Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

kwetinnka
11. jan 2010

na brusko ju nedavaj spat...malinke deti sa nesmu davat na brusko spat..ak pri nej nechces sediet stale,hrozi riziko SIDS!!..davaj ju na brusko ked je hore..aspon trenuje svaliky.A ak ju prehýna boli ju brusko..ten caj by mali dostavat len po par lyzickach.Poriadne masiruj...alebo jej skus dat nejake lieky..Sab,Espuimisan..alebo rektalnu rurku a zistila by si ci ju nebolelo brusko.Ked ti tolko place moze to byt ono..a place viac cez den ci vecer?skus jej brusko? je mekke..take ze sa nim lahko hýbe?ked zacnes masirovat púrestane plakat??

kuspitka
11. jan 2010

Ahojte.potrebujem pomoc.
Chcela by som poprosit o pomoc, moja 3 tyznova dcera sa pri kojeni hneva, mrnci, odtahuje sa od bradavky. Papa asi tak 4-5 min. z jedneho prsnika, mliecko jej tecie, pocujem ako dost prehlta a potom sa odtiahne a zacne mrncat, potom znova hlada prsnik, potiahne par sekund a pusti a mrnci, mlieko tecie. Ked vymenim prsnik, papa 1 min. a znova to iste dokola. Moze ju boliet brusko uz pocas kojenia, alebo prco mi to robi? Som z toho velmi nervozna, a vobec si kojenie nemozem uzit. Robi to uz od narodenia

allinka79
11. jan 2010

kuspi, moja robi to iste... ☹ obcas... v noci nastastie nie, ale cez den je to bezne.. alebo chce cucat 10 minut po krmeni znova...
neviem ani ja, co s tym

kweti, ked je hore, tak vydrzi na bruchu tak 3 minuty a hrozne vresti...
teraz uz hodku pri nej sedim a bezi aj monitor dychu... takze asi tak...
vcera vecer asi 5 hodin, a predtym asi 3... cez den tiez, ale to sa lahko utisi nosenim na rukach... vecer nepomaha ani to...
a ci je makke? tym ze sa vela vrti to neviem zistit... podla mna je, ale mozem to skusit ked ju budem ochvilu prebalovat. Ja som uplna Alenka v risi divov. ☹

olalka
11. jan 2010

allinka, mne lujza tiez vela plakavala- hlavne vecer, to su tie novorodenecke koliky, preslo to okolo 10 tyzdna. velakrat som plakala s nou, a to ona revala tak, ze z toho az zachripla a bola bez hlasu aj tri dni. nam v tych casoch vela pomohol babyvak, tam po chvilke vzdy zaspala, fakt vzdy ! sice som ju nemohla polozit, ale aspon bolo ticho 🙂
teraz sme zasa v obdobi fit lopty 😀 , (z babyvaku uz vyrastla, musim ho pomaly predat) takze uspavame hojdanim na lopte.
na brusko som ja nikdy nedavala spat, aj ked mam monitor. a ked bola hore tiez nechcela byt na brusku, tri minuty nevydrzala nikdy. ono to vsetko casom prejde, uvidis 😉

olalka
11. jan 2010

a k zahe, ta ma palila skoro cele tehu a vyskusala som vsetko mozne aj nemozne, asi najlepsie bolo to RENNIE, u nas sa neda zohnat, iba v cr. aj ked mi v lekarni u nas povedali, ze napr. nas tums je to iste- nie je!

kwetinnka
12. jan 2010

My sme obdobie fit lopty mali tiež...teraz staci ju mat chvuilku na rukach..a ked už nevie co s nou..dam do kocika..obidem dom a je tuha.Kupsi a s tým papanim..robi ti to stale?? a nemoze to byt tým ze jej to mliecko tesie az prilis?? aj nasa niekedy bojuje..ze ona nechce nechce..vresti..ale potom zbada co to v tých ustach ma a saje..ale opica z flase by si zobrala hned..ale ja sa nedam:o))
Ali ved ked ju das cez den aj na tri minuty na brusko to na jeden krat uplne staci..nasa zo zaciatku nevydrzala ani tolko..ale ked ju nechas na brusku sa ti pogrca..a to aspiruje...potom ta ani monitor dzchu nezachrani...co by si potom robila ked bude mat v dýchacich cestach vzsratky...no ja ako zdravotna sestra by som sa bala co s tým....neriskovala by som...
GAstrotus..sa to tusim volalo na tu zahu...

kuspitka
12. jan 2010

alinka a co ti pomohlo ,aby to nerobila?
ja uz skusam kojet len z jedneho prsnika a neskor z druheho.

juliett99
14. jan 2010

ahojky babulky maminky
tak mi sme dnes boli na poradani drobcek uz ma 4800g 😉
my na brusko davame spinkat iba cez den ked som pri nom. hrozne sa mu tak paci spinkat.
A tie jeho vecerne koncerty su ale uz nie take caste ako byvali, no museli sme zacat dokrmovat na noc. Bud na vcer nemam dost mliecka alebouz je takz unaveny ze nevladze tahat. Inak si pocas dna odsajem 150ml a to mu davam alebo dam zamrazit 😉
a uz mame aj krst za sebou Sami ho cely odvrieskal,, 😀 😀 😵

sweet84
14. jan 2010

ahojky babenky
ja uz tiez nemam moc casu sem chodit, ved ma chapete..vsetky vas velmi pozdravujem a zelam stastny new year s nasimi babetkami. moja malinka ma okolo 4 a pol kila pribera a rastie uplne rychlo, a v noci pekne spinka budi sa len 1-2 krat a to len na 5 minut, napapa sa a zaspinka, ale cez den toho moc nenaspi tak po hodinke vzdy..a aj brusko je lepsie neviem mozno pomaha ten infacol ..akurat mam len jeden problem ze nechce pit z flasky, nic, ani moje mliecko ani cajik, nic..a ja ju len kojim zatial a chce len odo mna..takze ju nemozem nechat ani na hodinku s niekym inym, ani niekam vybehnut.. 😒

sweet84
14. jan 2010

luka pozerala som si tvoje foto, malinkej jak narastli vlasky, no aj tej mojej, ale ta tvoja to je extrem🙂!! inak aku ma krasnu tu celenku, to kde ste zohnali, aj ja by som taku chcela pre Lilinku!

kwetinnka
14. jan 2010

Smeet na jednej strane je to aj dobre..ale chapem ta..ja som taka rada ked mozem obcas vypadnut..na masaz,nakupit...minuly vikend ma dokonca nasi vyhnali do medera sa okupat..tak som si super oddychla..

kwetinnka
15. jan 2010

sychosandra • Včera o 19:04 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
ahojte mamicky, som studentka 5.roc. psychologie v Bratislave a pisem diplomovku na temu zazitok porodu a tymto by som vas rada poziadala o pomoc. Ak sa medzi vami nachadzaju mamicky-prvorodicky, ktore su max. 4 mesiace po porode a neboja sa zucasnit interview so mnou, bola by som velmi stastna a velmi velmi by mi to pomohlo. Cielom mojej prace je porovnat vypovede zien, ktore rodili klasicky vaginalne, cisarskym rezom a alternativnym porodom (do vody, na stolicke,...) a ciastocne tak dopomoct buducim mamickam v rozhodovani, akym sposobom privedu babo na svet. Anonymita zachovana, informacie budu pouzite vylucne v diplomovke, som ochotna za vami vycestovat. Rada by som vas este poprosila, ak aj poznate vo svojom okoli nejaku cerstvu mamicku, ktora splna tieto podmienky, bola by som rada, keby ste ma kontaktovali na sandruska.s@gmail.com Cim viac ucastnicok ziskam, tym lepsie dakujem a tesim sa na vas
slubila som jej ze to dam aj sem k nam..keby ste jej niekto chceli pomoct..asi najskor Ali..alebo Alex..

allinka79
17. jan 2010

kweti, nemam problem... to ma nejaky dotaznik alebo ako?

allinka79
17. jan 2010

kuspi, poslem ti internu postu, co som dostala... riesila som s jednou tetou tu na konikovi - dala mi tam nejake clanky o kojeni a tak... precitaj si...

kwetinnka
17. jan 2010

aj ja chcem clanky o kojeni..aj mne poslii.........posli mi tvoju mailovu adresu a ja ti poslem dotaznik,...a ona by sa s tebou potom skontaktovala.

allinka79
19. jan 2010

kweti, poslem ti internu postu...

kwetinnka
20. jan 2010

oki,poslem-.-..a dakujem

movin
23. jan 2010

zdravim, v posledne dni mam strasne napnute brucho, som v 22tt+2 , ale tvrde nie, lebo ako som sa docitala to by muselo byt tvrde ako kamen a len na par sekund alebo minut a ja to mam niekedy aj cely den, to napnute brucho mam len ked chodim alebo stojim, ked si lahnem je to v pohode, vtedy je mi najlepsie, co mi na to pomoze? a preco to je? som prvorodicka, tak neviem co to moze byt, a na poradnu sa chystam na druhy tyzden ,dakujem za rady

perla200
autor
24. jan 2010

čaute baby....vy normalne pokračujete v téme? to je úplne úžasné.....asi sa k vám zaradím🙂
movin - chod k dr. dá ti magnezium - a hned to prejde uvidís

movin
24. jan 2010

perla dakujem za radu, rano ked vstanem je to v pohode, ale ako sa najem, tak to mam nafuknute cely den, neviem ci to nahodou nie je nafuknute brucho, a to si davam pozor aby som nejedla jedla co nafukuju, to nafukovanie je bezne v tehotenstve?

kwetinnka
29. jan 2010

babulky a co je s vami?? plne ruky prace s drobcami...Movin...to moze byt lebo babo tlaci kde sa mu zachce...ked mas len pocit nafiknutia este je dobre:o))..byva aj horsie....Ak by si to citila po obede,v praci,pri namahe...vtedy pomaha to magnesko ako hovorila Perla.

olalka
30. jan 2010

ahoj kwetinnka, ako sa mate? uz sa lilianka pretaca na brusko?
Lujzicke sa to uz sice podarilo, ale nerobi to, je to nas lenivec maly 🙂 teraz je nejaka taka maminkovata, stale ma musi mat na ociach a najlepsie jej je na rukach samozrejme. je dost umraucana v poslednej dobe, snad sa to coskoro zlepsi 🙂

kwetinnka
31. jan 2010

NAsa je tiež taky lenivec ..ked sa otoci tak zacne plakat lebo jej este ostava ruka pod bruskom..ale celkom jej to ide...chodime plavat...tak sa tam vytesuje z tej vody...a nejdu malej zubky ked je taka mrzuta? už si zacala prikrMOVAT? mne jedna znama hovorila ze niektorý Dr odporucaju zacat v 5 mes...ze je lepsie davat prikrm nez davat UM..tak neviem..malej musim dat na noc..ale ledva sa mi z toho vykaka...ake mlieko davas?? a s kakanim problemy nemate?

sweet84
1. feb 2010

maminy, no kde ste vsetky? aspon ze Kwetinka je verna 🙂 ako sa mate? my velmi dobre, malinka je ako prasiatko, vypapana, este stale len kojime, brusko uz uplne prestalo boliet.... hracky este nechyta, jedina hracka su pre nu rucicky
kweti ty ako, malinka poslucha, spinka? kolko ma kilo?este ju balis na siroko alebo uz nemusis?

olalka
1. feb 2010

ja uz prikrmujem, zacala som pred par dnami, ukoncenym 5mes.
inak sme na nutrilone, v noci este kojim, ale to uz viac-menej len pre dobry pocit, asi jej tam uz vela mliecka netecie 😒 s kakanim v pohode, ona si uz na um zvykla. zubky neviem, hryzie vsetko uplne zurivo, slinta takisto hrozne, ale zatial jej tam nic nevidiet.

kwetinnka
1. feb 2010

Olalka no nasa to iste...slintoska..už aj bradavky vie tak silno chytit a tiež este nic.NAsa LILI mala 18.1 6600g a 63,5cm, od minuleho tt nebalime na siroko...tak už sa jej lepsie vrti...ty este balis??Lili hracky chyta ale vsetky putuju do ust..A co sa týka spanku..v noci spime...cez den ako kedy ale vacsinou to konci pri 3 x 25 min...obcas da aj dve hodky- tri...ale to len sporadicky.JA davam tiež nutrilon...no dnes sa po dlhom case bez problemov vykakala..tak som bola normalne rada.TAk sa drzte...

allinka79
2. feb 2010

ahojte
po dlhej dobe... mala este chvilu cucle cumlik a teda mam tak par minut, potom uzbude krik a ranajky 🙂 My sa mame tak vselijako... brusko boli, hlavne rano, to s nou pravidelne cvicime a povolujeme prdiky a kaki... ta kolika je hrozna... cez den toho vela nenaspime... minule som to sledovala a bolo to necelych 13 hodin. No nic moc na take malo babo a ked to vezmem, vcera spala len 3 hodky, a potom az vecer o 8. Ziaden zazrak ☹ Dost vela pistime a placemev poslednej dobe. Asi musi byt riadne unavena, ale je to cele nejaky zacarovany kruh. Mliecko mame, ale obcas chceme, obcas nie... hrame sa s bradavkami a nejeme, a tak... proste ziadne uzasne babo, ktore sa naje a spinka... je to tazsie, ale je nasa a verime zeto coskoro prejde. Vraj mam byt v klude a nemam byt na nervy... to je trochu tazsie, ale si musim dat zavazok, ze sa to budem snazit brat v pohode a nejako to zvladnut

drzte sa.. a uz nech prestane snezit. Milujem sneh,ale to sa tak tazko chodi von...

svistik
3. feb 2010

Ahojte dievcata!!!

Ja som tu uz tiez strasne dlho nebola... az sa hanbim! Tiez ako sa mala narodila tak som rada ked mam klud a mozem relaxovat... Citam, ze mate rozne radosti a starosti 🙂
Asi 2 tyzdne po porode som pisala aka je mala super a tak... vsak aj bbola... sme ani nevedeli, ze ju mame. Ale to sa zmenilo! My sme uz presli tento tyzden na Nutrilom, i ked cez den sa ju snazim prikladat co najcastejsie, ale ona mi jedneho pekneho dna zacala odmietat pit z prsnikov (este predtym ako sme nasadili nutrilon). Takze tak... Prvy den ked sme jej nasadili nutrilon spala od 8mej vecera do 5tej rana... som tomu nemohla uverit, ale to bolo iba jednu noc... Ale to nevadi... v zasade v noci nie je nejaka zla aj zaspava dobre, ale cez den je to presne ako u vas... Polhodinu spi, 10 minut je spokojna, polhodinu je mrzuta a zasa dookola... tiez toho cez den nenaspi a ja sa citim ako na pruzinke. Nic nemozem zacat robit lebo viem, ze hned ako sa do niecoho pustim tak sa ta mala paskuda zobudi...
Okrem toho sme v cera boli v poradni a zevraj mame selest na srdiecku, takze ideme zajtra na krv kvoli krvnemu obrazu. A este mame stale zahnisane to ockovanie proti TBC. Uz jej to 3tikrat prepichovali.
V zasade som rada, ze sme kojilli aspon tie 3 mesiace a dufam, ze nam krvny obraz dopadne dobre.

Drzkajte sa dievcata a pokusim sa chodit sem castejsie....
pa

juliett99
3. feb 2010

ahojky aj ja sa pripajam k stratenym mamickam
bohuzial nemam cas na netik sme cela rodinka chory aj nas Samulik je chorucky ale zvlada to super len maminka je grogy s teplotami 39 ale lepsi sa to dufam ze coskoro uz budem zas fit stale kojim krpceka ale je to boj nevladze tahat mliecko aj odsavame ale este sa mu to len spusta 😠
inak sa mame fajn Sami uz sa zacina nahlas smiat a vykrykuje nahlas,, je srandovny 😉
nas na buduci tyzden caka stepenie do noziciek ☹
a spanok hehe uz ani neviem co to je 😉
vsetky vas tu pekne zdravym 🙂 a poydravujem vsetky vase babuliatka 😵 😵 😵

sweet84
3. feb 2010

ahojky maminy, my sme boli dnes na ockovani, chudatko moje plackala len 3 minutky ale zato spi skoro cely den odkedy sme prisli od doktorky, dufam ze ju to nebude boliet neskor. a inak mala 5,5 kila a 58 cm, a hej kweti este balim nasiroko(obcas) lebo jednu stranu este nemala uplne dobru. inak je dobrunka aj spinka v noci,klop klop..
inak to bolo hrozne ist po tom snehu s kocikom 😒