Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

alexandrah
4. nov 2009

julie - ja si magnezko davam, ale ze by nejak uzasne zabralo sa neda povedat ... tato noc bola trochu lepsia, strieda sa to s horsou ... neopucham nejak velmi, fakt iba ze 2 prsty, trochu, ale ta bolest v celej ruke od ramena, a krce v dlani, pol hodinu po zobudeni, kym prejde najhorsie si ani nemozem nic zobrat, ani sa obliect, nic, lebo proste nezohnem dlan ...
luka - je uzasne, ze ti pomaha mamina, moja je taka, ze asi pomoze, ked ju zavolam, ale nejak sa do toho nehrnie, ale zase ked uz, tak pomoze fakt, aj navari, uprace, je taka akcna ... no uvidim ,... svokra SA ZASE HRNIE, ALE TA SKOR BUDE ZAVADZAT, AKO POMAHAT ..... inak, ja mne sa na 3D zdalo, ze je risko po muzovi, tak sa nechame prekvapit, aky bude naozaj!! (muz chce, aby bol po mne 🙂 ), ale on bol nadherne babatko!!!

juliett99
4. nov 2009

ahojky babulky,,
tak dnesna poradna dopadla asi tak ze malemu sa na svet nechce este a podla vsetkeho budem PRENASAT.. ☹
a co sa tyka panvy tak uz je neskoro ju merat ze to mi mali merat v zaciatkoch,, takze mi nevie povedat jak bude prebiehat porod atd.. ☹
A co sa tyka tej mykozy tak sa jedovala na dr. stefanikovu lebo ona povedala ze uz to musim len dobojovat s mykozou a ze ona zmizne po porode,, ale vrraj prd,, ze sa mozem maximalne potrhat a za dalsie malinkemu sa mozu zapalit ocka,, no nie je blba ,, ta dr??

luci super ze malinka tak poslucha ,, hadam ti aj taka dobrulinka zostane a aj bude dobre spinuskat a brusko nebude velmo casto boliet.

alex no teda som zvedava co ti natie opuchy povedia na poradni..

alinka,, takze mas malu hyperaktivku?? nas maly dnes na CTG sa az RAZ pohol aj to som ho musela posturit..xixi

alexandrah
4. nov 2009

julie - to je s tou panvou ale riadna hovadina, sak mne ju lekar prave meral na konci tehotenstva, lebo pocas tehu sa este moze rozsirit ... a okrem toho to nic neni, proste jak keby ta takym kovovym centimetrom zmerali, no neni su to nejaki blbci?? trva to asi minutu ... jednej babe ju merali tesne pored porodom v nemocnici ... no a s tou mykozou to je podla mna pravda, urcite to treba preliecit pred porodom ... boze, za co ti lekari niektori maju diplom??? inak, tie opuchy mozu byt proste z tehu, alebo aj z tej tetanie ...neviem ...

juliett99
4. nov 2009

alex tak ja uz nechapem ti poviem jedna vravi tak a druha tak..
ale po pravde uz nech mam potom,, fnuk.. som si tak planovala ze sa maly narodi 9.11. v taky pekny datumik a podla vsetkeho to nebude,, heheh maminka si moze planovat co.. ked to zalezi hlavne na nom. xxiix

ved ej tie opuchy suvisia s tehulkovanim,, mne zacali az teraz nohy opuchat a bolia ma klby,, dnes ledva chodim.. bedrovy klb a bolest mi prechadya az do kolena,,radsej uz ani nechodim len sedkam,, 😠

alexandrah
4. nov 2009

mne praveze opuchnu iba trochu prsty na rukach, ale strasne boli cela ruka, casto aj nohy, len mam furt pocit, ze mam este kopec roboty, a uz nevladzem ... dneska som iba povysavala, a dala prat ... este sa musim okupat, a zajtra idem na poradnu do nemocnice prvy krat, drzte palce, aby to bolo ok, + porodnik ... moj sa ma narodit 9.12 - tiez ale nechcem prenasat ... co ti povedali, ked budes prenasat? mas dojst do nemocnice na vyvolavacku?? ci este na kontroly?? ale mozno sa ti to spusti zo dna na den!! 😀

juliett99
4. nov 2009

alex,, teraz mam prist presne na datum terminu,, takze v pondelok.. a potom veru neviem ako to bude pokracovat.
ja my sa doma este pokusime maleho vykurit sexikom a pripadne aj horucim kupelom a asi zas pojdem vsetko upratovat xixixi
takze zajtra budeme zas na teba mysliet..a cakat na infosky 🙂

alexandrah
4. nov 2009

jasne, zajtra dam vediet, len musim rano vstavat, to bude peklo!!! ☹ 😖 😲 😢 ty das vediet v pondelok!!!l

kwetinnka
4. nov 2009

AAhojte....Julie to je aka blbost s tou panvou,tak ako hovori alex meria sa to až ku koncu..to su tam nejaký blbci. My sme mali vcera taku mlieckovu krixu..som rozmrazovala zasoby,ale v noci to už bolo lepsie a rano som aj nieco odstriekala tak to letelo do mraznicky,je to take nevypocitatelne..jeden den mas a druhy mat nemusis. Ja som tiež malej planovala iný datum, a vybrala si 9. 9, to je sranda ze nakoniec este aj prenasat budes...kto by to povedal.Vsetkým vysokotlakovým drzim placeky,a svistik zatial si doma?
A ta strava....noo ...najprv sme mali suchu veceru rozky, pastika a horalka..takze rozky boli fajn,a na druhý den som mala na obed nieco fazulove a na veceru kapustove...som sa zasmiala..takze som fycala na jogurtoch a milach.Potom mi krsna doniesla palacinky a polievku...som bola cela blazena.
Inak s tou mikozou...ja som sa ani nepotrhala ani mala nemala zapALlene ocka...a tiež som sa s tým stale mordovala.
A luka mala je rokoska...taka tmava vlasacka...nasa taka svetluska.:o) nrma mat po kom tmave vlasy,a tiež ma ocka po ockovi,ale bostek a usta ma moje:o)) zatial,už jej aj zacinaju vypadavat vlasky tak som zvedava co dorastie...si rovne po ockovi alebo kodrlinky..

juliett99
4. nov 2009

ahojky kwetinka ,,
tak asi v tej nemocke su vsetci nejaky divny,,, neviem naco maju diplomy,, 😠 😠 😠
som zvedava co mi povedia v pondelok,, v den terminu..
Juj a dnes uz to je teda oki z mlieckom?? a nevies co to mohlo ovplyvnit ze si mala malo mliecka,?
ozaj a babulky tie co ste boli na 3D sedi vam podoba ??

alexandrah
4. nov 2009

kweti - to vam akoze v porodnici dali fazulu a kapustu?? ja som zatial nizkotlakova ... klesa mi tlak, ale to bolo asi z toho nespatia ...
julie - ved vravim - to ze niekto vystudoval neznamena, ze je nejaky dobry, alebo ani priemer, poznam kopec mojich spoluziakov, ktorych by som vam ani omylom neodporucila, a velki advokati ... a blbi jak tacky ...
ja som inak bola na 3D, ale mam dojem, ze tam vsetky babatka vyzeraju rovnako, moc sme tam toho nevideli, jak manzelo povedal, take abstraktne umenie, proste vsetky babatka v plodovej vode, napuchnute viecka, cela tvaricka ...uvidim podla mna az nazivo ... inak, ked som tak na neho kukala, podobal sa mi skor na manzela, ale asi preto, ze velke oci, nos a usta ... ja som skor drobec ... tak uvidime!!!

kwetinnka
4. nov 2009

no v nemocniciach je to bohuzial tak ze nemaju zvlast stravu pre tehotne alebo kojace maminy,maju proste diety,,a podla toho navaria...NApr je to jedlo neslane ale ked je to kapusta...moze ti to byt jedno..take nedomyslene...ale asi sa neda varit na tolko sposobov..
A to mlieko neviem...dnes už ho bolo dost..ale urcite to zavisi od toho kolko krat si vypyta,a urcite nieje vzdy rovnako hladna..viac spi,alebo ked som nevyspata a unavena...neviem, pritom sa tlacim mliektvornými vecami stale rovnako.
A s tými blbcami ma Alex pravdu...tiež mam spoluziacky ktorým by som si nedala ani tabletku podat..nie kazdy vie aj robit to co vystudoval

juliett99
4. nov 2009

babule ved aj ja mam take spoluziacky , co by som ich veru neodporucila uplne to chapem je to presne ako pises kwetinka nie kazdy moze a vie robit to co vystuduje.
tak ja teraz neviem co s tou mojou panvou,, ci sa bat porodu ale nie..??? ☹
ja sa hlavne bojim o prcka,aby som mu nejako neublizila,, jasne ze sa bojim aj nastrihu a vsetkeho okolo toho no snazim sa to brat tak ze vydrzali ine vydrzim aj ja.. 😵
Ono to mliecko je dolezite aby sme ho mali,, a my sa musime velmi ovladat aby sme sa nejedovali ale uz horsie to bude s tym spankom,.. ale tak hadam aj my budeme mat mliecko 🙂

alexandrah
4. nov 2009

julie - ja by som si ju asi na just pytala zmerat - leho si malinka, a mozno aj uzka, usudzujuc podla tvojej povodnej vahy ... pre istotu, nie ze budes tlacit jak drak, zlomi sa ti kostrc, a hlavicka proste aj tak nevyjde, nema kade, a daju cisarak po 15 hodinach utrpenia ... tomu sa radsej vyhni, boze, zabije ich to, proste ta za minutu zmeraju, ja by som si to vyslovene ziadala ... keby si bola nejaka obryna, tak je skor pravdepodobne, ze to bude ok, ale ty. .. nastrih nepomoze, ked to neprejde cez panvove kosti ...
veru kweti - skor je to tak, ze tych dobrych je skor menej ako viac ...to iste plati aj o lekaroch, ako o kazdom inom ...

luka04
5. nov 2009

ahojte babky...Julli...ako sa citis??? inak mas pekny novy uces 😉 my sa prave trapime so stikavkou, mala pekne zaspinka a zobudi ju stikavka, niekolko krat za den,, 😒

juliett99
5. nov 2009

alex ved v pondelok, sa nato spytam a budem aj natom nastojit aby ma pomerali. 😉
ani mi nevrav moja,, lebo dostanem strach z celeho porodu,, ☹

luci dakujem za pochvalu,, 😉 takze mate stikutku,, chuda Leuska,, fnuk,,hadam sa jej polepsi a nebude ju stikutka trapit. 😉
a ty sa nam ako citis??,je ti uz lepsie?? 🙂

allinka79
5. nov 2009

ahojte, co noveho? ja cakam na dalsi monitor... uvidime co krpec predvedie dnes... ale zatial "slape" standardne, ziaden mrtvy chrobacik 🙂

luka04
5. nov 2009

uz mi je lepsie, o dost, aj nozky odpuchli...brusko boli menej, kazdym dnom sa citim lepsie..akurat ma trapi migrena od vcera...uz aj dnes upratujem troska, sak to tu vyzeralo po tolkych dnoch 😅 mamina vari..boze jak mi je dobre, to je normlany prepych!!!!!! nesmiem si na to zvyknut, lebo sobotu odide a budeme same s malinkou bojovat...

juliett99
5. nov 2009

no tak si moja pekna nezvykaj,, xixi na dobre sa lahko zvyka vsak??
ale neboj mojka ty ot vsetko zvladnes len si z leuskou urobite nejaky svoj harmonogram a bude vsetko ok..
ty uz budes zabehnita mamulka a ja este len sa budem zaucat 😉
super ze uz sa ti trosku ulavuje,, mne sa tusim zhorsuje,,
dnes v noci som zas nespala lebo ma boleli krize,, musela som nakoniec odist zo spalne a sadla podlozila sa vankusmi a zadriemala som aspon na dve hodky,, a inak sa dnes citim hrozne nervozne ,, taka nesvoja,, asi tym ze som unavena,.. a to som cchela dat sexik s drahym a vanu,, no nemam chut uz na nic, 😕

alinka nic nove tu neni,, ale co ty a tvoja princeznicka,,,,? hyperaktivka,? poslucha??
ako to vidis pustia ta domkou??

juliett99
5. nov 2009

alex kde si nam,, ako dopadla poradna?? 😕

alexandrah
5. nov 2009

luka - chudatko, migrena? to si ani nic nemozes dat, ci? migrena este po spinale?
julie, moja, nechcela som ta naplasit, len nech si lekari dokelu robia svoju robotu. mna dnes "potesil" ten porodnik, jak mi zmerali tu panvu spredu do zadu mam 18 cm, minimum je 20, on ze 18 este v zivote nikomu nenameral (tak malo). tak som bola "happy" 😎 ☹ ja ze ok, tak co? on ze uvidi, ake bude babo na sone - asi az v den porodu? ked bude mat cca 2,5 kila, tak prejde, ked viac, tak nie. no ale ten moj aspon tie 3 kila mat bude, sice bol trochu mensi, ale uz pred tyzdnom mal 2048 kg, a posledny mesiac babatka narastu o 1 kg, a ja som mala este 6 t, nehovoriac o prenasani. takze som si hned zacala vybavovat interne - mam nastastie skvelu rychlu a blizko internistku, lebo ist za tou do nemocnice, to mam 2 dnovy program, a ani vysledky krvi by neboli hned. no bola som vonku za 10 min., lekar bol mily, chcel este aj doporucenie od neurologicky, ohladom porodu, ci aj ta moja tetania neindikuje k cisarskemu (ked som sa jej pytala, vravela, ze nie, ze by mali byt nachystani, pichnut magnezko do zily a tak), ale chce to mat na papieri - chapem, aj tak k nej idem cca za 2 tyzdne. inak som ok, ani sa este neotvaram, len mi tam bolo v cakarni nejak blbo, som malo spala, poradna rano (pre mna rano - 10 hod 🙂 ), a na opacnom konci blavy ... takze asi tolko. ideme na poslednu kulturu dneska - na koncert - filharmonia, no som dost unavena. este som po obede spala od 14-17 hod.
alli - stale ta nepustia domov??

luka04
5. nov 2009

alex...vraj mozem ibalgin ale ja tomu neverim...tak ked som si ho aj musela dat, mliecko som malej nedala...pre istotu..to nocne som vsetko vyliala..

Julli...ktovie ci uz sa Sami nechysta, ked sa tak divne citis... 😕 tak vy uz sexikujete??? 😅 😅 ja este stale neviem co to je 😀

juliett99
5. nov 2009

luci,, no neviem aj to moze byt,, volala mi kamoska ze aj ona to tak mala ze dva dni predtym ju boleli krize..a potom v noci odtiekla voda.
no sexikovali sme len raz ,, chcela som aj dnes ale ta moja dnesna nalada ze nemam chut na nist,, skor sa vsetkym vyhybam aby som furt nemusela brechat ☹
a maly sa vrti jak blazonko,, brusko mi len skace je stale tvrde jak pancier jak keby som zjedla beton. 🙂

alex viem ze si ma nechcela nastrasit,,ale poviem ti ze aj dr, samotna ma nastrasila ze uz je to zbytocne a ze sa asi budem trapit.. 😒 😠
no tak dufam ze ked pridem v pondelok na poradnu tak tam bude ina dr, co ma predsa len zmeria, 🙂
a takze ides cisarakom ci este to nieje iste,, az tesne pred porodom sa uvidi ze kolko bude drobec vazit vsak??

luci a co tvoja hlavicka,???

alexandrah
5. nov 2009

no to je ale koza lekarka, namiesto aby ta zmerala ta strasi ... u mna to neni iste, este ma pomeraju, aj babo, a podla toho uvidia... len aby to nebolo az v nemocnici 5 min. pred porodom ...

juliett99
5. nov 2009

mam svoj nazor na tych blbych lekarov,, a zdravotnictvo duplom..
urcite aj ja tak dopadnem v nemocke ze 5 minut pred porodom budu merat a rozhodovat sa co robit.

ywonnee
5. nov 2009

luka04 ibalgin sice davali aj v porodnici ale vraj je lepsie dat si medipirin, povedal mi to aj moj gynekolog teraz v tehu a brala som ho aj pri malej ked som kojila... mam problemi s migrenov tak vraj to je liek ktory nejako moc neskodi....teda skoro vobec... ak ho neberies pravidelne ale len raz za cas

alexandrah
5. nov 2009

ywonne - len medipyrin je dost slaby ... ibalgin je silnejsi ... a na migrenu by vam nezabral ani jeden, neni to iba bolest hlavy?? niekto zase vravi, ze aj v tehu radsej ibalgin, ako paralen, kolko ludi, tolko nazorov ...ja len dufam, ze sa mi migrena nespusti, lebo by som musela prestat kojit, ja mavam strasne zachvaty, len cupim na zemi skrcena, polosialena od bolesti, a nic sa neda robit, len cakat, kym nejaky liek od migreny na predpis zaberie . (tak za hodinu) (volne dostupne v lekarni nie su antimigrenika, len od bolesti hlavy)... to by sa pri kojeni nedalo ...tak dufam, ze sa mi to nespusti ... uz som davnejsie nemala zachvat, len sporadicky, cca od 5. mesiaca ...
julie - aj ja sa bojim, ze ja ked budu vediet, ze mozno cisarsky, tak budu cakat do poslednej chvile, takze si uzijem aj bolesti, aj nakoniec cisarak ... no "tesim sa":....

juliett99
6. nov 2009

dobre ranko,, alex nesmieme tak nato mysliet a musime mysliet pozitivne,, najskor som sa toho vsetkeho zlakla, ale teraz som si povedala co sa ma stat sa stane..
inak mna uz druhy den trapia tie nepodarene krize tak neviem neviem ,, ale uz by sa to rozbehnut aj mohlo.... 🙂

ywonnee
6. nov 2009

alex ja si davam ten medipýrin a ked ma chiti sialena bolest zaviazem si na pevno okolo hlavy satku namocenu v ladovej vode ... vyzeram sice ako indian ale len tak tu bolest prezijem aby to na mne mala nepoznala a mohla som sa venovat domacim pracam a vareniu.... vzdy tak do hodky to potom ustupi....

sweet84
6. nov 2009

ahojte babenky, konecne som nasla trosku casu..ved viete ako to je (niektore este nevedia), nemam cas pomaly sa ani najest alebo vycikat🙂.. minulu stredu sa narodila cisars.rezom krasna lilien, mala 2 540g a 46 cm a je uzasna!uz od pondelka sme doma...v nemocke som ju mala na izbe uz od 3 dna takze aj kojime.. byt mamina je kraasne!
lukaa no ako??
juliet, uz sa ti to blizi! zo stefanikovej si hlavu nerob, je to krava, este ze som ju za cely cas v nemocke ani raz nevidela.. a tie krize, to este uvidis po porode ako ta budu bolet, mna uz pomaly prestavaju..
alex ty co, neboj sa do decembra ti hadam povedia ako budes rodit, este mas mesiac🙂

juliett99
6. nov 2009

sweet este raz gratulujem,, hmm ale mohla by si dat nejake fotecky lilien nech sa aj my potesime s Tvojej krasnej princeznicky,, sme tu na teba a lucku mysleli..
a inak kto ta mal pri porode,,??
ja viem ze je to krava ale tak co narobim hadam budem mat aj ja to stastie ze zrovna ona sluzbu mat nebude 😀
takze malinka je super krasnucka a ako ti spinka ,papka??