Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

alexandrah
17. sep 2009

hej, svistik, v 30 t sa robi velke sono, povedz to tej tvojej lekarke, fakt sila!!!

juliett99
18. sep 2009

svistik no to by si teda veru mala,, to je fakt sila ze nic nerobi ta tvoja dr.. 😠

kwetinnka
19. sep 2009

AAhojte babulky,tak mala mi spi na terase tak som dobehla napisat. No Silvinka sa nehlasi tak dufam ze už v porodnici sedi so svojim drobcom a pozeraju z okna...a ze sa coskoro ohlasi.S tou mojou epi to bolo velmi zvlastne..vzdy sa im podarilo napichnut kost...na moje stastie to cele trvalo krátko..tak sa to dalo.A mozno to neucinkovalo aj preto ze som sa za dobu co to pichala stihla otvorit zo 4 cm na 8cm,a potom ked mi chcela dat este davku už nasala krv tak už bolo jasne ze to nieje dobre zavedene. Co sa týka astmy..jediné co mne vadilo ze som sa medzi kontrakciami nevedela vydychat...ale sprej po,mohol a aj kyslik som mala...Dr povedal ze to zvladam super...kedine ze by videl ze to nenapreduje tak by zvoli cisarsky...ale kedze to trvalo len tak kratko nebolo to potrebne...a som aj rada...o 17 som už bola vonku z oddelenia na navsteve.
A ano prenasala som...4 dni,ale u mna hlavne zavazil vyssi tlak..a to ze som mala svojho Dr tak si ma vlastne naplanoval.
Svistik..poslem ti adresy v ip, a podla mna viac detských obchodov je v Bialsku...aj ja aj Olalka sme tam nakupili,a myslim ze velmi dobre
Pohyby som zacala aj ja dost neskoror citit,tiez tak okolo 23 tt...a do konca som som si ich užila az az...ale poviem vam ze je to normalne nezvyk nemat brusko...niekedy normalne cakam pohyb a potom si uvedomim ze ziadny nepride...je to celkom sranda.
Matový caj som pila...s ciernym cajom neviem ako to je...ale obcas podla mna neubliži.
Juliet viitam ta konecne medzi nami:o) nech si pekne este samik cucka tam kde ma...nase baby sa ani neponahlalia samik už by aj siel.
Tiež som si objednala nieco z raj deti...dokonca mi to doniesli domov..zadarmo..kedze byvaju kusok od nas...a fakt pekne veci...najvacsia sranda ze polske:o)

liviaf14
19. sep 2009

ahojte baby, prosím vás, v ktorom týždni sa chodí na glukózový test? a ako to presne prebieha? diky za infošky, čerstvým maminkám blahoželám 🙂

drobcekli
19. sep 2009

Ahoj liviaf14, ja som bola na glukózový test v 23 týždni. Išla som ráno na lačno, mala som si doniesť Glukopur a citrón. Sestrička mi odobrala krv(myslím, že do troch skúmaviek), potom mi zriedila ten Glukopur s vodou, ja som si tam vytlačila skoro polku citrónu(aby sa to dalo vypiť - je to hrozne sladké). Pomaličky to vypiješ, aby ti nebolo zle a potom čakáš 2 hodiny v čakárni. Po dvoch hodinách ti sestrička znovu vezme krv. Výsledky sú tak do dvoch dní 🙂

svistik
19. sep 2009

ahojte!

no ked citam ako sa ma robit ten glukozovy test... ta moja lekarka s tou sestrickou su fakt mimo... okrem toho, ze mi ho skoro zabudli urobit... som si sama kupila glukozu, mala ju doma vypit o 6.15 a presne 7.15 som mala prist na krv... takze mne brali krv iba raz... okrem toho co si pamatam, mi brali krv naposledy na ten triple test v 15tt...

fakt sranda!!

juliett99
20. sep 2009

ahojky tehulenky a mammulenky

verim ze silvinka je ok aj z drobcekom a ze uz su aj domka,, 🙂

kwetinka veru uz sa to u nas velmi pekne rysuje takze uz zacinam byt aj ja optimisticka ze sa to stihne.
Super ze mas malinku taku kludnucku a ze dobre spinuska, len aby jej to zostalo.. 😉

Nas Sami robi stale bordel v brusku a hrozne kope do pupku ten boli jak fras cela koza okoli pupku je bolava. 😠
aj dnes kope jak sarkan,, ale len nech kopka aspon viem ze je OK,, 😀 😀

alex , luka, babulky jak vikednikujete?? 😵

alexandrah
20. sep 2009

ahojte vsetky, kweti - to je fakt super, ze mala ti v pohode spinka, aj ze si mala relativne dobry porod!!!
liviaf14 - ja som bola v 25 tt, inak vsetko prebiehali ako popisala drobcekli - akurat ze ja som musia vaha, tak som to pekne krasne vyvratila, tak som dosla na 2 den, iba som mala zjest nieco sladke, a zobrali mi krv zo zily, a na 2 deny vysledky, to keby mi povedali, tak sa hned pre toto rozhodnem 😎 (no nedali sa vyberat samozrejme).
svistik - ulaluj inde, bohvie co ta lekarka je zac, nenapisala si sama diplom nahodou??? fakt to robi uplne zle, inak ta krv pred testom sa berie na cosi ine, tu mi vzali, takze mozno ti ten jeden test proste nerobila ...
julie - ja beham po obchodoch, teda vcera, a zhanam veci, postielka, prebalovak, asi napokon objedname cez internet ... vcera ma preto aj v noci sialene bolel chrbat, nohy aj brucho, inak uz ma bolieva v noci, neviem ci preto, ze sa nesetrim, alebo proste uz boli ... dneska viac menej oddychujem, ale som straaaaaaaaaasne unavena!!!!§§ ako ty cez vikend??

juliett99
21. sep 2009

alex tak ty nam behas po obchodikoch no super mohla by si aj za mna,, 😀 😀 😝 😝 😝
no ja uz mam len dokupit nejake vecicky pre Samiho a seba do porodnice a nieco z lekarne ,, aspon teda dufam.
Vsak uz ani nemam prehlad co sme vsetko kupili,, ale uz sa tesim coskoro zacneme aj my prat a zehlit vecicky pre drobceka,, 😉

Lucy zlatko a ty sa nam kde tulas,??

kwetinnka
21. sep 2009

ahojte babulky, vitam nove tehulky..som rada ze pomali tehulky odpadavaju aj pribudaju. my sme dnes mali skvelu noc, mala sa mi len raz zobudila, a konecne nas netrapilo brusko, ten kamilkový caj robi zazraky.
Co sa týka toho ogttbtestu uplne najspravnejsie je vypit 7,5g glukozy a 3 odbery a to na lacno, po1 a po 2 hod.aj ked je pravda ze ten po 2 hod je najsmerodatnejsi...ja už neviem co to behaju dr po svete..to tu už nikto nic negarantuje 😀
dufam ze silvinka je už doma...tiež ju dobre potrapili.
Julie,treba byt optimista,este mate relativne dost casu,aj ked viem co to je jed sa preraba v dome...ale niet nad to ked sa to stihne kým je drobec v brusku.
Alex,ked ta citam,ako keby som citala o sebe..treba sa setrit...tiez som behala furt a potom mi tvrdlo brucho a ked sa mala cely den meozvala saom ju prosila nech kopne...nestoji to za to.

juliett99
21. sep 2009

kwetinka,, tak suer ze uz brusinko uz netrapi, a ze ste dobre spinuskali, 😉
moja ja som optimistka aj ked len mala verim ze tak ako drahy povedal tak bude a proste to stihneme.. 😉
akurat stahujem fotecky,, pani ono to uz zacina mat tvar..

ja som bola na tom teste v 22tt a tiez mi kazali priniest glokozovy cukor a prist na lacno 12 hodin predtym som nemohla papat ani pit, o pol 8 mi vzali z prsteka krvicku a dali vypit tu gebuzinku a za dve hodinky zopakovali odber a ze tie dve hodky som tiez nemohla ani pit ani jest,.. zvladli sme to nieje to az take hrozne 🙂

kwetinnka
21. sep 2009

Je to sladke to je fakt...ale myslim ze su aj horsie veci,mna ta glukoza celkom prijemne prekvapila som si myslela ze to bude skor chutit ako umele sladidlo...clovek dva dni na to ani nevie ze take nieco pil....oproti tomu vsetkemu co si clovek prezije je to nic.
Ako tak pozeram ze už si 34tt,....ako to strasne rychlo vsetko leti.....uvidis stihnete to...hlavne ze vam to ide celkom do ruky...ja som si tiež myslela ze ked dojdeme domov budem mat este stetku vedla postele a nieje to tak...akurat nam este vsetok nabytok nedosiel.

juliett99
21. sep 2009

kwetinka veru leti ten cas,, ved este nedavno mi tam svietilo 22tt ,, a bola som na 3D, xixi 😀 😀 😀
no Robi je sikovny a dari sa mu,, ved najvacsia zasluha je na nom,, chodi do roboty a z roboty do roboty doma,, chodi spavat okolo pol noci a rano vstava o 4 uz nam dost schudol,, 😒 chce to stihnut.
takze este nedosiel nabytok ale tak hadam coskoro pride,,
my zas mame nabytok doma ,, nasi nam podarovali ich nabytok a oni si objednali novu spalnu aj obyvacku takze nam tiez velmi pomohli 🙂

luka04
21. sep 2009

ahojteee 😉 tady sem....ani nebol cas cez vikend na konika...mala som tu sobotu tych nasich, aj mala Nina...poobede odisli, dosla kamoska, potom svagrina s malou...same navstevy...v nedelu som upratovala na miesto soboty a potom sme sli k nasim a tam boli do dnes..teraz som sa vratila...pozeram do schranky, cakam postarku, objednala som nejake veci cez net....a inak, dnes nam bol odoslany kocik, zajtra rano mam cakat kuriera, uz som neuveritelne zvedava a nedockava 😀 dnes som od 5 hore, malinka mala stikavku, chudatneko, asi pol hodinu, uz mi to bolo neprijemne, tak mi jej bolo luto, ale sak, nemozem jej pomoct 😢
ani nevravte o tom leteni casu, ja zajtra zacinam 35 tyzden, neverim vlastnym ociam...

juliett99
21. sep 2009

ahojky luka,,
hmm takze zajtra sa budeme radosvat s kocika o super uz sa tesim na fotecky,,
joj stikavku mate aj my sme mali v piatok,, a konecne aj Dadus citil Samiho..
moja daco mi vrav o tom ze ti je luto ze nemozes pomoct ,,aj ja ked vidim ako robia nasi tak rada by som im pomohla ale nemozem,, 🙂

luka04
21. sep 2009

a teraz Vam tiez niekto robi doma??? ci az poobede ked pride Robi?? neska som sa zahrala ja na maminu, rano som niesla Lukaska do skoly....

juliett99
21. sep 2009

Nie teraz je doma klud iba nasi dvaja marodi tu kaslu,, ☹ a za chvilku idem pre naseho prvacika,, 😀
A co luky uz si zvykol?? Nas stym ma este stale problemy,,
Ked pride Robi poobede tak bude zas pracovat do polnoci minimalne,, 😒 na jednej strane sa tesim na druhej strane mi je ho luto,, ze je taky unaveny ,, uz je na nom dost vidiet ako schudol. 😒
heheh a aky si mala pocit byt maminkou??

luka04
21. sep 2009

no v pohode si zvykol..zatial sa mu paci..este je to pre neho vsetko take nove, nadseny je 😀 vecer mi ukazoval zosity, knizky, celu tasku.....musela som hodnotit ako robi jednotky a vlnovky 😀 😀 a naucil sa po anglicky mena celej nasej rodiny, tak machroval....ze moje sa mu paci najviac ,,lussy,, 😎
no veru, teraz to ma Robi riadnu makacku, ked tlaci cas...a okrem toho svoje zamestnanie....aj my sme mali take obdobie, ved vies....ale vsetko raz prejde a na Vianoce si uz budete oddychovat rodinka po kope s drobcekom na rukach a v novom bytiku 😉
a ten pocit moj??? no vies co, ja uz som zvyknuta, ved som pomahala mamine s nim od narodenia...vtedy som este byvala s nimi..,takze bol ako moje babo...

juliett99
21. sep 2009

tak to je super ze si tak rychlo zvykol ten nas sa sam do toho nehrnie,,, a zajtra ma prvy krat anglictinu takze som zvedava aka bude reakcia,, 😉
dnes mali nabozenstvo a riaditel sa ich pyta ci chodia do kostola a dado ze on teraz nie lebo mame doma vela roboty lebo sa chceme stahovat.. 🙂
a tak ideme robit ulohy ,, 😎
Hej ma toho dost talci nas cas ale ako ty vravis ze coskoro uz sa nadtym budeme usmiavat ,, a spominat ako to vsetko bolo,, 🙂

alexandrah
21. sep 2009

kwetinnka - presne, ked beham vela, mi tvrdne brucho, ale potom je to ok. inak, moj maly sice kope,. ale nie tak, jak niekto pise, ze fakt supy, ale tak mierne, je to ok? ja beriem aj to magne, tak je mozno kludnejsie. ale citim ho furt ... ty davas na koliku kamilkovy caj? ja som si zalozila taky zosit, kde zbieram vsetky mudrosti, co pri tom a pri hentom, snad nieco zaberie, keby sme sa nebodaj aj my trapili. a to teda normalne, sypany a vyluhovat?
julie - sak ked mas uz nakupene, tak uz nemusis tolko behat!! ja som teraz vela veci podokupovala od kamosky, tak mam aj lasnejsie, aj kopec, tesim sa, predava mi lacnejsie vibrujuce lehatko, keby mi v tom vedel zaspat, a neplakat, by som bola v 7 nebi, vraj to pomaha (asi ako komu). ale to by aj mna bavilo mat take kreslo 😀 no chudatko robi, ale zo skusenosti viem, ze musi tak radi robia pre svoju rodinku, aj moj sa ide strhat, furt migreny, jak vela pracuje a zhana, ale pre rodinku vsetko, ho to tesi... 😎
luka - ja este ked som nebola tehotna, mi obcas sibalo, som uz hladala skolku a kruzky pre babatko, hehe, mne by uz nevadilo ani mat väcsie babatko, niektore kamosky v mojom veku uz 10 rocne deti, to si neviem predstavit, ako si budovat respekt, ale asi to proste pojde prirodzene ... 😀

luka04
21. sep 2009

juli....to Dado dobre okomentoval, ze nema cas na kostol kvoli robote 😀 😀 akurat odisla kamoska, co ma tento tyzden termin, rano letela do nemocky, lebo myslela ze to na nu ide, ale plany poplach...tak dosla na kavu este 😀 😀 uz som bola aj na poste, dosiel mi balik, ta mikinka pre jej Simonka, som objednala aj s menom, ze ked pojdeme pozriet babo..a samozrejme som nevydrzala a ukazala jej to 😝 to som cela ja....

alex...no ja mam 6 rocneho brata, teraz prvacika...takze som natrenovana....ani mi vlastne nechybalo, aj ked ostatne kamosky a spoluziacky maju tiez uz 5-6 rocnych drobcov...ale ved o nic som neprisla, nas si to pekne pockalo do teraz 😅 aspom som sa vysantila s drahym 😀 😀 😀 hadam mame aj viac rozumu uz....

juliett99
21. sep 2009

alex,, ja som moc po obchodoch ani nebehala lebo som mala zakaz az ked povolili tak som zacala pobehovat a zas nastali problemy ja mam skoro vsetko nakupene cez net alebo co kupila mamina s Robim..
a som celkom spokojna co vybrali ale vzdy som si predstavovala ako si ja budem vyberat vecicky,,
Nas kope tiez stale ale tiez nedava nejake salvy,, citit ho citim stale ,, asi tiez preto ze uzivam to magne.
teaz ma uz aj Robi krce v nohach a rukach ale on to ma predpokladam z unavy,, on sa tesi tomu co vsetko sme uz urobili a dokazali,,
pozerali sme fotky a prsne sme zacali 3.8 takze sme dost pokrocili ked uz mame skoro izby hotove.

Luci takze si jej to ukazala ,, no teda uz mas po darceku ,, ale urcite sa jej velmo pacil vsak,, taky supis darcek potesi kazdeho..
som zvedava kedy jej drobcek sa rozhodne ist mrknut rodicou,, 🙂 🙂 🙂

alexandrah
21. sep 2009

luka - mas uplnu pravdu!!!!! aspon nemam pocit, ze mi cosi v zivote uslo, uzila som si aj diskoteky, aj studentsky zivot, aj zivot vo dvojici, vsetko!!!!!!! uz nam k stastiu chybalo iba to babatko, a tak nebudem stresovat, ze robota, kariera a podobne ...
jaj, julie - to chapem, aj ja sa tak tesim, ked kupujem riskovi veci!!!! ale neboj, ked sa narodi, a bude rast, este sa nakupujs do sytosti!!! pocuj - jedna baba z inej temy tiez uzivala magne, a pisala, ze bola s malou u neurologicky, lebo mala take trasenie ruk, noh a niekedy celeho tela. a vraj su to abstinencne priznaky - ma brat zase magne, a postupne znizovat davky. tak som sa trochu vystrasila, mne toto nik nepovedal o magnezku, tebe hej? aj som ho skusala vysadit, ale nemohla som, bolo mi zle. aj sa budem snazit nejaky posledny mesiac, ale neviem neviem ...

juliett99
21. sep 2009

ALEX TO VAZNE?? mne nikto nic take nepovedal,a dokonca to pocujem prvy krat,,
teraz rozmyslam ze sa nato spytam dr,, ved ani neviem dokedy ho mam brat to magnezko,,?::
veru aj ja mozem povedat ze som si uzila vsetkeho,, a teraz uz len to babinko nam chyba ale to uz tu bude coskoro,, 🙂 🙂 🙂
vsak bez toho magnezka sa ani asi nepohnem a krce ma uz potom uplne zozeru,, ☹

alexandrah
21. sep 2009

no ved aj ja, ja idem zajtra do poradne, a som objednana aj k neurologicke, tak sa opytam, a napisem ti. tiez som to pocula prvy krat, ale pisala to baba, co si s nou dlho dopisujem, tak jej verim. a tiez som pocula, ze pred porodom by sa malo vysadit, ale neviem si to predstavit bez neho, a skusala som znizovat davky, ale neslo to moc ... tak tiez neviem ...

luka04
22. sep 2009

ahojte babulky...ako vyspinkane?? 😉 ja ani nie, uz sa mi aj snivalo o kociku 😀 dufam, ze dnes pride...

kwetinnka
22. sep 2009

Caute caute, to o tom magnesku pocujem prvý krát...to vááázne....ja som posledný mesiac nebrala...ale par dni pred porodom mi Dr kazal si ho dat ked ma tak velmi bolelo brucho,ale ze by bolo magnesko navykove...fuuha.
Kamilkový caj mi poradila manzelova sesternica..ona robi porodnu asistentku a ze oni davaju caj...mam detský..su v nom aj kamilkz,a ze su lepsie szpane ako sackove..len taký slaby s troskou glukoporu alebo cukru len tak po lyzickach...a myslim ze jej to robi celkom dobre...lebo niektoru noc som nic nerobila len cvicila,a masirovala brusko..a este celkom pomohlo ked som jej dala rektalnu rurku.
A aký kocik ste objednali Lucy?
Alex mozno keby si viac sedela na zadku podari sa ti aj znizit davky ... 😀 😀

luka04
22. sep 2009

ahoj kwetinka... nooo objednali sme Tako Jumper X, mam ho aj v albe...vcera ho vraj odoslali kurierom z Bardejova, tak neviem kedy ho mam cakat, ci uz dnes.... 😕 a vy to ako zvladate?? co malinka??? aj sa vyspis v noci??? prides mi taka pokojna, vesela, davas mi svetlu nadej, ze to nie je s mrnusikom az take hrozne 😀 😀 lebo uz mam vselijake myslienky....bojim bojim

kwetinnka
22. sep 2009

myslim ze to zvladame dobre....nemozem cakat od 2tt babetka ze bude mat svoj rezim...nas najviac trapi to brusko...keby ju nebolelo tak by bola aj v noci menej hore..ale povazujem 4 hodiny spanku v kuse v noci za uspech..zobudi sa mi tak okolo 1 a potom zž o ..dnes som si ju dala k sebe do postele...a cim tesnjsie ju drzim tým spokojnejsie spi...ale cez den spi pekne.Hlavne sa nestresujem...niekde som citala ze radsej mat spokojnu maminu ako 100% poriadok...co stihnem to stihnem,ked sa citim unavena spim vtedy ked mala. Vela zavisi od toho ake je dieta..ale vacsine staci plne brusko..a moja je velmi hakliva na mokru plienku, napapa sa, grgne ako po 2 pivach 😀 a trosku sa mojka...a potom zalomi na 4-5 hodin.
Jedine coho som sa ja bala po porode ze nezvladnem kojenie...a druhy den ma aj chytala depka lebo mam plocsie bradavky ,mala sa nevedela prisat,bola hladna,nervozna a straasne plakala...a povazovala som to ako svoje zlyhanie ked som si musela ist pre nu vypytat mlieko...ale ako sme dosli domov..bolo ho už dost aj 100ml sa mi podarilo odsat naraz...teraz už nie tak vela,aj sa už tvori ine,aj viac vypije.
A pozerat sa na nu ked spi...neveris ze to je naozaj tvoje...je to lepsie ako telka

luka04
22. sep 2009

jeeej to je zlate 😀 na toto sa veru tesim...a stale si predstavujem ako bude vyzerat 😕