Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

juliett99
6. aug 2009

akojky kuspitka,,
tak je dobre ze to zastavili..
ja som bola v nemocke 3 tyzdne takze viem o com vravis lenze ja som k tomu este aj krvacala, nasadili lieky na zastavenie krvacania a magnezko som mala 500ml 2-3 x denne, plus injekcie od bolesti.
teraz musim stale oddychovat a mat kludovy rezim, a magnezko uzivam 4x1 .
takze mojka klud nestresovat a oddychovat lezkat.. a ak nieco podbne bude citit hned utekaj,,
ozaj a uz viete co cakate?? ňsilno drzim palceky, moja 🙂

alexandrah
6. aug 2009

ahojte, olalka - tiez som pocula, ze od velkosti to vobec nezavisi, kolko budes mat mlieka ...

alexandrah
7. aug 2009

baby, inak, diky moc za rady, bola som na medenej, a nakupila som 4 gate za dokopy 50 Eur, mali kopec XY, lebo do toho asi vela ludi nevojde, tak mi nevykupili ... super zlavy, - 70%!!! normalne stali jedni 1400 sk!!!

juliett99
8. aug 2009

pekny vikendik sa praje,,
alex tak to si fakt dobre nakupila... hmm aj mne by sa zisli nejake gate ked sa ochladi 😉

juliett99
10. aug 2009

ahojky babule,,
teda ale to tu flakate,, no toto 😠 😠 😠
Vidim ze ste mali asi super vikednik ked ani jedna nenapisete 😀 😀 😀 😀

alexandrah
10. aug 2009

ahoj juliett - bola som na chalupe u svokrovcov - inak by sme moc nemali co robit ... a v kine 😀
tie gate su super, este ich potrebujem skratit ☹ , ale mam 1 pani, co mi skracuje veci ... inak uz konecne v 6 mesiaci (uz bolo na case) vyzeram tehotna. ja som kupovala len take jesenne - zimne gate, lebo letne este obleciem tie co mam na gumu, take platene, alebo sukne, ale kupila som rifle dvoje a tak. manzel, ze to mam tak na 4 tehotenstva, srandista 😀

olalka
10. aug 2009

no fakt to tu kazdy flaka 🙂 kde su vsetky co sa blizil termin porodu? uz rodite baby? 🙂
alexandrah ja som bola tiez vsera v kine- na dobu ladovu 😀 vyborne to bolo.
ja uz inak ledva chodim, zrazu ma boli uplne vsetko, nemozem poriadne sediet, na lezanie najst polohu tiez trva, pri chodeni ma boli strasne ta lonova kost, chodim pomaly ako slimak, lebo ani vacsi krok nemozem urobit, co tot tak boli. brusko mam uz strasne padnute dole.
idem sa pokusit este vyzehli par veci a dobalit konecne tasku do porodky. inak vcera som zasa malej kupila saty, a to som povedla, ze uz fakt nic nekupim. hrozna som 🙂

alexandrah
10. aug 2009

olalka - to poznam, aj ja si poviem, ze uz mam dost, a potom vidim nieco nadherne, v com by risko super vyzeral, a musim kupit ... no co uz narobime ... 😎

juliett99
10. aug 2009

babenky dnes ma drahy vzal do NR.. do polygonu,, kupila som si jedny platenne gate hned farby za 280 sk ked by sa ochladilo a jedny rifle uz hadam do konca porodu,, zlacnene o70%.. takze ma vysli na 450 sk..
normlane som rada ze mal cas ma hodit.. a v detskom mi nic nepadlo do oka,, ☹

alexandrah
10. aug 2009

juliett - to si dobre kupila!!!!!!!!

juliett99
10. aug 2009

sak som aj ja veru spokojna,, xixi
alex ako bolo na chate?? urcite super co uzili ste si prirody.. 🙂 vsak?

alexandrah
10. aug 2009

aj hej, sme mali opekacku, napokon sme iba sedeli pri ohniku, dobre som sa vyspala, pojdeme tam este asi aj o tyzden, tak na dlhise, a budeme vyrazat niekam - akoze dovolenka ... uvidime!!

juliett99
10. aug 2009

jaj moja aj ti zavidim,, ale hlave je ze si to tam uzijete a ze si oddychnes..
ja som nejaka dnes ospala,, neviem ci pocasim alebo co??

alexandrah
10. aug 2009

boze aj ja, a to by som mala trochu pracovat ... a ja len spat ... ale nie len dneska, ale uz asi tyzden ... 😔

juliett99
10. aug 2009

no nabehame sa moja ked sa nam drobci narodia,, teraz este kym, mozme si uzime oddychu,, 🙂

timea27
10. aug 2009

ahoj babulky,
poprosim vas o radu...aj mne uz konecne zacina byt vidiet brusko a "normalne" gate uz nezapnem. kamoska kupila v polsku tehunohavice za 20 eur a rifle za 30 eur...
neviete mi poradit nejake lacnejsie niekde v BA alebo v okoli BB?

alexandrah
10. aug 2009

pocuj, ja som to uz niekde na niektorej teme vravela, chod do BA na medenu (ulica cca od reduty, blizko aj pri tescu ... na kamennom), tam su teraz 70 % zlavy, ja som super nakupila ... len sa ponahlaj, ja mam male cislo, tak mali kopec, ale uz sa vypredavaju, hlavne L a XL. kupila som 4 gate za 50 eur spolu (2 rifle, 1 biele elegantne, a 1 kaki zelene) + syncekovi take gate ... 😀

olalka
10. aug 2009

alexandrah to si fakt super nakupila a aj juliett. ja som si kupila dlhe rifle a jedny trojstvrtove rifle na leto a kazde stali 40 eur ☹ . a aj tak najradsej nosim klasicke elastaky a dlhsie tuniky na tom

kwetinnka
10. aug 2009

AAhojte tehulky,ako sa mame?? my este nausnicky nemame..ale necham to na krsnu mamu asi....aj by som jej to nejak naznacila ale je mi to hlupe. Alex ten obchod v mosogni neviem ako sa vola s tymi tehu vecami....ale ked sa pomotas po tej pesej zone urcite to najdes.O tom obchode za redutou vobec neviem,ale teraz uz je to pre mna zbytocne...ale dobre vediet do buducna..nahodou nazov obchodu nevies? A s tym nakupovanim vam rozumiem,ale pomaly zacina okolie nosit tak nekupujem nic..sak ma viac veci v skrini nez ja.
Tento vikend sme slavnostne domalovali...jupi..este treba nalakovat postielku. Andrejka tak som zvedava ci pride v pondelok na tvoje slova:o)

juliett99
10. aug 2009

ahojky kwetinka tak teda gratulujem ze uz ste stihli domalovat, 🙂 , to je super,, 🙂 postielka uz je pre vas malina 🙂 🙂

no ja som si musela kupit dlhe gate lebo ak sa ochladi tak ja som normalna zmrzlina,, hned mi je kosa..
😒 😉

olalka aj ja najradsej nosim elastaky a dlhe tuniky a saty,, do nohavic sa nezmestim a hehh ani nemam do akych teda do dnes som nemala..
🙂

kwetinnka
10. aug 2009

Mne je zas stale teplo...ale tak keby sa mala mala narodit v novembri ako vas samko samozrejme ze by som potrebovala ine...teba vlastne zastihne s bruskom viac rocnych obdobi.mne tym ze brusko narastlo az neskor a uz vtedy bolo teplo ficim na elastakoch,kratkych shotkach a satach.

juliett99
10. aug 2009

sak to kwetinka,, ze samik sa narodi az v novembri a to ze nevieme ake bude vlatne pocasko,,
teraz je aj mne teplo ale ked sa ochladi tak hned mam studene ruky,,
vidis moja veru to ma ani nenapadlo,, az teraz ked si to ty spomenula,, 🙂

kwetinnka
10. aug 2009

A inak sa mate ako? placenta poslucha? to vytopenie zazehnane? o perlus nieco nevies? este su v nemocke?

olalka
10. aug 2009

mne je stale teplo.
kwetinnka, a ako sa citis? rodit sa este nechystas? lebo ja aj pomaly ano, mam pocit, ze uz to bude velmi kratko trvat a boli ma vsetko. obdivujem, ze este dokazes byt napomocna pri malovani

alexandrah
10. aug 2009

baby, ja som normalne strasny zmrzliak, a teraz mi je viac horuco, ako zenam v prechode ... co je v horucich mesiacoch peklo ... ale zase tiez mam posledny trimester na jesen-zimu, tak sa da ... na medenej sa to tusim vola MAMA, alebo tak, je tam velky putac s nakreslenou tehotnou babou ... ja uz nepojdem viac teho veci kupovat, stacili mi gate, vrch si kupim v normalnom obchode, len väcsie cislo ... kedze normalne nosim XS, tak to nebude problem ... olalka ... som prave nechcela kupovat tak draho, lebo to je tak na 2-3 mesiace, ale tie veci su priserne drahe ... keby som nenatrafila na tu zlavu, tak ma aj porazi ...

kwetinnka
10. aug 2009

no co mi ine ostava??sobotu som este veselo po stvornozky umyvala zem po maliaroch.Aj ked sa musim priznat ze potom ma brusko bolelo.Niektore dni aj mavam take bolesti,ze kazdu hodku,dve...ale po 5-6 hodinach to prestane. ja by som nenahnevala ani keby to bolo zajtra....ale drahy isiel teraz na 2 tt na sluzobku,kazal mi ostat v celku...ja veelmi dufam ze to bude skor...ale mam tusaka ze tam bude dlhsie nez ja by som chcela.Uz som vcera aj hopkala na lopte,nech jej trsoku pomozem nizsie.Este som sa bola vcera s nasimi aj kupat...ta studena voda bola vyborna na moje opuchnute nozky, a dala som si vyborne gofry...by ma diabetologicka pochvalila.A ty ako?? ako sa citis??

juliett99
10. aug 2009

kwetinka ,,
no zatial placenta poslucha,, uvidime v piatok co nam povie doktor ideme na poradnu,, 🙂
vytopenie moja uz zazehnane uz aj pomali schne,,no chvalabozku uz mame strechu skoro hotovu zatial je natiahnuta folia ,, vraj uz moze prsat,, a cez vikend by uz mali polozit krytinu.. 🙂
perlus je uz davno doma,, aj nejake fotecky pridala do albumiku,, 🙂 mala je fesanda, ale tiez dava zabrat perluske.. 😉

alex tak to sme natom rovnako,, normalne som nosila XS nic som na seba nevedela zohnat a teraz som si kupila tehu rifle ze XL,, skoro ma piclo 😒 ale tak co uz hlavne ze nam bude teplucko,, 😵 a co sa tyka vahy tak tu neriesim radsej, az ked sa samik narodi,, 🙂 🙂

kwetinnka
10. aug 2009

uz som tie fotky kukla...veelka babizna:o),krasnunka...taky kukuc ako keby uz aspon mesiac mala...tak to je supis ze sa maju dobre.

juliett99
10. aug 2009

veru moja sak mala 4400 ked sa narodila,, 🙂 takze fakt jak mesacne babinko,, 🙂 ale je krasnunka,, ze,?,

alexandrah
10. aug 2009

juliett - ja som na to vahovo este ok, praveze som si kupila vsetky gate XS, akurat tehu, akurat ze mam väcsie prsia, a vrchy su mi tak M, L ... no ak to bude pokracovat, skoncim aj na XL.
ale ked si nosila XS, tak sa k tomu urcite po porode vratis 🙂 😉 povedala som si, ze neriesit, presne, lebo by ma piclo 😀 , budem riesit po porode ...
uz som mala v merku obchody, kde mali male veci ... a teraz som tam bola, take pekne veciiiiiiiiiiiiiii ...... aj som si nieco kupila, ze az budem zase krasna a stihla ... tak za rok ... mozno .---..