Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

juliett99
5. mar 2010

vies kwetinka ja si to zapisujem ze kolko za den odsajem no je to kazdym dnom menej. tak je mi jasne ze ani jemu to stacit nebude...tiez je hladosko.. 🙂
vlocky nelubim ale sampus hejxixi 😀 😀 😀skusim. 😉
a aky sirup mas?

kwetinnka
5. mar 2010

Laktofit sa to vola..v bioobchodoch to predavaju...ani ja vlocky moc nemusim ale ked som na to prisla davala som si ich s jogurtom..a v noci som musela ist odstirekat lebo som mala prsia take plne..ze som ani spat nevedela..ale vtedy aj menej zjedla..a kolko tak v priemere odstrekas za den?

sweet84
5. mar 2010

Dakujem za komplimenty, velmi ju lubime vsetci, certika nasho... Aj som si myslela ze vlasky jej vypadaju, lebo sa to hovori, uz ked sa narodila tak ich male strasne huste, co nechapem 🙂 lebo nema mat po kom. ale zatial nic, mama ju dokonca chcela tiez strihat a ja ze "no urcite", nech jej pekne narastu..
Inak mne na mliecko pomaha, gravimilk od sunaru, ma to aj vsetky vitaminy a tak, alebo aj grepovy dzus (aj ked vraj citrusy by sa nemali).. aj ja som mala take obdobie ze sa mi robilo menej mliecka.. a odkedy to pijem tak no problem 😵
Juli aka pekna dvojka Samko a Leuska.. 🙂

juliett99
5. mar 2010

kwetinka no tak skusim aj ja..
no zo zaciatku som odstriekla za den okolo 530ml a teraz uz len nejakych do 300ml. ☹

sweet dakujeme za pochvalu veru bolo nam dobre z leuskou a Luckou hadam sa zas coskoro uvidime 😀
grepovy dzus?? to som veru nepocula ale skusim. 😉

kwetinnka
7. mar 2010

Tiez som nepocula..ale skusim...aj ked nasa už zacina pekne papat vcera už spapala 100ml zeleninky s maskom ..a na vecer 70ml kase..co bol uspech u nas.Jej to konecne zacina chutit v pondelok ideme do poradne tak som zvedava kolko pribrala..buchticka nasa.Dnes ani plavat nejdeme lebo sme obaja s mm nejaky chory ale LIli sa drzi...mozno to plavanie predsa len pomha na imunitu..aj ked vela ludi ke skeptickych.TAk to sme s tým odstreiakvanim podobne..musim to robit castejsie..aby som tu tvorbu nejak obnovovala...už aj ked jej to dam flaskou..nech este ma.A sa mi zda ze ked papa flaskou v noci sa jej potom lepsie zaspava.iba otoci hlavu a spi dalej.Aj ked v noci jej davam UM...na mojom by sa mi zobudila á 2 hodky.

juliett99
7. mar 2010

ahojky
kwetinka a to jej davas do flasky??
ja neviem kedy by sme mohli zacat s prikrmami jedny vravia ze pokial je na materskom mliecku tak by mal neskor zaxat a druhy ze to je to uste ako na UM.
ozaj co si ako prve davala?? uvarenu mrkvicku??
Moja ja ked mu dam moja mliecko tak vydrzi po 120ml cca 3 hodiny a pri umelom 4 a viac.
tak sa drzte aby ste boli zdravucky 😵 😵

andrejka10
8. mar 2010

Ahojte babulky. No Kwetinka ti zatiaľ neodpísala, tak ti napíšem ja. 😀 😀 Bože ja som vtierka. 😝
Nie, teraz vážne. Nečuduj sa, že po umelom mliečku ti vydrží dlhšie. Materské je ľahko stráviteľné a to umelé, no, kým si s tým poradí to malé bruško, tak to trvá dlhšie. To preto. 😉 A s prvým príkrmom je vhodné, ak plne dojčíš začať v ukončenom 6 mesiaci. Do 6 mesiacov úplne materské mliečko stačí. V piatich mesiacoch sme my vážili 8040g a to len na mojom mliečku. 😀 Nedojčené deti je vhodné začať prikrmovať od ukončeného 4 mesiaca. A dobré je začať, tak ako si písala zeleninou. Ak by si začala ovocím, tak by malý mohol odmietať zeleninku, nie je taká sladučká ako ovocie. 😉 Toť moja odpoveď. Postačujúca? 🙂

juliett99
8. mar 2010

andrejka vdaka moc si poklad. 😵
No maly je na materskom a aj na UM uz mu moje nesaci a ani tolko neodsajem.
Nas krpcek teraz vazi 5650 g a to uz mu mesiac davam aj aj. od 2 do 3 mesiaca mi pribral len 300g. 😕 stale plackal a neveel ani spavat ☹
teraz uz je to 1000 a jedno. 😝
ozaj a ta zeleninka staci uvarit a pomagat?? alebo rozmixovat alebo odstavit?

andrejka10
8. mar 2010

Juliet, najlepšia je zeleninka na pare. Ale ako prvý príkrm, by to bolo husté. Takže je lepšie uvariť zeleninku v troche vody. Všade píšu, že stačí popučiť vidličkou. Nám to nestačilo. Sára sa tým dusila. Ja mixujem. Najskôr bola hladká kaša a teraz už nechávam také malinkaté kúsočky. 😉
Babule, myslite na nás zajtra. Ideme so Sárinou, preplachovať očné kanáliky. Strááááášne sa bojím. Držte nám palce. ☹

juliett99
8. mar 2010

Andrejka dakujem no zatial mame este chviku casu na zeleninku.. 😉 🙂
Jujjjjjjjjjj teda nezavidim no Sarinka je urcite statocna a zvladne to 😵 Budeme na vas mysliet 😵

kwetinnka
9. mar 2010

Andrejka a to preco preplachovat kanaliky...dufam ze ste to zvladli.My sme zacali papat od 5 mes...na povolenie Dr.tým ze už jej nestacilo moje ..a musela som davat umele..povedala ze mozme zacat..a ked to tak sledujem je to nejaky novy trend...ze ked prestava stacit mliecko zacnu davat prikrmy..je to lepsie ako UM.A zacali sme mrkvou..aj ked ta jej nechutila..a tiež to popucit nestacilo..ju to steklilo aleco co..nechcela to vobec..už papame aj masko a ideme na ovocie.tento tt.A davam jej to lyzickou...najviac jej to chuti velkou kovovou..a rada pije z mojho pohara...aj ked jej to este velmi nejde...pohare s naustkom sa jej nepacia pohar je lepsi.My sme boli vcera v poradni a mame 7200g a 69 cm..pribrala sice len 200g ale narastla 5 cm.A vrajnam idu horne zuby...a vraj pojdu vsetky naraz.Andrejka vy už mate zubky??

andrejka10
10. mar 2010

No babulky, viete ako sme my včera dopadli???? Ušla som z ordinácie aj s malou Sárinou. No nemala som to srdce jej to dať robiť. 😒 Ale doky bola suprova. Tak sme sa teda dohodli, že ešte chvíľku počkáme. A keď sa to neupraví masírovaním, tak ako ľavé očko, potom budeme musieť prepichnúť a prečistiť aj ten pravý očný kanálik. ☹
Kwetinka, asi máš pravdu, že dnes je trend skôr prikrmovať, ale ja si osobne myslím, že je to zbytočné. Pokiaľ dojčíš a bábo samozrejme prospieva. Tak ako som už písala my sme v 5 mesiaci vážili 8040g a plne som dojčila. Doky mi odporúčala už začať s príkrmami. Nezačala som. Až po ukončenom 6 mesiaci. A dobre som urobila. Lebo na váhe mi stále priberala a keď som začala s príkrmami, jej to vôbec, ale vôbec nechutilo a poriadne mi schudla. Potom som miesto zeleniny ponúkla ovocie a malá sa chytila. Teraz pekne papká aj zeleninu aj ovocie. Každé bábo je iné. 😀 A už sme zase pribrali. 😀 😀 Práve dnes zbodla celýýýýý banán 😝 😝
Joj a zúbok nemáme zatiaľ žiadny. Tebe kwetinka držím palce, nech ich máte rýchlo von, keď vám idú všetky naraz. A hlavne bez problémov a nevyspatých nocí. 🙂

kwetinnka
11. mar 2010

No nasej mliecko už nestacilo tak preto sme zacali papat..aj ked aj UM jej musim dat na noc.Dnes spala zle...ale inak sa budi raz max dva krat...a spi dalej..dnes jej neviem co bolo...mala proste chut sa rozpravat.Nasej zatial nechuti nic...ani ovocie..ani zelenina...ta kasa este ako tak vecer.A co mate s tými ockami? odkedy?

sweet84
11. mar 2010

Andrejka aj my mame upchaty pravy kanalik uz od zaciatku, mali sme uz vsetky mozne kvapky aj atb ale neprestalo to, ked sme boli u dokiho posledny krat povedal ze z toho uz nic netecie (asi bol slepy) ze to nebudeme preplachovat ale moja babulka to ma stale, kazde rano takze si myslim ze sa tomu aj tak nevyhneme a budu jej to muset robit.
Kweti to ked su babetka v brusku vo vode tak maju medzi nostekom a ockom taku blanku co zabranuje aby voda isla dovnutra, po narodeni sa to ma odblokovat ale niektorym babetkam to ostane a im to ako keby hnisa, maju take zelene karpinky, tak sa to musi preplachnut takou velkou injekciou.. je to velmi neprijemne a ja asi odpadnem za malu 🙂. Ale oni (doktori) vzdy tvrdia ze pockaju do 6 mesiacov ze sa to aj samo napravi. A vraj masirovanim a tlacenim by sa to malo odopchat ale u nas to nefunguje lebo mala sa furt trepe a vadi jej to..

perla200
autor
11. mar 2010

andrejka - čo to čítam...ale úplne ta chápem, nasej malej ked robili intolerančný test na laktozu tak som plakala s nou....normalne u doktorky....to sa nedalo ako ju pichali trikrát a naposledný pich zaspala a tak ju pichala no dva dnis om bola zrútená...teraz nas to čaka o pol roka a už teraz ma bolí žalúdok 😠

kwetinnka
11. mar 2010

A ta alergia na laktoyu sa potvrdila??

perla200
autor
11. mar 2010

ano kwetinka este v auguste...ale teraz v decembri sme mali negatívne výsledky tzm. že môže laktozu pit, ibaže ona ju nepoznala od narodenia tak teraz ju odmieta v akejkolvek forme....proste ani vidiet...dám jej laktozové mlieko a ani za svet otvorit pusu zarobím jej do tej istej flasky bezlaktozové a hned sosá....nechápem ako vie že tam je laktoza, ale môžme ho pit do jedného roku, potom ideme na testy pre istotu, kedže ho nechce asi preto lebo jej robí zle na bruško....

kwetinnka
16. mar 2010

mozno to mlieko jej inak chuti...aký vedia byt tie deti vymyselnici...a inak sa mate ako? už zacinate lozit?

perla200
autor
16. mar 2010

ahojky...ano my už veselo stvornožkujeme po celej hale...mam čo robit aby som za nou stíhala otočím sa a musím ju hladat kde je....minule spod gauča som ju vytahovala....je to velká výmyselníčka.... a vy ako???

kwetinnka
17. mar 2010

my este nelozime...vypuci zadok a zacuva pod gauc...alebo sa len otoci okolo svojej osi na brusku..tak my este mame na lezenie cas...ale inak nam robi len radost.TAke bezlaktozove mlieko asi ide celkom aj do penazi nie?? ja davam HA..a aj to nie stale..a su to teda ine palky..clovek ked nevie co s peniazmi nech si zaobstara babo 😀 😝

alexandrah
25. mar 2010

ahojte kocky, tak som tu zas, kwetinka ma "zvozila" na inej teme, ze kde som, tak som si vstupila do svedomia!! 😀 😀 (v dobrom!!). kweti - som sa smiala tomu vypucenemu zadku a zacuvaniu, musi byt bozska!!! totizto aj risulko strasne rad puci ritulu, ked spi, strci nohy pod seba, a uz je taka hrcka pod dekou, vyzera uzasne!!! no ako sa mate, neastiham precitat vsetko, tak len tie posledne prispevky ... no ja sa mam super, risko je tiez velmi dobre babo, vela spi äcelu noc), davam bohuzial UM, lebo som bola dlho chora, vyse mesiaca, a brala som 3 je ATB, a stratilo sa mi mlieko, aj som odsavala, ale ... no co uz, nezblaznim sa!! risko velmi rastie, uz ma cca 65 cm, aj pribera pekne, asi bude vysoky po tatovi!! inak sme nastastie nemali problemy typu kolika a naduvanie, ale uz sa tak trochu ohlasuju zubky, tak sa desim ... nakupila som gely, kefky, hryzatka, vsetko!!! su to sice len prve ohlasy, ale jak risko nikdy neplace, tak v pondelok plakal 2 hodiny v kuse!!! som fakt nevedela, ako mu ulavit, len som upalovala do obchodu, jak mi prisla svokra, a nakupila arzenal!!§ tak uz som vyzbrojena, keby daco!!! inak je risko uplne zdravy, ani nebalime na siroko, aj je moc silny, dviha, otaca hlavu uz od 2. mesiaca a tak, aj sa pretaca z bruska na chrbatik ...no a podobne!!!

kwetinnka
25. mar 2010

No som rada ze si nam predsa len ostala verna....nasa sa prvy krat tiež otocila z bruska na chrbat ked mala 2 a pol mediaca ale potom utalo a teraz jej to velmi nejde..ako kedy..nie vzdy sa podari.JA som si kupila v DMke taky troj sadu kefiek..od masaznej,az po normalnu a ma velky uspech,gelik mam tiež..ten pomaha..a hryzatka ma rada kym je studene potom ho nechce.
Som rada zes te zdravy...a ake mliecko papate?? celu noc prespi??no to mi sa aspon raz zobudime..ale nevadi...a cez den sice nespi vela..ale už mam svoj system..a vdaka tomu sa ztoho nezblaznim..je s nou zabava.

alexandrah
26. mar 2010

ahoj kweti!))!!! predstav si, dneska sa zacal risko tocit z chrbatika na brusko!!§ chybalo mu per centi, keby dal ruku inde ... no ale silacik je to!! vcera sme boli na kontrole u lekarky, a meria 65 cm!!! (vraj ako polrocne dieta). a ma vytvorene jadierka v klboch, co ma v pol roku vraj kazde druhe dieta!! tak sa tesim!!! uz som mu vytvorila lezovisko v obyvacke, chcela by som kupit nejaku ohradku, ale taku na zem, a priestrannu, a,le u nas asi taku nemaju ... mala to jedna baba z prahy ...mlieko papame nutrilon HA, pre istotu, lebo ja som alergicka na mlieko. a prespi veru celu noc, komplet, uz v 1. mesiaci spal 6 hodin v kuse, a teraz spi od 10 hodin viac ... ale velmi vela papa, normalne vypije aj 300 ml na jeden sup, alebo tak 200 je normalka. preto asi aj tak dlho vydrzi, a vela rastie ... pritom je stihlucky ...je super, ze mate system, ako sa malinka hra? mate hrazdicku? (teda hraciu deku, ci jak sa to vola ..). ja zatial neviem, co ine s nim, dam ho na hraciu deku, a on si drga do tych hraciek, este blbneme pred zrkadlom, alebo dam do lehatka, ale ine ma nenapada ...

kwetinnka
26. mar 2010

My vela spevame,citame knizky...to si rada pozera..rozprava sa zo zirafou.U nas maju velky uspech hracie hracky..ona je nejak hudobne zalozenna..zacnes spievat aj plakat prestaneTAk vela ti zje ona zje max. 150 a to valam oci ze kolko zjedla...tak to ste dobry papkaci..No my mame 70cm...a tiež jej Dr povedala ze vyzera ako rocna...pritom rovesnici maju aj viac..aj viac kil...sak nasa ma len 7200g.JA mam malu na zemi..mame aj hrazdicku..ale už mi spod nej odide..dnes som ju tahala spod konferencak...už ju yaujima vsetko mozne..noviny z lidla su velky hit..Mu tiež nutrilon..aj ked este dostava aj moje aj ked z flasky..tak to mate dobru spotrebu 😀
Ked spominas zrkadlo keby si niekedy videla nase,..take tapance ze už sa ani nevudim..ale kazdy den to umyvat sa mi nechce...dnes sme boli 1 krat v sportaku som bola zvedava ci mi v otm zaspi ale zaspala...aj ked už som nasla mierne nedostaky...ale asi je to len sila zvyku.
A cez den ti spi ako??

alexandrah
26. mar 2010

tak to je super, aj risko ma rad, ked nejaka hracka hra, to hned stichne, a ked hrkaju, kvikaju, a sustia, tak super, cim viac, tym lepsie. no cez den ako kedy, teraz mi 3 dni spi nejak moc, okolo 2 hod do obeda, 5 hodin po obede, vcera zaspal o pol 12, a musela som ho budit k lekarke na pol 6 opm ... ale niekedy zase spi po 3/4 hodine do obeda + po obede ... je to rozne ...no mlieka kupujeme hodne, 150 by pre neho bolo malo ... fakt velky papkacik, uz od zaciatku, hned prvy mesiac vypil 120 ml, sme sa veeelice divili ... no co uz, ked si tolko pyta, pritom je stihlunky, iba je dlhanik!! ani teraz neviem, kolko vazi, odvazi ho az lekarka tak cca o 2 tyzdne, ale pocitam, ze tak cca 6300g??ked uz citate knizky, tak vnima, lebo to neviem, od kedy mam citat ... mame doma zatial iba jednu ...

kwetinnka
26. mar 2010

ja som malje citala uplne od malinka a spievame recitujeme tiež uplne od malinka.A mas to mlieko na recept,nie? tak to ta potom aspon menej stoji...6300?? no to je celkom slusne..musela by som kuknut mudrzu knizku kolko mala v takom veku sale sa mi zda ze tolko az nie...ale hlavne ze mu chuti....deti v takomto veku sa predsa obmezdovat nedaju

alexandrah
28. mar 2010

ahoj, hej, mame recept, to je 5 ks na mesiac, ale risko zje 11 zhruba, takze tak, ale je to aspon pomoc, na tych 5 je skoro 50 % zlava.

kwetinnka
29. mar 2010

a to ti nedaju recept na vsetky??ved ja si kedykolvek zbehnem pre recept..za tento mesiac som mala na recept 11 mliek...neviem o tom ze by na to bol limit.

alexandrah
29. mar 2010

aha, tak to je divne, mne povedala lekarka, ze davaju recept na 5 mliek na mesiac ... tak cudne, opytam sa!!! to by nam teda helflo!!! aj vy zjete tak 11 za mesiac? no ja v podstate uz za mesiac aj daco asi zacnem s prikrmami, od ukonceneho 5. mesiaca, cim si zacala? a ako sa to dava, ze jeden krat denne najprv? a jednu potravinu? a potom po cca tyzdni dalsiu? aj to mixujes? uvaris na pare, a tak?

kwetinnka
30. mar 2010

neminieme toklo..tak jedna pixla tak na 1 a pol tt.ale chcela som to mat do zasoby.Zacala som jednou potravinou...mrkvou..tu som davala tak 3 dni a potom som pridala zemiak...a postupne som pridala cukinu,brokolicu,karfiol,por a este som neskusala petrzlen toho sa trosku bojim.A hej najprv davas raz za den...Ja som potom zacala pridavat masko lebo to velmi mnechcela tak som sa s ovocim neponahlala.Ale ked jej zacalo chutit tak som jrj zacala davat na desiatu ovocie...teraz papa rano mlieko..ale dnes napr ani nechcela..mozno za chvilku..potom mi zaspi a ked sa zobudi dam ovocie...na obed zeleninu ( 6 dni masko 7..den vajecny zltok) a ak stihneme tak dam aj olovrant...vcera betarka mlieko nechcela ale vyzivu spraskala...a na veceru kasu...ked jej velmi unavena urobim ju do flasky.Jaj a pýtala si sa ci mixujem..mixujem...ked robim jablko s hruskou tak ak ho nevarim vsetko to ln postruham na sklenenom struhadle..a ak dusim jablcko tak hrusku davam cerstvu tu nevarim s tým..a ak je viac vody dohustim ryzovou krupickou.Inak vodu v ktorej varim zeleninu cast zlievam a ked tak podla potreby dolievam.A napr.spenat malu velmi zapiekol to som musela naordinovat slivkovu stavu..a je fakt ze tieto stavy a slivkove Hippky na stolicu funguju zazracne.A papame aj babnam ale ten nezapeka..nastastie Lili vypije vela vody za den..bud jej to riedit s tými stavami( roznymi nieje len slivkova) alebo len cistu vodu...caj ona velmi nemusi...a vypije aj 3-4 dcl za den.
A s tými mliekami teraz zormyslam ona my ich mozno napislaa už tak ze na buduci mesiac..ale kazdopadne mi naprv napisala 2x 3 mlieka a potom 5 ked som ju prosila.
Inak Alex ak by si mala niekedy chut mozme sa stretnut niekde s deturencami a poposuvat vedomosti...pripadne by som zavolala Bibianu s Luckou( Bibulienka).Mohla by so,m ti pozicat z Mamy a ja taky vyzivovy special a tam mas presne co kedy pridavat a tak.My teraz ficime na kukuricnych chrumkach..už som kupila aj keksiky bez vajca..ale este musime chvilku vydrzat...nieje sa kam ponahlat.