Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

kwetinnka
17. nov 2009

AAhojte babulky, Luka tak tie prsniky ma mrzia.Cosa tyka vloyiek už som akusila snad vsetky...ale Fixies su dobre.S tými plienkami je to sranda,ja musim pampersku menit a 2-3 hodky,Inak sa mi osvedcili aj z DM tie babylove,a aj tie z lidla su celkom v pohode,a obrusky...na Nivea nedam dopustit,a ten ich SOS krem je super..kazdy cerveny fliacik nim zmyzne.Vidim ze cim vacsie babo tým vacsi problem s mlieckom, uvidime ako sa to u nas vyvrbi,ze kde je vlastne problem ze tak malo spi.
Alex prinajhorsom ich predas:o)
Olalka a inak sa mate ako??spite dobre?

olalka
17. nov 2009

kwetinnka, mala sa mi v noci budi iba raz, okolo tretej, potom spi max. do siedmej. a cez den tiez celkom fajn, v kociku vonku spi tak 3hodiny, len musim obcas cumel podat. netreba sa prechadzat, staci, ked ju dam na balkon. a inak vnutri spi menej, ale dost casto. sa mi zda, ze strasne kratko vydrzi byt hore, max. hodinu a pol a uz je strasne nervozna. aj teraz mi spi na kolenach 😀
a tvoja ako?

olalka
17. nov 2009

tie vlozky do podprdy som skusala aj ja viacere, ale mne sa tie fixies neosvedcili, vzdy v noci sa uplne premocili, takze som bola cela mokra. najviac sa mi pacia mam care, su tenulinke a vydrzia najviac a potom johnson su celkom fajn.
a obrusky na zadocek nivea su super, ten kremik nepoznam

juliett99
17. nov 2009

my pouzivame pampersky,, zatial som spokojna, aj ked sme zatial ine neskusali, tak sa vyjadrit neviem.
Vcera sme odsavali aj mliecko lebo malinky nechcel pit ked ho bolelo brusko a mam pocit ze sa mi aj viac pustilo ako predtym.
sudokrem je super kremik.. 🙂

luci a ty ako?? este stale mas zapal?? dufam ze uz ti je lepsie 😉

kwetinnka
17. nov 2009

MY sme spali do teraz velmi dobre,len posledny tyzden je to horsie..nespi mi cez den..max 20 min a potom sa tvari ze aka je ona vyspata...a ani velmi neplace..len je hore..ale musim sa jej venovat,pritom pred tým vedela spat aj 5 hodin cez den.V noci sa tiež raz zobudi...niekedy dva.tie mam care kto vyraba ,lebo sa mi zda ze tie som tiež skusala ale niesom si ista....mala som jedby rakuske a v nich sa spravili strasne hrce..tým sudokremom somjej obcas natierala aj potnicky alebo suche licka..aj to pomohlo.
zacala si viac brat cumlik co pred tým nechcela vobec,viac slinta a dava si vela rucky do ust,znama pediatricka mi povedala ze to sa jej mozu zacinat tlacit zuby,že aj 3mesacne babo už moze mat prvy zub.tak neviem...

alexandrah
18. nov 2009

kweti - ten krem sos od nivey je z dmky?

kwetinnka
18. nov 2009

hej kupila som ho tam,ale nemusis ho kupovat teraz,dostanes v nemocke v baby vakoch vzorky,vyskusas..a potom ked si vybavis v DMke kupony na zlavy budes to mat este aj lacnejsie

allinka79
18. nov 2009

juli ahoj... tak ako? 🙂 aj ti zavidim... ale viem ze v mojom pripade je este lepsie pockat 🙂

sledujem debatu o kremikoch a pod... viem ze dostanem kufrik... na ako dlho mi vydrzi obsah? ci predsa len mam nieco kupit skor?

luka04
18. nov 2009

ahojte...Juli...uz je lepsie, konecne...ale vcera som este mala zvysenu teplotu..dnes som bola u zenskeho, dal mi tabletky na zastavenie mlieka..takze sme dokojili...vraj sa budem len trapit s takym malym mnozstvom mlieka, ze sa aj zapal moze vratit /to uz fakt nechcem 😖 / tak sme zvolili toto..ved aj tak si odsajem za cely den to, co ma Lejka na jednu davku papania...a myslim, ze si na HAMI uz aj zvykla, bolesti bruska ustupili...alebo pomohlo nekombinovanie mliek...aj kakat zacala sama, nepotrebujeme momentalne teplomer...troska aj nas trapia take divne pupaciky na ritke, akoby pluzgieriky...ja mam rybaciu masticku Rybilka, ale asi kupim ten sudocrem..alebo to moze mat z plienok? 😕 😕 baby a aky mate nazor na pouzivanie pudrov na ritku??? lebo som dostala 3ks, je tam aj Nivea...zatial davam len masticku, neviem ci pouzit pudriky ked uz ich mame...a mozem to kombinovat, ci asi nie..ked puder, tak nie masticku...

alexandrah
18. nov 2009

kweti - diky,
alli - ja somaj nakupila najnutnejsie veci, kozmetiku, hlavne welledu, alebo biodermu, + sudokrem na zapareniny, take ze prisada od welledy do kupela, + po kupeli, + olejcek na masaz od saloos - tiez prirodny, je tma fenikel aj ine veci, co maju pomahat na koliky ... no iba zaklad ...a hlavne take, na ktore boli iba same dobre referencie, lebo predsa len nemusi kazde babo dobre znasat kazdu kozmetiku, tak som sa snazila to najkvalitnejsie, aby som sa vyhla roznym ekzemom, zapareninam, a keby daco, mala pre prvu pomoc cosi aspon doma ...
luka - hlavne ze sa uz nebudes trapit, nech sa uplne vyliecit ... vraj pudre sa uz ndes nepouzivaju, ale jednej babe paradoxne nezaberali ziadne masticky, mala aj ekzemy jej dcerka, aj zapareniny, a zabral puder ... tak si nechaj, a vyskusaj ...a myslim, ze sudocrem kazdy chvali, asi je lepsi, ako rybilka ...mozew to byt aj z plienok ...casto to aj byva ...

kwetinnka
18. nov 2009

LUka ake plienky to pouzivas,lebo ak pampersky tak z nich to byva,Puder mam tiež jeden ale nepouzivam...aj ked..my sme na tom boli tiež odchovane.Skor si ale myslim ze detsku pokozku treba skor premastovat,kedze si sami este maz netvoria.To mi teraz mastime hlavicku...ale už sa skoro cela osupala a veselo plesatieme:o) Ali co sa týka tých vzoriek,som podobneho nazoru ako alex,nieco som mala,nejake vzorky poskusala..ale napr johson by som ja malej nedala..takze vzorky mi boli na nic a už som sudokremom som isla do porodnice.Alex tak predsa chces niecim umyvat oci,je to zbytocne....to netreba,Ako sa inak citis,stale ti puchnu ruky...už sa to veelmi krati...a si vravela ze tu budes len ty strasit..a za chvilku je to tu.
Luka a ako sa to vola co ti to dali....to sa berie nejak dlhsie?

kwetinnka
18. nov 2009

Jejdy Luka ked vidim Leusku aka je naobliekana..a predstavim si v tom nasu LILi..ta sa ide zblaznit pomali v jednej ciapke,ma body svetrik,zavinovacka deka a koniec ide sa von...sranda ze ake su tie deti rozne..a rukavicky jej nedavam vobec,ona ma skoro vzdy studensie ruky,ale ze to mas zistovat podla teploty za krkom a nostek.NAsej je skoro stale teplo:o)

silvuskaa
19. nov 2009

kwetinka aj moj maly si zacal posledny tyzden davat pesticky do pusinky a to neni hladny, uplne si vtlaci celu pesticku a potom slinta a slinta 😀 A co sa tyka spanku...cim ma viacej dni tym menej nam budu babena cez den spinkavat, ani moj drobec uz tolko neprespi, najradsej by sa jasil, ked mu rozpravam tak vyska a smeje sa....mna potom az usta bolia🙂

luka04
19. nov 2009

kweti..ved aj Lejka mala na prechadzke len dupacky a ten kabatik..a deka... 🙂 ona stale kycha..my mame aj v dome cerstvo...a ruky a nostek ma studene stale....rukavicky jej davam aj preto, lebo sa strasne tahala za vlasy, ked mala krce, zovrela vlasky do peste a tahala, az som jej nemohla odtrhnut ruku 😅 alebo si strasne driapala do oka...plienky mam pampers druh SLEEP AND PLAY...tie oranzove...ale vies co, vcera som ju natrela sudocremom a do rana mame o 80% lepsiu ritulu...fakt je super...a tie lieky sa volaju Parlodel...je ich tam 30ks a mam brat rano a vecer jednu..a ze si uz nemam odsavat mlieko, lebo to nezaberie...ale ja neviem vydrzat, trha mi zas prsniky, bojim sa, ze mi to opet zatvrdne...aj mi tecie...raz som si odsala za 24 hod, nevydrzala som...najradsej by som zas...ale zas ak to pokazim..neviem co spravit...

svistik
19. nov 2009

ahojte dievcata!

Len vas chcem pozdravit a ohlasit stav... pisala som vam z nemocky a skoncilo to sekciou... Dostala som preeklampsiu a hrozilo mi, ze mi odidu oblicky. Snazili sa mi vyvolat porod, ale malej sa este nechcelo, takze to museli ukoncit sekciou. Takze zajtra uz budeme mat 2 tyzdne 🙂

Drzkajte sa

svistik
19. nov 2009

juliet... gratulujem 🙂

alexandrah
19. nov 2009

svistik - pocuj, kedy si dostala tu preeklampsiu? lebo mne strasne puchnu prsty na rukach, krce a vsetko, vcera aj nohy, kotniky ako pri vyrone, aj lytka ,stehna, ale vraj tlak aj moc mam ok, tak by to nemalo byt ono, tak dufam ze nie, na nohy kaslem, len tie ruky strasne bolia, cely den ani pomaly lyzicku nechytim, a budim sa na bolest kazdu hodinu ... u mna budu cakat na to, ci sekcia az pri porode, lebo som uzka, a babo ma 2,80, tak vraj uvidia, no pekny scenar ... 😒 a maser mi tiez povedal, ze mi odchadzaju oblicky a zaludok - pravda - ... (mam takeho zazracneho fakt dobreho ... presne ma chyti za bod, co najviac boli, vie co ktory bod, ktory organ a tak ...)
kwetinnka - ruky furt horsie, aj nohy, ako som pisala, ale kym viem chodit, tak neriesim, len vcera som do 02 v noci zehlila, a potom kukam, ze jejda, take som v zivote nemala, aj som pribrala na vahe, a pritom len voda, furt som smädna ... inak uz so sa pobalila, s muzom vcera, aj ja som mala sudokrem zbaleny, ale som ho vybalila, mi vraveli, ze skoro ziadnu kozmetiku babatku do nemocky netreba, beriem aspon kalciovu mast, prinajhorsom mi muz donesie ...tak neviem .---

olalka
19. nov 2009

aj nasa si cmula prsty a slinta hrozne. mam pocit, ze keby mohla vopcha si do pusy obe ruky odrazu. tak asi je to v tomto obdobi normalne.
dneska sme boli na ockovanie, moja zlata, strasne plackala, aj ja som mala slzy v ociach, dr. na mna len kukla, radsej nic nepovedala, aby som sa nerozrevala uplne 😀 . tak davame obkladiky, zatial stale spinka, od jednej spala na balkone, uz som ju aj preniesla dnu, aj som jej v spanku vymenila obklad, aj vymenila dudel na zmeranie teploty a ona nic, pomrvila sa a spi dalej. uvidime, co bude vecer 😒
jeeej luka, ty mas tiez taku vlasaticu ako my 😀 za chvilocku mozme copy zapletat 😀

alexandrah
19. nov 2009

ozaj baby, brali ste aj dudel do porodnice???

silvuskaa
19. nov 2009

alex ja som mala aj dudlik, ale spomenula som si ze ho mam v taske az poslednu noc, tak som mu ho dala do pusinky ked plakal a prespal skoro do rana 😀

luka04
19. nov 2009

olalka..veru ano,,,uz v porodnici som sa smiala 🙂

alex..mala som dudlik a aj sa mi zisiel sem tam 😉

kwetinnka
20. nov 2009

Ahojte,Silvus ved j viem ze budu spat stale menej a menje ale 1 a pol hod za den sa mi zda celkom malo,co potom neskor.Skor by som si to predstavovala tak ze bude spat ako LUjzicka.Luka ja som jej tiež davala rukavicky potom dosla na to ako si ich dat dole,už som sa zmierila s tým ze oplesatiem:o).JA som to nemyslela zle...bolo to rozkosne,len nasa LILi je taka horkokrvna.a tiez stale ruky studene.bez ciapky by bolo najlepsie.Ked som bola u nasich v panelaku s nou moj otec jej dal dole ponozky a tak spala:o)Dudlik som mala nachystany,ale zabudla som ho,ale kamosky mi doniesli..tak ten mi sestricka vysterilizovala..tu poslednu noc sme ho potrebovali,teraz len minimalne,nechce ho velmi.
Svistik gratulujeme...snad prihodis aj nejake fotky.Olalka a dala si ju aj proti rotavirusovej hnacke??
Julie? zabrata Samkom?Inak si si vsimla ze už aj Saska porodila? o 3tt skor,ale maju krasneho MAjka:o)

luka04
20. nov 2009

kweti, v pohode 😉

kwetinnka
20. nov 2009

ako sa inak mate?? spinkate? papate? ritka už je v pohode?? ta zaba už zmyzla?

luka04
20. nov 2009

no prave spinkame konecne 🙂 sem tam ma vakacie, ako predminulu noc, zaspala rano o 7...tuto noc sa budila presne kazde 2 hodiny na papanie a bez placu...ozaj, myslis, ze ked pyta papat kazde 2 hodky, je to casto?? vravia mi ze ano, ze jej nemam dat..ale ved to sa neda, chyti taky plac az sa zachadza...vypije zakazdym takych 60-70ml...aj by som jej skusila dat viac, ci vydrzi dlhsie nepapat potom, ale zda sa mi to zbytocne, lebo aj pri tejto davke zaspava a ledva to dopije...bojujeme pri konci 🙂 ritka je o dost lepsie ako som zacala davat sudocrem...a zaba??? no nezmizla!!!! teda ano, ale vracia sa..a stale vyvaram flase aj dudlik...ja uz neviem...ten borax nezabera, tak davam fialovy gencian...stve ma to, lebo potom vstko uspinime, dnes mi aj opratu zavinovacku zafialovila...pondelok idem na poradnu, spytam sa ci neni este daco ine okrem boraxu a ci je normalne ze sa nam to stale objavuje...svagrine vraj dala doktorka nejaku tabletku na to..tu jej rozmrvila a zapila malinka...a vy sa mate ako???

silvuskaa
20. nov 2009

kwetinka moj maly tiez niekedy spi cez den tak malo, zavisi ako ktory den, dnes mi vonku prespal vyse 3hodinky ale ked sme doma tak len tak podriemkava po nejakych 20minutach.
luka je to dost casto kazde 2hodinky, ale ked je hladna tak jej musis dat, asi na jeden krat nevladze spapat viacej a potom skor aj vyhladne. Neboj cim bude starsia, tym bude menej casto papkat 🙂

luka04
20. nov 2009

silvus...dufam ze sa to zmeni...lebo zatial papa takto v noci stale..kazde 2 hodiny...cez den vydrzi aj tri...

silvuskaa
20. nov 2009

urcite sa to zmeni, len treba vyckat casu 😀

alexandrah
21. nov 2009

oki baby, tak dudel som zbalila ... no ruky a nohy nic moc, opuchy, ale neni to ta preeklampsia ked moc aj tlak ok, nie? len raz som tusim mala bielkoviny v moci, davno ...len tie ruky uz neodpuchaju ani cez den a bolia ... a ani oddychovat nemozem, lebo vsetko je na mne, upratovat, varit ... uz ma aj brucho boli, maly je nizko, tak aj tehu gate tlacia ... a panva 18 cm, ale cisarak iba ked sa uvidi pri porode (po XY hodinach, ze fakt neprejde ....), tak super!!!!!! ☹

kwetinnka
21. nov 2009

No to je vyborne..ze už teraz vies ze ta chcu nechat trapit sa.LUka neviem ako u deti na UM ale kojene deti mozu papat až 16 krat za den.Aj lili sa niekedy zobudi kazde dve hodky v noci ze je hladna.A tým ze je len kojena niekedy neviem ci je hladna alebo smadna,tak obcas dostane cexz den castejsie.Spi v noci tak ze najprv tých 5-6 hodin a potom sa budi castejsie,ale co to tu tak sledujem tak to vacsina babetiek.Ked je hladna treba jej dat,a je zbytocne to do nej nasilu tlacit,potom ju len moze brusko boliet.Jej..vy už budete mat pomali mesiacik..ako to rýchlo uteka:o)
Vcera cez den spla dokoppy skoro 3 hodky,uspech a dnes v noci sme spali od pol 9 do 3 a potom do 6...bola som rada:o)Aspon ked nespi cez den spi v noci.Silvi a aj sa ti maly zahra sam??ze nemusis pri nom byt?Lebo nasa LIli vydrzi chvilku,ale aspon okolo nej musim chodit,aby ma videla ze som tam.
Alex,chudatko,už by som ti to priala mat za sebou,nemat opuchnute nohy je zuzo 😀