Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

byggyt
3. aug 2009

juliett99- neboj potom to pôjde dolu netreba si z toho robiť ťažkú hlavu, idem pozreť kočíky, ja už mám akú takú predstavu ale tie sa tuším dajú len cez net mám ich aj v albume ale mám z toho trochu obavu predsa vidieť to naživo je celkom iné

juliett99
3. aug 2009

ale ved ja si ju ani nerobim moja,, jedine co ma trapi je to horko,, teraz doparajem drobcekovi vsetko po com je chut 🙂
mrknem co mas v albumiku,, 🙂

juliett99
3. aug 2009

byggyt.. pekne kociky fakt,, a daju sa aj otacat v smere aj v proti smere?? ten tako ma aj moja kamoska vybraty pre jej princeznicku ten sa mi paci.. 🙂

alexandrah
3. aug 2009

cafte, tak asi zajtra vybehnem do mesta ... ja nemam moc kil na sebe, takze este veci mam ok, ale hlavne tie tehot. gate, aspon 2 ks by mi bodli, ale za normalnu cenu ... rada si nakupim aj drahe veci, co budem nosit potom, ked zas budem krasna a stihla 😀 , ale teraz to netreba ... a take drahe ... to je zbytocne ...

byggyt
3. aug 2009

juliett- dajú sa otáčať, ale zasa som dnes objavila nové kočíky musím pridať do albumu jeden je čierny a druhý čierno-biely ale neviem no čierny.... hmmm ale je velmi elegantný

alexandrah
3. aug 2009

mne sa pacia cierne veci 😀 , kludne si kup, ak sa ti paci

byggyt
3. aug 2009

aj tebe? čierna je super, akurát som sa pohádala s mojim mužom ohladom kočíka že vraj tento má 3 kolesá ale je tak blbo odfotený

alexandrah
3. aug 2009

vela ludi pise, ze 3 kolesa su nestabilnejsie, ale myslim, ze je to blbost ... to by asi vyrobcovia neurobili ... ani ti najlepsi ... a dokonca sa s kocikom da lepsie manipulovat ... no a ja mam rada netradicne ... a cierna farba ... v poho ... aj babatku ju kupim, ak to bude krasny modrooky blondacik 😉

byggyt
3. aug 2009

nooo, tak to by bol velký fešák 🙂

alexandrah
3. aug 2009

presne tak 🙂 , mozno sa mi to aj splni, lebo tato je modrooky blondak vysoky, tak mozno aj syncek bude po nom (jedine ze by bol po mne, a bol by hnedovlasko 😀 )

olalka
3. aug 2009

ahojte babule, ako sa tu mate? ja som dneska nejaka dobita z toho slnka...chcela som si dneska pomaly zacat balit veci do porodnice a zistila som, ze som bola dost naivna, ked som myslela, ze mi bude stacit ten najmensi kufor 😀 . zacinam mat strach, ze ten najvacsi bude len tak tak. ved sa zlaknu, ze sa tam chcem zabyvat nadlhsie, ked ma zbadaju vo dverach 😀

juliett99
4. aug 2009

dobre ranko tehule kde ste vsetky,? co to za morlaku?? 😠
olalaka veru veru najmesi kufor ti bude asi na nic,, ke som bola v nemocke a videla som s akymi cestovnymi taskami tam prichadzali buduce maminky tak som len zirala,, 😀 😀 😀

alexandrah
4. aug 2009

ahojte, olalka, ja asi zoberiem dva, ked vidim, kolko veci treba ... ze zabyvat na dlhsie ... hehe, to by ta vyhodili z postele, po par dnoch 😀 😀
juliett - ja peciem kolac, asi 3 ti krat v zivote, svagor ma narodky ... ale neviem, ci nebude tekutyyyyy ... no zatial vyzera dobre ... za chvilu odchadzam ...

silvuskaa
4. aug 2009

Ahojte 🙂
alex aj ja dnes peciem kolacik, konecne je troska chladnejsie, tak som sa donutila🙂
S tym balenim do porodnice mam aj ja problem, nic sa mi pomali nezmesti do tasky, ja si budem musiet asi zobrat aj 3.
Dnes idem s kamoskou do Ikei, chcem do detskej kupit konecne nejaku komodu, ved nemam kam ukladat malemu oprate veci a len sa mi to tu kopi.

juliett99
4. aug 2009

hm,m takze vy takto vypekate??
aj u nas sa robi sladke ale len palcinecky s tvarohom a ovocim a kopcom slahajdy mnamm uz sa neviem dockat..
ju babenky oni nas veru lahko kopnu do prdelky ,, zabyvat sa tam veru nestihneme, xixi aj tak dobre doma je doma, no nie,?

olalka
4. aug 2009

joj, ale vam zavidim tie sladkosti, ja som sice dneska porusila moju dia dietu a dala som si jeden zakusok, ale inak to obmedzujem na ovocie, momentalne frcim na nektarinkach a melonoch.
ja budem len rada, ked ma odtial vykopnu co najskor, len nech je vsetko ok, ja pojdem domov aj po dvoch dnoch 😀
dnes som bola na predporodnu pripravu v nemocke, brrr neznasam nemocnice. a ked nam este rozpravali ako to vsetko prebieha, tak hadam ani rodit nejdem 😀

byggyt
4. aug 2009

olalka-máš pravdu do nemocnice len na skok a potom čo najrýchlejšie domov, ja som pri dcére bola v nemocke ešte asi vyše týždeň pred pôrodom, mala som gestózu a skoro ma tam porazilo našťastie sme sa tam zišli celkom dobrá partička ale ako písala juliett doma je doma 🙂

susisus
4. aug 2009

Kočky mne sa od 5-6 mesiaca tvorí klostrum a občas keď ležím na boku, tak mám až mokrú ruku, to som si už zvykla, ale dnes ráno som mala na bradavke kvapku mlieka... Nieje to skoro v 34 tt ??????? 😕 Dúfam, že sa drobček neponáhľa 😨 Nemáte niekto tiež takú skúsenosť ?

alexandrah
4. aug 2009

ahojte, aj ja v nemocnici co najmenej ... no ja ziadnu dietu nemam, a kolace ani nejem, ale mala som taky dobry recept, a vyzeral nie moc tazko ... a svagor mal tie narodky, reku ze upeciem ... a podaril sa, cuduj sa svete, lebo aj bielka som mala studene, takze ziadna pena (co som ja vedela, ze sa studene nevymiesaju), aj puding nestuhol, no kopec kiksov, ale bol super, ani neviem ako, asi sa ten kolac nado mnou zlutoval 😎
olalka - ja inak jem normalne dost malo a zdravo, teraz som za mesiac pribrala iba pol kila, tak som dostal chut 🙂

kwetinnka
5. aug 2009

Ahojte teehulky, ja sa tiez najradsej natlacim vec er melonom..to asi az vecer na nas dojde nedosta&tok tekutin,tiez mi opuchaju nozky...kleby aspon tak neboleli.V nwedelu som sa bola kupat v lipote a bolo vyborne,trosku som zmenila prostredie,namocila sa...supis Alex tak som rada ze sa ti moje rady zisli,inak v tom mosogni je jeden dobry tehu obchod kde sa da dobre nakupit, aj tehu gate som si tam kupila,a v tom chichu som si kupila shortky a saty,a neboli vobec drahe.Ak chodite nakupovat aj do rakuska tak ten kik je aj tam,v brucku. TAk sa vsetky drzte,olalka trosku sladkeho nevadi,Juliet zelam pevne nervy v prerabke..ako postupujete?? Andrejka a vy sa ako mate okrem tych opuchov, ja som bola vcera v meste pozerat nausnicky a pod 40E tam ani nemali...sa mi to zda trosku dost..no uvidime:o) Susius s tym mliekom skusenosti nemam,len posledne dni zacinam mat nejake podozrive bolesti,tak kazdu hodinku...trva to tak 5 hodin a potom to ustane,tak este taky tyzden dva by tam mohla vydrzat,kym v sobotu vsetko domalujeme:o)
Uzívajte si dnik,a davajtew nan seba pozor:o))

juliett99
5. aug 2009

kwetinka dakujem ze na nas myslite
no postupili sme tak ze teraz nam tvrdne veniec,, no lenze prisli lejaky takze sme vytopeny, vcera nam natieklo do elektriky tak som sa nemohla ozvat.
Dnes to maju prist odsalovat a stvrtok ak nebude zas liat tak by mali zacat robit krov,,
nase modlenie nam nejako nepomaha,, ale verim ze vsetko ze je na nieco dobre

andrejka10
5. aug 2009

Ahojte tehulky. Tak ja som bola v pondelok v poradni 4 hodiny. Skoro som tam zošalela. 😀. Sedela som tam medzi rómskymi maminami. Keby ste videli, čo dokázali urobiť z čakárne za niekoľko hodín, no niečo neskutočné. Polámané buchty, porozhadzované letáky, papieriky, omrvinky po zemy, ležali po sedadlách....... Normálne SBS-kar by sa tam uživil. A tá arogancia, vo veľkom nadávali sestričkám. No ja som prišla domov hotová. A včera som nič nevládala, aj malá Sára,kopkala menej ako je zvykom. Dnes sme už OK. A malá vykopáva o 106. 😀
Ale dokázala som presvedčiť aj doktorku, že ja rodím 10.08. a hotovo. Tak sme sa aj rozlúčili. Tak dúfam, že do poradne už nepôjdem. 🙂
Kwetinka aj tie naše naušničky tak nejako stáli.
Juliet, nič nejde ako po masle. No držím palce, aby bolo menej takých nepríjemných prekvapení na stavbe. 🙂

alexandrah
5. aug 2009

ahojte baby, myslite nausnice pre babatko? kedy sa davaju prepichovat usi a kto to robi? (ja sice cakam chlapca, ale toto neviem)
kwetinka - poradila si mi dobre, a kde v mosoni je tehu obchod? a ako sa vola? budem uz cosi potrebovat ... v rakusku mi povedala kamoska, ze je kik aj v heinburgu, tak si mozem vyberat, kam pojdem. lebo urcite ho este aspon raz vybrakujem 🙂 😉
inak, kolac strasne chutil 😀 😀 , bolo malo!!!

olalka
5. aug 2009

ahojte 🙂
sisusis, mne sa zatial kolostrum netvori, ale vraj je to u niektorych zien normalne, tak si z toho nic nerob.
my uz nausnicky tiez mame, kupila buduca krstna mama, ale vyberala som ja 😀 . bala som sa, ze budem musiet dat babulke nieco, co sa mi nebude pacit, ale nastastie to navrhla ona, tak som si s radostou sla vybrat 🙂
inak celu noc sa mi snivalo, ze idem rodit, normalne som potom od strachu nevedela zaspat, stale sa mi ten sen vracal 😀

juliett99
5. aug 2009

no tak to kolostrum sa mi zda ze uz aj mne sa tvori lebo mam v okoli bradavky biele a aj podprdu obcas mokru, vraj sa vravi ze ked sa takto skoro robi a vyteka tak budeme dobre kojicky,, hmm tak som zvedva 😀

kuspitka
6. aug 2009

Ahojte dievcata.
dakujem ,ze ste mi poradili ist na pohotovost v tedy.mala som zaciatocne slabe kontrakcie.bola som v nemocnici prezila som to tam a teraz som uz domka.

juliett99
6. aug 2009

ahojky kuspitka som velmi rada ze vsetko dopadlo dobre a ze zastavili kontrakcie,,
Kolko si bola v nemocke,? ozaj a co ti nato davali??

kuspitka
6. aug 2009

juliett ahoj.
tak bola som tam tyzden stale som lezala musela som aj doma lezat.potom mi zistili,ze mi nepracuju oblicky pijem urulogicky caj stale.
davali mi nato magnezium 2krat denne injekcie.
aj doma musim lezat

susisus
6. aug 2009

olalka dakujem 🙂 uz som nasla nastastie aj temu o prsiach v tehu, tak dufam ze je to fakt ok, riadne som sa zlakla, ale mala kotuha si asi velmi uz pripravuje papu, pazravcek, nech ma vela ked sa narodi 😀

olalka
6. aug 2009

no nasa ktovie co bude papat, ked u mna sa nic nedeje 🙂 ja mam velke prsia a kazdy mi hovori, ze budem mat vela mliecka a pritom to byva vacsinou naopak, skor maju vela mliecka zeny s mensimi prsiami. tak uvidime 🙂