Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

silvuskaa
20. máj 2009

ja si tiez myslim ze to netreba prehanat, ale kys.listovu som brala poctivo 2tabl. denne.

perla200
autor
20. máj 2009

saska...ono väčšinou tie vitaminy je jedno ktoré berieš, všetky majú zhruba rovnaké zloženie, len záleží od reklamy firmy, potom platiš za značku....aj mne odporučila dr. a samozrejme že súnajdrahšie na trhu....

duphaston som brala prvý trimester.... ja si vitamíny dávam skoro každý den.....

juliett99
20. máj 2009

ahojcek silvuska ano na AFP testoch,, 🙂

silvuskaa
20. máj 2009

juliet vysledky budes mat kedy? Ja som na ne cakala cca 5dni.

andrejka10
20. máj 2009

Ahojte dievčatá, ďakujem Vám za povzbudivé slová. Ale včera mi naozaj bolo veľmi zle, ani vystrieť som sa nemohla také krče. Po prvý krát som sa bála o tu našu malú hviezdičku. Veru aj som si poplakala, aký som ja pako.Dnes je to už lepšie, môžem byť v kľude a som bez bolestí. Ešte pri chôdzi a pri naťahovaní cítim bolesť. Ale je to neporovnateľne lepšie ako včera. Takže to určite bude z precenenia síl. No a malá si veselo dnes vykopkáva tak som spokojná. Bála som sa, že pôjdem do nemocnice.
A skúška, samozrejme vyletela som. 😀 Ešte, že je aj opravný termín. Ale viem, čo je pre mńa prioritou číslo 1. Takže idem si lažkať a oddyhovať. Ja si Vás dočítam pekne zajtra. Držte sa mi tu dievčatá a nepreháňajte to, nestojí to zato.

juliett99
20. máj 2009

silvuska vraj mam zavolat v pondelok,, v priebehu dna,, 😉

kwetinnka
20. máj 2009

saska mne bolo z tych jamiesonov zle...bolo to brutalne tazke na zaludok...a vraj su velke deti len z meterny...vcera mi zistili ze som anemicka...A MUSIm brat zelezo..jeto aj s kys.listovou takze zatial tie ostatne brat nemam.

perla200
autor
20. máj 2009

babulky...no čo je? žijete? či oddychujte?

babullka1
20. máj 2009

Ahojte,tak som bola dnes na poradni a dopadli sme dobre 😉 Az nato ze moj malicky sa nechce stale otocit a doktor povedal ze ak sa do bud.poradne neotoci tak to zacne riesit....a mame uz cez 2kg 😀

andrejka10
21. máj 2009

Dobré ránko, tehulky. Práve mi volala moja gynekologička. Od zajtra nastupujem na rizikové tehotenstvo. Mám nejaké zlé výsledky. ☹ Tým pádom idem aj do rizikovej poradne. Som veľmi zvedavá, že prečo, zrejme mi vyskočili protilátky. Som smutná. ☹ Držte sa mi tehulky, nech máte lepšie správy z poradní ako ja.

saska73
21. máj 2009

Ahoj andrejka, neboj všetko určite dobre dopadne. To budeš doma alebo v nemocnici?

silvuskaa
21. máj 2009

andrejka je mi to luto ale neboj urcite to bude dobre. Len teraz budes musiet viacej oddychovat a setrit sa. Moc ti drzim palceky, teda vam 🙂
inak dobre ranko saska, a ostatne este pinkame? 😉

juliett99
21. máj 2009

dobre ranicko,,
andrejka nebojkaj a nestresuj vsetko bude dobre, len vela musis oddychovat.. 🙂 🙂 🙂

ahojcek silvuska , saska,, vyspinkane?? 😉

silvuskaa
21. máj 2009

juliett ani nie, skoro som vstavala do prace a este ta dlha cesta ☹
Ale zajtra dovolenka a aj v pondelok 🙂 Potrebujem konecne vypnut.

juliett99
21. máj 2009

inak noto ze ja som na PN-nke tiez nemozem povedat ze som sa vyspala,, stale mam nejake zle sny a budim sa, 😒
super aspon mas trosku predlzeny vikendik, uzi si ho a oddychni.
a inak uz sa citis lepsie?

macilaci
21. máj 2009

Ahoj Baby. možno to bude blbé otázky ale čím viac čítam tým som z toho viac dopletená -
1,Magne B a Magnézium sú tie isté vitamíny? ja beriem magne b6.
2. chodím na vyšetrenia DCK , to je to isté ako krčok maternice?
A neviete poradiť niečo na kŕče v nohách, ráno mi už asi 3x chytilo také silné kŕče a tak to bolí ☹
dakujem.

silvuskaa
21. máj 2009

citim sa uz lepsie...zatial... klop klop.
A preco mavas zle sny? Vecer vela papas?
Ja som na zaciatku , resp. v 1.trimestri mavala tiez zle sny take strasidelne a aj o babetku sa mi casto snivali zle sny. Teraz sa mi sniva zasa o porode...takze uz 2x som rorodila, taka som bola stastna ze to mam za sebou a vsetko dobre dopadlo, no a zrazu som sa zobudila na budik 😀

kwetinnka
21. máj 2009

AAhojte,kraasne ranko zelam....no veru etse par hodin spanku by som zniesla aj ja.Macilaci Mahne B6 a megnezium nirje uplne to iste...magne B6 je aj s vit B6, a na tie krce....asi mas malo magnesia,papaj banany ak neberies tabletkove magnesium, a DCK neviem co je,musela by som kuknut do knizky.

saska73
21. máj 2009

Ahojte všetky. Len pekne oddychujte, prechádzajte sa a spinkajte - budete mať dobré kľudné a spokojné bábetká 🙂
Mňa bolia nohy, aj v noci, lenže mám krčové žily a ani posedávanie pri PC mi v tom nepomáha 😒
Idem si hodiť jedno Magne B6 - mám dnes chuť míňať, škoda, že sú vychádzky len 2 hodky.

Macilaci
Magne B6 je magnézium (čiže horčík) a vitamín B6 ( čiže pyridoxín) .
B6 pomáha na začiatku tehotnosti - tlmí pocit na zvracanie, ževraj sa z neho môže trošku priberať, lebo podporuje chuť do jedla a magnézium je dobrý na hrozne veľa vecí. Míňa sa najmä pri strese, únave,.. a je dobré si ho dopĺňať aj tabletkami. Magne Bl sa uvádza aj ako prevencia pri migréne.

DCK neviem čo je.

perla200
autor
21. máj 2009

macillaci - na tie krče je dobré magneB6. ja som to mala od 20tt....a teraz nič....občas sa preberiem na to, že mam krče, ale prejde to....ja mam zase krče v chodidlách....

DCK neviem čo je....

inak dobré ránko.....a inak ja velmi zle spávam....strašne mi je teplo a potím sa:(

kwetinnka
21. máj 2009

mas moje pochopenie..mne je teplo,od tej anemie sa zle dycha,som stale smedna..a potom mi treba cikat...celu noc nieco.

macilaci
21. máj 2009

díky za odpovede. ja beriem magne b6 ale na kŕče to nejak nezaberá.
DCK je dĺžka cerválneho kanálika len neviem či je to to isté čo krčok maternice, asi musím zavolať lekára lebo ma to teraz už veľmi zaujíma 🙂
baby no s tým spaním, ja som záchode každé dva hodiny a ked náhodou sú to tri tak sa teším ako blcha, ked cez den nespím večer som ako mátoha, asi to chýba kvôli tým prechodeným nociam a to som len v polovici ☹

perla200
autor
21. máj 2009

macilaci, aj pracuješ? alebo mi to ušlo?

macilaci
21. máj 2009

perla, áno ešte robím aj ked sa ma každý pýta prečo. robím v kancelárii akeby som bola doma tak by som v jednom kuse niečo upratovala, lietala tu a tam, lebo sme sa vlastne iba na vianoce nasťahovali a máme tam ešte dosť vecí dokončiť, hlavne dvor. takže ja radšej prídem do práce aj tak som len na 4 hodinky popozerám čo nové na fórach niečo popracujem a idem domov , dúfam, že to teraz šéf nečíta 😝

saska73
21. máj 2009

macilaci ale zase keby si bola doma, môžeš si robiť doma a okolo domu pomaličky a striedať to s oddychom, nenakopí sa ti to upratovanie potom naraz ? Ja som si myslela, že sa v práci nestresujem ale opak bol pravdou, doma mam tlak 115/ 75 a v robote som mala bežne 125/90

perla200
autor
21. máj 2009

aj ja som mala stresujúce obdobie v práci...doma mi je tak dobre....velmi dobre

silvuskaa
21. máj 2009

ja mam tiez sters v praci , preto aj rozmyslam ze si vyberiem vsetku dovolenku pred nastupom na matersku.

perla200
autor
21. máj 2009

silvuska...ale to si aj musís vybrať celú dovolenku....nie? ja som musela

evka2323
21. máj 2009

dobry den rada by som sa opytala brala som od kozneho lieky fungolon ani som nevedela ze som tehotna a bola som v 12tyzdni môže to babetku uskodit

perla200
autor
21. máj 2009

evka to si bola v 3 mesiaci a nevedela si že si tehu? 😕