Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

kwetinnka
15. dec 2009

Myslim ze vacsina z nas je na to skoro stale sama..moj muz tiež chodi neskoro vecer, vo vedlajsej izbe spal asi len raz,inak spi s nami..ale už je taky dolny ze sa na nho ani nezobudi.Aaj ho v noci prebalujes..a ako ste hore ze sa napapa a spi? alebo trva kym zaspi,ked bola lili malinka tak sme boli aj hodinku hore..teraz nastastie nie.
A ze chcete co najskor to co znamena? ako skoro??

alexandrah
17. dec 2009

no risko najprv sa prebalil, napapal, a spal, teraz sa prebali - je mokry, a nechce papat, kym neni prebaleny, potom papa, potom sa pokaka - takmer vzdy 😀 😎 pri papani, takze znova prebalim, a posledne dni uspavam aj hodinu, to je pravda, vcera vecer nechcel zaspat, aj 2 hodiny, v noci nastastie iba hodku cely kolotoc, a teraz rano som prebalila, papal, a hned aj odgrgol a spi... no takto by mohol furt 😀
no chceme sa tak o pol roka, do roka pokusat o druhe ... tak by mali cca 2 rocny rozdiel, to by bolo fajn ... no ale uvidime, ako sa to vsetko vyvrbi ...
kweti, baby, prosim ta, co vsetko treba vybavit po porode? uz mame rodny list, potom zamestnavatelovi, potom do poistovne do 30 dni, potom na urad prace tusim koli pobytu, a este?? dik moc!!!!!!!!

allinka79
17. dec 2009

baby, myslite poobede na mna... a dle moznosti sa ozvem... 🙂 dik

juliett99
17. dec 2009

ahojky babulky
ako?? alinka ty sa nam este gulas??
my mame stale problem s bruskom nic nepomaha,, a preto nemam ani ja cas na net. takze sorry
ale chybate mi.
ked mam cas tak bud upratujem zehlim alebo dam maleho do kocika a ideme von.
inak sme zdravucky a rastieme pekne jak z vody, drobcek uz ma cez 4kila pekne zdviha a drzi hlavku 😵

allinka79
17. dec 2009

juliert, dnes by som sa malka dogulat... uvidime, ci doki dodrzi slovo alebo ze co... uz lezim minimalne, ved uz to moze dojst... 🙂

super, ze rastiete a drzite sa... len tak dalej 🙂

allinka79
17. dec 2009

hojte, tak som doma... stale to iste... krcok takmer spotrebovany, otvorena pre prst... poriadne vo mne porypal, ze mam prist v nedelu a ze uvidime... takze som doma 🙂

alexandrah
18. dec 2009

julie, baby, ako viete, ze babatko cosi boli? to ked je prebalene, napapane, a aj tak place?? alebo tak akoze tlaci?? (ako na velkej??), alebo ako?? mne sa aj tak prehyba, do zaklonu ... co skusate na brusko?? my sme vcera uspavali od 9 do pol 1, a potom bol v noci hore kazdu hodinu, peklo!!!!!!!
inak moj zdviha hlavu uz teraz, dokonca ked je na brusku, vie ju aj otocit zo strany na stranu, aj na pleci sa dviha cely, aj xchrbatik, a minule bol na brusku, a odtlacal sa nohami, akoby sa batolil, to je nejaky frišký, nie?? no ale neva, len mi cestuje po podlozke, ked ho prebalujem, a furt si dava dole rukavicky, baby, od kedy ste strihali nechty, od cca 2. tyzdna?? asi mu ich budem musiet ostrihat v spanku, inak sa furt hybe ...
alli - co mas dnes?? myslim na teba!!!!!!§ aha, poradna, nno ale uz za chvilu, prajem ti co najbezbolestnejsi porod!!!! bola si na antolskej?? ci kde?? a u koho?? kludne mas cas, babatko nech sa dovyvija v brusku, ono vie najlepsie, kedy treba prist na svet, uvidis!!!!!!!

allinka79
18. dec 2009

alex, ma chcel Janac vcera vyvolavat... ale to nechal tak nakoniec...

alexandrah
18. dec 2009

fiha!!! a preco?? a preco to nechal potom tak?? nenechaju si ta na rizikovom??

kwetinnka
18. dec 2009

AAhojte, s tým spankom si este uzijes..my si tiez uzivame ked už si myslim ze ma rezim nocny tak zacne spavat inak.Nechtiky som zacala skoro strihat,aj ich casto striham..aj 2 krat do tt.Co sa týka toho dvihania hlavicky tak to aj nasa robila..sa muz smial ze už nas ma plne zuby a odchazda.Ked sa tak prehýba v chrbatiku boli ho brusko, a preto sa ti aj casto budil lebo aso od unavy zaspal ale ked presiel do lahkej fazy spanku si "spomenul " ze ho to brusko boli....nam nezaberalo tiež nic...už by som skusila aj psacie hovno keby som vedela ze to pomoze ale casom to preslo. 😀 Treba si vybavit dochodkok v socialnej a potom urad socialnych veci a rodiny,prihlasit ho na miestnom urade..kazda mestsjka cast dava nejaky prispevok,a samozrejme matrika.Ale co vsetko treba mas v tej knizke co si dostala v porodnici.Tak je to vsetko napisane..a do 60 dni poistovnu.
DAvas mu rukavicky koli nehtom?ja som ich dala asi len par krat ,mala fintu ako si ich dat dole..a vzdala som to..skoro stale ich ma studene..ale to nieje smerodajne.
Julie..vsetko najlepsie k dnesnym meninam,velaa lasky,trpezlivosti...a zdravicka.
Nasa Lili od vcera nejak sopli..nemozem povedat ze by bola chora len som asi 3 krat odsala sopliky,najhorsie je ze mam pocit ze aj na mna nieco lepsie.
Ozaj ako si spokoj a s haggieskami?? ja prebalujem len po jedeni lebo tiež pocas tlaci a kaka...asi dobra poloha alebo co...
Ali ty už hovoris ako keby si prenasala..Alex ma pravdu mala ma este cas...už nech pocka po vianociach no nie..nech ich netravis v nemocnici.alebo co najskor...zajtra:o)aby si to stihla

alexandrah
19. dec 2009

kweti - diky moc, no som si myslla, chudacik, masirujem brusko, aj takym prirodnym olejom od saloos kozmetiky, obsahuje fenikel, rascu a podobne ... a davam trochu sab simplex ... snad zaberie, boze, chudatko moje ...a veru, skor ho to boli vecer a v noci, a cez den relativne ok ... a koliky su vraj vecer ... ale kaka zatial dobre, aspon ze nema zapchu ... a to nam primar vravel, ze ked davame MM, tak neboli brusko, no figu borovu!!!!!!! KEDY TO PRESLO?? PO 3. MESIACOCH??
v akej knizke to mam napisane?? ja som dostala len prepustaciu spravu, potom ockovaci preukaz, a potom kufrik pre mamicky ... ziadnu inu knizku ... neviem ... rukavicky davam, ale vzdy si ich vyzlecie, veru tak, tak skusim, ked bude spat, ostrihat, ale sa bojim, lebo tak sibrinkuje, ze ho asi nejak zastrihnem ... no ked pospi, tak sa snad bude dat, tak dnes skusim ...s huggieskami som spokojna, risko sa tiez pokaka, ked papa, skoro vzdy!!!!!!! 😀 😀 😀

allinka79
19. dec 2009

ahojte, neprenasam, len mam pocit ze to tak berie lekar... deufam ale ze mi to zajtra nebude vyvolavat... staci po vianociach 🙂

alex nemam dovod ist na rizikove... mam spotrebovany krcok a som otvorena, ale 38tt je super, takze... 🙂

alexandrah
19. dec 2009

alli - nenechaj si vyvolat, on to chce asi koli vianociam, lekari vedia mat aj taky blby dovod, ale vyvolavacka strasne boli, teda kontrakcie po nej su ovela horsie, a hlavne prirodzenost je najlepsia, proste nech si babo rozhodne, kedy pride na svet, keby si prenasala, tak je to ine ... aôe takto sa neni kam ponahlat ... este mas aspon 2 tyzdne ...

allinka79
19. dec 2009

tiez si myslim, aj ked... no uvidime zajtra... nemusel by do mna rypat a keby som bola stale len na prst otvorena, bolo by to super...

silvuskaa
19. dec 2009

allinka z vlastnej skusenosti ti mozem potvrdit co pise alex...po vyvolavacke su kontrakcie priserne ale naozaj priserne bolestive. Pokial neprenasas tak podla mna neni dovod to silit.

alexandrah
19. dec 2009

veru tak, ja som mala 2 epi, a potlom 2 vyvolavacky, a skoro som prekusla zelezo na posteli!!!!!!!!!!

juliett99
19. dec 2009

dobry vecer
kwetinka moc dakujem za prianie si pokladik ze si si spomenula. 😉
a mam na teba otazocku maleho zatial stale kojim ale zacinam mat pocit ze mu je malo. dr mi povedala ze pokial pribera je dobre a aj citam ze nemam prikrmovat ked mam mlieko ale ja mam fakt pocit ze mu ot je malo a ze si nevytiahne kolko potrebuje.
dnes som ho kojila skoro pol hodiny a uz aj zaspaval co bol unaveny a ked som sa pohla ta sa zobudil a zacal vrieskat ale uz dido nechcel chytit len vrieskal a nedalo sa ho utisit.
mamina ho vzala okupat a ja som si este odsala 80ml a tak som mu to dala vypil vsetko a teraz nam zaspal tak som zvedava kolko bude spinkat .
neviem co mam robit ci dokrmovat alebo este nie.?? poradis mi prosim? dakujem

alex ahojcek juj tie koliky su hrozne veru moja trha mi srdce ked placka a skruca sa od bolesti. uz som si par krat poplakala. ☹

alinka a ty kedy nam pojdes rodit?? preco ta tak natahuju??

alexandrah
20. dec 2009

julie, a kolko samko vypije? risko uz vypije na 1. sup aj 120-130 ml, ked si odsajem, tak to vidim, tak 80 pre mesacne babo neni malo?? no moj sa nejak rozjedol, ale potom viac pospi, aj 4 hod, a je malicky a chuducky, tak musi aspon vela papat ...aj risko ked vypije menej, tak je hore, uplny vykuk, a zacne mrncat, este mu musime dat, uz teraz aspon tych 100 ml.
alli ide asi na antolsku, ze? no podla mna to ponahlaju - lebo idu dovolenky ... (ale nechcem byt zla ...mozno nie...)

allinka79
20. dec 2009

no, ukecala som ho ze po vianociach... stale otvorena na prst, takze pohoda... 🙂 takze to vyzera na vianoce s velkym bruskom 🙂

luka04
20. dec 2009

ahojte babky...alex...nasa Lejka vypije 100ml...stale....viac nie..aj som skusala dat, ale nezvladne to...raz sa podarilo ze vycuckala 130ml a spala od vecera 19.30 do 7.30 hod. rana. 😅 😅 to ti celkom dost vypije na to ze ma 2 tyzdne 🙂

alexandrah
21. dec 2009

luka - veru aj ja si myslim, ze je jedacik, ale nech papa, lebo ma iba 50 cm, a po prichode z porodnice vazil iba 2890 g, tak je dost chuducky!!!!! ani tolko mlieka sa mi nestiha vytvarat ... zatial sa to drzi, ale len tak tak ... jezis, aj ja chcem, aby mi spal tak dlho!!!!!!!

luka04
21. dec 2009

aj my sme mali 3000g ked nas pustili...a kraasne to dohnala...teraz sme boli akurat na poradni, tak mame uz 4600gramov a 61cm 🙂

alexandrah
22. dec 2009

fiha, to hodne narastla, kolko merala po porode, risko mal 50 cm, drobcek!! ale za mesiac 10 cm?? to tak za 3 mesiace mi narastie, nie?? veru, risko dobre papa, tak snad dozenie, lebo je chudulinky!!!

luka04
22. dec 2009

alex..pri porode mala 49cm 🙂 vsetci vravia, ze je dlha, bude vysoka 😅 a nasi rovesnici maju uz teraz 5kg, chlapci aj viac...ale nevadi, aspom nebude buchticka...je akurat...
12cm narastla, ale nie za mesiac, ale za dva...za chvilonku mame 😉 tieto prve tri, rastu a priberaju vraj najviac a najrychlejsie...

alexandrah
22. dec 2009

fiha, to je dost, tak snad aj risko narastie a priberie pekne!!!!!!!

kwetinnka
23. dec 2009

AAhojte babulky,tak mam spravy od Alinky MAla Miriam sa narodila dnes o 4: 02 merala 52cm a 3600g..obe su v poriadku.Alex tak to ti spapa dost...asi ako 3 mesacne babo.Nasa LILi mala 49 cm pri narodeni a teraz ma 59..a vazi 5900..take kompaktne babo:o).
Julie co sa týka toho ci mas alebo NEMAS MLIEKO..MOZNO JE len trosku lenivy a nevie si vytiahnut poradne to zadne mliecko.Lili tiež ked je unavena tak sa len miksluje a netaha poriadne..ale potom sa to spusti tak ako potrebuje a taha...a ked mam pocit ze je malo skusim jej dat vodu..ak pije o dusu a vypije viac ako 50 tak je asi hladna a bud jej este dam alebo rozmrazim.Minuly tt som si uvarila tatransku zmes a bola v nej mata...ja som bola skoro bez mlieka...ale aj ked bola hladna vypila len 80.Asi ho treba trosku nechat..ja ju tiey necham obcas trapit sa..lebo si zvykne na flasu a co potom...odsavat furt...no to nie...ale zatial by som brala nutrilon ako poslednu moznost.Ak aj vies odstreikat...a 80 je pre take male babo...dost si myslim.a fakt ze ked pribera,a nieje je prilis mrztuty a dobre ti spi..este nevynaklada taku energiu..jak nasa už..saotaca..je vela hore...
Nasa LILi za prvy mesiac pribrala kilo potom 3/4 a teraz pol kila.Sa hovori ze do roka by malo mat 3 nasobok svojej porodnej vahy.

luka04
23. dec 2009

ahoj kweti..
jeeej gratulujeme Alinke, prajeme vela zdravicka a rychle zotavenie 😵 😵
pozeram, ze Lili ma 59cm... fuu tak to my mame nejako moc 😅 /61cm/ ved ju netaham za usi 😀 😀 a nepametas si kolko vazila ked mala 2 mesiace?? vahu mate peknu, akurat si myslim, kamosky co maju chlapcov, maju ako 3 mesacny 6500gr...a vy mate este aj viac ako 3 mesiace...

kwetinnka
23. dec 2009

ked mala dva mesiace mala 5300g,tak už ma urcite tých 6kil..lebo to bola oradnova vaha 7.12.Inak Alex tie veci najdes v knizke co si dostala ..a ta je bud v tom kufriku,a ak si dostala baby bag taka hneda taska tak aj tam to je popisane...to su take brozurky ani nie doslova knizky.
Sak ono sa ten rast zastavo ..resp spomali..neboj..aspon su jej vsetky veci už akurat

alexandrah
23. dec 2009

ahojte, kweti - uz muz vsetko vybavil, tak snad to bude ok. veru, risko papa hodne, on sa aj otaca tiez, je nejake ciperne babo, dviha hlavu, vie ju otocit zo strany na stranu, ked lezi na brusku, a podobne ...a uz aj citim, ze je tazsi, snad pribral aj kilo, za 2 tyzdne?? no bude z neho nejaky valibuk asi ...uvidim, ked ho odvazi lekarka 8.1. ty davas lilinke vodu, aj ju vypije? to sa moze?
ozaj, alinke tiez strasne moc gratulujem!!!!!!!! boze, jak mi to pripada davno, porod, teraz su len lietacky okolo maleho ...!!! to je väcsia, ako risko, mala miriam ... ale risko to rychlo dozenie, uz to vidim, on sa nado mnou zlutoval, preto sa narodil taky malicky, ale si povedal, ze uz moze narast!!!! 😀 😀 😉

kwetinnka
23. dec 2009

tým ze si taka utlucka to je len dobre ze bol taky mensi.Davam jej prevarenu vodu s glukopurom..a hej to sa moze..nie na litre..ale to mi poradila Dr ze ked pýta zasto tak ju ,mozem trsku oklamat.A ked chcem vediet ci je este hladna.