Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

alexandrah
17. aug 2009

ahojte, ja kukam peg perego aspon ten lepsi, tusim su tam 3 druhy, tak ten lepsi, ale zase predavac nam poradil, ten neotocny, lebo je o 2 kg tazsi, a ja som dost lahka vaha ... neviem, ako sa vola ... ale farba tmava + mokka. kukali sme teutoniu, ale u nas stoji 30 tis. a ked sme sa pytali na rozdiely k peg peregu, tak typek ze odrazky ... a podobne hovadiny, a to za rozdiel 12 tis. nestoji (peg perego v baby& markete 18 tis + taska, sietka ... + v tom neni autosedacka, tak nas to vyjde dokopy tak na cca 23 tis .. +-) inak vikend po obchodoch, alebo exkurzia po blave- dosla navsteva, v tom teple, skoro som nevedela dychat, a tvrdlo mi brusku, som to prehnala ...

kwetinnka
17. aug 2009

AAhojte, dnes to nejak flakate....nebodaj sa niekde tupate v tom teple? Ja som si bola rano pre vysledky cukru,potom si kupit kukuricku vysnivanu na obed,dosla som domov,lahla a potom som sa pustila do umyvania schdov do pivnice,este som polievala zahradu,potom zbehla k babke pre paradajky,s maminou nakupit,este pre melon na trh,a ceresnicka bola...zmrzlinka...mnaam ..bola skvela...A teraz ma boli brusko ..atake tie predzvestne bolesti...bohuzial zatial nic vyznamne v mojom pripade neznamenali ☹ ,uz by aj mohli. Pofotila som tie postolky tak idem najst kabel...a hodit ich sem.

silvuskaa
17. aug 2009

Ahojky🙂
Kwetinka tak ty si toho dnes dobre vela stihla. Ja som dospavala po hodoch, boli moc sme toho v sobotu a nedelu nenaspali. Horko bolo riadne, tak som dala prat na 2x a pekne to preschlo. Ako sa citis? Mna vcera a dnes boleli krize, to je 1x co mam take jemne bolesti ale len chvilku to trvalo.
Tie postolky su pekne..ja mam zatial len tie klasicke biele obycajne na suchy zips.
Ozaj babulky napadlo ma...budete kupovat alôe uz mate monitor dychu a opatrovatelku(tie vysielacky)? Ja by som chcela oboje, uz by bolo nacase to aj kupit 🙂

alexandrah
18. aug 2009

clovece, ty si toho postihala kwetinka!!! ja idem zajtra na cukor. vlastne dneska, za 4 hodiny 🙄 , aj ja som mala dneska kukuricu, zajtra musim dokupit zasoby, uz som vsetku zjedla ... ja som behala cez vikend, a to ma bolelo brucho, aj mi tvrdlo ... a ty v 38 tt!!!

juliett99
18. aug 2009

ahojky babulky,,
kde sa flakate??,
ja som sa flakala dnes s mojou maminou dnes ma meninky a tak sme behali po obchodoch,, a teraz tu uz dome lezim unavena jak pes s opuchnutymi nohami,,
heheh vsak to som chcela,, ze,?
ale som spokojna dadusa som uz konecne vychystala aj obliekla do skoly ,, a jasne ze aj samimu sme daco ulovili,, xixi
a urobila som poriadok v dadovej skrini pretriedila som stare a male veci,, lepsie som odlozila ze samiho a tak hned uz ma kopec placu v skrini.
uz sme dnes s maminu rozmyslali ze kedy budeme prat a chystat veci,, no dohodli sme sa ze najskor operieme a pripravime vecicky do porodnice to len tak pre istotu ,, ak by sme nestihli tu nasu prestavbu..
ja som si dnes pochutnala na kolienkach s maskom na stavicke bolo to mnammky,,
ozaj a ked sme boli v meste tak som skoro mame odpadla,,co mi prislo tazko asi z tepla, tak mi rychlo dala colu,, a aj sa ulavilo,, 😀
a vy co babule kde ste?? kupete sa slnite sa,?

luka04
18. aug 2009

nekupeme, potime Juli 😀 aj mne tak prislo naposledy zle v meste...az som mala tmu pre ocami...

juliett99
18. aug 2009

no veru ,musela som vyjst z obchodu a sadnut si na schodik,, asi som neni zvyknuta chodit tolko a aj po slnku a za dalsie aj vzduch v obchode bol hrozny,,, 😒
a ty moja co potis?
drahy pracuje vsak?? a vy s leuskou ako?? dnes

luka04
18. aug 2009

sak ja sa potim....tiez by som sa rada bachla niekam do vodicky...drahy maka...a ja sa povalujem..malinka kopka skoro cely den, neviem ci aj vobec spala..potvorka...

kwetinnka
18. aug 2009

Ahojky babulky,tak ja som sa konecne dobojovala k pc.Dnes som bola u diabetologicky na kontrolu naposledy...co je uzasne lebo za kazdym tam na dva krat chodit sa mi uz nechce.CUkor bol v pohode, Dr mi napisala spravu do porodnice...a ze uz mozem ist:o),Bola som kuknut v robote,a s kamoskou na obede v meste,mne sa tak zda ze dnes nieje az tak teplo...bolo len okolo 30 a prijemne fukalo.Akurat som dovarila..a dosla za vami ale ako pozeram nikde nikoho.
A Davidko bude teraz kolkatak? uz sa tesi?MNe tak velmi zle z tepla bolo ked sme sa boli v nedelu kupat a taka dobre zohriata som sedela u znamych kde sa ani vzduch nepohol,na plysovych potahoch...tak to som bola vdacna za klimu doma,som pod nou 10 min stala.
Silvus to ti len teraz zacinaju take bolesti,ja uz mam take bolesti asi tyzden,take ako ked mam dostat svoje dni,brucho,krize...vsetko a neviem ci potrebujem ist na wc,alebo su to len take bolesti.
Uz ti aj kleslo brusko?

juliett99
18. aug 2009

ach kwetinka maly ide teraz do prvej ale nechce tam ist a ani sa netesi ,, kazdy kto sa ho nato spyta tak hned povie nie netesim sa, ☹

luka zlatko aj nas maly dnes kopka dokonca aj ked som soferovala,, co je divne,, stale sa nejako natahuje,, a mrvy.. ale nech sa len pekne mrvy aspon viem ze je ok,, 😵 😵 😵

kwetinnka
18. aug 2009

Netesi sa,akoto? vacsina prvacikov sa tesi..nerozmyslali ste nad odkladom,ci myslis ze uz je na to zrely....lepsie je ked sa mrvia nez ked nie...ked je prilis ticho,som z toho nervozna viac,uz ked je jej maly bazem tak sa viac prevaluje nez kope....ale nemenila by som to:o))

luka04
18. aug 2009

no mne este stale dava take kopacky ze az 😀 😀 aj sa uz prevaluje, ale este vie riadne kopnut..

juliett99
18. aug 2009

kwetinka on prave ze uz mal odklad,, aj psychologicka to vtedy odporucila,. 😒 takze on pojde teraz do prvej uz ako 7,5 rocny,. 😠
nuz neviem ako to snim bude v skole,, on stale tvrdi ze tam chodit nebude, ☹

kwetinnka
18. aug 2009

Este ma leuska dost miesta tak sa roztahuje:o), snad to prekona ked si najde kamaratov...ze ho tam nieco predsa len nadchne...a co by chcel ostat doma?

juliett99
18. aug 2009

luka takze leuska robi s tebou poriadky,, 😀 😀 asi aj zato ze maminka neposlucha a neoddychuje 😝 😝 😝

no hadam hej,, on by najradsej isiel len do skolky,, 😒 aj my dufame ze ho to prejde... 😝

kwetinnka
18. aug 2009

Noo snaad hej,urcite nieje prvy ani posledny komu sa do skoly nechce..

olalka
18. aug 2009

ahojte 🙂 aj vy stale vsetky 2v1? 🙂 mne dneska cely den strasne tvrdne brusko, je to neprijemne, zle sa mi dycha pri tom. ☹ uz par dni som bez magnezia, tak sa to nejako stupnuje ☹
bola som dnes na predporodnej priprave, trosku sme cvicili a ucili sa dychat, hadam z toho dneska neporodim. 🙂
inak, asi ma caka sekcia, vcera mi brali krv na predoperacne, tak sa hadam uz v piatok dozviem datum a dufam, ze to bude uz buduci tyzden, uz sa neviem dockat malickej 🙂

juliett99
18. aug 2009

ozaj babulky,, a ta predpriprava na porod to chodite niekam ci to je ako?? lebo ja neviem.. nemam o tom ziadne info,, ☹

kwetinnka
18. aug 2009

A preco by si mala rodit sekciou-? nejake problemy? Ja som nakoniec nebola,bola som za tou porodnou co bude somnou..a ovedala ze to nepotrebujem,ze oni mi tam povedia ako dychat...ze niekedy je to aj na skodu,lebo potom tehulky inak dychaju.

juliett99
18. aug 2009

hmm a to by ma kam a kto mal poslat??

kwetinnka
18. aug 2009

myslim ze ta tam nikto posielat nebude,ze je to na tvojom zvazeni ci tam chces chodit alebo nie..lebo napr u nas to je len vlastne jedna prednaska...potom mavaju ine dni o novorodencoch,porode a tak..ale spolieham sa na svoje zdravotnicke vedomosti 😀 . Unas to robi kazda nemocnica,ale objednat sa tam musi kazda samostatne...

olalka
18. aug 2009

ja hodim na pripravu normal do nemocnice, robi to asi vacsina nemocnic, skus si zavolat juliett. a skoli nas sestra, a tvrdi, ze praveze zeny, ktore nechodili, nevedia dychat a su s nimi problemy.
ja som od zaciatku rizikovka kwetinnka, mam tych problemov viac, tak si dr. mysli, ze sekcia bude bezpecnejsia, tak uvidime, inak sa prave k tomu tvrdnutiu pridali aj bolesti trosku, manzel uz je v strese a chce volat dr. 🙂
no, idem si dat melon, poccs prvej doby porodnej vraj nesmiem nic jest, tak keby nahodou dnes, tak sa este rychlo este najem 😀

juliett99
18. aug 2009

aha dakujem kwetinka takze sa mam informovat ked pojdem na poradnu..?
a este sa chcem spytat ze idem na poradnu 28.8 mam sa uz pytat na papiere na matersku?? ja by som mala nastupit na matersku okolo 14.9
dakujem za cenne rady teraz som stale na PN

kwetinnka
18. aug 2009

Ak tam dovtedy nepojdes mali by ti ich uz dat..mne ich dali tiez tak popredu..ale ak tam este okolo toho 14.9 pojdes tak staci aj potom. A tak ako hovori olalaka tieto pripravy robi vacsina nemocnic,je na tebe kam,ale viem aj o sukromnych kde to robia.No neviem ako tvoja nemocnica Olalka ale u nas je to len jedna prednaska.A co vsetko vas trapi ked cisarskym..mna by to tiez celkom potesilo,ale pri mojom stasti si to odtrpim pekne cele.A inak s tym jedlom...tiez som na to myslela ze ked budem nahodou 17 hodin rodit zomriem hladom 😀 .Tak drzime palceky.a Dr to videl tak ze to bude skor?Ked sa smiem spytat kolko mas rokov?

saska73
18. aug 2009

juliett myslíš predpôrodnú prípravu dlhšie trvajúcu alebo len takú krátku návštevu pôrodnice?
Budeš v TT rodiť,že?

Každý prvý pondelok v mesiaci je prehliadka pôrodnice o 14.00 stretnutie vo vestibule.
A jeden kurz predpôrodnej prípravy začína 2.9. v materskom centre na sídlisku Vodáreň. - tam sa chystám 😉

kwetinnka
18. aug 2009

inak JUlie tie postoky si kukla?

juliett99
18. aug 2009

dakujem babulky,, za infosky,, ked pojdem na dalsiu poradnu tak sa na vsetko popytam, 😉
olalka a ake mas problemy ak smiem vediet?:?
ja som tiez rizikova od 6tt som na PN?? myslim ze uz sme si pisali ,, no nejako mi to vypadlo,, 😒

kwetinnka
18. aug 2009

jeej,Ahoj Sasi ako sa mate?

saska73
18. aug 2009

kwetinnka dobre, úplná pohodka aj napriek horúčave, len dnes som si hned ráno nenasadila tie kompresné podkolienky a dosť mi zapuchli nohy 😒 ale zase až také bezproblémové to nemôžem mať.

Ja sem k vám už normálne nakúkam, či ste ešte tu všetky, čo si Vás pamätám, ked som sem napísala prvý raz 🙂 😉

juliett99
18. aug 2009

kwetinka hej mrkla som tie postolky,, vidis aj nato som sa chcela spytat,, treba ich kupit v zdravotnickych potrebach vsak??

ahojky saska,, veriu aj mne dnes riadne nohy opuchly a dost boleli este aj boli,, 😒
no ja vobec saska nemam predstavu ze na kau pripravu treba chodit,, hej budem rodit v TT..