Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

kwetinnka
3. feb 2010

No som rada ze ste aspon dosli kuknut.Julie tak sa leckajte..a babulky..tiež mam takreho nespavca..ale už som sa obrnila trpezlivostou...taka nasa už je vacsia aj sa prehra..otaca samuž je to ine, aj ked cez den malinko spi...v noci nastastie dobre...tak sa drzkajte..a vela sil:o)

juliett99
23. feb 2010

ahojky babule kde ste sa vsetky podeli??
My sme boli velmi chory mal zapal priedusiek ale uz je to oK.
tak ja len tak v skratke uz sme fit. No ale prehrala som boj s maly a tak musim odsavat mliecko teraz pekne papa z flasky mliecko. No co je pozitivne natom ze teraz je ovela spokojnejsi a aj pekne spinkava.
napr dnesna noc bola tolal rekordna zaspal o 20 zobudil sa o pol 2 a potom o pol6 doterz bol hore a teraz mi zaspinkal Dufam ze uz to tak zostane
na stepenie ideme az 2.2

kwetinnka
23. feb 2010

aaHOJ jULIEE..nasa tiež zacala takto strajkovat...clvek doplati na to ze ked ma malo mliecka babo proste dojde na to co mu ide lepsie..nasa sa tak sama od seba odstavila minuly tt..trosku ma to mrzi...ale co s nou hladoskou jednou..uy sa nam sama taha do sedu..odgula sa mi cez pol obyvacky...nase zlaticko..plavanie sa jej velmi paci
Julie tak som rada ze ste zdravy..davajte na seba pozor.

kwetinnka
23. feb 2010

ty Julie..sami to zda alebo ten vas samko je cely tato:o))) zlatunky je velmi..aj ja budem musiet dat nejake nove fotky

juliett99
23. feb 2010

ajiaoj kwetinka aj odsavas??
ja odsavam zatial mu to staci lebo nebol zvyknuty viac papat ved za mesiac mi pribral len 300g co je velmi malo podla mna ale tak do toho bol aj chorucky.
Aj ja by som chcela snim zacat chodit plavat ale este musime pockat az od 4 mesiaca tu unas.
Hej je tusim cely tato iba nostek a pusinku ma vraj po mne.
nas sa hrozne rehoce a rozprava nam je ukecany heheh cela mamina 😀 😀 😀 😀

ozaj kwetinnka chcem sa spytat mozem do materkseho mlieka mu pridat nutrilon? musim niekde nas taku temu skusim cez google lebo dnes mi tak kamaratka radila ze mam mu pridavat jednu odmerku nutrilonu ..neviem co je natom pravdy. 😕

kwetinnka
24. feb 2010

Ja by som nedala...este mu uzenies nejaku alergiu...kazde mlieko ma inu bielkovinu..este by sa pobili..to podla mna nieje dobry napad...bud jedno alebo druhe..a ked mu staci tvoje ja by som mu nutrilon nedavala vobec....Aj keby si mu dala ten HA...je to ina bielkovina...
Nasa je tiež taka ukecana ..hlavne ked zacne o pol 4 v noci je to super...to plavvanie je super..odporucam...

juliett99
25. feb 2010

dakujem za radu,, skusala som to niekde najst ale nikde o ttom nepisali.
Jaj tak to kecanie aj my pozname ked okolo 3 zacne blabosit xixxi
dnes zas vyrazame do ulic je krasny cas 😀 😀

kwetinnka
25. feb 2010

my brazdime ulice ci je pekne ci skaredo...ale asi jej to pocasi robi dobre dnes spala vonku skro 4 hodky a vcera 5..som nechapala..

sweet84
25. feb 2010

ahojky babulky, no konecne ste prisli. to som rada, ja chodim obcas pozerat ale vas nikde 🙂.inak Juli aj my sme trosku chori mame sopliky trosku aj kasel ale to len ked zatekaju tie hlieny. aj ste brali neake liecky? ja som sa hrozne bala lebo mama mala silny zapal priedusiek a ze mala to chyti ale nastastie to chytila iba takto nic viac. ale na odsavacku sa strasne jeduje 🙂.
inak este stale kojime lebo flasku nemoze ani vidiet, takze musim byt stale k dispozicii. spinka celu noc budi sa len na 3 minutky raz dva krat za celu noc, papa a zaspinka. a je ako prasiatko, tucnucka. kweti nevies este nieco poradit na tie sopliky? doktorke sme neisli lebo nemala teplotu..

kwetinnka
25. feb 2010

my ked sme mali sopliky...tak som dala Libenar -odsala..dala este raz a odsala..a potom kvapky..Nasivin pre deticky..daj jej nejaky plochsi vankusik pod matrac aby spala trosku dole nohami aby sa jej lepsie dychalo,mozes jej skusat nostek vytierat slanou vodou.A dat jej cez postielku uterak namoceny v slanej vode.A ja som jej kupila aj cebion a davala jej to do vody.-.to su vitaminny.

juliett99
27. feb 2010

jejej ahojky sweet84 ako sa mate?
no my sme mali aj antibiotika a tiez aj daco na sopliky zarabane tym sme vytierali nostek.Mal cely nostek z vnutra oranzovy.
aj ja mu odsavam a vytieram s detskymi kvapkami nostek a malinky spava ze ma podvihnutu hlavicku.
no ja kojim lepsie povedane odsvam a myl pije z flasky a je ovela spokojnejsi aj kludnjsie spinkava anjelik nas.

oazj mali sme rande s Leuskou (Luci04) bolo super deturence posluchali 😵 😵 😵

andrejka10
27. feb 2010

Ahojte maminky, tak ja som vás tu prišla pozrieť po véééééľmi dlhom čase. Idem si vás aspoň zbežne prečítať, ako sa mi tu máte. 😉 Popozerať vaše ratolesti. Jóóój, Juliet, pozerám, že Samík má už 3 mesiace. Blahoželáááám 😉 Kwetinka, aj tebe k Lilien. 🙂

andrejka10
27. feb 2010

Jóóóój babulky, kráááásne máte deťúrence. Pfuj, pfuj, pfuj, nech sú zdravučké a nech robia radosť. 🙂 🙂 🙂

juliett99
28. feb 2010

ahojky andrejka dakujeme
super ze si sa ukazala ved uz aj Tvoja Sarinka uz je aka krasna pani to leti uz ma 6 mesiackov,,, 😵 😵 😵
ako sa nam mas a co sarinka?

kwetinnka
28. feb 2010

Jeejky,aj tu si k nam zabluudila...radi ta tu vidime...Veru strasne rýchlo to leti...este teraz sme riesili tehulkovske problemy a už mame maminkovske:o))A ako sa mate?? už papate??ty sa mas ako? vsetko v poriadku?

andrejka10
28. feb 2010

Ďakujem maminky za milé slová. Máme sa super, len nič nestíhame. 🙂 Začali sme s prvými príkrmami a malej nechutia. Je srandovné dávať jej papať. To prská po celej izbe. 😀 😀 😀 Zdravučký sme a Sárina nám robí veeeeľkú radosť. Ale to určite aj vám vaše detičky.
Veru, rýchlo to letí. Súhlasím s tebou kwetinka. Je fajn si pozrieť vaše fotky, normálne som sa vytešovala a vravela jéééj, teba poznám ešte z bruška, keď si mamine robil-a problémy. 😉
A vy ako sa máte? Darí sa vám?

juliett99
1. mar 2010

babulky maly mi zacina strajkovat a zacina odmietat materske mliecko ☹ ☹ ☹
co robit??

olalka
1. mar 2010

ahojte 🙂 tak to tu zasa ozilo?
my sa mame celkom fajn, papame zeleninu a uz aj ovocie zaciname (prikrmujem od 5 mesiacov) len teraz je Lujzicka trosku prechladnuta, vlastne iba sopliky ma trochu, tak odsavame.
Juliet, myslim, ze ty si sa to pytala, v ziadnom pripade by si nemala do mm pridavat nutrilon, mna na to doktorka vyslovene upozornila, ze nemiesat do jednej flasky. ja som tiez odsavala a dokrmovala aj nutrilonom, kedze mm bolo malo.

andrejka10
1. mar 2010

Olalka, tak nech sa rýchlo uzdravíte. 😉
Juliet, nám na profilaktickej príprave radili, keď sa nám niečo také stane, že máme ísť niekde do prítmia, len ty a malý a ticho.Máme si bábo priložit holučké na svoje holé telo. Aby sa dotýkalo teličko s telom, vtedy bude cítiť len teba, tvoju pokožku na svojej a to mám byť pre neho veľmi príjemné a malo by sa to naštartovať. Či to pomôže neviem. Ale za vyskúšanie nič nedáš. My máme skôr opačný problém. Malá by stále papkala 😀 aj príkrmy odmieta, dáš cicu a ona spokojnááá. 😀

kwetinnka
2. mar 2010

NAsa tiež bojkotuje..ale z flasky si zoberie..už som si to odplakala..a som spokojna ze aspon takto to ide.Julie a nedostala si menzes:?? ze by to zmenilo chut? a UM si vezme??My už tiež papame a tiež ju to velmi nenadchlo..aj ked cez vikend sme papali aj mesko a to zbuchala..aj ked nemozem povedat ze nejake obrovske mnozstvo..aj kasa už jej zacina chutit.MAme sa fajn..chodime plavat..takze vychovavame moravcovu...ide im to super..velmi sa z toho tesim.

juliett99
2. mar 2010

dakujem babulky za rady vyskusam este aj toto.
menzes som nedostala . umele si vezme bez problemov. som z toho na nervy.
dnes sme boli natom ockovani malinky is to odvrieskal teraz spinka v kociku sice nervozne ale neplacka.Uvidime co bude neskor ☹

perla200
autor
3. mar 2010

čaute kočeny...pamätáte si na mna?🙂))))))))))))))))))))

juli a to ste mali prvé očkovanie že? no to druhé preočkovanie je este horsie ....teda väčšina mamičiek to tak hovorila...my sme prvé mali ok ale druhé katastrofa - asi som ta moc nepotesila čo:(((((

andrejka - servus....bože tie nase detúrence sú už velké že?

sweet84
3. mar 2010

ahojcek
Juli ked nasu ockovali tak plackala 2 minuty u doktorky tak som jej dala cicu do pusy a uz bol klud 🙂 a ked sme prisli domov tak cely den spinkala (co inak nehrozi). nam doktorka povedala ze preventivne cipok, ale nedala som.. Dalsie mame 17teho.
a ozaj dakujem za rady aj tebe kweti, uz sme ok. A kolko vazia vase zlaticka?
ake je to zvlastne, ze niektore babenka potom uz odmietaju kojenie a niektore si to nechcu odpustit, ze.. napriklad ta moja je uplne zavisla, niekedy by som bola rada keby si dala trochu z flasky..aby som mohla trosku niekam vybehnut, ale co uz.. na druhej strane citim ako nas to zblizuje ked ju kojim..
posielam pusu

sweet84
3. mar 2010

babulky kuk new foto 😀

andrejka10
3. mar 2010

Awooooj, Perla, jasné, že si ťa pamätáme. 🙂 Páááni, ten čas tak letí. Ale vidím, že sme si už zvykli na bábätká a už máme trochu viac voľného času a tak sme sa tu pekne po čase stretli. To je milééé. 😀 😀 😀
Sweet, krásna babulka a koľko má vláskov. Pekné fotky. 🙂

kwetinnka
4. mar 2010

Sweet..mala vlasana..ale je krasna...nasa je taky maly plesko...mm je nejaky chory zacinam tiež nejak soplit tak dufam ze to malu obide.Nasa sa odstavila zo dna na den..trapilo ma to velmi...ale iba ma to deptalo zbytocne..

juliett99
5. mar 2010

Bre ranko babulky
kwetinka aj nas sa tak odstavil ja som snim sice chvilku bojovala no prehrala som 😠 Teraz odsavam no kazdym dnom je mliecka menej a menej co ma mrzi.Chcela som to potialhnut co najdlhsie ☹

sweet babulka je krasnucka a tiez aka vlasana ako ten nas ,, my uz sme ho strihali ofinku mal az do oci 😀 😀

kwetinnka
5. mar 2010

Ja som tiež bojovala..este obcas si v noci zoberie ked to neriesi..ale tak si hovorim ze pol roka sme vydrzali..a tiež je toho mliecka menej ked je ostreikavane.,.mozno je to teratou chorobou..ale mam aj nejake mrazene zasoby tak jej davam to.NAsa je maly plesko..vlasky jej len teraz zacinaju poriadne rast..do oci jej to rozhodne nepada

juliett99
5. mar 2010

kwetinka aj mne si obcas zoberie no dnes v noci pustil taky krik ze som ho nemohla utisit skoro 2 hodiny 😠
juj moja ja som myslela ze tiez potiahnem aspon do pol roka ale asi tazko aj pijem cajik na podoru aj tekutiny no uz sa tak nenalievaju. ☹

kwetinnka
5. mar 2010

nalievat sa nemusia..to este neznamena ze nemas mliecko..JA pijem cajik, mam sirup,homeopatika..fungovali vlocky,a sampus..ale proste jej to už aj tak nestaci...ona je hlados..