Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

svistik
16. jún 2009

viem, ze je tu taka tema, ale vas uz poznam!!!

perla200
autor
16. jún 2009

svistik.... no viem, že chlapci robia takéto zlé výsledky....a neboj sa tie testy sa opakujú....suseda mala 1:67 a potom isla na amnio a bolo to vsetko ok..... oni majú nastavené tie labáky na nižšie stupne... uvidíš čo ti povie doktor
a čo teraz ti navrhol doktor?

gabulka26
16. jún 2009

ahojte tehulky.svistik,citala som o babach,ktore mali zle vysledky a narodilo sa im zdrave babo,tak drzim palce,nech to dobre dopadne.chcem sa vsak opytat,ci mate niektora problem s tym,ze mate ,,svalovicu" v slabinach.mna to boli pri kazdom kroku a chodim,ako keby som mala zajtra rodit... ☹

dadkag1
16. jún 2009

Svistik viem,ze je to tazke ,lebo ani jedna by sme nechceli aby nam oznamili nieco co nechceme.Viem,ze ziadne nase slova nejak nezaberu lebo sa nejedna o nase babatko,ale hlavne mysli pozitivne.Lebo pozitivna energia vie vela urobit. 😉

Gabulka ja som tak mala a doktorka zistila , ze malinka tlaci na krcok maternice.Ale povedz doktorke ked pojdes najblizsie do poradne. 😉
Potom mi odporucila podvyhnut postel .

svistik
16. jún 2009

no... vlastne hned zajtra idem do nejakeho genetickeho centra na konziliarne vysetrenie, ze tam sa na vsetky tie vysledky pozru, mozno mi este raz urobia UZV (mne robili UZV len v 11tt) a neviem co este... ale dufam, ze vsetko dopadne dobre!
ja v slabinach ssvalovicu nemam, ale pre zmenu ma niekedy brutalne bolia klby...

gabulka26
16. jún 2009

svistik drzim palce!! dadkag1-ja mam skrateny krcok a ked som bola v poradni pred tyzdnom,tak som o tom vravela lekarke,ved aj videla,ze chodim velmi tazko a nic mi na to nepovedala,ani ultrazvuk mi nespravila.ale mam kludovy rezim,no aj tak sem-tam chodit musim.. 😒

svistik
16. jún 2009

ja mam cim dalej tym viac pocit, ze ti nasi lekari stoja za prd... vsetci to beru l en ako pracu a zabudaju pritom, ze ich pacienti su ludia, ktori maju svoje pocity a ktori potrebuju vediet co sa deje...

perla200
autor
16. jún 2009

svistik...ja som presvedčená, že budeš ok....musís veriť...jasné, že sú na prd vsetci doktori🙂))) mysli pozitívne

silvuskaa
16. jún 2009

svistik tieto testy vychadzaju dost mylne, zbytocne sa nestresuj, aj ked lahko sa to hovori, ale nic sa tym nevyriesi. Urcite to bude v poriadku, len musis verit. 🙂

juliett99
16. jún 2009

ahojcek tak uz sme domka,, je to super pocit..
spravy som sa nedockala musim tam ist zajtra a aj sa hlasit v tej rizikovej ambulancii. Bola som aj u toho mojho gynekoloa urobil mi vysetrenia avraj z tou placentou je to dost vazne takze to krvacanie sa moze kedy kolkvek vratit aj preto chce aby som tam chodila.
podla sona je vsetko ok s drobcekom, a uz vieme co cakame vraj chlapca,, ukazal mi pipika aj gulky.. takze mozeme zacat vyberat meno.. dievcenske sme mali ale na chlapcenskom sme uviazli
uz je doma aj dadus ,, je smutny lebo chcel sestricku tak teraz hadze do kurzu mena,,, ze matko, samko, marek,,

svistik nestresuj urcite bude vsetko ok... 😉 baby ti pisu pravdu treba verit

andrejka10
16. jún 2009

Juliet to je fajn, že ťa prepustili z nemocnice. Teším sa spolu s tebou. 😀 Jupííííííííí

Svistik, žiadne obavy, zbytočne stresuješ bábätko. Ja som toho osobne príkladom. Mala som vekovú indikáciu na amnio, 35r.. Povedala som si, že nepôjdem na žiadnu amnio, s rizikom potratu, len preto, že "vyskakujem" niekomu z tabuľky. Tak mi na genetike odporučili double test z krvi a ...... samozrejme , vyšiel mi pozitívny výsledok na Downov syndrom 1:100. V tej minúte sa mi zrútil naozaj celý svet, prečo ja????? Už som viac neváhala a rozhodla som sa podstúpiť amnio, najhoršie bolo čakanie na výsledky 3 dlhokánske týždne. A výsledok??? Malá je zdravá, žiaden Downov syndrom ani iné vážne poškodenia plodu nezlúčiteľné so životom. Keď mi povedali tú dobrú správu, rozplakala som sa ako malé dieťa od toľkého šťastia. Preto ti radím, neznepokojuj sa zbytočne dopredu. Tie krvné testy sú nastavené tak, aby zachytili čo najviac detičiek s týmto postihnutím. Pri ďalších testoch sa spravidla potvrdí, že bábätko je zdravé. Tak nevešaj hlavu, hoci presne viem, čo práve prežívaš. Niekedy mám pocit, že nás tehulky zbytočne stresujú.
Držkaj sa nám a daj nám vedieť, ako si dopadla. Držím ti palce.

svistik
16. jún 2009

dakujem vam vsetkym dievcata!!! len je toho moc... ja si stale hovorim, ze bude isto zdrave, ale zrazu si na to spomeniem a rozplacem sa... Verim, ze to bude v poriadku, ale ta nasa precitlivelost robi divy...
na dalsie vysetrenie idem hned zajtra...tak urcite dam vediet ako postupujeme. Pre zaciatok by mi mohli urobit nejake to sono...
Ja nie som zrovna odbornik, ale mala som pocit, ze to prve sono medzi 10-12tt sa robi aby sa urcil presny vek dietata... a viete ako to vyzeralo u mna?? Mna sa ten lekar spytal, ze ktory to ma byt tyzden, tak som mu povedala ze 11ty a on len, ze to by mohlo byt. Takze ak mi tam lieta jeden tyzden aj preto moze byt ta odchylka!
V tom vylsedku je to aj napisane, ze podla udajov by som mala byt v 14tt a podla hladiny tych hormonov je to 14tt a6dni

juliett99
16. jún 2009

tak to mas nejakeho zaujimaveho dr..??

svistik
16. jún 2009

to nie moja doktorka... ona nema v ambulancii sono, takze musim chodit do centra prevencie rakoviny... takze to taky lekar co cely den robi len sono ako na pase, tak na co by sa vobec obtazoval!!!

svistik
16. jún 2009

a ty sa ako citis??? urcite je ti lepsie domka...

juliett99
16. jún 2009

veru lepsie moja,, dasa celkom sa drobec drzi nevyvadza 😀 😀 😀 😀 brusko je kludne

svistik
16. jún 2009

to je super!!! my vsetky na teba stale myslime 🙂

juliett99
16. jún 2009

viem svistik a som vam moc vdacna,, dodavali ste mi silu vydrzat.. aj myslienka na toho nasho drobceka vo mne zivila nadej a zivi ju nadalej verim ze bude vsetko ok.. 🙂

saska73
16. jún 2009

Ahojte,

juliet blahoželám ku chlapcovi, to je super, že ťa už pustili, tak všetko je na najlepšej ceste

svistik - hlavne tu na modromkonikovi a celkovo na internete som sa presvedčila, že testy neodhaľujú vždy pravdu a koľko je príbehom, že im vyšli zlé testy, dokonca aj amnio zlé a nakoniec je bábo zdravé.

kwetinnka
16. jún 2009

Posielam ti avistik kilo pozityvnej energie,treba verit,je zbytocne sa tym zapodievat.,aj ked viem ze sa mi to lahko hovori, Juliet mi sme mali zas chlapcenske vymmyslene a ani jedno dievenske...a predsa to bude bambulka....a som rada ze sa mate fajn,aj ked si koli tej placente budes musiet davat vacsi pozor.
Andrejka,perli vy sa mate ako?? divcata posluchaju?

ja som bola dnes v diabetologickej ambulancii,lebo som mala hranicne OGTT a mam cukrovku v rodinnej anamneze tak mi dr naordinovala dietu...krby to bolo take lahke to vsetko dodrzat..aj ked zajtra mi to asi uplne nevyde..lebo idems kolegynami opekat 😀 .ale budem sa musiet snažit.ked už hovorite o tých bolestiach ...mna dnes boli prava pata... 😀 😀

juliett99
16. jún 2009

saska podla dnesneho sono co mi urobil moj gynekolog elias tak to tak ruzovo nevyzera ale hlavne je to ze brusko sa ukludnilo a nemam uz tvrdnutie a stahy.. 😉
musime lezat,, a je dost mozne ze drobec sa narodi skor a teda cisarskym podla vsetkeho, 😉

kwetinka tak hadam dadusko sa zmieri stym ze je to chlapec smejeme sa na nom chodi za nami a pyta sa co hovorime na rozne mena,, nech si vyberie on,, nechame to na nom,,

kwetinnka
16. jún 2009

to je super ze sa do toho chce tak zapajat....ved aj keby sa narodilo skor...snad nie o vela...a ci uz cisarskym alebo normalne zavisi asi od placenty..lebo ked bude stale dole inak to nepojde....co by sme pre tie drobatka neurobili

juliett99
16. jún 2009

je zlaty,,, isla som na wc a maly na mna krici maminka ale ty nemozes chodit 😲 !!!
no pravdepodobne pri konci ma budu uz pozorovat v nemocnici,, zatial sa tym nezatazujem,, este mame casu dost.. 🙂

saska73
16. jún 2009

juliet ako v svojom pase píšeš, že máš nevlastného synčeka, musíte mať spolu krásny vzťah 🙂

juliett99
16. jún 2009

no to mame stale mi dnes vravi ze som najkrajsia na svete a ze uz nas nepusti do nemocnice 🙂

saska73
16. jún 2009

zlatý chlapček, vieš čo sa hovorí o dobrých macochách ? že po smrti idú rovno do neba. To vždy moja babka hovorievala.

juliett99
16. jún 2009

hmmm ci som dobra netusim ale maly tvrdi ze hej,,, poobede tu pri mne sedel a nechcel sa ist ani hrat ze on sa musi o mna starat..a potom brusko hladkal a dohoval drobcekovi aby posluhal 😀 😀

kwetinnka
16. jún 2009

to je perfektne ze mate spolu taky skvely vztah..on musi byt tiez rad...a ten pocit ze si prenho mamina...musi byt super

andrejka10
16. jún 2009

Juliet, to je naozaj milé. Musela si Davidkovi veľmi chýbať. Aspoň vieš, že ťa má rád. To je krásne. 🙂
Kwetinka, ja sa mám celkom fajn. Konečne som dokončila semester a teraz som si začala vychutnávať "voľné" chvíle. Dnes som dokonca bola u kaderníčky. 😀
A už by som mala aj pripraviť skriňu pre malú Sáru, presťahovať Andrejku do detskej, poprať tie miniatúrne vecičky, vymalovať spáľnu, no neviem, neviem ako to všetko stihnem, veď už som v 31 t.t. To aby som sa poponáhlala, ale ked som tak stráááášne unavená a stále spím. A keď nespím tak sa napchávam. A keď sa nenapchávam, tak som už z toho unavená.Dúfam, tehulky, že ste na tom s prípravami pre bábätko lepšie ako ja. 😵 😵 😵

svistik
16. jún 2009

vyzera, ze mate naozaj krasny vztah... i ked si raz pisala, ze niekedy nevies co s nim... ale ako hovori jedna reklama: cim viac lasky rozdas, tym viac ti zostane 🙂