Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

luka04
22. sep 2009

inak, este nemate nejake fotecky malej???

alexandrah
22. sep 2009

kweti - tak skusim tie kamilky potom .-.. no sediet na zadku sa mi nedari, ale aj ked nerobim nic, a nedam si magnezko, tak ma ide rozhodit od nervozity, je to v celom tele, je mi z toho az fyzicky zle, ta tetania si najde cestu, mam aj krce, aj ked nejdem nikam alebo len oddychujem ... este idem poobede k neurologicke, opytam sa jej.
inak - risko je uz dole hlavou, a ma 1343 kg!!! presne akurat!!!inak je v poriadku, akurat ja mam menej zeleza, tak mi predpisali.
ozaj, vraj sa odsava tak ze max. 5 min. z kezdeho prsnika? kweti . ked si si malu dala k sebe, nebala si sa, ze sa ti zamota do periny? si toho sa netreba bat??
dneska ma trochu boli hlava, v blave je teplo, tu bolo snad aj 30 stupnov, ja neviem, co je to za pocasie!!!!!! a s tou spokojnou maminou mas pravdu, tiez nebudem za kazdu cenu upratovat, a varit, ked nebudem vladat ...

juliett99
22. sep 2009

ahojky babulky,, 😉

luci dnes sa uz jedno novembrove babinko narodilo,, a to deini chlapcek su obaja ok,, maly ma tusim 2 kila, 😉
a ty ako dnes?? co robi leuska???

a inak ako sa tu mate babulky??
ja som sa sem dnes nedostala lebo moj drahy mal dnes volno,,a tak som bola snim kupit drevo na tie nase schody,, 😉

alex tak to netusim teda stym magnezkom,, ako si dnes dopadla na poradni a neurologicky???
dozvedela si sa nieco nove??

kwetinka pridaj nejake nove fotecky malinkej,,
s tym kamilkovym cajim to urcite skusim aj ja,, 🙂 🙂 vdaka za cenne rady.. 😉

luka04
22. sep 2009

ahoj Slavy....no nam dnes prisiel kocik tak sa nenormalne vytesujem...krasny je....uz tu chceli baby odomna kontakt na ten obchod, tak rozdavam info...cooo? deina ma uz babo??? ty koky jak skoro...sak to by sa aj nam uz teda mohlo prihodit 😨 😕 😕

juliett99
22. sep 2009

luci a uz si ho aj nafotila,? super ze si spokojna, to ma len a len tesi,,
ja sa zas vytesujem ze sme zacali prat vecicky,, aspon take surne co by som potrebovala do porodnice,, plienky uz su oprane takze budem zehlit.. 😀 😀
No veru uz ma Matka maleho,, veru uz sa to moze prihodit aj nam moja,, ale tak dufam ze este si nase drobatka pobudnu v bruskach 🙂

saska73
22. sep 2009

juliett tvoj manžel presne ako môj, z roboty uteká na byt, vráti sa 22.15 a ráno 5.30 vstáva a uteká do roboty, už 8 kg schudol, som pri ňom hotové megero, aj sa o neho bojím, lebo prepína sily.
Detské vecičky som si prala v sobotu u našich, v pondelok dožehlila a teraz v sobotu sa musíme vysťahovať z podnájmu, svokra príde síce pomôcť, len ja to musím nabaliť do krabíc 😝 a keďže kúpelka nie je a stierku nám dokončuje v piatok, takže ani vymaľované, musíme ísť niekam na hotel na pár dní. A ked som tu čítala, že jedna novembrovka už porodila až ma studený pot oblial - jednoducho to moje ešte musí musí byť v brušku. 🙂 😉

baby nielen magnézium ale aj ked beriete vitamíny, tak ich musíte aj po pôrode, lebo malinké si na ne privyklo.

alexandrah
22. sep 2009

BABY&, JA ESTE NEPERIEM, ESTE CO TO DOKUPIM, A POTOM VSETKO NARAZ.
julie - tak neurologicka mi povedala (ona je fakt dobra), ze to nemoze byt z toho, lebo to je normalny mineral, co je v tele, ze z toho nemoze byt abstak. tak to musi byt nieco ine. aj vitaminy ma clovek normalne v tele, a hlavne ich clovek berie, ked ich nema dost, aby sa dostal na normalnu hladinu. takze po porode by to malo byt ok. som sa trochu ukludnila. a ze magnezko sa nesmie brat pri kojeni - to je aj v pribalovom letaku. uz som to aj tej babe napisala, snad si to precita. takze docela ok, nie?
ja som mala iba malo zeleza, z toho som vraj unavena a vycerpana, tak som si ho nasadila - teda lekar, na recept. snad to pomoze. neurologicka mi aj predpisala diazepam na spanie, ale iba cca 2-3 krat za tyzden, ale moc nezabera, dala som si polku ... a som tu, uvidim, dokedy ...aj kamoska to brala posledny mesiac, a aj spala, no ja som ako vykuk ...
saska - a kam idete? takto pred koncom tehotenstva sa stahovat?? nic moc!!
no ten moj je nejaky velky - a ja som taka malinka, jakoto ze je taky velky??? ja som mala 47 cm, ked som sa narodila ... a 2.80 kg. tak som si myslela, ze aj ten moj tak max. okolo tych 50 cm... ako ho dostanem von?????? 😖 😲 😕 🙄

kwetinnka
23. sep 2009

Alex, ja som si zas myslela ze bude mala vacsia po rodicoch a mala len 49cm. To zelezo ti pomoze, ja som chodila stale ako mechom prastena a som nevedela z coho...a fakt potom sa ti zmenilo.Nebojim sa ze sa zamota...mala som ju pritisnutu k sebe,v perinke a paplon len tak trosku,a aj tak nezaspis uplne tvrdo...pocuvas ci dycha..tak dnes v noci nas zas trapilo brusko....cvicili sme,nahrievali,rurku sme dali,aj cajik a po 2 hod sa nam krasne pokakala...ze som ju mohla celu hodit na 40 do pravky 😀 .
Fotky mam len ich neviem na tomto kompe zmensit,tak dnes narobim nove...aby sa sem dali dat.inak teraz po porode este beriem tie tehu vitaminy ale Dr mi odporucil kombinaciu calcium+fosfor+nieco....koli zubom a vlasom.
Sasi to stahovanie vam nezavidim...ale ako to tak sledujem kazdy sa snazi stihnut co najviac.

juliett99
23. sep 2009

dobre ranicko,,
saka vidim ze aj u vas je to take vesele,, no teda,nie som vtom sama... dufam ze do porodu to stihneme obe,..
Boze a to pojdete kam?? Nemozu vas este nechat tyzden na vyse v podnajme??
to je sila,,

Alex takze super sprava,, ze to nema vplyv,, o tom viem ze ho uzivat nemozem ked zacneme kojit aj ty si mi to spominala,, pamatam.
Takze ani diazepan nezabera?? Inak povie ti ze ja som teraz taka otapena a unavena ze by som zaspala kludne aj za volantom,,
normalne spim jak babatenko urobime si postel este sa mi spat nechce tak sa zapozeram do filmu a do 5 minut som doslova mrtva,,
Robi mi akurat vcera vravel ked som mu povedala ze maly ma stikutku ze noc predtym ked som zaspala jak sa ku mne pritulil ze citil maleho ako stikuta,, a ja som spala jak poleno,, 😀 😀

kwetinka takze ani cajik nezabral?? dufam ze dlho sa Lilinka netrapila,, a potom rychlo zaspinkala,, 😉

Som zvedava aky bude nas prcek,, ja som mala iba 42cm a 2800 tak som zvedava ,, juj uz nech je piatok tesim sa na poradnu,, 😀 😀

luka04
23. sep 2009

ahojte babky.... 😀

Julli, prave mi volala ta kamoska co mala pred terminom, ze o 8 rano porodila!!!! boze, taka som mimo, aj mi slzicky idu..cele tehu sme prezivali spolu, este vcera bola u mna na kave, ze uz to asi na nu ide 😕 ....ma krasneho chlapceka Simona, 3480g a 52cm...od pol noci rodila do rana....prve jej slova: ,,nidky viac,, ale to je asi klasika...strasne som stastna a zaroven aj nervozna, teraz budem ja na rade 😕 😕

juliett99
23. sep 2009

ahojky luci,,
gratulujem,,kamoskynmu chlapcekovy,,,no super teda,uz to ma za sebou,, tak teraz to caka teba a mna,, hmmm
ale ste mame cas ze!!
ako si spala??
ja som zas mala desivy sen normalne horor,, zas som zacala krvacat a to tak silno ze som mala 3 vlozky a aj tie pretiekli a ked sme prisli do nemocky uz bolo neskoro.. nechapem co to mam za sny 😠 😠 😖 😖

luka04
23. sep 2009

joj Slavy...to je mozno preto, ze v podvedomi mas strach, aby sa zas neprihodilo nieco...aj ty uz si toho zazila az az ☹ ja som spala dobre celkom, tiez ma snivali kraviny, ale nepametam si dnes...ja som este stale rozhodena, az mam zimomriavky...a zavidim kamoske ze to ma za sebou... ale musime to brat tak, ze kazda to musi zvladnut, tak aj my...nie? idem na kavu za Matkom do roboty a za svagrinou....musim sa ist s niekym vytesovat.....lebo nielenze ona porodila, ale dnes leti domov z misie jej drahy...boze sak ten musi saliet od radosti v tom lietadle..po roku sa vracia....to bude oslav... ty co budes neska robkat??

juliett99
23. sep 2009

je to dost mozne ze v podvedomi sa stale bojim,, 😉 ale tak dufam ze uz nic zle sa nestane..
utekaj to moja oslavit,, aspon nebudes sama.. a ta tvoja kamoska bola cely cas sama chuda,, ☹ skoda ze to jej drahy nestihol k porodu..to by bolo krasne.. ale nech hlavne je ze su ok,, bola rodit nakoniec v TO?? ci kde
dnes neviem moja som nejaka unavena jak keby som ani v noci nespala poobede ulohy z malym ale asi do mesta vybehnem lebo mi prisla marodka,,mam ju na poste.

luka04
23. sep 2009

no ja som si dala posileat peniazky na ucet radsej...mala rodit v TO ale ten doktor sa presunul do Partizanskeho od Septembra co ho mala zajednaneho, tak sla tam rodit...no bola sama, nemala to lahke, hlavne tie zaciatky, byvalo jej moc smutno...aj jemu sak... idem moja, potom sa ozvem...ajoooj 😉

juliett99
23. sep 2009

no uz je to asi posledna pnnka potom uz budem dostavat matersku a to chcem tiez na ucet..
hmm ta to mala teda velmi tazke podstate obaja to mali tazke o to viac si budu teraz vzacneksi,..
tak bezkaj a davaj na seba a leusku pozor,, popiseme neskor.
kocik som videla je uzasnyyyyyyyyyyyy 😀 😀 😀

luka04
23. sep 2009

dakujeeeeeem Slavy 😎 😎

alexandrah
23. sep 2009

cafte baby, veru, ani ten diazepam nic moc, dala mi najmensiu davku, no neviem, ako to zvladnem, hlavne po porode ... bojim sa ze fakt ne, od unavy, kedze nespim uz cez pol roka, a ze ma akurat povezu do nemocnice na infuzky ... no nebudem kreslit hororove scenare ... julie - asi z toho strachu sa ti snivaju take veci, aj mne sa obcas sniva zle ...
luka - veru, aj mne sa to strieda, raz som uplne mimo, potom som ok, a chcem to babatko, a zavidim kazdemu, co to uz ma za sebou, neda sa pocuvat baby o porode, jedna ti povie ze uplne v poho, druha ze hrozne, ale kazdy aj inak vnima bolest, niektore su padavky, ine zvyknute na bolet taku istu zvladnu lepsie ... uvidime sami nakoniec ...
kweti - to je super, ze napokon to zabralo, su aj take, ze robia co sa da, a aj tak nic, vyzera to, ze si na to docela kapla, celkom ti to ide zvladat 😉 budem strasne rada, ak to zelezo zaberie, neznasam ked som taka ako pises mechom udreta, lebo ani nezaspim, ze by som si oddychla, a len sa vleciem po byte ako zombie, a som nervozna, ze ani nic nemozem robit - aj citanie alebo kukanie telky ma unavuje, tak keby to zabralo, bolo by to super!!!!!!! budem brat poctivo!!!!!

luka04
24. sep 2009

ahojte babule...ako sa mame??? Juli kde sme??????????? 😕 😕 😕 😕

juliett99
24. sep 2009

dobre ranko,,
luci tu sommmmm bola som zaviest prcka do skoly a zastavila som sa na poste a v obchode,, a v lekarni hrozne ma trapi ta zaha,, uz fakt neviem co mozem zjest a co nie lebo aj z vody to chytim..
vcera mi bolo az do placu vravime mame ze kludne by som mohla byt tehotna este aj 3 mesiace len keby nebolo tej kyseliny ,,uz aby som mala potom,,
a ty aky si mala dnicek??? 🙂 🙂

kwetinnka
24. sep 2009

Alex treba to brat poctivo a ucinok sa dostavi...ja to beriem aj teraz...unavena sice som...ale snazim sa to vsetko zvladnut.Liluska v noci 4 krat kakala..aj sama aj s pomocou rurky...tak sa vytesujem..ze už som aspon dosla na to ako tu bolest bruska eliminovat.
Tie zle sny som mavala aj ja...take kraviny sa mi snivali az hruza....a ta ktora sa porodu neboji nema prirodzený pud sebazachovy....ja som už anesteziologicke povedala ze toto je prve a posledné.
Vcera som bola nasu hviezdu prihlasit na miestnom urade..poviem vam tolko vybavovaciek..ze na to ti týzden dovolenky pomaly nestaci..a nikto ti nepovie co este kde...no katastrofa..este idem dnes pre potvrdenie ku gynekologicke ze som tam od 4 mes chodila,aby sme dostali vsetky tie prispevky,a este nasa mestska cast dava..tak aj tam musim ist,a este poistovnu malej vybavit...asxpon ze to tak nehori na to mam 60 dni.Clovek je už len z toho unavený...aspon ze mala to vsetko prespi..aj ked niesom doma...alebo sa tam idem prejst aj s nou..a s mamou..lebo bez barierove pristupy v tomto state stoja za h.....

nikush4
24. sep 2009

dobre ranko 🙂 baby chcem sa spytat idem teraz v 25tt na kontrolu...idu mi robit testy na cukor a sestricka mi nepovedala ci mam prist na lacno... ale docitala som sa ze na tieto testy sa na lacno chodi...ako to teda je? 🙂 a okrem toho robili vam v tomto case aj sono?? ja som bola na minulej prehliadke..tak neviem ci mi ho budu robit aj teraz 😖

juliett99
24. sep 2009

kwetinka,, tak super ze liluska uz kakala aj sama,, to je super,, 😉 😉
takze teraz zas mas frmoly ohlane papierovaciek,, aj ja by som sa mala ist spytat k nam na matriku co vsetko treba vybavit ako slobodnej mamicke,, a asi aj navstivit doktorku teda vybavit pre maleho..

nikush,, ano chodi sa na lacno dokonca 12 hod pretym by si nemala ani pit ani jest,, teda aspon mne tak kazali v nemocnici v TT
sono by ti mali robit az v 30tt a to by ta mala aj vysetrit zo spodu, kvoli krcku, 😉

luka04
24. sep 2009

nikush.. testy na cukor musia byt nalacno..urcite..a sono ti asu nebudu robit na kazdej poradni...najblizsie k tvojmu tyzdnu mi robili tusim az v 30t...

kwetinka...tak uz zacinas s vybavovackami?? z toho mam aj ja hruzu, pocula som , ze je toho teda dost...u nas neviem kto to obeha, ja do mesta s takym malym babenkom asi este nepojdem sama autom, takze si bude musiet zobrat drahy dovolenku 🙄

Julli...vcera som bola len na tej kave u Matka v robote, oslavovala ich uctovnicka meniny, tak som vyfasovala zakusky a chlebicky 😝 a potom som uz len domka bola sama...lebo ked aj matko konecne prisiel z prace, musel ist pomoct oberat hrozno mame a zas som bola do vecera len sama..takze nic moc...akurat svagrina dobehla navecer kuk kocik...a oprala som vnutro kocika, co sa dalo zvliect, aby to krasne vonalo, lebo este strasne smrdi novotou...a este som vecer volala tej kamoske po porode, ako sa citi a taaaak..prave mi poslala mms maleho, boze strasne je zlaty....teraz periem, umyla som dlazky, idem hodit sprsku.... a ty?? teda vy? 😅 a co ti dali na tu kyselinu??? bo uz ja mna chytava 😖 😖

juliett99
24. sep 2009

luci kamoska ako rodila?? lebo som pocula ze ked rodis normalne tak babinko nieje prve dni pekne,,
takze ty uz pracujes?? si nedas pokoja,,
no najskor som mala TUMS zabral zzo zaciatku ale uz potom ee,, potom mi dali TALCID zabral ale len na chvilku a dnes mi dala GASTROTUSS je to nejaky roztok este som si to zatial nedala vyskusam a poviem..
ozaj novembrovych babatiek uz mame 3ks,, scarlette uz ma chlapcekov na svete 2tt
a co svagrina pacil sa jej kocik??

luka04
24. sep 2009

rodila normalne..no praveze je fakt peknucky...aj tvaricku ma peknu, aj pokozku...taky anjelik 😵 😵 ze ho nemohla vytlacit, zasekol sa ked bola hlavicka vonku..chceli pouzit klieste, ale nakoniec jej pomohli vraj rukami, stlacali brusko a potom vysiel..nastastie..co ti poviem, nema jedno pozitivne slovo na porod... 🙄
nebojkaj, nepracujem moc, to len tak rekreacne 😉 aby som nevysla z cviku, aj to pomalinky sa zohybam..nie jak kedysi, ze som lietala jak besna po dome...uz mi pomaha Mato s velkym upratovanim, aj povysava cely byt a zmyje dlazky..len som zbadala ze chodba a kupelka je nejaka fuj, tak som to prebehla.... svagrine sa pacil..ale ze, jaky je malicky....ona mala take hebedo, asi za to sa jej nezda..mne pride ako kazdy iny, co teraz vyrabaju..tie klasicke..

juliett99
24. sep 2009

no tak to je ,, ale hlavne moja ze uz to ma za sebou,, dohovie ake porody budeme mat my?? to je este otazne,, ale tak dufam ze to nebude az take hrozne..
Ved by som ti aj dala po rituli ked by si behala tak ako predtym,, potvorka,, 😀 este ze ta Leuska brzi, ixix
sak ja ked umyvam riad tak ma poraza a nevydrzim stat pri tom,,
asi som nejaka citlivka,, xxixixix 🙂
no svagrina nech si necha svoje rozumy,, tvoj kocik je krasnucky a urcite aj leuske sa bude pacit,, a aj jej bue stacit.. 🙂 🙂

luka04
24. sep 2009

a ty mas kedy poradnu najblizsiu??? ja stredu...a mam im povedat, ze som tam posledny krat, ze uz budem chodit doktorovi do nemocky..

juliett99
24. sep 2009

ja mam zajtra poradnu uz sa neviem dockat,, a prve asi co zo mna vypadne bude ze chcem vediet kolko uz maly vazi,, lebo uz ma asi picne,, messiac neviem aky je uz velky,,, ☹ ☹
no takze uz budes chodit tomu svojmu co?? a uz ste sa bavili o porode ci este nie??

luka04
24. sep 2009

to som zvedava kolko vazi Samik. 😵 😵 lebo aj mna nasa hrozne zaujima...ale podla pocitov, ako sa tam stale mrvi a tlaci, je maly valibuk 😀 noo budeme chodit tomu, uz ma ocakava, mam sa mu ozvat, ktory den pridem, tak premyslam kedy mu zavolat..este sme sa nebavili, teraz to pride!!!!! 😕 😕 😕

alexandrah
24. sep 2009

nikus - nezabudni si zobrat citron, iba tak sa to da vypit, citron mozes do toho vytlacit, inak je to hnus!!!!!§ s citronom taka sladsia malinovka!!!!!!!
kweti - ty nechas malu doma, ked vybavujes? a pekne ti to prespinka? super, ze brusko je ok!!!!!!!! u nas bude asi behat manzel po uradoch, u tych tetusiek 40-tniciek a viac on lepsie vybavi vzdy 😎
julie - aj moja prva otazka bola kolko maly vazi. potom daj vediet, aby som si to porovnala. baby, uz by som sa asi mala balit do porodnice? od pondelka budem v 31 tt, tak uz je asi cas, to je posledny tyzden 7. mesiaca- boze,. uz budem v osmom, ale to rychlo ide!!!!!!§ my vzdy behame s muzom cez ivkend, este dokoncujeme byt, kupelnu, pracovnu, aby to bolo aspon ako tak z najhorsieho, kym sa da. preto sa vzdy cez vikend tak vystavim. zase tu mame v blave horucavy - normalne ku 30tke!!!! to je des!!!!!! a to som este musela zehlit!!!!!
inak - asi to babatko je prve dni take pokrcene, ale ono sa do tyzdna vystrie, ale pre nas bude aj tak najkrajsie!!!!! a bude mat nase crty, tak sa nam bude strasne pacit, som hrozne zvedava, ako vyzera pokladik moj malinky. ja mam brucho ako ini v 5 mesiaci, neviem, kde sa mi schovava... ine baby maju 2-3 nasobne, ked si dam cosi volne, ani pomaly neni vidiet (okrem prs, tie su riadne!!!!!! 😲 ) ako sa dnes mate?