 😉

pippochiara - vypýtaj sa na cievne, buď ti dá odporúčanie gynekolog ( mne dal) alebo obvodný lekár. V 13tt je dosť skoro na takýto problém, tak nech to podchytia včas.

alexandrah presne, pod 25 st. mi bývalo zima a musela som mať uzavreté topánky a dlhé rukávy a teraz v pohode, dnes v tielku do obchodu a veru niektorí ľudia mali krátke rukávy ale niektorí aj dlhé 😅
Oblečenie na jeseň , hlavne bunda a topánky na tie opuchnuté labky - ta kto ma desí, čo kúpiť 😖

nika232
8. sep 2009

ahojte.chcela by som sa vas spytat ci nemate skusenost a popripade niaku radu. po obede alebo na vecer mi byva strasne tazko ako keby od zaludka.strasne ma tlaci v miestach od medzi prsiami po asi 10cm nad pupkom,akokeby som to mala zapchate alebo nieco mi tam vellmi tlacilo ☹ a je mi tak kazdy den az tak na vracanie viete niektora poradit,proooooosim.

silvuskaa
9. sep 2009

caute babule🙂 dnesne CTG neukazalo nic nove, takze este cakam do piatku a potom sa dohodneme s lekarom kedy nastupim do nemocnice ☹
Neviete nic nove o kwetinke?
nika a v ktorom si tyzdni?

luka04
9. sep 2009

ahoj Silvi...takze, malinkemu sa tiez nechce..a uz sa aj otvaras??? kwetinka je uz asi tam...nejako sa neozyva..budeme cakat radostnu novinu 😅

silvuskaa
10. sep 2009

luka prave ze sa vobec neotvaram ☹ AJ ja cakam na radostnu spravu od kwetinky🙂 Hlavne nech su zdravucke.

alexandrah
10. sep 2009

nika - nejes nieco tazke, alebo take, co ta nafukuje ( lebo to co popisujes, tam je zaludok). mne je napr. zle aj z 2 jablk, jedno je este ok, ale dve ... a pritom milujem jablka, musim sa krotit, a tiez vzdy vecer, ked som najedena ...

nikush4
10. sep 2009

nika232 neviem ci je to co mam ja..ale ja mam zase pocit ako by mi upchavalo creva ale vzdy len na jednom mieste a to je aj vtedy ked sa vobec necitim nafuknuta... ako keby mi tlacilo nieco na to miesto a sem tam sa tam zasekne bud vzduch alebo nejaka potravina alebo ja neviem..ale strasne to boli picha a neviem sa ani pohnut.. a dlho to trva kym to bud rozmasirujem alebo to prejde same

luka04
12. sep 2009

silvuska, kwetinka......co sa deje??? neviete nic o nich??? 😕

silvuskaa
12. sep 2009

ahojky luka ja som este stale doma 😒 ...CTG mame v poriadku...dr mi povedal ze mam prist az 16teho s taskou...zda sa mi to hrozne dlha doba, ved to bude uz 11ty den po tremine....mam trocha strach z porodu ale naozaj chcem uz rodit 🙂
a nasa kwetinka je v nemocke...urcite ma svoju malinku uz v naruci...teda dufam, musime cakat kedy sa nam ozve🙂

bobacik_29
12. sep 2009

silvuskaa chcem sa opytat ako dlho trva to CTG vysetrenie???ja tam idem buduci tyzden 😀

luka04
12. sep 2009

jeej Silvi, takto ta trapia??? no je to nejak dlho, ale snad vedia, co robia 😅 verim ti, ze by si to najradsej mala za sebou...ja uz tiez, a kolko mam ja este casu!! uz sa mi sniva o porode, o malej, stale....juj tento koniec...

no tak kwetinka uz je urcite po...joj som zvedava....pozdravuje Vas Julliet...este nemaju stale zapojeny net...ale maju sa fajn, maly sa uz pekne otocil dole hlavickou...

silvuskaa
13. sep 2009

babacik to CTG natacanie trva priblizne 15min., budu ti robit zaznam busenia srdiecka tvojej malinkej a sleduju aj ci uz nemas kontrakcie🙂
luka to dufam ze lekari vedia co robia, lebo od terminu ubehlo uz 8dni....
No to sa aj mne casto snivalo o porode, teraz uz ani nie, asi preto ze mam taky prerusovany spanok 😒 Vzdy som rano hovorila ,,no zasa som uz porodila" 😀
Inak baby ja ked pridem na vysetrenie do nemocnice tak som uplne vystresovana..ja neviem preco...hovorim si prestan ved tu maju stale tehotne zeny a tie sleduju ako aj mna ale ja nie a nie sa normalne uvolnit...ste aj vy take??
super ze samko sa uz otocil dolu hlavickou 😉 ..ale myslim ze juli spominala ze aj tak budu mat cisarak nie?

luka04
13. sep 2009

Ahoj Silvi...no neviem ci budu mat aj tak cisarak, malo to byt len v pripade, ze sa placenta nevytiahne hore a maly neotoci...nejako sa to zacalo napravat...neviem presne, lebo sme uz dlho nepisali, kedzde sem nemoze chodit...a do sms sa toho vela nezmestilo 😀 takze vy cakate na stredu...

silvuskaa
13. sep 2009

no keby sa jej to napravi tak by bolo super🙂
My cakame na stredu ale ja dufam ze to bude aj skor..nejako mi dnes tvrdne brusko, aj ked to este nemu nic znamenat,mohlo by sa to rozbehnut same🙂

alexandrah
13. sep 2009

fiha, silvi - tak snad uz coskoro to budes mat za sebou. takze uz na buduci tyzden? kamoske z ineho fora vyvolavali porod 14 hodin, a nic, tak isla cez cisarak napokon ... no ale nestrasim, snad ti vsetko dobre dopadne.