Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

kwetinnka
16. apr 2010

Ked je zachripnuty tak jednoznacne calciovy sirup a Fenistil gtt. a ked ti kasle aj v noci Stoptusinove gtt. daj mu cez postielku pokry slany uterak nech sa mu dobre dýcha, pod matrac maly vankusik aby spal vo zvysenej polohe,a mozes mu zaviazat hrdielko...das si na pruzok vaty par kvapiek oleja zohrejes a das mu to na krcik...to fakt pomaha..ja som chcela pre malu nieco nahrudnicek..ale nic pre take male deti nerobia vsetko je mentolove....takze len teple olejove zabaly.Ine ti poradit neviem...ale my sme s tým to vsetkym..a odsatym nostekom spali v noci celkom dobre..aj ked zapalene priedusky nemala..to je fakt

juliett99
16. apr 2010

dobre ranko
mojda moc dakujem za rady.
my mame aj ten fenistil na noc a mame hedelixove kvapky, pandol baby sirup a ATB cefzli tak nejako sa sa vola.
vecer bol hrozny aj zaspal ale budil sa na kasel tak potom sa mi ho podarilo utist a zaspinkal na mne asi do polnoci som vydrzala potom sme ho dali do postielky aj madrac ma zvyseny ale aj tak sa zobudil a plackal tak som ho dala ku nam do postele tiez zvysene a tam spinkal celkom dobre aj ked sa budil. ale hrozne sa potil jak myska 3x som ho prezliekala.
uz sa aj soplik pusta tak sa tesim ze aspon trosku sa mu ulavilo.

kwetinnka
16. apr 2010

Nic v zlom ale podla mna hedelix na fakt skaredy kasel nepomaha..toho ja neverim..a ak velmi teplotuje a neklesanu je lepsi nurofen..a ja mam radsej cipky..rychlejsie zaberu. A do nosteka co davas?? nasivin??

juliett99
16. apr 2010

hej nasivinom mu vytieram nostek.
takze lieky ci predpisala su na nic?, Ja uz fakt neviem dufam ze mu to zaberie 😵

kwetinnka
16. apr 2010

To netvrdim..ja len hovorim ze panadol z vlastnej skusenoati nieje az taky dobry..a mne tiez napisala sirup a kupila som cipky...ja sa nebudem v noci serkat so sirupom...ked zaberaju rychlejsie cipky..a na kasel ti napisala co?

juliett99
16. apr 2010

cipky mu asi preto nedala ze ho z nich prehanalo. 😕
na kasel mame iba ten hedelix a fenistil

kwetinnka
16. apr 2010

skus aspon calcivy sirup..aj ten pomaha na kasel...a nam pomahaju aj stoptusinove gtt..a ten hedelix pomaha?? aspon ze by si na noc dala ten stoptusin...pri tých hnackach to ma logiku...

juliett99
24. apr 2010

dobry vecer.
ahojky kwetinka to dnesne stretko bolo krasne bola som prekvapena ze si ma spoznala ale velmi rada ze sme sa stretli.
Lilinka je krasnulinka a ako pekne hajkala.
My uz sme fit este ma trosku soplik ale nasa dr. povedala ze uz na ockovanie to nema vpyv a tak nas v piatok zaockovali. Len neviem co mam probit s tym spankom samiho uz fakt nevladzem kazdy den vstavat o pol 2-pol3 a potom zaspi az okolo 5-6 na hodku.
kwetinka nie si nahodou aj na FB?

alexandrah
25. apr 2010

ahojte, julie, ja som vas dlho necitala, ale s tym spankom, sme to mali podobne, risko sa budil okolo 2-3 v noci, papal,l prebalil sa, a kym zaspal, bolo 5-6 hodin, proste sa uspaval strasne dlho ... az kym sme ho nezacali davat spat na brusko ... odvtedy mi zaspi v priebehu 15 minut ... a to aj vecer, kolkokrat sme ho len uspavali od 8-9 vecer do 01 v noci, a par krat az do 03 ... proste na chrbatiku sa po 15 minutach vzdy zobudil ...a takto nam buva uz vyse 3 mesiacov na brusku, a je super, neskusite??

sweet84
25. apr 2010

ahojte maminy, Juli to je asi ta kriza spanku co prichadza v siestich mesiacoch, aj nasa uz nou prechadza doteraz krasne spinkavala a posledne 2-3 tyzdne sa v noci budi okolo 2 a uz sa jej nechce spat , zacne sa prevalovat, rozpravat si a hrkat s hrackami. inak normalne vstavame okolo 6 max 7, co je pre mna strasne skoro 🙂 .a navyse je hrozne hyperaktivna, vsetko ju uz nudi, vsetky polohy a miesta...najradsej by uz chodila, je na vrchole blaha, ked moze stat a akoze kracat ked ju drzim.. 😀 .
Kweti vy ako sa mate?

juliett99
26. apr 2010

Dobre ranko super ze ste sa tu ukazali.
Hmm tak o krize spanku som netusila ale podla toho ako pisete tak veru maly presne takto reaguje. a dokonca je ho aj velmi tazko uspat a ani cez den toho vela nenaspi vcera napriklad cca 1,5 hod za cely den.
Alex skusala som maleho dat aj na brusko no vadrzi mi tak spat max do 2och hodin a cez den vobec tak nechce spat.
Uz aby to preslo.
Sweet a ako dlho trva takato kriza??

sweet84
26. apr 2010

ja neviem Juli ale dufam ze kratko.. 🙂 ale nasa cez den spinka tak celkovo 3 max 3 a pol hodinky.. tiez nic moc ale Sami strasne malo spinka. inak poslucha, pekne papa?

juliett99
28. apr 2010

ahojky sweet veru malinko spinkava akurat dnes asi dotahuje co nenaspal a uz taka aj s doobedim skoro 2,5 hodiny tak som zvedava aka bude dalsia noc.
dnes sme sa stretli z jednou sestrickou a ta my povedala ze asi bude hyperaktivny!! 😕 preboha a z coho su deticky hyperaktivne??
alebo ze mu pojdu zubky no uvidime hadam sa sami ukludni.
A co sa tyka papania tak to je uplne super rano papka mliecko potom az obeduje zeleninku a dokonca uz aj s polievockou a potom okolo 16 si da mliecko a vecer okolo pol 8 kasicku na dobru nocku a ide sa hajat zaspi tak okolo alebo po 20 a medzi tym sa budi hadze jak velryba. zvycajne okolo pol3 pyta papat ale dnesnu noc papat nechcel iba cajika si dal a lezal hral sa brblal a potom aj zaspinkal do pol 6 asi tak to je u nas taka klasika

sweet84
1. máj 2010

ahojky my sme boli vcera na poradni, malinka ma 7 150 g... a ze mam zacat dokrmovat.. tak som dnes zacala s rozpucenym zemiacikom a Lili sa mi zacala drhnut.. to mam asi s niecim riedit, nie? juli aj mysa pravidelne budime o tretej a o siestej rano a ked sa jej uz nechce spat som cely den ako zombie.. 🙂

kwetinnka
2. máj 2010

AAhojte, tak už som zase on line..nemali sme net.Jukie aj ja som rada ze som vas tam vymakla.Nasa vacsinou spavala na chrbte..ale odkedy sa tak velmi aktivne sama otaca spava aj na brusko..precestuje celu postielku.Hyperaktivne pockajte ked zacnu liezt my este ani poriadne nelozime ale plazi sa ostosest...a už mi odpoji telku zo zasuvky,odkruti viecko z kremu..maly cervik tiež neoblezi...odgula sa vsade.Sweet a ten zemiak si rozmixovla?? si tam mala dat viac tej vody v ktorej so to varila aby to bolo redsie.A to ste dobre velky...nasa už bude mat 9 8 mesiacov a ma 7500g...vlastne ked tak rozmyslam ste asi ako my:o)
A už mame prvy zubok...selma zubata 😀 😀
Julie inak nasa tiež tak zle spavala..spala 3x 20 min za den..teraz spi rano 2 - 2,5 hodky a potom okolo obeda a okolo 4 po 40 min.ale už sa aj inak unavi.

alexandrah
2. máj 2010

sweet - akak kriza v spanku? som o nej nepocula ... risko mi super spinkaval, aj do 8-10 rano, celu noc, od 8 vecer, a teraz sa zacal budit o 7 rano, viem, ze aj to je super, ale proste je uz teraz hladny ... zacali sme uz aj trochu prikrmovat, ale mam mu skusit dat na vecer kasu? jednej kamosky syna z toho bolelo brusko, ale ,mozno riska by nebolelo ... lebo ocividne mu uz iba mlieko nestaci ...
sweet - si ten zemiak uvarila a rozmixovala? lebo podla mna iba rozpuceny este babatko nezvladne, to musi mat taku polo riedku konzistenciu ,... a zemiak je aj dost suchy samotny, skus dat aj trochu mlieka ...

juliett99
2. máj 2010

sweet ten zemiacik musis rozmixovat .. uz aj preto ze este nic nepapala a na druhej strane musi byt zemiak rozmixovany lebo vraj robi koliky. Doktorka mi to vravela.
Kwetinka gratulujeme k prvemu zubku🙂
hehhe tak to sa mame naco tesit s tym lozenim sak coskoro to aj nas caka uff a ked dotoho nebude spat tak budem uz aj ja jak zombie,..uz teraz som nevyspata. No nastatsie sa to trosku ukludnilo asi aj tym cajikom co mi odporucila v lekarni. tak dufam ze uz budeme zas dobre spinkavat.

kwetinnka
2. máj 2010

Ak by si aj chcela dat kasu daj tu co sa riedi do mlieka..my sme zacali davat skoro hned ako sme zacali donrmovat..lyzickou na to nema trpezlivost už je prilis unavena..takze kasa flaskou...ale nasa aj tak nezje vela..ona mi este viac ako 180ml mlieka nikdy nezjedla.Dakujeme..už ma aj kusla...
Akurat od kedy davam kasu je v noci viac smadna..sice ona celkovo veelmi vela pije.Niekedy papa naposldy o 15 poobede,vecer nechce len sa napije a je až o 23 a par krat sa stalo ze az o 3 rano,
nasej zemiak nechutil..vlastne zozaciatku jej nechuilo nic..a tiež som mixovala..už nemixujem...lebo ked je to velmi hladne ak natrafi na malu hrudku vypluje ju ak je vsetko hrudkove zje to v pohode..a jedla by vsetko co jeme my.

kwetinnka
2. máj 2010

ozaj julie,hej som aj na FB..Silvia Petrašová

sweet84
3. máj 2010

ahojky,
kweti nasa tiez je take cislo, vymyslenik jeden..ona je super hyper 🙂. ona je baculka rada papa a rada sa nosi na rukach a tych sedem kilov je dost, uz mam svaly na rukach 😀 . mate uz zubok? to je super,a kde?
dakujem juli, mne doktorka nic nevysvetlila.. aky cajik mu davas? vy kolko mate kilov?
alex ja som o tej krize niekde citala asi v neakej teme na koniku.. neviem ale nam to akurat sadlo lebo predtym pekne spinkavala a teraz sa budi.. co ja viem mozno to suvisi aj so zubkami..

sarinka05
3. máj 2010

Ahojte,baby co by ste radili ake oblecenie by mala nosit tehotrna baba?poznam jednu a ta nosi riadne klasicke nohavice a rifle.a terazu sa stazuje ze,nema take pekne brusko zaokruhlene.,lebo jej vysiel hore zaludok ked zacala priberat .Takze u nej nie je ani vidiet ze caka babo...... 🙂

kwetinnka
3. máj 2010

Sweet spodna jednotka nam vysla..nasa papa rada ale malo a castejsie...ani vecer toho nevie vela zjest.Sarinka a co sa týka toho oblecenia...hlavne to musi byt pohodlne...kým som nemala velke brusko..tiež som dlhooo nosila svoje rifle az kym som sa jedno rano nezobudila s bruskom 😀 potom som si kupila tehu platene nohavice biele,a shortky..a saty som rada nosila.Ja som sa chodila do 38tt aj kupat takze plavky ktore zakryli brusko a isla som...

juliett99
3. máj 2010

kwetinka uz som ta nasla na FB a aj poslala ziadost o priatelstvo. 😵

sweet ahojky no davam mu cajik aj granulovy aj sackovy a uz aj dzusiky od hippu mu riednim z vodou. 😵
my mame zatial len 6250g a nejakych 66cm 😝 my sme malicky 😀

kwetinnka
4. máj 2010

Nieste malicky...ste akurat....sak sa narodil 47cm..ci tam nejak tak nemoze už mat 70..sak to ma teraz nasa

juliett99
4. máj 2010

sak ja som to myslela v dobrom,,, xixi a pri mojej vyske je aj dobre ze je drobcek aspon nemam problem ho nosit na rukach xxii

kwetinnka
5. máj 2010

Nasa mala ako 5 mesacna 64,5cm ale neviem kolko kg mala...ako 6 mes mala 7200.ale teraz pribera po 20dkg...on to dobehne.a ako hovris aspon nieje tazky na nosenie

juliett99
7. máj 2010

juj my sme zas soplavy ... zas to dostal od starsieho brachu.. aj som sa ich snazila izolovat no viditelne sa mi to nepodarilo ☹

kwetinnka
7. máj 2010

My sme tiež taky soplikovy..Dr povedala ze je castými vykyvmi pocasia.....mame Pamicon..ale už sa to nastastie lepsi...drzkajte sa

juliett99
11. máj 2010

dakujeme Kwetinka my sa este stale trapime zo soplikom, aj odsavame aj ten physimer pozivame a nie a nie sa zbavit soplikov. chuda Sami uz sa naucil dychat pusinkou. No zapchaty nieje lebo mu to ide odsat 😒

kwetinnka
11. máj 2010

Najlepsie sa da zisitit ci ma upchaty nostek ked papa..lebo vtedy moze len nostekom...a ake kvapky mu davas..my už mame antibioticke kvapky ale mam pocit ze to bude alergicka nadcha