Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

luka04
24. dec 2009

Baby, prajem Vam vsetkym kraasne sviatky, vela rodiinej pohody a radosti 😵 😵 😵

alexandrah
24. dec 2009

kweti - veru, mas pravdu, to ze sa narodil malicky ma len zachranilo, ale teraz akoby to chcel dohnat ... co je ten glukopur? to v lekarni?, risko strasne vela pyta papat, ani tolko mlieka nemam, on je casto aj 110 ml kazde 2 hodiny, to je fakt sila ...uvidj,m, 8.1 ideme k lekarke, ze kolko pribral ...
AJ JA PRAJEM VSETKYM KRASNE SVIATKY!!!!!!!!!

kwetinnka
27. dec 2009

ja som sa sem nejak nedostala..ale dufam ze ste prezili krasne vianoce plne pohody a radosti a vychutnali si prve vianoce s drobcami.Glukopur je deztroza....s glukozou..take sladidlo a hej v lekarni to kupis..a ako vies kolko zje..davas mu UM alebo odstreikavas?Aj keby pytal 16 krat za den je to vraj normalne...kazde dieta je ine...bud trpezliva..tie obdobia sa tak menia ze to snad ani pravda nieje.Ani som sa vam nestihla postazovat ze nasa Lili bolea nejaka chora...zacalo to soplikmi,potom zachripla, nastastie bez teploty a bez kasla ale 23.12 mi od rana od 6 nechcela nic jest a tak som sa o 14 dvihla a isla s nou k Dr lebo ze vraj ked deti nechcu sat mozu to byt uska...no keby nebolo den pred vianocami nikam nejdem..ale nedalo mi to...povedala ze nech jej dam streiakackou..ale ked sme prisli domov sa nepapala už sama...normalne..ale sa nevedala dojest:o)Tie sopliky su už lepsie to len rano a vecer odsajem..a cely den je v pohode.

alexandrah
28. dec 2009

kweti - ja hodne odsavam, a ked sme par krat davali len odstriekane, tak sme to ratali, a zje aj cez 600-700 ml za den, to je hodne, nie?? ja mam pocit, ze je aj väcsi a hodne tazsi ...jasne, ze davam papat vzdy, ked ma hlad, sak malemu dietatu treba, ale bude z neho asi valibuk 😎 a pritom ja som malinka, ale zase muz je vysoky, tak aspon bude synator vyssi 😀 ale uz mi pospi aj 6 hodin, teda obcas, ale asi sa to lepsi, a sab simplex zabera na koliku, uz ho neboli brusko, mam dojem ...inak, aj my uz u riska odsavame sopliky, lebo ked grcka mlieko, ide mu to aj nosom, chudacikovi, nastastie nie vzdy, davali sme aj nutriton, ale to nevytiahol cez dudel, lebo to bolo hustejsie ...

kwetinnka
31. dec 2009

ja som mala zo zaciatku tiež tak vela mlieka..ale ked už sa ti zacne menit zamraz si ho...toto zaciatocne som mala len par...lebo je ine nez teraz.Ale teraz ked mam svoje dni mam mlieka menej veru som už musela dat aj nutrilon..a nech len papa Risko..zo zaciatku ti bude rýýchlo priberat to sa postupne spomalý.

alexandrah
1. jan 2010

kwretinka - mne nejak ubuda mlieka, asi na mna aj cosi lezie, ale risko sa nejak strasne rozjedol, zje aj 150 ml, a je hladny, raz sme mu dali 180!!!!!!!§ ale potom uz nie, lebo vraj ma babo max. objem zaludka 160 ml, ale je to sila!!!! a tolko mlieka nemam, tak davame veru bohuzial aj nutrilon,... ☹ no som zvedava, kolko pribral ... ale to je fakt hodne, nie??

olalka
2. jan 2010

ahojte 🙂 vsetko dobre do noveho roku, vela radosti z deticiek 🙂
alexandrah, to mas poriadneho jedaka, nasa mala teraz papa 120-150 ml a to ma uz styri mesiace 🙂 a teda gulicka je poriadna 🙂
inak, v poslednom case u nas zacala nervozitka, vsetko hryzie, strka do pusy a strasne slinta, nervozna ako certik, najradsej by sa nosila stale ☹ neviem, ci to uz zuby, ci co, ale nic moc to nie je ☹

kwetinnka
3. jan 2010

Ahooj Alaka som rada ze sa tu aj zastavis...nasa je tiež obcas taka..ruky ma až mokre..jedna voda co ich ma stale v ustach....mozu to byt aj zuby..ale nemusia..mne sa vraj zacali tlacit az v 8mes...a svagryninej teraz v 7 mes...Nasa tiež tolko nezje co maly Risko ale mozno sa to casom zastavi uvidis...Olaka a stale v pohodicke kojis??ako sa mate??
Vsetkym babulkam zelam sttaaastný novy rok.

kwetinnka
3. jan 2010

ozaj a kolko vazite? meriate?

juliett99
3. jan 2010

ahojte zienky prajem vsetkym vsetko dobre v novom roku,,, 😵 😵 😵 😵 😵

ako sa tu mate?? Ja sa nemam nejako cas sem dostat.
Malinky nam pekne rastie a velmi casto koncertuje kazdy vecer si vie potiahnut koncert aj do pol 1 a velmi malo spinkava maximalne 3 hodinky a cez den tak po pol hodinke.
Inak uz mame skoro 4500g 😀

kwetinnka
3. jan 2010

TAk to kraasne rastieite...ten spanok sa meni ako pocasie...a kojis zatial? uspesne?aj v noci tak malo spi?? nam mala vcera spala od 17 vecera do 23...už ju bol mm pozriet ci dycha..a dnes pospala 4 hodky vonku

alexandrah
3. jan 2010

ahojte, veru, risko bude asi valibuk, on tolko papa asi aj preto, ze bol malicky a chudy po porode, mal 3040 g a 50 cm, po odchode z nemocnice mal 2900 g, ale ma strasne dlhe nohy, bude asi vysoky, no valibuk ...jaj, veru som si myslela, ze tolko ine mesacne babatka nezjedia, kamoska mi pisala, ze ich baba zje tak polovicu, risko zje tak 800 ml za den ... ale v noci nastastie spi aj 6 hodin, posledny tyzden ...ale obcas ho boli brusko, davam sab simplex, vam zaberal na koliky? inak, cez den chce spat radsej v kociku, alebo v lehatku, lebo v postielke v spalni sa citi byt sam ...

kwetinnka
3. jan 2010

ja ju do spalne cez den nedavam vobec..aby vedela ze tam sa spi len v noci..tiež najradsej spi v kociku..ozaj..aky vlastne mas? aky ste kupili?Nam nepomahalo na brusko nic..len rurka...tak to mas stastie ze vam pomaha aspon cosi

alexandrah
4. jan 2010

no risko sa vie vykakat aj ma vetry, takze rurku zatial nepotrebujeme, ma obcas aj reflux, ale pomaha nutriton, a tiez je cez den v kociku alebo na lehatku ... tak nas aspon pocuje, a vie ze neni sam, a aj ked je hore, tak pozoruje plafon, lampy, a okno ... no napokon sme kupili teutoniu, koli podvozku, a lepsim kolesam, aj sa vyplatilo, jak su porozbijane chodniky, tak by sme sa s horsim lomcovali, a takto pohoda ... sak to vydrzi aj pre 2. babo, dufam 😀 dneska rekord, spal 7 hodin, ale tak blbo, ze od pol 9 do pol 5 ...

alexandrah
4. jan 2010

kweti - to brusko potom po 3 mesiacoch prestane? ale to potom uz aj pojdu zubky, tak zase plac, ci nie?

juliett99
4. jan 2010

ahojkykweti
no zatial som len kojila no na silvestra sme boli u dr a ten povedal ze on uz by mal papat okolo 100 120 ml a tak ho dokrmujem ale iba jednu davku na noc.no aj tak spi stale rovnako maximalne tie 3hodky a potom uz kojim kazde dve. a cez den je to to iste.

olalka
4. jan 2010

ahojte, kwetinnka, ja som skoro od zaciatku aj prikrmovala, lebo som mala malo mliecka, istu dobu bol bojkot kojenia, ale upravilo sa to, takze stale kojim aj prikrmujem. som rada, ze aspon tak.
ani neviem, kolko teraz vazi a meria, ale uz je poriadne tazka, ale ideme vo stvrtok na poradnu a na ockovanie druhe, tak uvidime. 🙂

alexandrah
5. jan 2010

no baby, risko v pohode vycucne 180 ml, a o hodinu a pol sa budi, ze je hladny ... musim sa opytat lekarka, kolko moze maximalne zjest, lebo to uzj e moc, sak ho roztrhne!!!!!!! ale ked sa tvari, ze je hladny, a papa si ruky a tak ...a reve, kym nedostane najest ...

kwetinnka
6. jan 2010

to že si papa ruky este podla mna neznamena ze je hladny..aspon nie vzdy ale ked place..tak mu treba dat.Tak po tom 3 mes to prestalo aleterazked som jej zacala obcas davat nutrilon zas zacina brusko hnevat ale zatial to zvladame bez mechanickej pomoci.Zubky nam este nejdu...je to uplne individualne..mozy zacat aj v 8 mes.a je to normalne.My ideme na druhe ockovanie za dva tt..chcela som ist vcera na klbiky..alev ruzinove ich nerobia..alex nemas nahodou kontakt na klbiky na antolskej..vy asi pojdete tam nie??musim si to vyzistit..už aby bola bez plienok a mohla sa veselo vrtiet.
A nasa ked jej dam flasou malo kedy vypije viac ako 120-140 a to už je velka baba..tak ja nevie..ved kazde babo zje tolko kolko vladze..a nemusi byt vobec tabulkove...

luka04
8. jan 2010

ahojte babulky...

dlho som tu nebola...skocila som vas kuk 😉 my sa mame fajn, malinka rastie kazdym dnom, je bystrejsia a zivsia 🙂 uz sleduje vsetko, smeje sa v kuse...hlavne na mne, staci ked sa na nu pozriem...bola trosku chora od silvestra, teploty,prehananie,vyhadzala sa ale uz je dobre...taka uz je vlasata, starsne rychlo jej rastu..ved pozrite foto 😅 vcera sme boli na nozicky v nemocke a vsetci sa cudovali, ze kolko ma ked ma take dlhe vlasy...vraj vyzera starsia..Lejka zvladne spapat stale 90-100ml...cez den vydrzi 3 hodky bez papania..a v noci je to parada, nenormalne sa tesim ako zacala spinkavat!!! klop klop, aby som nezakrikla..napr.zaspi okolo 21.00 a zobudi sa rano o 6.00 😵 😵 dnes dokonca 6.50...dala som jej mliecko a este potiahla do 9.00 so mnou...vazime 4900gramov..

tak sa majte zatial pekne, drzkajte sa, vela zdravicka vam a drobcekom a dodatocne vsetko dobre do Noveho roka 😅 !!!

alexandrah
9. jan 2010

kweti, veru, pytali sme sa lekarky, tiez povedala, ze by mal zjest tak max. 550-600 ml za den, viac nie, tak skusame davat medzi papanim, ked fakt place detsky caj, aj ho vypije, on je ako nas pes, asi zje vsetko, co mu dame 🙂 , inak skusame uspat dudlom ... alebo vselico ... inak pribral za mesiac 800 g, ma 3680 g.
luka - to mas super, s tym spinkanim, riso predvcerom spal od 12 do 7.30, co bolo tiez super, ale normalne vydrzi takych 5-6 hodin spat v noci ... cezt den trochu este doobeda, a potom az podvecer, okolo 5 zaspi, na cca 3 hodky, potom kupeme, a potom uspavame dlho, aj do polnoci, aj dlhsie, a potom spi .---cize uz rezim?? 😀

kwetinnka
10. jan 2010

Alex ja som si už tolko krat myslela ze mame rezim ,a prave vtedy sa to zmenilo...za tie 4 mes už tolko krat ze to rezimom ani nemozem este nazvat...meni sa to casto..ja som tiež malu klamala vodou...už jej ju ani nesladim...na chvilku jej to vydrzi..ale aj ked ju osladim..je to len na chvilku..ale papa dost...ale pokial ho nejak neboli brusko.Len ak bu papal menej aj by mu mozno stacilo tvoje mliecko.
Luka to mas super ze ti tak spi...vyhoda UM ze tie deti tak super spia.
Od soboty zaciname chodit plavat s malou tak sa tesim,co na to povie...

kwetinnka
10. jan 2010

Julie gratulujem k dvom mesiacikom:O)

olalka
10. jan 2010

ahojte 🙂
jeej luka, to je ale krasna vlasana 🙂 teda, my sme tiez vlasati, ale na vas nemame 🙂
tak po poslednej poradni aktualna vaha 7040 g , normalne ma to soklo, odhadovala som tak 6300g, tak uz viem preco ma tak strasne boli chrbat 😒 , ale dostala som od jeziska masaze, tak uz sa velmi tesim.
kweti, to je super s tym plavanim, aj my sa chystame, u nas sa da az od 5 mesiacov, tak este mame dva tyzdne cas, ale uz by som tam mala pomaly zavolat.

allinka79
10. jan 2010

baby,zavidim vam ten spanok drobcov. Nasa vela nenaspi, vela zje a furt place. Zacali sme davat feniklovy caj na brusko. Co myslite,kolko denne toho moze vypit? Mozem to davat ako nahradu za mlieko? Mame 4020 g, porodna vaha bola 3600. Dost pribrala podla mna. No neviem.
A poradte mi pls,ako ju uspat. Cumel moc nemusi, a nosenie tiez moc nepomaha. Den je este prezitelny,ale co noc?
No,idem ju kuk,uz je dlho ticho

adelaine
10. jan 2010

ahojte, pozdravujem tehulky aj mamicky,
chcela som vas poprosit o radu, ako bojovat s prisernou zapchou a palenim zahy?
na zahu mi nezabera vobec nic, na tu zapchu obcas vela tekutin pripadne juice alebo slivkova stava, ale len obcas...lieky si nedavam vobec.
Poradite, ako to zmiernit? dakujem 😉

kwetinnka
11. jan 2010

No u nas sa da od troch mesiacov..ale toto plavanie som nasla len teraz...toto sa plava cez vikend tkze nebude problem ani s cestovanim..už sa tesim co na to povie.Ali ja myslim ze nieje dobre ho davat ako nahradu...mne Dr povedala ze aj ked ja pijem vela fenikloveho caju ju to moze nafuknut...ak tak..daj jej radsej cistu vodu..prevarenu ...alebo sa porad s Dr ci nebude lepsie prikrmovat...mozno nespi a place preto lebo je fakt hladna a ten caj ju nenasyti len na chvilku oklame.Nasa LILi za prvý mesiac pribrala kilo..Ale ked tak nad tým rozmyslam..ak ti pribera..mozno jej ani nic nechyba...ked jej das ten caj kolko tak vypije??A to uspavanie...nasa zaspavala dobre..teda cest vynimkam..ale byvala mrzuta tak na vecer..to som sadla na fit loptu..aebo na hupacie kreslo co mam v spalni..a ked už som stracala trpezlivost..vyplakala sa sama..a zaspala...ale odvtedy som ovela odolnejsia:o))
Vcera som chcela malej odstrihnut vlasky ..sak ale nasa mala plesana tam skoro nic nema...to u LWJKY ALEBO lUJZY BY BOLO CO STRIHAT:O)
Ali a v noci sako casto papa??kaka ti dobre? brusko nafuknute nema??ci ju to netrapi?
Adelaine...a take nieco ako kapustova stava...to niekomu zvykne pomoct..niekoho prezenie aj nieco mastnejsie.A co sa týka tej zahy...mlieko a taketo veci nezaberaju?Je aj taky roztok v sackoch proti zahe..to je pre tehotne maminy..dava sa to aj kojencom takze to by si mohla ale neviem ci spomenut na nazov..pozriem ci mi este nejaky neostal..a neodsledovsala si si ci nemas viac kyselinu ked jes viac ovocia.
Viem ze Olalka uzivala Renie ked bola tehu,ze Olalka?

allinka79
11. jan 2010

kweti, neviem ci ma nafuknute brusko. Trochu jej ho masirujem, aj cvicime nozickami.
Podla mna je prejedena... stale by len jedla... musim poobede zavolat dr, ci moze tolko jest, alebo jej dat obcas caj...
v noci vstavame kazde cca 3 - 3,5 hod, cez den viac i menej...

kwetinnka
11. jan 2010

ja by som jej tolko caju nedavala..skor ta voda..a kolko ti ho vypije??neprehýba sa tak v chrbatiku ked place??

allinka79
11. jan 2010

hej, prehyna... trepe nozickami a prehyna sa...
caju tak cca 30 ml,ale az pokojeni.. ako som citala, asi trochu a pred kojenim
alebo vodu? Ja fakt neviem... teraz konecne po 2,5 hodke zaspala, ale vlemi nepokojne... chcem ju otocit aby spala na brusku, len sa bojim, ze sa hnedpreberie... ☹