Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

andrejka10
2. júl 2009

Ahojte tehulky.
Saska ďakujem, za dobrý typ na tie jednorazové nohavičky a aj ten pas ma zaujal. Uvidím, ako sa rozhodnem a čo vlastne kúpim. 🙂
Kwetinka, tebe ďíky za kompliment, že "pekná dinosauria rodinka". Veľmi ma to potešilo a pobavilo. 😀 😀
Olalka, aj mňa brucho véééééééĺmi tlačí, už si neviem nájsť polohu na spanie. Podkladám bruško vankúšmi, ale pomôže to tak na chvíľu. 🙂. Ale tých pár dní ešte nejako vydržíme. Nie? Inak aj v Poprade v Tescu mali už všetko vybrakované. Nič som si pre malú Sáru nevybrala, zato Andrejke sa zase ušli princess vecičky 😀
Juliet, hoci nemôžeš chodiť von, ber to z tej pozitívnej strany - aspoň si v chládku cez tieto horúčavy. 😀 😀 😀 Nie, dievčatá, to bol vtip, nemenila by som s vami A držím vám palčeky, nech vám to skôr ubieha. To je strašné, byť na marodke, alebo v posteli celé tehotenstvo, nedajbože v nemocnici. Obdivujem vás. 😉

kwetinnka
2. júl 2009

AAhojte tehulky, tak vidim ze vsetky len rastieme a rastieme:o) som nevedela ze je v tescu vypredaj,aj kede neviem teraz by som tam sla...ale budem sa musiet rozhýbat,.sak ani kocik este nemam..aj ked detske veci už nejake mame...Olalka tak moja mala je skromna...tlaci sa tam vselijako..dookola celeho bruska lezi....dnes jej bolo akurat kraadne vidno vsetky prsteky na nohacyh,a zajtra este vsetky tie odbery.Tie prietoky sa odkedy zacinju robit? a ako je to s tým pasom..ten co je pocas tehu sa da vyuzit aj po?? neviete?

olalka
2. júl 2009

andrejka, aj ja podkladam brusko, ale nic moc. okrem toho chodim stale cikat, za noc milon krat a to od zaciatku tehu, takze uz som sa dobre nevyspala ani nepamatam. casto idem spat o polnoci a ostvrtej sa zobudim vyspata, takze bezne rano o stvrtej upratujem, umyvam riad a ked nie je co, tak citam knihu 😀 . sice sa po hodinke, dvoch unavim a znovu zaspim, ale uz to nie je ono. takze uz sa ja tesim, ze to budem mat za sebou, aj ked potom mi asi neda spat drobec. ale hrozitansky sa tesim na to, ako si znovu lahnem na brusko 🙂
ja som tu zastihla vo vypredaji este celkom fajn veci, ale tu je aj take tesco, co bol byvaly prior a tam maju jedno cele poschodie len handry, takze sa tam clovek vysanti.
inak andrejka, ja som vlastne popradcanka, mam tam trvaly pobyt stale, zila som tam 10 rokov, len pred rokom sme prisli sem kvoli manzelovej praci. ale v Tatrach mam svokrovcov 🙂
kwetinnka, ja mam sukromnika dr. on ma aj monitor v ambulancii, takze on mi robi prietoky a vsetko asi skor. viem, ze niekde chodia zeny na monitor az od 36 tt do nemocnice, vsade inak asi

kwetinnka
2. júl 2009

myslis to tesco pri masaricke? al kym ja sa tam buduci vikend dostanem nebude tam nic....lebo ozvi mi vzdy pocuva takou eletrnonickou masinkou,len toto som nevedela...ides na 8tt alebo 6tt matersku?

andrejka10
2. júl 2009

Jéééj, olalka, tak ty si z Popradu. To je super, keď prídeš "domov" môžme skočiť na kávu, alebo radšej na pizzu. 😀
A keď som čítala, ako sa cítiš, tak ako keby som to písala ja. 🙂 🙂 🙂 Okrem toho umývania riadu. To ja z postele teda nevstanem, aby som umyla riad. Ale PC som už v noci zapínala. 🙂 A neskutočne sa teším ako sa konečne vyspím na bruchu. 😵

kwetinnka
2. júl 2009

tiez ta do postele este nic netaha....inak tie jednorazove nohavicky som si kupila v polsku..za par korun....po 5 su balene..andrejka ty uz si oficialne na materskej?

olalka
2. júl 2009

kwetinnka,presne to tesco, skus, ked prides, bola tam toho spusta, keby ma tak neboleli krize, nakupila by som iste aj 2x tolko 😀
na matersku neviem, jedna sestricka mi povedala, ze kedze som PN musim ist 8 tt pred, a teraz mi druha povedala, ze to nie je pravda, ze si mozem vybrat, z fin hladiska je vyhodnejsie 6tt, tak uvidim, idem 13 na kontrolu, tak uvidim, co mi povie dr.
andrejka, idem k svokre aj bud. tyzden a az na 4 dni, manzel tam ma nieco pracovne a ja mam byt 4 dni u svokry, brrrr, neviem co tam budem robit, ale zasa sama doma bez manzela nezostanem, takto s nom budem aspon v noci
🙂 andrejka, ja mam aj umyvacku, ale na unavenie ten riad umyjem aj rucne 😀
nezvladam toto teplo, fuj, balkon dokoran a ja som uplne mokra ☹

kwetinnka
2. júl 2009

tak sa tam pojdem kuknut...ked stihneme...len sa tak pytam,lebo ja som bola dnes v poradni, a idem od 11.7 na 8tt matersku,tak mi to vychadza ze uy niesom na pn ale mala som dovolenku...a potom hned materska

andrejka10
2. júl 2009

Fíha, do Poľska sa už asi nedostanem na nákupy. Budem sa musieť obzrieť aj tu. Bolo by na čase. 😀 A unavená som, aj by som si šla ľahlnúť, ale viem, ako sa tam budem prehadzovať, kým si nájdem tú "spávnu" polohu, kt. vyhovuje aj malej. Dá mi to jasne najavo kopancami. 🙂 Na materskej ešte nie som, ani sa neponáhľam. Som ešte doma s Andrejkou .Budem dostávať až rodičovký príspevok, a to, až keď sa narodí malá.

kwetinnka
2. júl 2009

Tak ano,je to ekonomickejsie....daju sa dostat aj u nas v lekarni...viem ze som to u mamy pozerala,ale uz nepamatam kolko stali jedny..ale skoro tolko co tam cele balenie

andrejka10
2. júl 2009

A ty kwetinka, čo ešte nespinkáš?

olalka
2. júl 2009

andrejka presne, radsej sa este unavim pri pc, aby som lepsie spala. inak mnne opuchaju prsty na rukach a tak ma bolia ruky, ze mam problem aj zemiak oskrabat. nohy vobec, len toto. nemate to niektora?
kwetinnka, ja dovolenku necerpam, budem az po md, aj tak by mi to teraz nevyslo financne lepsie asi...

kwetinnka
2. júl 2009

a ja som myslela ze len ja som divna ze mi opuchaju lenruky a nohy nie,aj ked tieot dni aj ano..ale to je tym stahovanim, teplo mi je..a spat sa mi nechce..ale pojdem pomaly..rano zas dokola..budeme malovat zajtra...ja om so dovolenku vybrala koli tomu stahovaniu..beham kade tade a vychadzky by mi nestacili na to co ja pohodim za cely den

andrejka10
2. júl 2009

Olalka aj mne niekedy opuchajú ruky, ale to len na chvíľu, potom to prejde. Normálne ruku nezovrem v päsť.A teraz už začali aj nohy. ☹ Idem ja už do postele. Dobrú nôcku babenky. 🙂 🙂 🙂

olalka
2. júl 2009

kwetinnka, ja vychadzky velmi nedodrziavam, kaslem na to, by som sa doma zblaznila. ale viem, ze vam tam okolo bratislavy chodia castejsie a aj k tehotnym. ja dost riskujem, ale stoji mi to za tu pohodu, no nech mi zoberu davku na mesiac, bude mi to luto, ale hadam to prezijem

olalka
2. júl 2009

dobru nocku, vyspinkajte sa dobre v ramci moznosti 🙂

andrejka10
3. júl 2009

Jéééj, babenky, kde ste?? Máte veľa povinnností? Ja sa dnes hrabem v krabiciach a triedim veci po Andrejke. Uff, to je fuška, neverili by ste, koľko sa toho nakúpi a niekedy aj zbytočne. A aj tak musím nabehnuť do obchodov a nakúpiť niečo také .......... Jednoducho, niečo pre Sáru 🙂
A vy čo robkáte?

olalka
3. júl 2009

ahoj andrejka 🙂
ja sa dneska nudim domka, ked si predstavim, ze by som mala sadnut do toho rozpaleneho auta, radsej zostanem cely den doma.
vyprala som veci do postielky, aj hniezdo a baldachyn, ostatne som este nezacala. asi az po najblizsom utz, co ked mi este nahodou povedia, ze to nebude Lujzicka, ale Hugo ? 😀 😀 😀
neviem, co by som robila s tou zaplavou ruzovych veci 😀

juliett99
3. júl 2009

ahojkcek,, tehulky
tak dnes sme boli na poradni drobcek Samko ma 480g a krasne mu bije srdiecko,, stav ohladne placnety je stale rovnaky. takze stale mame nakazany kludovy rezim,, a ak sa nieco prihodi treba hned ist do TT aj s taskou. dufam ze uz sa nic diat nebude. 😉
andrejka veru je to o krk byt stale domka,ale tak co uz ked chceme zdravucke deturence tak to vydrzime,, 🙂

andrejka10
3. júl 2009

Juliet, super správa, teším sa spolu s tebou. To je fajn, že malý Samko pekne priberá a má sa k svetu. A tá potvora placenta verím, že sa umúdri a pôjde tam, kde patrí. 🙂
Olalka, neboj sa, bude Lujzička a nie Hugo. A keď bude Hugo, tak potom v ružovom 😀 😀 😀.
Aj ja som v týchto horúčavách radšej doma ako sa niekde trmácať, ale je mi ľúto mojich detvákov. Majú figu z takých prázdnin. Lukášovi to vyhovuje, je lenivý ako šváb, ale malá, tak tá sa naozaj nudí. ☹

juliett99
3. júl 2009

dakujem andrejka sice nas dnes trosku ponatahoval ale nakoniec sme poculi srdiecko,, vies dali ma na monitor a nemohli najst srdiecko , tak ze rychlo na UTZ a vtom sa drobec ozval,, vsetkym nad odpadol kamen zo srdca.. 😉
juj veru andrejka,, to teplo je hrozne,, aj dnes v tom aute bolo hnusne horko, blee. 😒 clovek ledva dycha

andrejka10
3. júl 2009

Vidíš Juliet, ešte nie je ani na svete a už si robí dobrý deň zo všetkýk okolo. To bude sprááávny chlap. 😀 😀 😀

andrejka10
3. júl 2009

Zabudla som dopísať. 🙂 Juliet,ale hlavne, že všetko dobre dopadlo. 🙂

olalka
3. júl 2009

ahojte babule, ja som dnes uz taka unudena, az hruza.
cely den vylihujem, sedim pri nete a pri knihe. uz chcem mat babo, nech mi trosku spestri dni 🙂
no este musim dva mesiace vydrzat, ved jej je vnutri lepsie, nech sa tam len pekne drzi a rastie. aj ked neviem, ako zvladnem tie tepla este tak dlho...
juliett, super, ze sa malicky tak drzi, uz ste daleko, to spolu zvladnete 😉

juliett99
3. júl 2009

dakujem andrejka aj tebe olalka,, som rada ze sa nas drobcek takto pekne drzi.. a co uz snim ked si robi teraz co chce?? no nic ,, sak pockaj ked sa narobi bude baci baci,, aby si nestaval hlavicku uz malicka 😉 😀
neboj olalka vy to uz vydrzite ,, ja som dnes uvarena z toho horka teda dusna,, ☹ a v aute som myslela ze sa roztopim 😉

perla200
autor
3. júl 2009

ahojte babulky... tak ja som smutná, lebo som bola na hematologii v stredu a dnes mi prišli urýchlene výsledky, ktoré boli zléééééééééé....vsetko mam nabúrané, leukocyty vysoké, trombocyty nízke.... a doporučujú mi hospitalizáciu, tak v utorok idem k doktorke svojej a uvidím čo mi povie..... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

juliett99
3. júl 2009

ahojky perli,, pani a co to znamena pre teba a simonku?? ☹ neboj vsetko bude dobre,, ty aj simonka budete zdravucke, 😵

kwetinnka
3. júl 2009

AAhojte dievcence,tak ja som teraz dorazila domov z celodennjek maliarskej brigady na domceku...a poviem vam,mam uz toho dnes akurat dost. idem sa vyspat abz som mohla zajrtra veselo pokracovat.Julie tak samkovi sa tesim ze sa mate dobre,to je podstatne. Olalka mne teplo ani nevadi,ale rodit v takom teple...neviem neviem.ja ked som bola pn som vychazky tiez nedodrziavala...a dosla mi kontrola.A tiez mam trosku obavy abz sa to nezmenilo na gulky 😀 ,lebo om už chcela ist vybrast nausnicky,ale co potom s nimi....andrejka ty si ake kupilamalej nausnicky? zlate? neviete co je s perlou?? sa tu nejak neukazala....dufam ze sa ma so simonkou dobre..

perla200
autor
3. júl 2009

no to neviem juli...ale asi nič dobré ked ma chcú dať do nemocky.... no simonka je ok, len ja som asi zle na tom.... a môže to ohroziť hlavne pôrod.... ktovie čo so mnou uurobia? neviem čo v takej situácii robia????

kwetinka nenaťahuj sa s malovaním.... lebo ja som umývala okná na celom dome a kleslo mi bruško dole....
a inak som tuak nevidíš

juliett99
3. júl 2009

perli,, drzime silno palceky,, aby ste boli obe OK,,,a nijako to zle neovplyvnilo porod.. drzkaj te sa nam..a uz vies aj kedy mas nastupit?