Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

kwetinnka
2. sep 2009

Alex ja som ti nasla tu predporodnu pripravu v ruzinove:
Meno zodpovednej osoby: PhDr. Dvorská
Telefón: 02/ 4827 9341, v niektorých dnoch sa da pozriet aj oddelenie...ale ty chces asi len tu pripravu,ked ides rodit na antolsku.

silvuskaa
2. sep 2009

Dobre ranko tehulky🙂
olalka malinka je urcite uzasna...ta unava..najhorsie je ked neni sila ze? Ale neboj prejde to a hlavne ze mate pri sebe aj tatina a pekne vam pomaha🙂
juj ked tu pisete o tom sladkom, ja zasa teraz zboznujem cokoladu Rumbu...zjem ich aj 5denne, pritom som ich nikdy v takomto mnozstve nemusela 😀
A stale ficim na melone...som za nim uplne pazrava 😉

kwetinnka
2. sep 2009

a inak sa citis ako?rodit sa nechystas? inak si sa minule pýtala na toho streptokoka..no robili mi to v 36tt..a bol negativny...

olalka
2. sep 2009

dievcata jedzte cokoladu a melony a ostatne ovocie, ked budu deticky na svete nebudete moct nic. mne tak chybaju melony a nektarinky.... a mozem max. tak jablka ☹

susisus
2. sep 2009

Olalka a preco nemozes melony a nektarinku???

silvuskaa
2. sep 2009

kwetinka aj mna pobolieva podbrusko a aj krize...tak akko keby mam dostat menstruaciu, v noci to je najhorsie, ale vzdy to prejde. NO veru aj ja som vcera zametala schodisko, aj vonku upratovala dvor...dnes sa len tak motkam. Chcem si nalakovat nechty na hohach len neviem ako to dokazem 😀
To mas dobre ze vysledky na streptokoka su negativne...u mna su pozitivne, mam to v knizke s cervenym a musim na to mysliet aj ja keby je v porodnici chaoz aby mi nezabudli napichnut ATB.
Tak zajtra sa nam drz a nezabudni dat vediet co a ako...budem na teba mysliet🙂
Inak mne na poslednych kontrolach su tie vysetrenia odspodu take bolestivejsie a neprijemnejsie (nie ze by mi boli niekedy predtym prijemne), neviem ci som viacej citliva alebo co.
olalka ani melon? Ved ten by nemal malej ublizit...ci ano?

alexandrah
2. sep 2009

aha, luka - tu tortu poznam, a to sa ti chce ju robit kazdy den? no ja som vcera sla spat o 3 v noci 😔
baby ,myslim na vas, kweti - diky za cislo, skusim tam zavolat ... uz som volala, mala tam odkazovać...
ja teda pri kojeni sa nechcem az tak obmedzovat, uvidim, co maly, ale jedna pisala, ze okrem kapusty a strukovin jedla vsetko... no uvidim ...

kwetinnka
2. sep 2009

Urcite dam potom vediet co som vybavila..letim ja do mesta,potrebujem ist do banky..dala som si ziadost..a oni to furt nevyriesili..tak tam musim ist osobne.
Ani melony sa nemozu..to pocujem orvý krat...a ked nie nektarinku tak nase broskyne by si mohla nie?
A co sa týka toho vysetrenia ked neordinoval moj DR tak tie zeny boli take necitlive..ale inak to nieje o nic pijemnejsie ako inokedy

alexandrah
2. sep 2009

podla mna je to zase to - co vsetko sa moze a co nie, ako v tehotenstve, aj tak kazdy je to, co si mysli ze je ok, niekto viac, iny menej ...

luka04
2. sep 2009

alex..nie kazdy den ale kazdy tyzden 😅

alexandrah
2. sep 2009

jáááááááj, som si to zle precitala, sa mi to hned nezdaloooooooo
ale mnam, je to najjednoduchsia a super torta, ja moc nepeciem, ale toto som manzelovi - aj sebe - par krat urobila 😎

silvuskaa
2. sep 2009

pri kojeni by sa nemali hlavne strukoviny a tropicke ovocie...teda co som pocula. Ved aj teraz ked je malinky v bruchu tak mu idu ziviny z toho co ja jem a to sa teda neobmedzujem takmer v nicom, samozrejme okrem alkoholu a ani plesnive syry nepapam.....

sweet84
2. sep 2009

luka aj ja si robim tu smotanovo piskotovu tortu ale este si tam nakrajam banan, ale vlastne mi ju robi mama, ja som leniva🙂
alex ja milujem milku s orieskami to mam tak na 5 minut
a este si som sa vratila k detstvu -krupicnu kasu a grankoooo
dnes som bola u dokiho tak napriek tomu ze mam male brusko, malicka ma normal rozmery a uz 1588 gramov!
akurat ze sa mi trochu skracuje krcok maternice tak mi dal magnezium pre istotu..

luka04
2. sep 2009

sweet...aj nasa ma uz tolko 😅

olalka
3. sep 2009

mne tak povedali v nemocnici aj detska dr., tiez som myslela, ze aspon melony su ok, ale z ovocia iba olupane jablka a banany, nic ine. cokolada je alergen, nesmie sa. strukoviny samozrejme, brokolica, karfiol.... ale postupne treba pridavat. ja ked si predstavim ako vresti,a to si davam pozor na stravu, tak radsej budem o chlebe a vode, neviem si predstavit tie revy, keby ju brusko bolelo

silvuskaa
3. sep 2009

Ahojte🙂
Kdde ste kto? Olalka lekari by nam tusim zakazali jest uplne vsetko, ale to sa neda...ved aj my potrebujeme byt silne aby sme sa mohli postarat o nase mimca...drzim palce aby malinku nebolievalo brusko🙂
kwetinka ako si dopadla? Co dr?

olalka
3. sep 2009

inak ja nemam ani chut nic jest, nejako sa mi stiahol zaludok v nemocnici, drzali ma po cs tri dni o hlade a potom by chceli aby som mala mlieko. prave som s manzelom riesila, ci mozem nejake ovocne knedle, no fakt neviem...ale snad ano.
uz to mas za par silvuskaa, aj kwetinnka, drzim vam palceky nech to uz mate co najskor za sebou. viem si zivo predstavit ako sa citite, mna uz na konci bolelo uplne vsetko.
inak kila mam dole vsetky, co som pribrala pocas tehotenstva, dufam, ze ich este zopar poslem kade lahsie 😀

kwetinnka
3. sep 2009

Caute tehulky, to tu nikto ani nieje.TAk ja som bola dnes v tej poradni,stale rovnako na 2cm,CTG v norme ziadne kontrakcie a ani naznaky porodu.Stravila som tam skoro cely den ,tolko som tam cakala na to ctg. v pondelok idem zas na kontrolu...ak sa to pohne tak v utorok prijem a ak nie tak este raz stvrtok kontrola.No ja dufam ze už tam buduci stvrtok nepojdem.Akurat som si napustila vodu,idem umývat stresne okna a schody.
Olalka a kolko si vlastne pribrala dohromady..ze ti takto super vsetky odisli.Silvi ty ako? stale nic? ty mas poradnu zajtra tak drzim palceky.
Olaka ty si mala stastie ze sa to tým indukovaným cisarskym vsetko urychlilo...to ja mat take stastie nebudem.
Lujzinka sa ma inak ako?
Silvi ozaj ty si Dr zaplatis alebo to nechas na nahodu?

silvuskaa
3. sep 2009

olalka to je super ze vsetky kila odisli 😀 Teraz pri Lujzicke ich urcite este par vybehas🙂
kweti takze stale rovnako? U mna ziadna zmena, az na to ze ma dnes dost pobolieva podbrusko ale ako pride tak aj odide🙂 Dakujem, ved zajtra po kontrole sa ozvem, to uz nejdem k svojmu dr do poradne ale do nemocnice do PN. Ja nechavam porodnika na nahodu, mala som v plane si zajednat ale pre kopec prace odmieta pacientky a aj mna odmietol, vraj uz ho ani doma nepoznaju...takze tak. Ale urcite by som bola spokojnejsia keby ho mam dojednaneho....kwetinka a ty?

kwetinnka
3. sep 2009

JA som si ho zazmluvnila..velmi som rozmyslala,rozmyslala...a nakoniec pre pokoj duse som sa rozhodla ze ano.Akurat dnes mi jeho sestricka hovorila ze už neberie pacientky..A ty si doteraz chodila k svojmu Dr? ja už od 36tt. chodim do nemocnice do poradne.Už aby to bolo....

silvuskaa
3. sep 2009

Ja som doteraz chodila len k svojmu, okrem CTG a prietokov, to mi robili v nemocnici. Inak zospodu ma nepozerali este v nemocnici. Asi teda az zajtra.

kwetinnka
3. sep 2009

Tak som zvedava co ti povedia...ja idem na tie okna....ja taký netrpezlivy clovek budem nakoniec prenasat....

silvuskaa
3. sep 2009

😀 😀 ja som tiez netrpezliva, ale tento masiac to urcite bude🙂)))
Len pekne pomalinky a nenahanaj sa, ved vies ze to na nas moze prist kazdu minutu 😉
Ja idem von za manzelikom, robi dlazbu na dvore, tak mu budem robit spolocnost🙂
zatial pa

kwetinnka
3. sep 2009

moj drahy tiež už dosiel...idem si dofukat fit loptu...tak pomahaj:o))

alexandrah
3. sep 2009

silvuskaa - uplne suhlasim, nieco zase jest treba, su babatka, ktore revu furt, aj ked poznam maminu, co fakt nic neje take, co sa "nesmie", malu aj tak boli brucho ... alebo co ... a su take, co aj jedia, a je to ok ... ja ako sa poznam, sa asi tak obmedzovat nebudem ... neviem si predstavit, ze ani ovocie, ani zeleninu ... co sa vlastne preboha moze, ja jem chlieb tak 1 krat za tyzden, alebo za 2 tyzdne, no neviem, co by som jedla ... ale mozno budem inak hovorit po porode...
kweti - firt nic??

kwetinnka
4. sep 2009

Vidim ze Alex zas trpi nespavostou...to ti ani to ochladenie nepoomohlo...od kedy nieje tak teplo tak sa mi normalne dobre spi...cikat idem to je jasne...ale len dva krat..a potom spim. Ja stale nic...v celku..som zvedava s akými správami pride Silvuska.
A co sa týka toho jedla...nemozes byt predsa len o vode a chlebe...a co budes jest.-...ryzu a zemiaky stale dokola,s osupanými jablkami..tak jasne ze sa nenatlacim fazulovou polievkou hned prvý den...ale postupne asi zistit co si mozes a co nemozes dovolit. A s tými detmi mas Alex pravdu,kazde je ine..a kaydemu vadi nieco ine.

silvuskaa
4. sep 2009

Tak ja sa uz hlasim...urobili mi CTG a vraj nic nove...pokial nic tak sa mam hlasit na dalsiu kontrolu 9.9.
Mali tam ale 2 porody, ufff aj teple navaly som z toho mala a pulz 126 mi namerali, tusim zacinam byt strachopud🙂
Inak vobec ma nepozarali zospodu...
kwetinka a ty ako? Citis sa dobre? Veru aj ja si teraz dobre pospim ked je chladnejsie, aj ked musim ale 3x cikat.
Baby presne tak neda sa vsetko obmädzovat a ja by som to ani nevydrzala, aby som jedla len...vlastne neviem ani co...kedze lekari hovoria ze aj chleba sposobuje diatatku koliku...same zistime co je najlepsie, kazde mimino je ine a niektore boli brusko zo vsetkeho a ine zasa nie...tak ako aj pisete🙂

kwetinnka
4. sep 2009

To si ma zarazila ze ta nepozreli zo spodu,....ako potom vedia ci sa otvaras alebo nie...to je zvlastne...mna pozru vzdy..a tiez stale rovnako...ty mas podla poslednej MS termin tiež 5.9... a ides až 9.9 ..to je streda tusim...a potom co? iba ta kuknu alebo mas dost aj s taskou? ja idem v pondelok...a teda ako sa to vyvija aj pojdem...aj ten stvrtok mozno...inak sa mam fajn...trosku ma to pocasie zatlaca do zeme...ale inak pohoda.Zajtra budeme skladat skrine este,a poobede pojdem zagratulovat kamoske na svadbu..a odtial mozem ist do porodnice:o)

silvuskaa
4. sep 2009

Ani mne sa to nepaci ze ma vobec nepozreli zospodu a to som mala ist dnes k svojmu dr do poradne...ten ma vzdy pekne skontroluje, ale povedali mi ze do poradne uz namam ist ale rovno na kontrolu do nemocnice.
V stredu dalsia kontrola, tak uvidime...potom neviem co..nic viacej mi nepovedali, ale tasku nespominali, tak ju brat nebudem. Aj sono by som uz chcela, uz mi ho davno nerobili aj ked dufam ze pred porodom sa sono robi???
Kwetinka no sme na tom podobne🙂

kwetinnka
4. sep 2009

a ten termin mas na toho 5.9? mne robili sono minulý tt ale DR poivedal ze naco ma tam poslali ze ked je vsetko v poriadku tak staci 3 x...ale aspon by si vedela ako je priblizne velký,aby si vedela na co sa mas pripravit..Aj epidural chces? U nas ho akurat tento tt zdrazeli o 20E.Dufam ze nas velmi dlho trapit nebudu...už by som to mala rada za sebou..