Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

hathor1231
19. jún 2009

ja som sa chcela vratit,ale ved vies,ako je to s byvanim u rodicov, pracov atd. musim mysliet aj na priatela, lebo na nom by bolo zabezpecit rodinu a pri tej nezamestnanosti... tu mame obaja dobru robotu, domcek so zahradou, psika... 😀 ked mala trosku vyrastie, chceme sa odstahovat do nejakej dedinky, nechcem aby vyrastala vo velkomeste. mame sice domcek v kludnej casti,ale ja mam radsej prirodu... 😀
s lekarskou starostilvostou, bud rada ze si na slovensku. tu si tehotne tak lekari nevsimaju a predcastne porody kvoli nezaujmu lekarov su tu bezne. na kazdu bolest ti daju paralen a mas ist do prace. ja som mavala velke bolesti,som ani chodit nemohla a doki ze paralen a sup do prace lebo ved nekrvacam,tak som o.k 😠 a to nie je vse... preto som z roboty odisla tak skoro. myslim hlavne na drobca 😉
ja som mala s nutellou 😀

silvuskaa
19. jún 2009

Tak to je sila..tam az krvacanie pre lekarov nieco znamena? Rodinny domcek je super, my sice byvame s rodicmi ale mame vrchne poschodie, takze v pohode a s nasimi si rozumieme. Ja mam tiez radsej prirodu, hory a podobne 🙂
Hm nutelu by som si tiez dala ale bez chlebika 😀

hathor1231
19. jún 2009

praveze ani krvacanie nie! kamaratka krvacala a poslali ju do prace, porodila v 27tt 😠 😠 😠 preto som na to necakala...
nie je nic lepsie ako dobry svokrovci 😀 to je snad zazrak 😅
ty ides rodit ako a kde?

silvuskaa
19. jún 2009

27tt to je vazne skoro, to je naozaj dobre ako si tam vazia tehotne zeny 😠
No to su moji rodicia, maju samozrejme aj oni svoje muchy ale da sa a nebyvame spolu tak uplne aj ked este zatial mame spolocnu kuchynu🙂
Planujem rodit v Piestanoch a dufam ze prirodzenym sposobom. Ved uvidime, hlavne nech vsetko dobre dopadne🙂

perla200
autor
19. jún 2009

no ahojte babulky...hathor to som počula že v anglii je hrozná zdravotná starostlivosť.... spolužiačka potratila v anglicku a povedali jej, že sa sama vyčistí, nakoniec dostala zápal a na slovensku jej robili kyretáž:((((

no hathor ma pravdu....ja sice nechodím so psom von, ale motám sa po našej novostavbe.... momentálne upratujeme celý dom, lebo ideme malovať.... tak tak....

silvuskaa
19. jún 2009

A potom to upratovanie po malovani...to neznasam 😉 Vysledok je vsak uz o niecom inom vsak, To sa neda vynadivat 😀

svistik
19. jún 2009

ahojte!!

akurat som prisla z prace... ten koniec skolskeho roka ma zabija!!! ale svetly bod je, ze uz len 7 pracovnych dni a 7 tyzdnov dovolenky!!!

Co sa tyka tej starostlivosti v UK... sestra tam rodila... no hroza!! Jej manzel nema vodicak, takze ked zacali kontrakcie odviezla sa sama a 3x ju poslali naspat domov, ze to este ma cas a ze nemaju miesto... ked uz prisla 4ty krat, tak sa rozculila, ze ak ju tam okamzite kdesi nezlozia takk ich da na sud!! najprv dostala nejakeho anglicana, ze ten bol uplne mimo a nakoniec rodila u Poliaka a ten ze na nu bol velmi mily!!!

hathor1231
19. jún 2009

si ma potesila 😉

svistik
19. jún 2009

prepac.... aspon vies na co sa pripravit... minimalne si vyziadaj nejakeho ineho lekara len nie anglicana, ze ti su najhorsi!!! Ze su bezohladni a okrem toho este aj vymleti...

hathor1231
19. jún 2009

uz mam nejake tie skusenosti s vymletimi lekarmi 😉
viem,ze to tu tak funguje,ze ta poslu domov dovtedy,kym si fakt neni pripravena lebo nemaju kapacitu. je to rovnake ako s prepustenim po 6h oddychu,co logicky nestaci po porode ☹ ...
my mame nastastie nemocnicu kusicek, 3-4m autom...
segra asi dostala cerstveho absolventa, co vie ako porod vyzera len z knizky 😉 na niekom dkusenosti zbierat musia 😖
ziadne zazraky necakam, takze som zmierena s tym,ze sa budem musiet vyhrazat 😀

svistik
19. jún 2009

aspon ze si na to ripravena 🙂 ... budem Ti drzat palce

idem si zdriemnut 🙂

pekny den 🙂

juliett99
20. jún 2009

babenky nejako to tu flakate,, ci je teplo a ci zima nie je tu ani jedna tehulka,, je toto mozne?? 😠

vychovavatelka
20. jún 2009

Ahojte chcela by som sa spoznat s niekym kto ma diagnozu ulcerozna kolitida-zapal hrubeho creva ako preziva tehotenstvo a co sporodom lebo sa o tejto chorobe vela nevie a ja ju mam uz 10rokov ale nikoho s nou nepoznam podobna je crohnova choroba diky dopredu 🙂

perla200
autor
20. jún 2009

no viem o tejto chorobe,kamoska ju ma a aj teraz ked si tehotná sa ti to nezlepšilo?

vychovavatelka
21. jún 2009

zo zaciatku ma tehotenstvo uplne vyliecilo ale od 6mes. som zacala znova krvacat a musel mi môj gastroenteorolog zvysit davku liekov ale tie sa mozu brat ale ten porod by ma najviac zaujimal a co po porode ci sa to zhorsi alebo hadam zlepsi na co sa mam nachystat viem uz teraz ze idem rodit cisarskym 😉

perla200
autor
21. jún 2009

cisarskym prečo? nebolo by práve pre teba lepšie ist spontánne? teda ja viem len z jej slov čo tá choroba obnása...a myslím, že je psychického pôvodu nie?

svistik
21. jún 2009

ahojte dievcata!!

ako sa tu mate?? my sme vcera oslavovali manzelovu 30tku, takze sme varili gulas a grilovali ... no "perfektne" pocasie nam vyslo 🙂
stale cakam ako dopadnu tie druhe testy kvoli Downovi.... ale urcite dobre

perla??? uz sa nachadzas v takom tom stave, ze nech sa uz to male narodi??? ze uz by si chcela byt zasa bez bruska??

perla200
autor
21. jún 2009

samozrejme svistik..... už mam toho fakt dosť! ale že vraj to je len kríza a prejde to....
svistik - uvidíš dopadne to dobre a kedy mas výsledky?

saska73
21. jún 2009

ahojte,
perla a nebude tá kríza spôsobená len tým divným počasím?

vychovavatelka
21. jún 2009

no spontanne nemôzem lebo pri tlakoch by sa mi este viac dotrhalo hrube crevo a odislo by mi vela krvi ale skoda ze som nenasla nikoho konkretneho a kamoska ide rodit normalne?

kwetinnka
22. jún 2009

AAhojte dievcence.....ako sa mate? je tu nejako pusto...perli ako to mas vraj krizu? Juliet ako sa mate? placenta poslucha? Svistik a kedy mas mat tie vysledky? budu dobre...som otom presvedcena...hlavne ked im tak vselijako vychadzaju tie tvoje tt.

juliett99
22. jún 2009

ahojky kwetinka,,,
dakujeme mame sa dobre,, co mu sa fakt tesim,, v piatok ma pobolievalo brusko ako ked som bola v nemocke, ale preslo to. 😉
zajtra idem zas do rizikovej tak dam potom vediet co nove s placentou 🙂

perla200
autor
22. jún 2009

ale nie....nemam krízu...už mi je dobre....to len občas to na mna príde..... ved uvidíte tak v 32tt.....

kwetinnka
22. jún 2009

noo to je cubi dup...len som bola yvedava ci ta tak nazval doktor..alebo ako...t ze je ti dlho s bruskom je podla mna normalne...a nie kriza

andrejka10
22. jún 2009

Ahojte tehulky. Tak to tu nejako poflakujeme. ☹ Čo máte nové???
Ja sa musím priznať, že celé tehotenstvo mi strašne rýchlo ubehlo. Pri návale povinností som si ho nejako nevychutnala a už si začínam uvedomovať, že za 6 týždňov rodím. Uff, ach. A až dnes mi volali z materského centra a v stredu začínam chodiť na profilaktickú prípravu. Dúfam, že dokončím kurz skôr ako porodím. 🙂
Čakajú ma povinnosti, nemám ešte vymalovanú izbičku, potrebujeme kúpiť poschodovú posteľ, presťahovať Andrejku do detskej, malej nemám vybrané naušničky, ani jednu vec nemám pripravenú do pôrodničky..... Som smutnááááá ☹ ☹ . Nič nestíham, myslela som si, že tatik bude doma aspoň chvílku a pomôže mi, ale je zase preč. Možno som precitlivená, ale mne ja naozaj smutno, asi preto, že nám dnes v noci odchádzal. A ja už nevládzem, len sa tak "gúľam" a fučím. Ani v noci sa už neviem vyspať. Dúfam, že ste na tom lepšie, ako ja. 😉

Babenky, mám otázočku, pozerali ste si tie vedierka na kúpanie? Čo vy na to? Uvažujem, že by som ho aj kúpila, keď by bola pravda, že bábätká sa cítia vo vedieku super. Náš tatinko najprv s údivom pozeral na tie vedierka a skomentoval, že to vyzerá ako keby sa bábo kúpkalo v "kvetináči". Ale keď sme si pozreli videá a recenzie tak súhlasil, ale on nezvykne so mnou v takých veciach nesúhlasiť. 😀

svistik
22. jún 2009

aohjte dievcata!!!
tie výsledky budem mať zajtra, ale kritický bol hlavne ten prvý deň kým som to nejako prijala a pochopila, že to ani zďaleka nie je definitívne a že sa stresovať radšej nebudem!! ale ďakujem za podporu 🙂

Ozaj a zabudla som vám povedať!!! Minulý týždeň som už začala cítiť pohyby... a potom zrazu 2 dni nič a včera keď som spapala sviečkovú tak sa začalo mmrviť... bude po ocinovi keď sa dokáže tak tešiť z mäsa 😀

andrejka...to poznám... moja polovička má dve roboty a staále chodí z práce večer a to poriadne uťahaný... ale nemôžem mu nič vyčítať... som na tom podobne!! ale mám svetlý bod už len 7 pracovných dní a sú prázdniny!!! už len dať dokopy všetku tú dokumentáciu a hlavne bezchybne vypísať vysvedčenia!!!

olalka
22. jún 2009

ahojte 🙂
s mojim drahym je topodobne, odchadza rano o siedmej a prichadza po deviatej, volno ma tak 1 den do tyzdna a robi aj kazdy vikend. a to ja so doma na pn od januara, takze je to vesele

andrejka10
23. jún 2009

Vidím, že ste na tom podobne s drahými ako ja. ☹ Je mi jasné, že sa snažia zabezpečiť rodinku, len keď mne je tak stráááášne smutno. Bola by som rada, keby bol pri mne, pomáhal mi, hladkal ma po brušku ........... 😝 😝 😝

juliett99
23. jún 2009

ahojcek zienocky tehulkovite
😀 😀 dnesna poradna dopadla v celku dobre,, ...,, mila,,.. pani doktorka tam nebola pooradnu som mala iba zo sestrickou. buduci tyzden uz ale idem na kontrolu, 3.7 . Podla mam zas tu mykozu sestricka bola velmi mila a poradila mi neuzivat dalsie antibiotika ale mam si kupit obycajny bieli jogurt a natriet susku a nechat posobit dve hodiny a umyt potom pouzivat uz len detske mydlo..
dostala som aj vymenny listok objednat sa na interne kvoli tomu testu na cukor..
a potom sme kupili za vybornu cenu plavajucu podlahu a pre drobceka 3je dupindy 😀 😀 😀

svistik
23. jún 2009

ahojte...

juliet!! to je super, ze poradna dopadla v pohode 🙂 Ja som sa konecne dozvedela vysledky z tych krvnych testov na downa... mam to 1:350... no je to lepsie ako ten prva vysledok 1:85, ale i napriek tomu mi odporucila ist na odber plodovej vody... neviem sa rozhodnut... pre mna ten vysledok uz nic neznamena... ja sa toho maleho nevzdam, ale rada by som vedela s istotou co mam cakat... len sa bojim toho rizika potratu!! Ked to preratam v danej situacii, riziko potratu je vyssie ako riziko, ze to male bude chorucke
Ja fakt neviem