Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

silvuskaa
13. sep 2009

alex je to individualne..uz som rozmyslala nad vsetkym ze mozno aj cisarak bude ked vyvolavacka nezaberie ale dufam ze nie🙂

alexandrah
13. sep 2009

jasne, ale urcite ti vsetko dobre dopadne!!!!

kwetinnka
13. sep 2009

AAhojte tehulky, tak už sa hláásim,rýchlo som Vas este docitala co mete vsetky nové,a daakujem vsetkým ze ste na nas mysleli. Tak my už sme doma. Lilianka sa narodila 9.9.2009 o 11: 34 mala 49cm a 3750g. Vcera nas pustili domov tak sa pomalicky zabyvvame.Porod som mala nakoniec vyvolavaný...poviem vam..vyvolavacka nic moc...nastastie to cele trvalo necele 4 hodinky, bez nastrihu.Jedina vec co ma mrzela, ze sa epiduralka nepodarila..len ma užasne dopichaný chrbát.
Silvinka už som dufala ze ked sa tu stretneme budeme obe po...a ako vidim...ze ta chcu tak dlho trapit.
Inak ak si mozte zajednat doktora urcite to urobte...ja som mala svojho..a urcite aj prave preto to netrvalo dlhsie ako bolo nutne, videla som tam tie baby co cakali na porod po mne ako v cakarni u zubara,v podstate tam nikto ani po nich nestekol..a mohli sa trápit..to by som nechcela,lebo ja a moja astma sme to len tak tak zvládli,dlhsie si to predstavit neviem.
A vy sa ako mate babulky..dufam ze deturence zdrave:o)

luka04
13. sep 2009

jej ahooooj kwetinka 😅 😅 srdecne blahozemlam....prajem vela, vela zdravicka, stasticka a lasocky od malinkej..uz som zvedava na foto...a jaky krasny datum mate!!! 😅 inak, je riadny valibuk malinka...nejako ste rychlo domka..ale sak parada...vravis, ze epi nezabrala?? takze si vsetko citila?? moc ta zasivali? ja mam tiez vybaveneho doktora...radsej...

silvuskaa
13. sep 2009

kwetinka blahozelam 🙂 A prajem vam straaaaasne vela zdravicka, pekne si uzivajte doma...ked sa mam priznat aj vam zavidim, uz to mas za sebou a ja este doma...som uplne nervozna a podrazdena 😒 z toho cakania.
Ked budes mat cas nahod foto..uz sa tesime🙂
Skoda ze epi nezabrala ale aj tak si to zvladla, troska nam popis ako prebiehal porod, som zvedava ze?

kwetinnka
14. sep 2009

AAhojte, vsetkým Vam velmi krásne dakujem. Porod? tak...kedze bol indukovaný rano o 6: 30 mi dali vyvolavacku cca za hodku som zacala citit kontrakcie,najprv kazde tri ,potom dve miuty a velmi rýchlo kazdu minutu. Tým ze som mala svojho doktora moj ma dosiel pozriet asi za dve hodky...inak ze pozeraju kazde tri hodiny...to už som bola na 4 cm, takze zavolaju anesteziologicku...pichla ma asi 4 krat a vzdy narazila na kost,tak zi zavolala ich primarku a ona to skusila po leziacky...vam poviem ked mate kontrakcie kazdu minutu a niekto sa vam este v tej kratkej pauze spara v chrbte--nic moc....nakoniec sa to nejak podarilo,ale lieky nezaberali tak mi este nieco pichli do svalu..a to tiezuž bez ucinku,medzitým už dosiel moj doktor a už som bola otvorena na 8 cm. Najhorsie bolo ze moja astma mi nedovolila dychat tak ako by som chcela a vlastne v tej pauze nebol cas sa ani predychat,tak mi dali kyslik,moj sprej...Vtedy mi Doktor hovori ze este taK cm a mozem tlacit lenze to ja už som mala velku potrebu zatlacit,tak ze nech skusim...povedal ze dobre,dosla doktorka potlacila brusko,dali mi oxitocin,ze pride silna kontrakcia..a asi na 4 kontrakcie bola mala vonku. takze to cele trvalo od cca 6: 30 do 11: 34( aj ked nastup kontrakcii bol neskor)..ale neviem si predstavit ze by som sa trapila 20 hodin ako sa niektore trápia. Co sa týka zasivania to som citila dost kedze som epidural nemala,ale tým ze som nebola nastrihovana mam len dva vokajsie a par vnutorných stehov,aj ked to este stale boli...pekne si to kupem v repiku.
Dnes sme už boli aj v poradni tak mala ma 3480g..a už mame aj nausnicky, fotky dohodim ked mi ich drahý upravi lebo sa mi sem nezmesia..už som ich chcela dat vcera.Inak je zatial vsetko v poriadku,cez spi nadmieru dobre...a dnes mi doktorka povedala ze ju mam budit na jedenie cez den,...hotové umenie.
A ano pustili nas skoro..inokedy to byva ze po 4 nociach...asi potrebovali fleka..ale nevadi ..nam je lepsie doma..
A luka fakt...mat doktora aspon v takej velkej lieharni je na nezaplatenie....a dokonca sa mi aj nadstandard usiel co bolo uplne super.
Silvus a to akoze je v pohode ze takto dlho VAs nechaju...to je take zbytocne si ja myslim..len su z toho potom tazke porody a zbytocne velke deticky...sak oni to dobehnuaj tu...nemusia maminy zbytocne trápit...to nechapem...a kedy si to pisala ze ides?17? budeme silno drzat palce..musis malemu dohovorit nech sa trosku poponáhla....

silvuskaa
14. sep 2009

kwetinka takze porod ste zvladli uplne vyborne aj bez EPI, si silne ziena🙂 Za 5hodin ste to zvladli a to si prvorodicka 🙂 Mala si aj manzela pri sebe?
Ja idem 16teho do nemocnice, este pred tym na sono...som zvedava co mi tam povedia, dufam ze bude vsetko OK. Keby si da malinky povedat a ide von sam , uz nam zostava len zajtrajsok a ja som bez bolesti, ked ma zacne boliet brusko a krize, tak sa zacinam tesit a ono to aj tak same pekne prejde a hotovo...vlastne citim sa uplne fajn🙂
Tesime sa moc na fotky Lilianky🙂 Ved to je jasne ze doma je doma....

olalka
14. sep 2009

kwetinnka gratulujem k lilianke 🙂 tak si to spolu uzivajte
silvuska a tebe drzim palceky nehc to uz mas co najskor za sebou
nasa Lujzicka uz bude mat zajtra tri tyzdne, ale to leti 🙂 je to nase zlaticko, doobedia mava dost dive, po noci je vyspinkana a vie nadherne vrieskat ( fakt to nie je plac,ale vrieskanie, normalne mam dneska pocit, ze az zachripla) to nam trva az do jednej, kedy sa konecne podari ju uspat. potom fajn a ked sa schyluje k vecernemu kupkaniu, tak zasa byva nervozna. ale v noci spinka zatial celkom pekne, snad nam to vydrzi.
teraz este nespi, drahy uspava, tak dufam, ze sa podari a nebudem jej musiet dat zasa podudlat 😀

silvuskaa
14. sep 2009

olalka dakujem🙂 Veru naozaj to hrozne rychlo leti, aj cele tehotenstvo mi utieklo ani neviem ako...Lujzicka chce aby ste vedeli ze ju mate🙂 Hlavne ze prespinka noc, aspon vtedy si stihnete s drahym oddychnut. Hlavne je ze je zdravucka a ostatne sa da zvladnut.

luka04
14. sep 2009

dobry vecer babky....vam maminkam este raz gratulujem k poslusnym dcerenkam a Silvuske drzim palceky... uz aby sme patrili stastne medzi Vas... 😅

alexandrah
14. sep 2009

ahojte, kwetinnka - gratulujem!!!!!!!!!! tak si mala rychly porod!!!!!! aspon ze tak!!! a jak to, ze sa im nepodarilo pichnut epi?? dali ti vyvolavacku? si prenasala? no bodaj by som to aj ja mala za 5 hodin ...
silvii - to je fakt nezodpovednost, takto ta dlho nechat, to som az normalne nastvata!!!
luka - aj my budeme maminy, ty este aj skor ako ja. mne uz aj to brucho zacina konecne rast, obcas tvrdne, hlavne ked sa nesetrim (co nikdy), a vela chodim, aj po schodoch ... konecne sme zacali aj nakupovat veci ako odsavacka, sterilizator a podobne, flasky, lebo okrem oblecenia sme este nic nemali.
jej, opzaj, kweti - teda ta aj astma trapila pocas porodu?? to je zle. ja sa tiez bojim koli tetanii, a zabral spray? nemala si ist aj cez cisarsky? no ja sa nejak koncom septembra uz chcem prihlasit na tej antolskej, uvidime, co tam, ci ma zoberie ten lekar, co chcem, lebo ma ani nik neodporucal, ani nikoho nepoznam, len cez internet ... snad vsetko dobre dopadne ...

silvuskaa
15. sep 2009

veru babenky ja ked takto cakam tak len rozmyslam nad vsetkym moznym co sa tyka porodu, nech je to uz za mnou...lebo co sa tyka psychiky tak nic moc aj ked sa citim fyzicky dobre...

svistik
15. sep 2009

Ahojte dievcata!!

kwetinka... gratulujem Ti!!! a uz Ti aj celkom zavidim...
Chcem sa vas dievcata opytat... vcera ma niekolkokrat za den tak ostro pichlo na lavej strane bruska... ale to bola taka bolest, neviem ako to opisat, ale na zaciatku tehotenstva som to tiez mala a potom to zmizlo! Ale nie je to take ako ked dlho chodim... fakt neviem
Okrem toho som sa rano zobudila... no a... vsak nejaky ten unik mocu v tejto faze je normalny, ale dnes rano sa mi toho zdalo dost a neviem to identifikovat ci to pachne iba mocom alebo nie... bojim sa, ze mi odteka plodova voda... nemate niektora podobnu skusenost??? dakujem

alexandrah
15. sep 2009

svistik - volaj lekarovi!!! mozno to nic neni, ale aspon budes mat istotu!!! teraz by ti mali v 30tt robit aj take velke sono, nie? tak sa popytaj!!! inak pichanie nalavo mavam aj ja, myslim, ze ok, beriem akurat magne.

juliett99
16. sep 2009

ahojky babulky tehulky a maminky,,
gratulujem vsetkym maminkam,, teraz som zvedava ako silviska tusim dnes ma nastup do nemocky tak dufam ze uz bude mat coskoro potom.. 😉

tak ja uz sa k vam zase hlasim net mame uspesne zas konecne zapojeny ,, normalne som mala ponorkovu nemoc,, nespavost k tomu palenie zahy a be netu skoro ma piclo.

inak minuly piatok sme boli na poradni a sami si uz vraj bali kufre a tak mam stale kludovy rezim,poslucham a zatial aj Sami poslucha. Sice vcera sme zas trosku spinili ale fakt len trosku.
Zato drobec sa natahuje a kopka tusim cele dni xixi je mu jedno ci je noc a ci den 😀

motylik22
16. sep 2009

ahojte baby som v 22tt a ešte som nepocitila žiadne pohyby a bruško mam na 22tt oprotim inym tehulkam male ked lezim tak mi ani brusko nevidno a ked stojim tak len trosku 🙂 neviete niektora prečo som ešte nepocitila pohyby??? ☹

juliett99
16. sep 2009

ahojky motylik,, ono vraj prvorodicky bezne necitia skoro pohyby, takze nerob zatial ziadnu paniku a ked pojdes najblizsie k dr tak sa nato spytaj,, 🙂

slinka3
16. sep 2009

ahojte baby chcem sa spytat pondelok idem na poradnu doki mi bude merat babo povie mi aj pohlavie ci musim ist na 3D 😉

juliett99
16. sep 2009

slinka a kedy ti naposledy robili UTZ??
ak ti ho bude robit tak uz by ti mohol povedat pohlavie ale este bude zalezat od babetka ako je ulozene a na 3D ti to uz povie na 100% co to je,, 🙂

slinka3
16. sep 2009

v 14tt

juliett99
16. sep 2009

tak teraz ti urcite bude robit sono , 😉
a co by ste chceli??

luka04
16. sep 2009

ahojte...silvuska ako??? neni si tu?? ze by? 😉 😉 drzkaj sa

alexandrah
17. sep 2009

myslim, ze silvia je uz konecne v nemocnici, uz bolo nacase, toho lekara by som teda ...!!!!!!!! julie, vitaaaaaaaaajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj!!!!!!!!!!!!! strecha uz je?? pekne oddychuj. mne sa uz horsie chodi, dycha, pobolievaju nohy, krize aj brucho pri väcsej namahe, ale chodim na tie masaze, a super pomahaju.

juliett99
17. sep 2009

alex ako vidim ze este stale nemozes spavat xixi aj ja som dnes od 3 hore najskor ma zobudili krce v oboch lytkach a neskor zas maly si robil disco,, 😀 😀 😀 😀
oddychujem moja,, nic ine nezostava a zato vsetci ostatny doma pracuju,,
strecha uz je aj zateplnena, aj voda , plyn a elektrika je uz hotova teraz sa uz zacali robit priecky ,, a tak hadam kym sa drobcek narodi to stihneme 🙂

alexandrah
17. sep 2009

no tak to sme sa vymenili, ja som sla spat o 3 ☹ aj my sme sa rozhodli pre malu prerabku, chceme dat kniznicu do pracovne, na mieru, a na vsetky steny, uz to tu bol zamerat, tak sme mu povedali, ze do konca novembra ... no snad to stihne ... vy to stihnete urcite 😎 😀 citis sa dobre?? ja uz sa citim menej pohodlne, jak brucho rastie, horsie sa dycha, ked sa najem, nafukne sa mi zaludok a pomaly travi, uz len nech to odsypa!!!

pipussa
17. sep 2009

zdravim,
mozu tehulky pit matovy a zeleny caj ? kolko denne ?
alebo co nemozu, take zasadne... 🙂

alexandrah
17. sep 2009

ahoj pipussa - zeleny a cierny pomenej, aj niektore bylinkove nie, len neviem, ci aj matovy, v poho mozes ovocne, alebo roibosy, ja si obcas dam aj ćierny aj zeleny, ale tak raz za ... cas . takze ak, tak jeden denne. namiesto kavy napr.

juliett99
17. sep 2009

alex zatial sa citim dobre len maly sa vrti a tlaci uz vsade,, a kope ci cez den a ci v noci..a trpi ma hrozna kyselina,, na poradni ked som sa vazila som dokonca aj schudla, 😉
bodaj by nie ked mi je tazko aj z vody. ☹
brusko rastie a rastie ale neviem ani kolko nas drobcek vazi pani dr povedala len tolko ze vsetko je OK ohladne vahy

alexandrah
17. sep 2009

ja sa vzdy na vsetko opytam, aj si pisem na papierik, aby som nezabudla, nastastie lekar mi povie, sak ja nemam ako vediet ... ja idem na velke sono o tyzden, tak som zvedava, kolko risko vazi. uz by mal cez kilo. ten moj sa az tak nevrti, mozno tym magnezkom, a mozno este len zacne. kyselinu ani zahu nastastie nemam, ale ked zjem viac ovocia, tak ma nafukne, ze mam zaludok väcsi ako brucho, a to nevladzem ani dychat ... samozrejme, na vsetko mam chut najmä vecer 😎 😀 esteze mi to vytravi, kym idem spat, alebo do rana aspon.

svistik
17. sep 2009

Ahojte dievcata!!!

Tak nakoniec som bola v utorok v nemocnici aby ma pozreli... pre istotu 🙂 Nakoniec vyzera, ze je vsetko v poriadku, ale mam si dat pozor a ak to pichanie neprestane, tak sa mam hlasit!!!

kwetinka alebo ktokolvek kto vie poradit ... chcem sa predsa este spytat... mohla by si mi poslat nazvy tych obchodov v Bialsku?? teda ak si ich este pamatas... A vlastne sa este chcem spytat kam mi odporucas ist, ci do Tesina alebo do Bialska?? dakujem .... 🙂

Ja mam inak stastie na nejake divne lekarky... pisala som nedavno, ze moja lekarka ma nepozrela uz od 16teho tyzdna... okrem toho som sa ja sama musela pytat na glukozovy test (tiez nan zabudli) a sestricka zostala prekvapena, ze ako to, ze ho este nemam 😖 A okrem toho ma este ani na sono neposlala a pokial viem v 30tt sa na sono chodi... asi zvazim zmenu lekarky...