Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

kwetinnka
7. okt 2009

asi by ste to velmi nemali kam dat...to mame do spalne...zatial sme v inej izbe ale na zimu sa prestahujeme do izby kde je v zime tepljsie a v lete sme v inej kde je prijemne.V detskej izbe skrine mam..nove zatial neriesim.

juliett99
7. okt 2009

to mas super ze sa mozte takto stahovat v bytiku,, z izieb do izieb..veru nemali by sme to kam dat,, ale uz sa musime ponahlat lebo mama uz ma na predajni sedacku co objednala takze ked sa urobi spalna stahujeme sa hore spinkat
a nove tiez neriesim nemame nato vsetko korunky takze mama si objednala novu sedacku a spalnu a my vyuzijeme nabytok co mala ona 😉 Davidkovi sa to moc nepaci in by chcel vsetko nove.
Ozaj moja nevies z coho by sa mu mohla zpustat krv z nosteka?? vcera sa mu zas spustila neslo mu to ani zastavit a v noci sa mu asi zas pustila lebo rano ked vstal mal dierku krvavu. Ke sa mu to vcra prihodilo tak mal cele celo cervene az bodove ☹ chudatko nase male

kwetinnka
7. okt 2009

Ako rozmyslam tak rozmyslam neviem..zvykne to byt pri vzsokom tlaku alebo pri zmene tlaku...hlavne nezaklanat hlavu...ak ho bolela hlava? neudrel sa niekde alebo tak?Moze to byt nejaka porucha zrazania a ked si vyfuka no ze sa mu to pusti...to mne tak zvyklo ked som mala zle vysledky.
Inak dlho sa to neukazala Svistik...snad sa ma dobre.o)

juliett99
7. okt 2009

dakujem moja,, hlavicka ho nebolela, vraj sa ani nebuchol tak neviem preco, sa to stalo ale ak sa to zopakuje ideme k lekarke.
veru svistik tu dlho nebola a ani luka,, ☹ z luci som vcera pisala ta ma daco z netom

alexandrah
7. okt 2009

ahojte, tak aj ja som mala vcera problemy s konikom ... kweti - vcera som si dala sedaliu, zaspala som sice o 2 v noci, som si citala, ale spala som do pol 1, a uplne super, dokonca sa mi snivalo o riskovi, ako vyzeral ked sa narodil, aj som ho citila, dvihala, obliekala, uplne akoby tu bol!!!!!!!! tak snad ta sedalia zabrala!!!! uvidim dnes v noci 😎
dokonca - nam netesnili balkonove dvere v spalni uz skoro rok, tak tu bol dneska jeden pracovnik, a povedal, ze tam chyba nejaka vlozka, ze to donesie a opravi, sa tesim, lebo ta izba aj ked sa vyhriala, za noc vychladla na cca 18 stupnov, a ked tam bude risko, v zime, no ani som nechcela pomysliet, tak sa tesim, ze opravi!!!!!!! veru, julie - uz len zrkadla!!!!!!! ja detsku zatial nebudem robit, je taka provizorna, bude tam prebalovak, postielka neskor, nejake skrinky na veci po ruke, jedna postel je tam, a mensia skrina. potom ju budeme zariadovat, ked sa podari druhe babatko, a cca budu mat rok - dva, aby som uz rovno kupila detsky nabytok, stolcek, postele malinke a tak. takze zatial to nechavame tak. ale tiez sme sa rozbehli takto tesne pred porodom, aby sme postihali, a vyzera to, ze stihneme!!!!!§ a este nam dorobia aj nocne stoliky, a police do pivnice a jednu skrinku do kupelne, aby sa mi uvolnilo miesto v skrini, kde mam uteraky a tak pre riskove veci.
kweti - aj ja by som uz chcela mesacne babatko, fakt to ubieha ako voda!!!!

kwetinnka
8. okt 2009

Tymi becnmi preravkami sa asi prejacuje syndrom chustania hniezda alebo co, Veru Alex je yo uplnre nruveritelne, mam pocit ze som len teraz odisla z porodnice, a uz ma moja zabks mesiac, a eobi polroky, už sledje hraxku krf nou pomalicky hýbem....
Veru, dievcata to tu nejsk flskaju...

luka04
8. okt 2009

ahojte baby..ja som nemala net ...ale konecne je vsetko ok...no po pondelkovom sone mi zsitli, ze m´bud mam zle vyratany termin alebo je babo o 2 tyzdne vecsie...ale doki sa priklonil k tomu terminu a z Novembra nas posunul na polovicu Oktobra priblizne...sam nevie...a asi pojdem tym cisasrkym, mam vyjadrenie chirurga kvoli tej operacii kostrce...dnes sa mam stretnut so zenskym, co na to povie...bojim bojim, uz sama neviem ci by som to aj chcela....aj ano, ale aj ma dost plasia, ake je to nebezpecne, aka budem bolava, ze sa nebudem moct zohybat ☹ ☹ mne uz je to jedno, len nech to mam za sebou, lebo som cim dalej nervoznejsia... jaj kweti, ako ten cas leti, to u mate mesiacik??? 🙂 🙂

kwetinnka
8. okt 2009

Veru veru my už mame doma velku slecnu. Posunuli o 2tt to je dobrý posun...tak to už mas vlastne za par...ty kokso..ako sa vie nieco podla uvz posunut.Budes ubolena alôe neboj..zvladnes...drzime palce...

luka04
8. okt 2009

dakujem...a pocuj, ty si davala malinkej prepichnut uska v nemocke alebo az potom??

kwetinnka
8. okt 2009

U nas to v nemocnici nerobia...v sobotu sme isli domov a v pondelok jej Dr..detska prepichla...mne povedali ze cim skor tým lepsie..dala som ich pred tým do liehu,trosku jej to aj tak vyhnisalo ale to asi kazdemu.

kwetinnka
8. okt 2009

A ozaj ked je vacsia...to co znamena..aka je velka?

luka04
8. okt 2009

no vecsia bola v okamihu, ked pozerala na sone, ze mam byt v 36 tyzdni a vraj bola velka na 38/39 tyzden..podla vsetkych merani....takze bud mi zle stanovili termin na zaciatku alebo je na svoj tyzden o tolko vecsia ako ma byt...ale doktor sa vyjadril ze sa priklana k nazoru, ze nemam mat termin az 3.11 ale uz okolo 15 Oktobra...takze som v 38 tyzdni..a to bolo pondelok a dnes uz som v 39 jeden den...som z toho sama prekvapena, keby mam rodit normalne, tak neviem na aky termi sa caka.. 😕

alexandrah
8. okt 2009

luka - tak ti drzim palce, ale budes to mat za sebou!!!!!!!!!!!! nech aj co najskor!!!!!!!!! ako to leti!!!!!!! poznam vela ludi, co si cisarak velmi pochvaluju, neboj!!!!!!!!! tie bolesti pri porode, potom to zasitie, potom stale krvacanie, to ta obide ... nebhovoriac o prenasani, jedna baba isla do nemocnice po tom, co prenasala uz cez 2 tyzdne, v piatok, a az v pondelok jej dali vyvolavacku, no peklo!!!!! bude dobre, uvidis!!!!!!!! potom daj viediet, ako ste sa mali!!!!!!!!!! aj ti zavidim, aj ja by som uz chcela, aby bol risko vonku z bruska!!!!! 😀

kwetinnka
8. okt 2009

Alez ani nemusime daleko chodit sak na sa Silvus prenasala tiey dost dlho mala termin na 5.9 maly Davidko sa narodil 17.9,co je dost.Ak pojdes sekciou tak to budes mat aj tak planovane,teba vlastne mine moment prekvapenia.Budeme na teba mysliet. Alex a ani sa nenazdas a zachvilku to bude.

luka04
8. okt 2009

no uz sme doma od dokiho, definitivny verdikt 27.10 .... zase mi robil sono, aby sa uistil vo velkosti plodu, stale sa mu to nezdalo, a neni to vraj tak ako povedala pondelok doktorka ina na sone...takze sme normalne velky ako mame byt 🙂 🙂 troska som sa upokojila, lebo viem ze to je este 19 dni.....predomnou...

kwetinnka
8. okt 2009

A to budes mat teda planovanu sekciu?

alexandrah
8. okt 2009

luka - tak uz aspon vies, a tiez sa pripajam k otazke, teda sekcia? ci je to len termin porodu? no sranda, tohoto som ja asi usetrena, isla som cez ivf, takze u mna presne vedia, kedy doslo k oplodneniu, a aky ma byt plod. ja vlastne idem za 2 tyzdne naposledy k svojmu, a potom uz do nemocnice ... normalne som teraz poobede spala 3 hodiny ...

kwetinnka
9. okt 2009

bree raanko tehulky,
Alex a ako dlho ste to pred ivf skusali, a podarilo sa hned na prvý krát?Spi kym mpzes , ver mi viem co hovorim, poom budes moct spat len ked bude spat maly. My sme dnes zas nemali najlepsiu noc,brusko nas zas trapilo, uz z toho zacinam byt zufala, ona sa mi bez rurky ani nevykaka, som zvedava co nam povedia c poradni v pondelok.

luka04
9. okt 2009

ahojte...ano bude planovana na ten datum... kweti...kamoska ma tiez 2 tyzdnove babenko a vravela mi, ze mu dava kazdy vecer nejake kvapky, 5 kvapiek a za tym zapit mliecko, na prirodnej baze...tusim Espumisan...moze byt?? zistim..a vobec nemaju problemy s bruskom ani kakanim...

kwetinnka
9. okt 2009

Skusala som aj espumisam aj Saab simplex...nam to nepomohlo..asi nam nic ine neostane len vydrzat...tak ti budeme veelmi drzat palce...jak sa to strasne blizi vsak..

luka04
9. okt 2009

hmm tak skusali ste to a nic? 😕 tak snad ti poradi na poradni..inak aj svarinka mala tento problem s malou, ta kakala len s pomocou teplomera snad 2 mesiace, uz bola z toho zufala...a stale place v noci za brusko..kolko krat ked som tam bola, sme jej masirovali brusko v noci, cvicili nozickami, a potom pomoc teplomera... veru sa to blizi, je to taky zvlastny pocit, ked viem kedy to bude..ale zas, aj ma to ukludnuje, nebudem stale taka napeta, ze to moze prist kedykolvek...vcera akurat davali v ordinacii v ruzovej zahrade cisarsky porod, polovicne umrtvenie, az som mala husaciu kozu, ze co ma caka...

alexandrah
9. okt 2009

luka - veru, velmi drzim palce, neboj sa, vsetko dobre dopadne!!!!!
kweti - ten poobedny spanok si vybral svoju dan, zaspala som az o 5 rano, ale som aspon browsovala po internete, co zobrat do porodnice, a co nakupit malemu - kozmetika a tak, tak som si uz spravila nejaky zoznam. no my sme to skusali cca 1-2 roky, ale potom sme isli na ivf, robili nam rozne vysetrenia, a mali sme blbe vysledky aj ja aj manzel, a podarilo sa az na druhy krat, medzitym sa nam este cosi naslo z krvou - teda mne, potom to bolo ok. tak sme boli radi, ze sme necakali, predsa len, uz mam svoje roky. 😀 ale teraz uz bude hadam vsetko v poriadku, aspon jedno babo bude (klop klop, aby som este nezakrikla!!!!!!!).

luka04
9. okt 2009

dakujem alex...si zlata 🙂

alexandrah
9. okt 2009

😀

svistik
9. okt 2009

Ahojte dievcata!!!

Viem, ze som tu dlho nebola... resp. aj bola, ale vzdy som vas len precitala a nemala sil nieco pisat... mala som toho strasne vela v praci... Ale konecne som v praci skoncila takze sa vam mozem venovat viac 🙂
My sme v poriadku, akurat co ma neuveritelne vytaca... mam pocit, ze vsetky tehulky okolo mna su stale chudunke a maju len brusko a ja mam pocit, ze rastiem zo dna na den... a to si myslim, ze niekedy mam az moc pohybu za den... V praci cely den beham, pridem domov a hned idem von so psom... no neviem...

xxveronikaxx
9. okt 2009

Ahojte,zas vás tu je o niečo viac 🙂

juliett99
10. okt 2009

ahojky babulky prepacte ze sa neukazem ale nejako nestiham.
vcera sme boli na poradni Sami uz ma 2830g .. dufam ze kym pojdem rodit nebude zo samiho slonik xxixii
pani dr povedala ze vsetko je ok a ze uz nemam tolko oddychovat ale mam sa uz hybat,, hheheh asi som Samiho riadne prehovorila aby pekne cuckal v brusinku.. alebo ze by sa mu tam aj nakoniec zapacilo??
my by sme mali dnes stahovat sedacku ale leje jak s krhle tak neviem neviem. 😠

alexandrah
10. okt 2009

svistik - sak to potom schudnes, pribrala si moc? a bola si pred tehu chuda?
julie - tak sa asi aj ioplatilo oddychovat!!!!!!!!!
ja som bola dneska na svetovej vystave psov v inchebe, bolo fajn!!!!!!!! no a zase ponocujem, klasika, aj ked o 11 som myslela, ze umrem od unavy, som si lahla, a po hodine cerstva jak rybicka zase vstala. tak si citam, a chatujem ...je to peklo!!!! uz ani ziadne homeo nezaberaju....... 😨

luka04
11. okt 2009

alex..posledne 3 tyzdne mam aj velky problem so spanim...ja bude neviem zaspat ao do druhej, alebo zaspim a o druhej sa zobudim a som dve tri hodiny hore..aj dnes som pozerala do stropu a rozmyslala ci mam vstat z postele..uz som normalne myslela ze pojdem pri PC, sak lezat o tretej rano v posteli a rozmyslat, to je brutal...boze, kde su tie casy, ked som prespala celu noc? ☹

kwetinnka
11. okt 2009

bree ranko babulky,svistik, schudnes to nebohj...sice zavisi aj od toho kolko si pribrala, tusim sme saraz bavili o tom veku ale kolko mas rokov Alex... a aj si sa dozvedela nieco nove co ti este treba?Julie ten mesiac už nejak zvladnete, vlastne je už Sami mimo nebezpecenstva.A už je fakt dost velky, nakoniec sa mu tam zapacilo 😀 My sme dnes vyborne spali, mala spala skoro celu noc s hodinovou prestavkou o 2 a o 6 ale spali sme do pol 10.pofotila som dalsie, tak ich potom dohodim
Jeej Svistik, by budete mat tiez Leu... sa to nejak rozmaha.A co vsetko ste nakupili?aky kocik?