Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

luka04
27. okt 2009

hej Slavy...uz mam vsetko...sedime s Matkom pri telke, papali sme a rozpravame sa..davam mu pokyny 😅 😅 co mi treba doniest, vybavit a taaak.. uzivame si posledny vecer domka a sami...volala ma svagrina na pizzu ale odmietla som...chcem byt radsej s nim...zas mi vyvolava mamina a babka... jaj 😅 😅 ale sak musim ich chapat....myslia na mna...

juliett99
27. okt 2009

viem ze je to uz aj otravne ale tak myslime na teba,, tak nas nejako uz vytrp xiixi
je super ze si sa takto rozhodla ze stravite s matkom posledny spolocny vecer sami dvaja potom uz len tra 🙂 ja

luka04
27. okt 2009

ale co si ty, vy mi nevadite, ja myslim ten telefon, uz by som ho najradsej slahla niekam...abo vpynem 😅 kazdy ze aby som sa nebala ale pritom sa musim s niekym stale o tom rozpravat ked vola a len si to pripominam...
do kelu, nieco sa stalooooo vypadla elektrina v celom dome, celej ulici.........ja chcem pozriet ordinaciuuu naposledy ☹ ☹

juliett99
27. okt 2009

viem ako to myslis,, ved zajtra ta uz aj ja budem bombovat smskami,, aby som o vas vedela.. uz aj vies kedy by ta mali robit?? alebo to vsetko sa dozvies az zajtra?
ja s atiez nedockavo tesim na ordinaciu,,, aako citim tak aj chrobacik,..
a co sa deje ze nemate elektrinu??

luka04
27. okt 2009

uz zapli nastastie...neviem, asi bol nejaky vypadok v elektrarnach...
pytala som sa doktora ze kedy idem stvrtok na rad 😅 a on ze, prva alebo druha...ale teda aky je to cas neviem...skusim sa popytat sestriciek zajtra vecer ked tam budem lezat..sak aby som vedela povedat matkovi, kedy ma prist...tatinko 😎

juliett99
27. okt 2009

a bude aj on pri porode alebo len cakat??
ozaj videla si album novembrovych pokladikov,, uz je tam dost babuliek,, najviac tusim dievcatiek,...
plus dnes sa narodil kessy maly Samko o 16:35 viac neviem

luka04
27. okt 2009

asi ho tam nepustia si myslim...aj ked by mi to bodlo...aspom nech tam niekde pocka a vidi malinku,,,a odfoti si ju...sak je nedockava cela rodina...
akurat mi volala kolegyna zas 😀 desat minut...ja som si mala nahrat na pasku moj pokec a pustat to zakazdym 😀 😀 uz ma boli huba po dnesku 😅 😅
hej?? kessy uz ma??? ta mala mat tusim po nas... Slavy idem offky, nasackujem sa na gauc pri Matka a pozrieme Ordinaciu...teda ja a on sa bude hrat na mobile 😅 zajtra rano sa este skocim virtualne rozlucit 😉 papaaaaa

juliett99
27. okt 2009

oki moja moc budem na teba a leusku mysliet a drzat silno palceky,, ja tu asi zajtra nestiham byt hned rano lebo ideme uz pred 7 do TT na poradnu.. 😉 ale ja si ta precitam..
hehhe takze dobry napad si vnukla teraz ty mne,, nahram si to ja ked uz budem ja na rade.. aby mna huba nebolela. xixixi
skus sa pekne domka vyspinkat..
ved to ze mala to mat az po nas tu je kusok s sms co poslala nejakej znamej..
AHOJ,VOLÁM SA SAMKO,NARODIL SOM SA DNES V 16:35H, SOM KRASNY A MAM 3650 g A 52CM,MAMINA TO ZVLÁDLA NA 1)
Moja zlata dostala kontrakcie rano o 4h a odtiekla jej plodova voda...a az teraz v podvecer porodila...ale je super ze uz porodila

pippochiara
27. okt 2009

ahojte dievcata 🙂 🙂
Luka drzim ti palce aby vsetko dobre a lahko prebehlo... 😉
na zaver ta caka to najkrajsie tvoje babatko 😅
este raz drzim ti palce nech je vsetko v poriadku 🙂

alexandrah
28. okt 2009

luka - v mojom obvyklom case ti zelam nech ti vsetko dobre dopadne, neboj, budes strááááááááásne stastnááááááá!!!!!!!!!!
no uvidim, ci aj ja nepojdem cisarskym, lebo mam uzku panvu, o 2 cm menej, ako je minimum, a ze sa roztiahne tk max. par mm, tak uvidim ... inak risko je netopierik a ma 2048 kg (cize do porodu by to malo byt cca 3,5 kila).
julie - vcera zase 3 hod. spanku, rano k lekarovi, skoro som tam odpadla, jak som bola vycerpana, mala som tlak 100/60, no bolo mi riadne blbo. potom som zaspala o pol 7 do pol 10 vecer, a teraz zase hore ... zajtra idem na prednasku o epi, nech to mam z krku. teda, k tej vasej lekarke by som nesla, ani keby bola jedina na svete, este by som ju aj riadne natrela, alebo sa na mu stazovala!!! ked som to vravela muzovi, co ti julie povedala, tak by ju zabil!!!!!!!! a neboj, ty uz budes 2 v 2, a ja este stale 2 v 1 😢

luka04
28. okt 2009

tak babenky, majte sa tu krasne, drzte sa vsetky, prajem Vam vela stasticka ak by to prislo, najskor mozno Julli 😅 s ostatnymi sa tu hadam este stretnem ked sa stastne vratime...dakujem Vam vsetkym za povzbudenia...
fuuu uz mi neni vsetko jedno, nervozita pracuje.... 😅 😕 ahojteeee

juliett99
28. okt 2009

ahojky babule,,
tak luci a sweer hrozne moc vam drzime palceky,, a moc tu na vas myslime,, 😀 😀 😵 😵 a tesime sa na spravicky o vas a vasich drobcekoch.

tak ja som dorazila z nemocky z poradne a zistili sme ze sme uz pribrali +21 kil a tlak je stale nizky.
a Drobcek ma 3050g CTG a prietoky su OK,, otvorena som na prst.. no zatial sa Sami nechysta na svet.

sweet84
28. okt 2009

dakujem krasne Juliet.. ja som este doma a ze o pol stvrtej mam dojst, a ze oni este dneska ma budu robit! to som zistila az dnes, tak si vies predstavit moju nervozitu.. ja som sa psychicky pripravovala na zajtra 🙂.. ale neva.. este som mala trosku casu,ze napisem.. prajem aj tebe aj Luke vsetko naj naj aj ked ona uz tu neni .. a aj Alex pozdravujem

juliett99
28. okt 2009

sweet .. takze uz dnes no super chapem ze si nervozna ,, a psychicky je to dost tazke ale tak uz dnes budes maminkou,,, tesim sa a cakame, na spravicky,, 🙂

alexandrah
28. okt 2009

sweet ide dneska?? ani som nevedela!!!!!!!!!§ aj jej drzim strasne palce!!!!!!!!!!!!!!!! 😎 julie - tvoj vazi cca 3 kila? mna lekar strasi, ze este tak kilo a pol mi priberie, teraz ma 2, a to je akoze minus tyzden podla vahy, aj ja chcem max. 3 kila ... ale ked pojdem cisarom, tak mi to bude jedno.. boze, sak ty uz tiez o tyzden? ja idem zajtra volat porodnikovi, snad mi da nejaky termin, ako slubil 😀 😝

juliett99
29. okt 2009

a ty ides alex preco cisarskym?? 😕
hmm to len ja tu zostanem na klasickom porode?? ☹
No veru uz coskoro budeme mat Samiho vsetci,, nie len ja ,, inak dnes v noci ma hrozne zacali boliet krize tak neviem neviem ci uz nebude Samiho cas.. 🙂

johanka1234
29. okt 2009

ahojte babulky
takže Luka už má malú Leušku v náručí narodila sa o 8:50 má 3270g a 49 cm, vraj je mamina trošku vyčerpaná a vytrápená ale že to stálo za to.

alexandrah
29. okt 2009

julie - ja este neviem, ci cisarskym, len mi merali panvu, a som o 2 cm uzsia, ako je minimum, a uz sa to neroztiahne, max. par milimetrov, tak to bude na porodnikovi, radsej by som asi normalne?? ani neviem, najradsej by som nerodila vobec, len uz tu mala chlapceka 😎 😀 neviem, co je lepsie/horsie ...
boze, johanka - moc pozdravuj luku!!!!!!!!! zelam vsetko dobre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😅 😀 😎 🙂 😉 😵

allinka79
29. okt 2009

alex... mas peknu predstavu o tom, ako dojst k malemu... ale celkom by som suhlasila 🙂

alexandrah
29. okt 2009

hehe, ze??? 😎

allinka79
29. okt 2009

len ako to zariadit? 🙂 ci uz mas aj plan?

alexandrah
29. okt 2009

hm .... ZEBY BOCIAN???? 😉

juliett99
29. okt 2009

takze uz ma predbehli s novinkou,,
luci este raz gratulujem z celeho srdiecka Ti prajem skore uzdravenie, 🙂 😵 😵

ahojky alinka a tebe ako sa dari v nemocke?? este si ta tam planuju nechat na dlho??

alex aha uz chapem ja som tiez taky drobec,, ale mne zatial nemerali panvu?? nato je nejake specialne meranie??

alexandrah
29. okt 2009

hej, hej, urcite ti ju musia zmerat, mne ju meral moj gynekolog v utorok, na poslednej poradni, aj v nemocnici mi ju este premeraju, urcite sa na to opytaj, nic to neni!!! to su 2 rozmery - od boku k 2. boku, to mam ok, a potom spredu do zadu, tak tam som uzka ... baby, mne posledny tyzden strasne trpne lava ruka, hlavne v noci a opuchnu prsty, maser vravi, ze mam strasny blok na chrbte na lavej strane (tam ma risko pekne krasne kope do sleziny!!), a pritom chodim na masaz kazdy tyzden, uz to lepsie asi nebude, len normalne sa budim na bolesti v ruke aj 5 krat za noc (ked kj tomu priratam budenie na wc, potom nespavost, potom este suchy vzduch a napitie sa, tak tie noci su nic moc ...). no po porode pojdem na klasicku poriadnu kompletnu masaz, uz sa sialene tesim!!!!!!!!!!

juliett99
29. okt 2009

aha alex,, no veru spytam sa na buducej poradni. nevedela som ze sa da zmerat..
ja som mala pred otehotnenim, mala 43 potom kazali pribrat pribraa som na 50 a teraz mam 71 😀 😀

alexandrah
30. okt 2009

fiha, 43, ty si este tusim aj trosku mensia ako ja, ja som mala tak po VS bezne medzi 43-45 kg, kludne by som prijala aj menej 😀 , mne nastastie nikto nekazal pribrat, ani by som neposluchla ... teraz mam 55, ale zo stresov, nespavosti a podobne ani nevladzem jest ...sak ale ked bol tvoj organizmus zvyknuty na nizku vahu, tak to rychlo zhodis, proste telo je uz za tie roky nastavene na urcitu vahu ... necitis sa zle, tolke kila navyse? musi to byt tazke a unavne, nie?, inak, panva - to meraju kosti, neni to od vahy (tuku), takze kludne mozes mat aj ty uzku, co dufam ze nebudes mat 😀 😎 boze zase nespim, a neni mi bohvie ako, muza nechcem budit, ale uz ma chytaju aj riadne depky, stale sama, muz furt v robote, ani sa poriadne nevidime, ja vsetko vybavujem, aj do frasa darceky na vianoce pre celu familiu, lebo muz nema cas, pritom som vycerpana, nespim ... no na h ... o.!!!

juliett99
30. okt 2009

no veru,, ale poviem ti ze viac som bola spokojna ked som mala tych 47 kil,, vtedy to bolo OK.. 🙂 uvidime na kolkych kilach skoncime po porode,, casom.
Ako vidim alex ze ty si tu bola do 2,,a ja som od 3 hore a nedalo sa zaspat nijako.. este sme aj s tatom dali tutu mutu po 8 mesiacoch normalne sak som nevedela ako nato 😀 😀

juliett99
30. okt 2009

alex ako vidim ze to tu vytrhame z biedy len my dve.. 😀 😀
teraz ked tu nieje Luka a sweet je tu nuda co??
a alinka sa nam ma ako??? 😉

kwetinnka
30. okt 2009

Ahojte babulky, Luka gratulujejem,a tebe a jleuske zelem hlavne vela zdravia,vela krasnych momentova vidis ze nieje taka velka ako sa ti vyhrazali,drzim vam palceky,a tebe rýchle "danie sa do kopy". Julie ale ani ty už tu dlho nepobudnes,ked vidim tvoj termin vzdy si spomeniem na svoju maminu ,ta je 9.11.Zaujimave ze ti tu panvu nemerali,takými ako keby klistami,mne to merali posledný krat ked som bola u svojej dr v poradni:cez den vela casu nemam sem dojst ...ale vzdy sa tesim na nove spravy:o))

juliett99
30. okt 2009

ahojky kwetinka,,
ako sa mate s lilinkou???
veru moja uz ani my to nemame na dlho,, uz by sme aj chceli ale Samik este nechce opustit svoj domcek. 😒