Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

juliett99
25. aug 2009

to este hej moja, kopec prace a potom nasleduju, zateplenie , sadrokarton, priecky a vybrusit sadros vymalovat ajaj este som zabudla namontovat schody,, jasne ze .. a potom uz hadam sa aj nastahovat 😎
hmm aj ty mas dnes silny program tak hadam to neprezenies s upratovanim,, 😀
a co mas akeho psika,? 😉

silvuskaa
25. aug 2009

Ano vraj chlapcom to troska dlhsie trva🙂 Juli tak uz sa vam to pomalinky rysuje, neboj za chvilu budete zariadovat a to je potom uz len taka zabava...hlavne aby boli peniazky 😉
alex ano to sa hovori ze je posledny mesiac najhorsi, aj u mna je to tak....doteraz som bola taka spokojna ale myslim ze aj preto je najhorsi 9mesiac lebo kazda zena uz caka kedy to pride a je z toho taka nervozna....ja som mala ale pred 2tyzdnami take hnusne obdobie...bola som naladova a vsetko ma hrozne bolelo a vadilo mi...ale nejako sa mi to upravilo 😀 Nechapem tomu 😀 😀 Teda az na poslickov, ktory sa obcas ozyvaju.

juliett99
25. aug 2009

dakujem silvuska uz sa neviem dockat doho zariadovania,, ti veru poviem .. hadam aj nas Sami sa nebude ponahlat.. 😎
ozaj a tych poslickov je ako citit a od kedy??
Samco uz je horeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀

silvuskaa
25. aug 2009

tak uz je vybuvany?? 😀
Ale 4dni pocitujem take menstruacne bolesti v krizoch a podbrusku, ale je to len take chvilkove a v noci je to dost neprijemne. Vcera som to hovorila lekarovi a vraj su to poslickovia....ze u niekoho sa mozu ozyvat aj mesiac pred porodom a u niekoho aj 3dni....dokonca niekto poslickov vobec nema 🙂

kwetinnka
25. aug 2009

Ahojte babulky, julie to je supis ze sa vam to vsetko takto pohne,aspon uz budes pozerat do diery na dvere:o), ja som si dnes planovala taký kludnejsi den,ale nejak to nevyslo,este som si dnes vyzehlila plienky co som minuly tt kupila.a triedim si veci co mam od svagrinej pre malu..ta jej mala ma 7kg , 3 mes a ledva sa jej do tzch 3-6 veci zmesti,tak si i ch ukladam.Silvus a potom ten druhy termin ti kedy dali,ked podla poslednej ms mas vtedy kedy ja. Zas vela ludi hovori ze to zavisi aj od prvych pohybov,a ja som zacala citit dost neskoro..ja mam skor pocit ze si ju este nejaky ten den navyse povlacim.A s tou nervozitou mas pravdu, aj ma boli vselico ale som viac netrpezliva...už ked to neodpocitavam na mesiace...ale na dni.
Julie, Lilus ma tiež tak svoj cas od tej pol 23,si robi harakiri:o)
A som rada ze sa nase chorobky už maju lepsie,a mas pravdu,vsetkým co mozes a nemozes sa riadit neda:o))

kwetinnka
25. aug 2009

tak ten mesiac pred porodom je moj pripad..mozno to nieje mesiac ale dobre dva tt urcite,aj si to viem niekedy odsledovat ze á 20 min,ale v noci som sa na to zobudila asi len raz.A co sa tyka toho sexu,tiež ma podobnu teoriu ze on ju nechce vyhnat z bruska..co mu to mam dat rozkazom 😀 😀

silvuskaa
25. aug 2009

kwetinka ja mam len toho 5sept termin, ale tu v profile mi ukazuje 9.9., no aj to je pekny datum....
baby vy dnes pracujete...a mne sa vobec nic nechce...aj vysavat by som mala aj prachu mame. Radsej by som si isla trocha zdriemnut🙂

silvuskaa
25. aug 2009

ach to su chlapi...svagrina mi dokonca hovorila ze ked chcela v tehu od manzela sex, musela sa rozplakat a on sa potom zlutoval 😀
Ja mojho nutit nebudem a ani nechcem, vynahradime si to neskor no nie??

kwetinnka
25. aug 2009

Nakoniec zvytazila chut,ked bol dlhsie prec..a jasne ze je lepsie ked akceptuje tvoj stav ,nez by sa toho dozadoval...neboj ani mne sa dnes nechce nic robit,este som bola figi obrat a koniec...este ideme dnes do TT nejaky nabytok kuknut, ale už som taka ze aj by som mala ale nechce sa mi...alebo ma chyti rapel vecer..ako vcera..poumývala som si cely dom,aj schody...takze to zehlenie bola len taka drobnost. Podla mojej kamosky je 5.9 dobrý datum podla numerologie,ze aj keby to bolo na nase meniny tak 2 a 7 vytvaraju nie najlepsu karmu:o)..a 5.9 som chcela ist kamoske gratulovat na svadbu...tak uvidime ako sa to vyvinie,stvrtok idem do poradne aj na UZV tak snaad sa to niekam pohlo.

silvuskaa
25. aug 2009

No tak si to teda nechame na toho 5.9., pojdes zagratulovat kamoske na svadbu a adtial do porodnice 😉
Ja idem...tada som objednana najblizsie do poradne az 4.9., ale zajtra idem na CTG, ale ultrazvuk mi asi ani robit nebudu. Kwetinka nestava sa ti ze citis take pravidelne tiky v brusku? Lebo ja to mavam a myslim ze je to stikutanie...je to take podarene🙂
Babenky nemate nahodou doma niekto vysielacky na strazenie babätka philips? Ja som to kupila ale bez navodu a teraz to zhanam a nikde nic...

kwetinnka
25. aug 2009

Mavam to relativne casto,a toez si myslim ze je to stikutka...co by to mohlo byt ked je to v takych pravidelných ontervaloch.TAk to už pojdes pomaly aj s taškou do porodnice,a ja s taskou gratulovat..akurat ze je to sobota..asi by ma len tak nevzali:o)
A aký si philips kuila? od niekoho? lebo teraz mAL byt aj v tescu v akcii nejaký,a nenasla si navod na nete? v tomto ti asi neporadim...ja ho este kupený nemam,kamoska sa pýtala co chcem pre malu,tak cakam ci to kupi..ved ked nie...kupim ho potom.

silvuskaa
25. aug 2009

to som kupila pouzivany od jednej baby cez net, len ona k tomu uz nemala navod a to vysvetlenie od nej som nepochopila. Su to take zlte vysielacky philips SBC 463. Nasla som navod na internete ale je po polsky a dalsi co som nasla sa mi neda v mojom pc otvorit 😒

juliett99
25. aug 2009

veru uz je hore herec maly,, ja som si akurat zmyla tu farbu celkom to chytilo no blond to este ani zdaleka neni,, teraz ani radsej nepouzivam taku silnu farbu,, az ked sa maly narodi..
dakujem kwetinka veru uz coskoro uz budem kukat do dieri heehh 😀 😀 😀 😀

hmm takze aj mesiac do predu to moze byt citit??

no ten moj by aj chcel aj nechcel,, my mame stale zakaz,, takze teraz este stale mame celibat.. ☹

no inak ani mne sa dnes nic nechce,, ale doobeda som aspon vybavila co mi drahy nakazal a vecer ked pride bude zas mat on robotu,,

uz aj ja by som chcela prat vecicky a zehlit no zatial do toho prachu to robit nebudem.. 😒
jej ozaj zajtra mi pride balik z raja pre detiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ty brdo sak akurat malemu k meninkam 😀 😵 😵 😵

silvuskaa
25. aug 2009

veru som sa cele tehu nebola strihat a ani farbit...akosi sa zanedbavam 😀
Ano juli vraj aj mesiac dopredu sa mozu ozyvat poslickovia.
Ako si to dobre naplanovala...hned ma aj 1darcek k meninkam🙂))

kwetinnka
25. aug 2009

Noo veru,presne na meninky...to su vymozenosti..darceky este pred narodenim...a ked sa smiem spytat za kolko si ho kupila?ten baby sitter?
A jasne ze zatial sa to prat neoplati..ale mne to robilo velku radost..hlavne ked sa ti dostane do ruk nejaký supis kusok...oblubený...ako tak pozeram..ta nasa modelka ma pomaly viac veci nez ja:o))

silvuskaa
25. aug 2009

kupila som ho za 27eur aj s postovnym.... to aj mne robilo radost prat a zehlit vecicky pre maleho, ale pomyslela som si ci ma to tak bude bavit aj o 5mesiacov??? 😀
Juli este mas cas a je to zbytocne...ak by sa ti to malo uprasit.

kwetinnka
25. aug 2009

To mas pravdu...ale prvý krat to peries len raz....skusala som to kupit tiež tak ..ale takto vyhodne to nikto neponukal....

silvuskaa
25. aug 2009

skus si na googl nahodit nazov vysielacky alebo aspon elektronicka opatrovatelka deti alebo nieco podobne a tam by ti malo najst vsetky inzeraty. Ja som tuto nasla na www.bazos

kwetinnka
25. aug 2009

akurat to tak este pozeram,aj som nejakých oslovila ale zavahala som a už neboli:o)

juliett99
25. aug 2009

veru to su vymozenosti ze?? darcek este pred narodenim,, xiixix 😀 😀 😀 😀 Inak aj ten nas ma uz viac veci ako ja,, sila ze a to je chalan,, 😀

inak aj my planujeme kupit aspon tie vysielacky,, v tescu som ich videla celkom lacne
ccheli sme aj ten monitor dychu ,, ale neviem ci sa to vyuzije ked samik bude spat s nami v izbe?
vy ste uz kupili alebo planujete kupit??

juliett99
25. aug 2009

silvuska a za kolko ste vy kupili?? tie vysielacky? 🙂

kwetinnka
25. aug 2009

rozmyslala som,ale nekupim...a ak by som kupila tak na inzerat...tu vysielacku vyuzijem dlho..ale ten monitor by som kupila ak by sa narodila s nejakou vadou srdiecka alebo pluc alebo nedonosena...ked sme boli my male nebolo to a sme tu..doležite je dieta neprehievat,mat prenho nový matrac..a ked je uplne malinke si s nim v podstate nonstop..Tiez som pozerala na ten v tescu,ani to nevyslo draho..len si nepamatam cislo aby som kukla nejaké parametre na nete,ale mamla som vyhliadnutý topcom 1010

juliett99
25. aug 2009

my sme najskor chceli to kupovat ale nakoniec sme sa zhodli ze kupime iba ak by sa maly narodil skor a mal by nejake problemy,, tak zatial to neriesim, a tie vysielacky vyuzijeme fakt na dlho,, aj ked bude vacsi spinkat uz vo svojej izbycke, 😀
Robi to pozeral a vral ze su dobre aj tie vysielacky z tesca.. 😉

silvuskaa
25. aug 2009

juli kupila som ich za 27eur, boli pouzivane po 1dietati ale su vo velmi dobrom stave. Vraj philips su najlepsie ..teda co som citala🙂
Ja som rozmyslala aj nad monitorom dychu, je to sice dost drahe ale mam kamosku co jej to 2x pomohlo...co sa maly nenadychol a hned pristroj pipal. Viem ze kedysi taketo vymozenosti neboli...no asi to kupime predsa len.

juliett99
25. aug 2009

ved to hej,, je to len istota,, ale ja som skor nazoru ako kwetinka,, ze volakedy sme bez toho boli a sme tu,,
to si dobre kupila,, ti poviem .. 😉

silvuskaa
25. aug 2009

no veda ide stale dopredu...ked pozeram co vsetko je pre novorodencov....tak len kukam ako puk... 😀
Samozrejme ze niektore veci su zbytocnostou, ja som zatial za monitor dychu ale by sme ho kupili az po narodeni.

juliett99
25. aug 2009

babulky idem si ja na chvilku oddychnut nejako ,, ma uspava,, 😉 packo 🙂

saska73
25. aug 2009

silvuskaa hoď sem presný názov vysielačky aj s výrobným označeníma ja ti to pohľadám 😉

saska73
25. aug 2009

Najprv som sa potešila ako tu čítam, že chlapci sa rodia neskôr, ja by som ho potrebovala porodiť až v decembri 😀 , to už snáď bude byt obývatelný. A potom zase čítam, že podľa prvých pohybov, tak tie som mala skoro - posledný deň 17.tt, tak dúfam, že to podľa toho nebude.
My chceme kúpiť monitor dychu, už to zachránilo život aj v mojom okolí a viem, že budem lepšie spávať. Vysielačky sú nám zbytočné, nakoľko nemáme rodinný dom.
A čo sa týka celibátu - tak ten mám nútený 😠 nakoľko môj muž má nejakú fóbiu, si myslí, že som posledne kvôli nemu mala zápal, a jednoduch sa ma bojí dotknúť aby neublížil mne alebo malinkému. Ach tí muži. 😅

alexandrah
25. aug 2009

ahojte, ja uz som asi na dnes skoncila - cely byt je vyupratovany okrem zehlenia, je tam riadna kopa, zase pockam, az bude chladno. ja by som chcela, aby sa risko ponahlal, nechcem prenasat ... 😲 ale nejak uz vydrzim.
julie - ja mam krizenceka, ale vyzera ako mensi zlaty retriever (je to krizenec s hovawartom - to je nemecky strazny pes, a vyzera ako retriever). je uplny milacik 😎 😀
baby, uz nejak vydrzte, mozete sa utesovat, ze ste vo finale, a uz len chvilku 😀
ja uz dneska si idem asi iba citat, a potom asi do kina (ve jmenu krale - roden)
julie - ja kupim aj vysielacky, aj monitor dychu, aj risko bude v spalni, ale od urciteho casu pojde do detskej, to su dvere hned susediace so spalnou, som tam tak do 5 sekund, nechame otvorene dvere, takze to vyuzijem aj neskor.
baby, ja by som sa neodvazila nakupovat veci na oblecenie cez internet, asi je to lacnejsie, ze, ale ja by som ich chcela vidiet ... neviem, ani neviem dobre stranky, maju pekne veci? ja na oblecenie uz aj mam, ale este kopec nemame, ani postielku a prebalovaci pult, to nechceme kupit moc drahe, tak max. pre 2. dieta a potom vyhodim ...
kwetinnka - ty si silvia? vsetko naj!!!!!!!!!!§§ k meninam!!!!!!!!!!