Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

luka04
23. okt 2009

ahoj sweet...aj ja rada buvam, ale az nad ranom...ja mam so zaspavanim preto problem, lebo moc rozmyslam v posteli a neviem prestat na vselico mysliet..vzdy som to mala, ale teraz je to najhorsie ako som tehotna...a rano ked drahemu zazvoni budik a mna to preberie, vrazdila by som, ako sa mi chce hajat 😅
mna k tomu anestseziologovi nik neposlal.planujem sa to na poradni pondelok opytat..ale je mozne, ze sa to bude riesit aj tu stredu... hej budem aj ja na teba mysliet, nebolo by fajn keby to cele prebehlo uz stredu?? takto tam den cakat... 😕 😕 to asi nezazmurim oka... inak ako sa citis??

tun1ska
23. okt 2009

Čaute babenky...Kedy je potrebné po zistení tehu ísť 1.-krát k lekárovi? 😵

svistik
23. okt 2009

Ahojte!!!

tun1ska... ja som bola hned ako mi vysiel test ale to bolo v 6tt... Ja si myslim, ze co najskor 🙂

Jooj dievcata... ja som strasne rada, ze so spankom nemam problem, ale na mna to tiez urcite pride lebo urcite ako sa mi bude blizit termin tak budem rozmyslat nad hlupostami...

Este sa vas chcem spytat... mam pocit, ze malu posledne dni citim menej sa hybat... ako je to u vas?

luka04
23. okt 2009

svistik...aj u mna je to tak...to je normalne, uz ma malo miesta 😅

alexandrah
24. okt 2009

luka - ja ked spim, vypinam mobil, sa mi nikto nedovola, ma smolu!!!!!!!! sak potom brnknes naspat.
tuniska - aj ja by som sla co najskor, uz na konci prveho mesiaca (cize si 2 tt tehotna) sa berie krv a tak. neotalaj!!!
svistik - moj sa teda hybe statocne, az mu musim niekedy dohovarat!!!!!!!!
luka - ty uz ides na ten cisarak? niekedy teraz??

ywonnee
24. okt 2009

alex vidim ze si zas v noci nemohla spat 😠 😠 ja sice tiez ale comp pre istotu nezapinam lebo by som tu stvrdla do rana a rano by som nevstala... dnes sa mi ale podarilo zaspat v polovicke Blaida II na gauci tak ma drahy radsej ani nebudil lebo uz zistil ze by som somrala a zas nezaspala.... o 7.30h ma mala zobudila tym ze si zapla telku a spievkala si ,ani si ma nevsimla spoza stolika ze tam spim a vyletela z izby ze je tam bobo... hehe no sranda
luka pozeram ze Ta to uz caka ... drzim palceky... aj ja uz scem...

luka04
24. okt 2009

ahoj alex...stredu nastupujem do nemocky 😨 😨 😨

oacka
24. okt 2009

Ahojte kočky, potrebujem trochu povzbudenia, tak som tu hádam správne. Po 4 rokoch snaženia a zúfania som po dvoch dňoch meškania mrchy mala na teste dve čiarky. Dnes mi meška siedmy deň, testujem o sto šesť, ale tá druhá čiarka silnie len veľmi mierne. Mám sa obávať alebo je to normálne? Občas cítim také napätie a pichnutie vo vaječníkoch, mám sa báť alebo ste to mali aj vy?

sweet84
24. okt 2009

ahoj luka uz je mi aj blbe pisat ze ja to mam take iste,lebo to furt pisem🙂 ale je to tak! tiez ked zacnem rozmyslat uz nespim..a potom rano by som vrazdila ked ma niekto zobudi. no a neviem si predstavit tu noc v nemocnici pred porodom,sak sa tam zblaznime, uz aby bolo po tom! ja sa bojim ze budem citit bolest pri tom spinali, ty nie? som taka citlivka ☹ ak si sa pytala ze ako sa citim myslela si fyzicky,ci.. Ty ako?

luka04
24. okt 2009

ahoj sweet...no myslela som aj fyzicky aj psychicky 😅 neboj neni si sama, ze citlivka, ja som taka ista...strachoprd..bojim sa snad vsetkeho...same otazky mi viria v hlave, ci bude boliet ten vpich, ci vydrzim lezat na chrbte tolko, lebo mne byva zle, nemozem dychat, ci nebudem ozaj nic citit ako ma rozrezu, ci mi povedia ze babenko je zdrave....potomto vsetkom sa uz nejak ukludnim..a bojim sa aj toho ako to budem zvladat, lebo cakam prve, byvam sama, bez maminy, sice je dole v dome svokra, ale ta robi na 3 zmeny a doma ani nie je..vraj ma budu cievkovat, to mi este nerobili, aj to je neprijemne...asi je problem v tom, ze mam velmi silnu predstavivost a zbytocne si dopredu vsetko predstavujem 😀 ale co sa zabijem ked som taka???

sweet84
24. okt 2009

ja si to radsej ani nepredstavujem, ale napriklad dnes sa mi o tom aj snivalo, co uz, je to v podvedomi 🙂 cievkovania sa neboj,to je sekunda, ja by som sa viac bala toho tahania babatka z bruska (odkedy som videlu ordinaciu v ruz.zahrade:)) a prasknutia plodovej vody.. Nastastie mne pomoze mamina aj si zobere dovolenku aby mi pomohla, tak na tie veci potom ani nemyslim. akurat ze bude asi tazke sa postavit z postele v nemocnici, pre mna urcite, pred 2 rokmi mi robili slepaka a ja som sa postavila po piatich dnoch🙂

luka04
24. okt 2009

uz aj mne sa snivalo 2x ze som sla rodit...normalne mi praskla voda vo sne 😅 a preco sa bojis prasknutia plodovej vody? akoze keby ti predcasne, ci????

sweet84
24. okt 2009

akoze ze to budem citit a pocut pred vytiahnutim malej.. mozno to je len moja paranoja 🙂

luka04
24. okt 2009

ozaj, to vlastne ako je pri cisarskom, s plodovou vodou?? to ked otvoria brusko, ako tu vodu vyberu?? to tam neprekaza? ci to nejak vycistia?? hmmm 😕

juliett99
24. okt 2009

ahojky babulky,, ako sa mame??
nejako to tu flakate cez tento uprsany vikednik?? 😀 😀 😀 kde ste vsetky??

luci hmm zaujimava otazka ale netusim ani ja,, ako to je pri cisarskom s vodou?? 😕

alexandrah
25. okt 2009

luka - si sama? a muz je inde?? strasne di drzim palce ...!!!!!!!!!! ja sa zatial nebojim nicoho konkretneho, len to chcem mat tiez za sebou ... a uz ma aj prepadavaju tak myslienky, ci to budem zvladat, zivot sa prevrati hore nohami, a uz to nepojde vratit spat ... hlavne aby sa mi spanok vratil ... este neviem, coho sa bojim, asi este väcsicho hovadin ako vy, ci sa muzovi dovolam, neviem, kde mam ist do porodnice (kde je prijem...), ako tam, ako sa "ubytujem", "mile" zdravotne sestry ... prenasanie ..., ze ma nechaju bez dozoru, nebudu chciet pichnut epi ... vsetko po porode ... bolesti hlavy ... nepojde mlieko a budu hucat ... no vravim, hovadiny ... vobec nie ze bolesti a porod, asi som divna!!! a ze babo nebude uplne ok, a bude furt plakat, a ja nebudem vediet co s nim, muz v praci, a bude sa mi sem chciet nasackovat svokra, "pomahat"!!! no hruuza ... ale dufam, DUFAM!!!!!! ze ked sa maly narodi, tak budem taka stastna, ze si na toto vsetko ani nespomeniem, kde bude aj v nemocnici zle, nebudem tam sama, ale s riskom!!!!!!!
julie - ja som vcera podonakupovala nejake veci, vanicka, lehatko do vanicky, zavesna konstrukcia na baldachyn na postielku, a este taku teplu capicu pre maleho!! tak uz pomaly finisujem!!! inak, musim uz obhanat darceky na vianoce, aby som stihla, potom to uz jaksi asi nebude mozne!!!
baby, dneska po diazepame rekord, od 02 do pol 8 rano!!!!!!! (asi zalomim po obede ... 😲 ).

allinka79
25. okt 2009

alex, stale nespis? 😒
ja este menej, ale nejako to zvladam. celz den len lezim a nic nerobim... tak sa to da 🙂

alexandrah
25. okt 2009

no stale, klasika, vcera to boli 3 hodiny ... v noci ... potom pauza, a potom som si lahla k veceru na 2 hod ... nic moc ,... fiha, ja cez den poletujem ako diva ... to z tej unavy mi uz zasibava, tak som taka "naspidovana". asi za chvilu odpadnem!!! (neviem, kto sa potom postara o maleho... 😖 ).
mas stastie, ze ti je lepsie, pekne oddychuj ... ja este nemam kopec veci, aj trochu dorabame byt, tak chcem, aby bolo vsetko hotove, furt obchody, lebo este chyba to a ono ... vianoce!!!!!!!! boze, ale musim teraz, lebo o chvilu nebudem vladat uz vobec ... aspon darceky, inak na vianoce kaslem ...

allinka79
25. okt 2009

alex my toho nemametiez kopu ale co poriesim v nemocnici? budem to musiet zorganizovat odtialto... 🙂

sweet84
25. okt 2009

luka no oni to musia prasknut vytiahnut babo a mozno odsat..hmm, co ja viem?ja si to tak predstavujem.. ale asi by sme sa mali opytat niekoho komu robili sekciu.. alebo mozno je lepsie vediet toho menej🙂

luka04
25. okt 2009

ahojte....alex..presne si opisala aj moje pocity...asi to mame vecsina...a neni som bez muza, ale casto chodi vecer domov, takze budem vecsinou cele dni sama aj na babo aj domacnost...

sweet...veru, mozno je lepsie vediet menej a budem sa menej strachovat 😅

pippochiara
25. okt 2009

ahojte..obcas sem nazriem do tejto temy...a neviem preco mam taky pocit ze uz vsetky co mali terminy uz porodili len luka je stale tu 😉 dufam ze aj ty budes mat uz coskoro svoje babatko v naruci 🙂 a zelam vsetko dobre 😉

luka04
25. okt 2009

ahoj pippochiara...no som stale tu, ale nie sama 😅 v mojom pribliznom termine je aj Jullie, ale ta menej casu na net teraz kedze finisuju s domcekom...inak, uz vetsina fakt porodila... dakujem ti 😉 ak bude vsetko ok, tak stvrtok rano budem drzat malinku 😵 😵

juliett99
26. okt 2009

dobre ranicko,, aj ja som este stale tuuuuuuuuuuuuuu.. 😀
Luci ako sa mame?? Leuska poslucha,, 😉 uz sa ti to mojka krati,, juj tesim sa,, uz s aneviem dockat sms ze Leuska aj ty ste v uplnom poriadku.

pippochiara no veru vacsiana uz porodila ale zatial my dve s lukou sa drzime, a Napisala sa to uplne presne Luka ze finisujeme z domcekom a tak su dni ked nemam cas na netik.. 🙂

alex ako?? fiha ty robis pokroky s tym spankom?? ja som dnes v noci isla spat tak okolo 23 a uz o 1.18 som kukala do plafonu a tak som uz behla do obyvacky a pozerala chvilku telku no zaspala som 😎

sweet hej bola tam ta stefanikova ,,ona ked nemas ziadne problemy tak je mila ale ako nahle ukazes strach tak je jak furia.. mala som snou docinenia v nemocke ked som v 17tt silno krvacala a zavolali ju vecer ku mne .. kukla na mna stiahla paplon a povedla a co by ste vy chceli ved u vas to je hra s casom to nie ani na porod ani na zachranu.
poviem ti ze som nedokazala jej ani pol slova povedat len som na nu blbo hladela.. a ked odisla som revala jak pavian ☹ ale tak boli tam aj ine mile sestricky a doktory ktory ma podrzali..a vidis kam sme to dotiahli.,., uz len cakam kedy si Sami zmysli uz byt tu s nami. 😀 😀 😀

luka04
26. okt 2009

dobre ranko Slavinka...ja idem za desat minut do NR,,,hodila som sprsku a idem na poslednu poradnu 😕 do nemocky....

juliett99
26. okt 2009

tak drzim palceky aby bola posledna poradna uspesna,, 🙂 🙂
ja zas idem s dadom do skoly a potom vymenit obklad do kupelky lebo sme to nejako zle vymerali chyba nam tmavy obklad a vystava bledy,, ☹ keby sme sa sa neboli pomylili tak nasa kupelna je uz na komplet oblozena ale nevadi ved to urobi dnes,, no nie,?

alexandrah
26. okt 2009

luka - veru, aj moj muz nedojde skor ako o 8 vecer, tak sa "tesim"!!!!!!!!! ☹ 😢 🤐 😨 inak, drzim palce na stredu, ja idem zajtra do poradne, budu mi asi merat panvu, ci nepojdem aj ja cisarom, + asi odber na streptokoka ... ty uz budes mat vo stvrtok babatko, jej!!!!!!!!!!!!§ potom ked budes mat cas, pekne podrobne napis, co a ako bolo!!!!!!!!!!! (hrozostrasne veci takticky vynechaj) 🙂
julie - dneska bol zazrak po polke diazepamu som spala od 2 v noci s nejakymi prebudeniami (nejaki debili zvonili, ci nechceme opravit dazdnik a pes stekal jak blazon, skoro som ich zabila) do cca pol 2!!!!!!!!!!!! aj som chcela ist vselico povybavovat do mesta - darceky na vianoce, ale reku, vyspim sa, ktovie kedy najblizsie, tak som spala!!!!!!!!!!!! vcera som totiz klasika luxovala cely byt a varila, tak som si necitila krize a nohy, tak som bola uplne vycerpana!!!!!!

luka04
26. okt 2009

ahoj Julli.. stihate, uz je to na dobrej ceste...

alex.. dakujem 🙂 skor na mna mysli stvrtok rano, idem vraj prva na rad....ja napisem Julli sms a ona to sem hodi, dufam, ze radostnu spravu a ked budeme domka, a troska sa zorientujem tak samozrejme popisem co a ako...

jak som bola dnes na pasoch na porodnickom prijme, dosli tam 2 rodicky...jednej odtiekla voda, mala uz velke bolesti a nehali ju cakat aj ked klopkala...chuda, vsetky co sme tam cakali, sme na nu pozerali...potom dosla dalsia, ta sla na prijem tiez na cisarsky..ta bola kludna...ale ked som si tam predstavila seba o 2 dni, uff vselico mi stiahlo 😅 😅

sweet84
26. okt 2009

juliet az mi zimomriavky dosli ked si napisala co ti povedala ta doktorka, viem si to predstavit v tvojej situacii pocut take volaco.. fakt bola surova a necitliva.. inak ja som bola u nej zatial 2 krat a mala som z nej taky pocit ze sa robi mila a len si robi svoju robotu,nic viac nic menej.dnes som tam bola znova na monitore, prietokoch a ona uz druhy krat ze preco mi chce robit moj doki tak skoro cisarsky a kvoli comu, ze oni maju ten den uz dva cisaraky atd. a uz druhy krat som jej vysvetlovala ze to neni skoro 10 dni pred je normalne a ze som nefrolog.pacient(oblicky)a mam riziko a zle vysledky..a ona este ze preco chcem mat jazvu na bruchu..no nazabila by si ju?nechapem co sa do toho vsetkeho stara,no nie?

luka aj ja som bola dnes skoro vsade od rana beham a mala ma uz 2 770 tak aspon ze pribrala 🙂 a s anesteziologickou sme napisali ze chcem spinal ze je to vhodnejsie mi odporucila

luka04
26. okt 2009

ahoj sweet... no fajn ze malicka pribrala...a kedy mas termin sekcie???