Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

kwetinnka
26. aug 2009

ja som nikdy nebola yvzknuta ranajkovat,teraz sa na hlad aj zobudim...no co už ked musis tak musis:o))este ze cez to leto sa da natlacit vselicim

saska73
26. aug 2009

juliett ja mám zatial + 12 kg a veru ráno sa musím hneď niečoho najesť, aspoň trošku

juliett99
26. aug 2009

ja som tiez nikdy neranajkovala zato teraz by som asi umrela od hladu.
ja si davam klasika dve pecivka a 3dcl salku kakauka,, bez toho by ani rano nebolo 😀 😀 😀 😀 😀

kwetinnka
26. aug 2009

ja som nepila mlieko dobrých 7-8 rokov a teraz mi chuti...ani kakao byt nemusi,len nech je studene...ja som pribrala zatial 12kg....a teda nemam problem sa ani v noci najest.

juliett99
26. aug 2009

mne mliecko chtilo aj predtym ale do 6 mesiaca mi z neho bolo spatne, teraz by som mohla aj cele vypit,, a co som milovala kavicku,, tak teraz je to pre mnaaaa bleeeeeeeeeeeee 😝 😝 😝

andrejka10
26. aug 2009

Ahojte babulky. Ďakujeme vám so Sárou za krásne slová do života. Veľmi sa tešíme. Ja nič nestíham, ani písať na modrého koníka, ani fotky som ešte nezavesila. ☹ Ale určite sa polepším a budem písať častejšie. 😉 A to máme doma ešte tatina, keď bude musieť odísť tak neviem, neviem, ako to budeme stíhať. 😀 😀
Tehulky moje krásne držkajte sa mi. 🙂

juliett99
26. aug 2009

andrejka,, to je super ze ste zdravucke a ze ste uz domka,, casom si urcite urobite nejaky rezim,, my si pockame na fotecky,, ale nie dlhoooooooooooooooooo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kwetinnka
26. aug 2009

Jeeeeeeeeejkz Ahoj andrejka,sa tesime ze sa mate skvelo..na tie fotky sa tesime...ako prebiehal porod? vsetko v pohode.Ved to je jasne ze mas toho teraz vela...len si malicku uzivaj...:o)..

kavu som nepila,ale od kedy som tehotna mi vadi vona velmi,aj ked teraz už menej, zo zaciatku velmi.

saska73
26. aug 2009

andrejka ahooooj, ani sa nedivíme, že nestíhaš pri malom voňavom týždňovom bábetku 🙂 😉

silvuskaa
26. aug 2009

no tehulky moje ale ste sa rozpisali🙂
kwetinka zo spodu ma ani nepozerali, kedze na CTG neukazovalo pravdepodobne kontrakcie. Lekarovi som bola ukazat vysledky a povedal mi ze do poradne uz nemusim chodit, mam prist na bud.piatok do nemocnice a pozru ma.
Juj baby nerada by som lezala v nemocnici a cakala kym zacnu zaberat vyvolavacky, radsej nech sa mi to pekne samo rozbehne...ale co vlastne stresujem...este mam do terminu par dni cas🙂
Juli som rada ze je uz lepsie, takze dnes mate taku malu party, pohlad a zapraj za mna malemu vsetko len to naj a hlavne zdravicko 🙂
andrejka sa nam uz ozvala...urcite mas toho vela ale ked budes mat cas tak sa nam ozvi🙂)
Ozaj a mne chuti aj kava ale hlavne tiez mliecne..napr. kakavko a hlavne krupicova kasa posypana s grankom, to mozem aj 2x denne.

juliett99
26. aug 2009

mne s nej bolo spatne,, vona mi nevadila,, ale ked som si chlipla tak som si grcla,, ale iba raz od vtedy som nepila kavicku,,, 😉

silvuskaa
26. aug 2009

jedine co ja nemusim teraz v tehu a dovtedy som zboznovala je gulas🙂

kwetinnka
26. aug 2009

A aj ti ta kava chyba alebo ani nie? Silvus noja som velmi zvedava co mi DR zajtra povie....ale aj tak mam pocit ze este aj 3.9 si pekne nacupitam do poradne...nemam pocit ze to bude skor...skor by som povedala ze si na nu po termine par dni pockam.Krupicova kasa? ja ficim len na cucoroedkových pernikoch a termixe

silvuskaa
26. aug 2009

kwetinka daj vediet zajtra ako si dopadla...zatial ziadne naznaky??
😀 😀 ako vidim kazda mame svoje oblubene papanicko, alebo teda to pyta nasim drobcom🙂

juliett99
26. aug 2009

kwetinka veru ani nechyba,, aj vsetci doma piju kavicku a ja nic,, o verim ze po porode uz mu zas bude chutit 😀 😀 zajtra myslime na teba kwetinka 🙂

dakujem silvuska odkaz odovzdammmmmmmmm 😀 😀 😀 😵 😵 😵

kwetinnka
26. aug 2009

Dakujem babulky, dam zajtra vediet,ci sa nieco deje....zatial bez naznakov,ked si odmyslim tu strasnu bolest vecer v tej hypernove.

Najvacsia sranda je ze cléovek zacne jest veci ktore dovtedy vobec nejedol..a to mu zachuti..

alexandrah
26. aug 2009

ahojte, julie - uz mi je lepsie, chvalabohu. ste sa tu rozpisali o jedle? inak, ani ja som nikdy neranajkovala, teraz aspon cosi, ale iba male, a nie ovocie, z toho mam tazky zaludok, tak iba ze si par krat odkusnem z rozka. ale v noci v poho. ja neznasam mlieko, a aj teraz, ked som si dala ze monte - mnam - mi doslo z neho zle. uz postupne musim sledovat, co zjem, striedat kysle so zasaditym, to som predtym nikdy neriesila.
susisus - ja som citala, ze babatka byvaju hore prave okolo polnoci, asi preto vtedy nas najviac kopu.

juliett99
27. aug 2009

dobre ranko babulky xiixi zase prvaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀
alex j tu ako obycajne posledna 😀 😀 😀 😀
inak alex prvych 6 mesiacov som nemohla ani ja citit nic mliecne hned mi zostalo tazko od zaludka,, 😒 ale teraz uz v pohode.
mas maly mal vcera rusny den kopal velmi dlho,, ah brusko tvrdlo,a nebolo to malym,, dnes je to zatial OK ziadny naznak spinenia, tfuj tfuj nech to nezakriknem.. a Samik este buvinka,, 🙂 🙂 🙂
ako aj vy babulky tak este spinkajte pekne skusim sa aj ja zakutrat.. 🙂 do pelisku.

jenn44
27. aug 2009

ahojky aj ja som uz tu 🙂 vstavame s manzelom, mna osobne zobudila stikutka malickej 🙂))

allinka79
27. aug 2009

jenn, mozem oztaku? ako sa prejavuje stikutka dietatka? Lebo ja neviem, ci su to vsetko pohyby (take caste a opakujuce sa) alebo nebodaj nieco z toho je stikutka? Ako to vies? Ci to zistitm, ked to pride?

kwetinnka
27. aug 2009

alinka zistis ked pride...to ti tak tak pravidelne skace brusko...a teda nidky neviem presne odkial to vlnenie ide...tak ja ficim do poradne....keby so ma tam tak nechali....asi len zobzne prianie:o)

alexandrah
27. aug 2009

no, veru, ja pisem väcsinou v noci, a potom dojdem az na obed!!
kweti - daj potom vediet ...
dneska je teplo, tak som sa rozhodla pre zmenu nerobit nic az do soboty!!! potom budem zehlit jak blazon, a asi aj nieco varit, kedze zijem zatial na spagetach ...

silvuskaa
27. aug 2009

jenn presne ako pise kvietok...je to take troska slabsie ako kopanceky...ale hlavne pravidelne a ja to citim skor tak dolu kedze hlavicou je maly uz dole🙂
juli veru pfuj, pfuj..som rada ze je lepsie🙂
u nas v PN v porodnice je vraj hrozny naval rodiciek, lekari az nestihaju, to tam musi byt dobry chaoz, veru ani by som tam radsej nechcela teraz byt, ale keby to mam uz za sebou bola by som stastna mamina🙂)
alex ja musim dnes trocha upratovat, uz sa nemozem pozerat ake to tu mame rozbombardovane, aj prat dam....

alexandrah
27. aug 2009

ahojte, silvuskaa - ja som to prehnala vcera, som vyupratovala cely byt, prach, dlazka povysavana, umyta, vsetko, aj som 2 krat varila, tak som si povedala, ze si zasluzim nerobit nic ... este som aj pracovala do roboty cosi ... tak idem pred telku asi ... no ale jak kukam na to pradlo, mozno iba taku trosku ozehlim ... oprate mam tiez vsetko (preto ta kopa zehlenia ☹ ), silvi - ale ty si v 39 tt? tak skus tak opatrne!!
julie - uz je ti lepsie? to krvacanie a krce, ci co to bolo? nemusela si do nemocnice?

doublemamca
27. aug 2009

ahojte, allinka79- stikutka sa prejavuje ako pravidelne klopkanie na jednom mieste (silnejsie aj slabsie) v intervale asi kazdu sekundu az dve 😉 viem to velmi dobre, bo obe moje babatka stikutaju aj zoparkrat denne. Ale stikutka u babatka sa prejavuje az v tych neskorsich stadiach tehotenstva.

juliett99
27. aug 2009

ahojky tehulenky,,,
tak dnes je riadne horuco vsak?? ledva dycham,,
veru babulky uz je dobre aj vsetko sa zastavilo ,,, no zajtra to urcite spomeniem na poradni.. 🙂
dohovie ako dnes dopadli luka a kwetinka 😉

silvuskaa
27. aug 2009

alex neda sa kazdy den robit🙂 A ked mas uz vyupratovane tak si aspon povies ze uz neni ani co, no sice este to zehlenie. Neboj budem opatrna, nebudem sa nahanat....vysavanie necham na manzela🙂
U nas sa nejako zamracilo ale dusno je riadne.

kwetinnka
27. aug 2009

AAhojte dievcence..tak som tu.. doktor mi povedal ze podla neho sa uvidime aj o týzden a skor to vidi tak ze si ju ponosim nejaký den na vyse, otvorená som rovnako...nic sa nezmenilo.Inak sa ma mala dobre, podla merani ma 2811g, ..a podla sono merani bude asi trosku mensia..teda aspon vedla kaydeho parametru je napisane na aký tt to asi vychadya a na vacsinu tam mam cca 36tt...musim tie skratky popozerat nannete...neviem ktorý je ktorý. Dnes som s Dr aj zmluvu podpisala,som si povedala ze kaslat na prachy...nech mam radsej istotu...a poviem Vám vysetrenie u nho a u dvoch zien u ktorých som bola ked mal dofcu sa nedaju porovnat...ked ma vysetrovala zena skoro mi slzy vyhrkli. JA som si vcera este veselo nabytok presuvala,zaparkovala postielku,..ked ma zbadal muz skoro ma prerazil 😀 😀

Julie to je supis ze už ste v poriadku,si nas nalakala normálne:o)
A co sa týka tepla..je nenormalne dusno..a to sme chceli ist dnes do aska...ale velmi to zvazujem...ta predstava bez vzducheho priestoru a milionu ludi ma velmi neberie...no uvidim..ako sa mi podari zmobilizovat sili.
Silvus...vseetko najlepsie k meninám..vela láásky...a obom Vam vela zdravícka rýchli a co najmenejbolestivý porod...a obom nam zazelam....NECH JE TO CO NAJSKOOOOR!!!

juliett99
27. aug 2009

silvika a kwetinka vsetko naj naj k vasim meninkammmmmmmmmmm 😀 😀 😀 😀
aby vas drobcekovia posluchali a nedali moc zabrat pri porode.. 😵 😵 😵

kwetinka no tak super malinkej sa velmo paci u teba v brusku,,
a to mas pravdu ked ma vysetroval dr.. tak bolo vsetko ok nic ma nebolelo,, ale ked ma vysetrovali zeny tak som skoro plakala,, zeny mi pripadaju take bezcitne. 😒

silvuskaa
27. aug 2009

davam si pauzu, kupelna umyta aj poutierany prach...este ma caka schodisko a chodby, pozametat umyt 😒
kwetinka dakujeeeeem 😵
Aj tebe vsetko len to naj naj k meninkam...nech sa ti splni vsetko po com tuzis....a hlavne vam obom zdravicko lebo to je najdolezitejsie a samozrejme aj kopec lasky. Co sa tyka porodu aby sme to mali co najskor za sebou a spominali na porod len v dobrom🙂
Takze este ani u teba dalsi pokrok? No uvidime ktora ktoru predbehne🙂
No u nas v porodnici su 3lekari a jedna lekarka...bojim sa aby som nemala prave ju, predsa len muzi su v tomto smere urcite ohladuplnejsi a citlivejsi, este som tusim na ziadnu porodnicku nepocula chvaly.