Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

kwetinnka
4. dec 2009

Alex s tým tlakom to nieje sranda,ja som tiey isla do nemocky koli tlaku,A to ze si na prst otvorena....ja som bola na prst od 36tt..a nikoho to nejak netrapilo...nic s napriek tomu nedialo

allinka79
4. dec 2009

no ved uvidime... mne tiez trochu skace tlak, ale zatial v norme...

kwetinnka
4. dec 2009

snaa dsi tam mala este chvilku pocucka:o)

allinka79
4. dec 2009

kweti, ako ju mam prinutit? 🙂 skusam jej dohovarat, ale ktovie ci ma posluchne...

alexandrah
4. dec 2009

kweti - skusim pockat do vecera, lahnem si, nasi mi zicnu tlakomer, a keby do vecera neklesol, tak pojdem do tej nemocnice, snad sa nic nestane ... ani neviem co s tym, kedze ja mavam vzdy nizky tlak ...a vcera som vyslovene lezala, spala a oddychovala, nemal mi preco stupnut ...cudne ... aj opuchy noh mam, posledny mesiac, ale ked lezim, tak je to ok, a moc bol vcera ok ...no jednu babu hospitalizovali, co som tam bola s tlakom 140 na neviem kolko, aj jej vyvolavali porod ...no uz sa nejak vsetko sype, asi by bolo najlepsie, keby uz bol risko vonku ... snad sa jemu nic nestane?? to moze ohrozit iba mna, alebo aj jeho??

kwetinnka
4. dec 2009

Noo vysoky tlak skodi obom....lebo ty nemusis citit tlak vysoky..ale on ano...ja som mala vyssi,a citil som safajn a aj tak mi porod vyvolali

allinka79
4. dec 2009

kweti, a ako je to s tepom? hlavne malej tepom???

kwetinnka
4. dec 2009

deti v prenatalnom vyvoji maju normalne okolo 145-160pulzov to je normalne,po narodeni je to okolo 120 a postupom veku sa to meni.Aj s dychom je to tak.Dospely clovek ma cca 16dychov male dieta okolo 30.Jemu rychli pulz nevadi

alexandrah
6. dec 2009

ahoj, tlak mi uz nastastie klesol v ten vecer, asi to bol nejaky exces, lebo ja mavam normalne okolo 100/60, ale meram si teraz kazdy den, a je to ok, aj teraz som mala 115/65. tak snad budeme obaja ok 😀

allinka79
7. dec 2009

alex, super... stale si doma? do kedy ta takto nechaju?

allinka79
7. dec 2009

ahojte, som spat z ultrazvuku... takze mala je v poriadku, ma cca 3300 gramov, hlavicku ma uz uplne natlacenu dole. Lekar si mysli, ze do stvrtku este vydrzime a potom ze sa dohodneme co dalej... asi tento tyzden to uz bude tu... zeby to nerad natahoval, zeby to mozno ani nebolo dobre pre malu...

ozaj alex, nedas mi mobil na teba? ked uz asi budeme spolu lezat na antolskej v jednom case, zeby sme sa stretli...

kwetinnka
8. dec 2009

Tak ti drzime palceky...Alex mala vcera trermin...ze by uz mala Riska.ALi,Alex sak niekedy by sme sa mohli stretnut...ked sme vsetky z Blavy,aj ked vy asi tak skoro von nepojdeme...mohli by sme...hm?

allinka79
8. dec 2009

kweti, ak budeme s alex lezat, mozes nas prist kuk 🙂
alebo sa potom niekedy niekde... odkial presnesi?

kwetinnka
8. dec 2009

mu bývame v biskupiciach..., cely zivot som byvala v petrzalke a teraz sme od jula tu...dosla by som ak by sa dalo.

allinka79
8. dec 2009

no ja som v Petrzke... cely zivot...

kwetinnka
8. dec 2009

a kde v petrzke byvas?

allinka79
8. dec 2009

kusok od technopolu

kwetinnka
8. dec 2009

tak to by sme sa niekedy mohlui vidiet..som zvedava co je s Alex

allinka79
8. dec 2009

🙂 oki
no na alex som aj ja zvedava..

kwetinnka
8. dec 2009

poslala som ti id postu 😎

allinka79
8. dec 2009

aj ty

juliett99
8. dec 2009

ahojky zienky mamulky ako zijete??
my mame stale hekticke vecer kvoli brusku nejako nic nepomaha,, fnuk bojim sa kazdeho vecer -noci ze co nas caka,!
aj tuto noc sme nespali,fnuk. ale inak sa mame fajn dnes mame presne 4tt ale ten cas leti!! 😀
a co tu nove??

kwetinnka
8. dec 2009

a ako sa inak citis?

allinka79
8. dec 2009

kweti, ako si vedela ze to tu uz je? Mna dnes tak cudne bolibrucho... picha ci co...

juliet vitaj... nic extra... krcok uz nemam a mala uz je nastartovana ist von... stvrtok mam pooradnu a uvidime, co povie doki...

kwetinnka
12. dec 2009

caute babulky..noo nejak to tu ziva prazdnotou...ci ste sa už niekam premiestnili??

alexandrah
12. dec 2009

ahojte, no som stastne tu, mam snad chvilu popri upratovani, starani sa o choreho manzela a ...RISKA!!!!!!!! narodil sa 7.12 o 18.00 hod, 50 cm a 3040g!!!! foto nahodim, jak budem mat chvilu, fotila ho fotografka lebo fotak sme samo nestihli kupit. ale mame ho ja v mobile. inak, je to modrooky blondacik, jak sa mi snivalo!!! no porod bol hrozny, snad mi to maly vynahradi, lebo zatial je ok. nic som nemala, jak sa popisuje, v pondelok o 4 rano zase trochu plodovej vody, krv, a kontrakcie po 8 - 7-6 min ... az do porodu som nemala pravidelne. tak reku sa dobalim, okupem, uvidime, ci to zmizne, a ked ne, pojdem ... dosli sme, kontrakcie po cca 2-5 min, ako kedy, uz silnejsie. babizna ma chcela poslat do prijimacej kancelarie, ale moj porodnik ju sprazil, ze okamzite na monitor. bola som na 2 prsty, ale neotvarala som sa. dali ma na cakaciu izbu, kontrakcie uz take bolestive, ze by som prekusla zelezo, a kazde 2 minuty cca, alebo kazde 3. stale nic, cca za 2 hod uz ma 3 prsty, tak ma dali na box. no trvalo to 14 hodin, z toho cca 10 hodin sialnene kontrakcie po 2 min, pichli mi 2 injekcie na zmekcenie porodnych ciest, 2 ioxytociny, musela som porodit cez vakuovy retraktor, lebo nezostupoval do porodnych ciest, cize samotny porod a tlacenie 2 hodiny, epi c. 2 nezabralo, bola pri mne cela porodnica, 3 lekari, a asi 10 asistentiek, úotom za mnou chodili, ze to nebola ziadna sranda, a maly siel rukou vnapred, a este mal aj pupocnik omotany okolo krku ... ale je inak teraz uplne zdravy, velmi silny, dviha hlavu, odtlaca sa na podlozke, 3 den v porodnici kriza, furt plakal, vcera v noci spal ok, potom napisem o nejake rady ... ako dlho vam spali deti prvev tyzdne? aj ste ich dokrmovali, a nechate ich plakat, alebo vzdy vvyberate?? no place, dlho mu to neostalo, idem

allinka79
13. dec 2009

alex, gratulujem... 🙂 parada ze ste uz doma... drzte sa a nech ta maly tesi... mna to caka tento stvrtok, ak to nepride skor... uz budem zajtra 38tt, takze to vyzera dobre 🙂

silvuskaa
14. dec 2009

alex gratulujem...hlavne ze ste zdravi...no moja dobre si si vytrpela ale urcite to stoji za to 🙂
Ono tie prve dni..do toho mesiacika je to najtazsie, teda aspon pre mna to bolo, treba si na seba zvyknut, ved zivot sa ti otoci uplne o 360stupnov, ale je to najvacsie stastie na svete mat zdrave dietatko🙂
Ja som mala malo mliecka a maly stale pytal papat tak som hned od zaciatku dokrmovala, a teraz sme uz len na UM.
Kazde babo je ine, niektore place menej a niektore viacej, casom zistis co ho ukludnuje a co nema rad, napr ako radsej lezka alebo plac mopzu sposobovat aj koliky.
Moc vam drzim palce🙂

kwetinnka
14. dec 2009

AAlex no ja už som dnes tahala onfo od Ali ze co je s vami..tak vaam veelmi graatulujem...a tesim sa.No ten porod to si si uzila.Nasa Lili bola hladna v porodnici ale dostala len raz trosku mliecka,a pustilo sa mi az v den odchodu.Nedokrmovala som zatial,lebolo treba.Ked bola taka malinka spala velmi dobre aj plackala malo,..plac zacal az vecer ked bolelo brusko.A ako hovori Silvinka je to aj o zvyku..hlavne ze ste v poriadku...a na tu traumu zabudnes..kym sa rozhodnete pre druhe 😀 .A co sa týka toho placu..obcas ju necham ale to už viem rozoznat ako kedy place.Inak place ked je unavena,hladna a ked sa len potrebuje vykricat...mame dohodu..ak place na rukach dam ju lezat..a casom som sa aj trosku obrnila..neskocim hned ako zaplace..to chce cas..Tesime sa na fotky.My sme mali v stredu už tri mesiace..ale to leti...
Vlastne sa nakoniec narodil Risko na termin...ked nad tým tak rozmyslam...

alexandrah
15. dec 2009

veru hej kweti - risko presne prelom posledny den 40 tt, a prvy den 41 tt!! muz ze je puntickar 😀 clovece, ja uz pomaly rozoznam preco place, bud potrebuje prebalit, alebo je hladny - to si papa rucicky, alebo len zamrnci ze ho cosi vyrusi zo spanku, tak sa da ukludnit. no my chceme druhe co najskor, aby som to mala vsetko rychlo za sebou. potom uz by som sa neodhodlala - aj tehotenstvo, aj porod, sila ... snad mi to risko vynahradi a bude dobry 😀 ale inaki ked je najedeny a vsetko ok, tak spi, 2-3 hod..
no som na to ale bohuzial viac menej sama, muz chodi neskoro, a v noci radsej spi vedla v izbe, aby vydrzal, jednak bol chory, a jednak aj skusal pomahat, a potom rano ani nevstal ...no ale medzi sviatkami bude mat 2-3 tyzdne volno, tak pomoze, uz sa tesim, nejak vydrzim ... najhorsie je, ze ja nezaspim hned, cez den vobec, a na vecer nezaspim, ked maly, ta nespavost je stale, a zaspavam akurat co sa maly budi, tak to je tazke ...