Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

juliett99
9. nov 2009

ahoj moja,, a vy ako s leuskou vsetko u vas ok,, ?? 🙂
jaska moja ze sms dostanes,, no zatial nic necitim zvlastne,, iba to spinenie co ma dr.. podrazdila naschval,, a trosku krize bolia,, a podbrusko ako na mrchu,, no inak pohoda,,, 🙂

sweet84
9. nov 2009

ahooj babenky
dakujem za gratulacie, urobila som maly albumik...pre vas🙂
juli dufam ze ti to pekne vyjde..a aj ja som sa tesila a nevedela som sa dockat ked som isla rodit..to je normalne.
luka aj my mame nocne sluzby, cez den aj 5 hodin v kuse spinka a v noci.. si vies predstavit..A tiez nas boli brusko,len vtedy place..inak je to anjelik. a este mame zapalene ocko..tak jej davam kvapky,dufam ze jej to prejde.tie nase babenka stale nieco maju..
kweti dakujem ja viem ze mame pekne meno🙂 ty co si davala malickej na to brusko?
alex ani ja som si nevedela predstavit ma ako maminu, ja sa citim este dieta obcas a nie som ani zodpovedna, ale musim povedat ze je to to najkrajsie co ma stretlo, taka krasna dcerka..uplne sa mi zmenili hodnoty v zivote.
a este k tomu chudnutiu po porode- ja som nabrala 9 kil a ked som prisla po piatich dnoch z nemocky mala som 7 dolu..tak sa nebojte, to ide samo!!

juliett99
9. nov 2009

swee a aky si mala porod ako sa citis po sekcii?? a ak smiem vediet kto ta rodil?? 🙂
dakujem sweet aj ja dufam ze to pride skoro,,uz sa nevieme dockat,, fakt nechapem ako sa mozem tak tesit ze uz nam maly klope na dvere,, nebojim sa o seba bojim sa len o maleho. 😉

alexandrah
9. nov 2009

julie - no ale ako vie tvoja lekarka, ze kolko maly meria? a ked vazi cez 3 kila, je to dost ... ale asi mas ok panvu, mne povedal lekar, ze ho vytlacim, iba ked bude mat 2,5 kila, co bude mat urcite viac, dufam ... no ruky furt o nicom, dneska spanok na preskacku, naposledy som spala od 3 do 5 po obede ...takze ani nic nestiham cez den, co si naplnujem, a to som sa chcela aspon zbalit ...ma vytocili sialene nasi, jak hrom, a to tam nebyvam, aj tak sa ma to tak dotyka, no peklo .... kym dojde muz domov, a vyzalujem sa, este bohvie kedy ,,, kuknem aspon superstar rozhodnutie, no ked sa nastvem aj tam, tak neviem ...
julie - super, ze sa ti to rozbieha, sak uz je nacase, ja by som potom zasla za tou lekarkou, pamatas, co ti vravela, ze ani porod, ale potrat, ta krava!!!!!!! inak, aj ja mam poslickov, ako pri menzese, dost to boli, a kazdy den, baby ma strasia, ze sa to fakt blizi, ale ja mam este meisac, preboha!!! nie??
sweet - ja mam pocit, ze tvoja malinka sa podoba na lukinu 😀 vy ste boli niekde spolu?? 😎 jaj, veru, ja mam take zmeny nalad, ale kazdy vecer vravim riskovi, nech sa neboji, ked mam zlu naladu, alebo ma vsetko boli,to nic neznamena, ze ho strasne chcem, aby uz bol pri mne, nech sa neboji... moj muz prave dufa, ze sa nezmenim, ja som take blazninko, proste nie som nejaka vazna osoba, a v mojom veku a postaveni, no ale co uz, sak treba aj humor na svete, a zachovat si aj tu detskost v sebe, ja vravim, neboj, tolki dufali, ze budem vazna, a doteraz sa nepodarilo ...to neznamena, ze nebudem zodpovedna, to zase som, ked sa jedna o mojich najblizsich, napr. choroby a tak som schopna dat aj svokrovcov do laty!!

juliett99
9. nov 2009

alex zrovna dnes tam bola ta doktorka,, takze som mala moznost sa snou pobavit,, a hned som jej aj povedala ze sme sa videli v nemocke a ze jak sme to fajn dotiahli,,a ze teraz sa malemu ani nechce na svet..
dnes bola velmi mila,, normalne jak keby sa pchala do r..i!
no mne je ona ukradnuta len sa modlim aby ona nemala sluzbu,, lebo neznasa ak ukazes strach to hned s tebou zacne robit poriadok a nedava si servitku pre usta. 🙂
maly ma 3250 g a vraj podla merania by nemal byt problem lebo je malinky. 😕
na moju postavu tak akurat.
ty sa neplas moja,, ked sa bude chcciet Riskovi vonka tak pojde,, aj ked uz mas 37tt tak ste vlastne za vodou,, 🙂

alexandrah
9. nov 2009

tak jej ziaden strach neukaz, sak ona je chudera, je skor na polutovanie, ty si to dokazala!!!!!!!!!! ale tie svoje prognozy si nabuduce moze strcit niekam, pre ine mamicky a podobne!!!!!!!!

juliett99
9. nov 2009

veru moja,, je to hnusoba,, pocula som ze ona nema vlastne deti tak asi aj preto je taka chladna,, 🙂 😠
idem si ja dat horuci kupel a poskacem este na fit lopte a idem spinkat nejako ma lame,, hheh

alexandrah
9. nov 2009

asi vedeli zhora, preco jej ziadne deti nedali ... no nechcem byt hnusna, ale ani to ju neospravedlnuje ... bez buvat, dobru noc 😀

ywonnee
9. nov 2009

juliet99 taku istu som mala aj ja pri porode a aj pri priprave na porod v Trnave.... bola na mna hnusna a hlavne husta kym som na nu nezacala ziapat a nepostavila sa k nej tvarou... zistila ze som o hlavu vyssia a ze aj bez jej doktoratu mam svoju hrdost tak stichla a mojho ex rodicia vtedy volali ineho dokiho z BA.... uz ani neviem ako sa volal ale viem ze teraz robi na antolskej.... tusim nejak na K alebo ako.... no ale hroza, tiez nemala vlastne deti a ja po skoro 4 dnoch kontrakcii uuuuplne na nervy a ona mi zahlasila ze co hystercim.... no konecna.... a to som bola prvorodicka vyplasena s toho co sa deje....

alexandrah
10. nov 2009

ywonne - nechces ma dojst podporit pre kazdy pripad k mojmu porodu? niekoho takeho by som potrebovala 😀 😎

ywonnee
10. nov 2009

alex moja rada by som... ozaj ale ci ja budem v ten dem po ruke??? to nikto nevie ale co nieje moze byt???? 😀 😀 😀

juliett99
10. nov 2009

dobre ranko,,
tak babulky neviem ci tu dnes este budem alebonajblizsie dni .. 😀 no dnes okolo jednej mi odtiekla zatka a este stale odteka ale uz aj bolesti mam tak cca kazdych 10-15 minut a uz ma stihlo aj rehnat takze sa to blizi..
jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ideme nato.. 😵 😵 😵 😵 😵
ywonne poviem ti ze sa neponahlam do nemocky lebo ta dotycna ma prave teraz sluzbu,, 😀

lia
10. nov 2009

juli 😅 drzim palceeeee nech to mas co najskor za sebou a pri sebe kraaasnehooo zdravehoooo Samulka 😵

ywonnee
10. nov 2009

Juli drzim palceky a prezi to tam s nou nejako, mysli na to ze budes mat za chvilu maleho drobceka pri sebe.... tesim sa stebou 🙂

luka04
10. nov 2009

Juli...drzim paleeeeeeeeeeeeec mojka, juj aka som nedockava kedy mi posles sms 😵 😵 vela stasticka!!

sweet..malinka je uzastna!!!! a veru alex ma pravdu, aj mne sa podoba troska na nasu Leu 😅 😅 tak vravis ze aj ona place len ked ju boli brusko??? lebo nasa len vtedy a troska pri kupani vecer..ale inak nic, tichucko je cely den, aj ked je hladna, len tak mravci ako maciatko 😅 doktorka mi vcera na poradni povedala, ze aj jej sa zda mimoriadne kludna, prepichovala jej uska a ani moc neplakala... a tie noci..dnes sme boli kazdu hodku hore, uz som zufala ako som nevyspata..a to ma len 12 dni 😅 ako jej zmenim rezim, to sa asi neda...snad same casom...a to brusko nas boli vecsinou v noci...jaj jej ho vtedy masirujem s mastickou PUPIK a kupili sme emulziu ESPUMISAN pre novorodencov, davam jej do mliecka par kvapiek...snad to pomoze...

luka04
10. nov 2009

babky..tak Juli je uz v nemocke, uz ma za sebou klystir a bolesti stale rovnake...poobede alebo v noci by to malo byt... 😵 😵

allinka79
10. nov 2009

luka ze na nu myslime...

barilla
10. nov 2009

Kam konkretne do Madarska sa oplati ist za nakupmi? Mate vyhliadnute nejake konkretne obchoy, kocky, poradte?

alexandrah
11. nov 2009

luka - aj odo mna pozdravuj!!!!!!!!! ale mozno uz je aj po??? ak boli brusko vecer a v noci - tak to su tie koliky, aj mne poradili espumisan, alebo sab simplex, alebo nahrievat brusko - u nas v dm ke maju take ceresnove kostky, staci dat do mikrovlnky, a oni si drzia teplotu, alebo rektalna rurka, alebo na chvilu na brusko, nech vlastnou vahou pohne crievka ... drzim palec!!!
barilla - ja som bola raz - v mosoni, tam bud v tescu, alebo oproti je taky komplex obchodov a obchod KIK, a potom v gyori - obchodny dom arkad, a este jeden za mostom, tiez hlavne obchod KIK, ten je vraj aj v hainburgu, tak som nakupila fakt super ...
luka - daj potom najcerstvejsie info o julie!!!

luka04
11. nov 2009

ahojte babky..v noci mi pisala Julli, uz je maly Samko na svete, narodil sa o 21,52hod, ma 3070gramov a 47cm....ze vraj cisarskym...nic viac zatial neviem...asi nastali nejake komplikacie, ked zvolili cisarsky..ale ze su v poriadku 😅 😅 😅 taky maly drobcek je to, este mensi ako bola moja Lejka... 😵 😵

janka2110
11. nov 2009

ahojte 🙂 vsetkym vam gratulujem k babatkam 😉 a samozejme aj Julii 🙂

sweet84
11. nov 2009

gratulujeme juliet, luka pozdravuj ju moc.. luka tie nase sa podobaju,ale teda hlavne s tymi vlaskami🙂 to co sme jedli, ze im tak narastli! ako bolo na cisarskom, odkedy ste doma vlastne?
ja uz tak pomenej chodim sem na konika, nemam na nic cas, malinka by sa len pestovala a papala ..
alex este ty chybas aby sme boli komplet, vsetky odrodene!

luka04
11. nov 2009

no, volala mi Juli... cely den cakali, ze to pojde normalne, pomalicky sa otvarala, bolesti stupnovali, ale k veceru zacala dost krvacat a doktor zhodnotil, ze by ho nevytlacila, bola uz aj moc unavena, tak zvolili cisarsky...malinky stale spinka zatial 🙂

ahojky sweet..no ja na CR nemam velmi dobry zazitok, nemohli mi pichnut tu injekciu, skusali to na viac krat a bolelo to potom uz ☹ a pocas zakroku mi moc klesal tlak, bolo mi zle...a tie bolesti po, fuu ani nejdem spominat..ale je to za mnou, uz mi je fajn 😵 😵 mne ho robili stvrtok rano 29.10 a pustili nas pondelok rano...
aj moja malinka zacina vystrkovat rozky 😅 , som ju vychvalovala, ze len spi a veru sa to meni, aj teraz je dve hodky hore, nevie sa ukludnit a zaspat, boli ju brusko, aj mi grckala..ma v ustach tu zabu a dokina nam predpisala borax glycerin, je to strasne sladke, naplo ju z toho..asi sa vratim predsa k tej fialovej vodicke, aj ked sme vsetko pofarbili, ale mam pocit, ze to zaberalo viac...

kwetinnka
11. nov 2009

AAhojte babulky, Luliee...veelmi gratulujem k samkovi,dufam ze ste obaja v poriadku,vidis ani si sa nenazdala...som rada ze ste to nakoniec dotiahli do uspesneho konca,...sa mi tak zda ze cim vacsie bruska boli tým mensie babetka:o)).
Hej nasa sa už rehoce,dzavoce...zlata je velmi.Ako tak pozeram tie fotky sa mi zda ze tie tmavovlase detiticky maju ovela viac vlaskov ako nase svetlusky:o)
Mysme na brusko skusali vseetko...Sab,Espumisan,nahrievat, na brusko,Pupika,Probiotika...a nakoniec som aj tak musela zvolit rurku....aj teraju obcas pouzijem ked sa mala nevie vyprdkat.
A ako kazde dieta ma svoje dni....vcera bola skoro cely den hore...ale sedela v sedacke a pozerala ako zehlim ,potom na 20 min spala a takto dokola cely den.a v noci spala 8 hodin, som neverila vlastým ociam ked som zmurila v noci na budik.V pondelok sme boli v poradni tak už mame 5300g a 57,5cm...za dva mesiace narastla 9cm...a nabuduce budu ockovat+ proti rotavirosovej hnacke.
LUka u nas sa to meni tiez stale....ale cim su vacsie tým vacsia sranda je s nimi:o))

alexandrah
11. nov 2009

no sak to, dokelu, ja este chybam ... baby, ja sa uz aj nejak bojim porodu ...
luka - a rodila spinalom, alebo cez celkovu narkozu? no vidis, som aj vravela, ze ju mali pomerat, ze je drobunka, a mozno aj uzka, aj na mu bolo 3 kilove babo asi moc ... boze, co potom ja ... no mozno budem vediet o cisarskom aspon dopredu, a nenechaju ma trapit sa aj s porodnymi bolestami ... zajtra idem na poradnu, tak uvidim ... inak, streptokoka nema, aspon daco pozitivne ...ruky stale bolia a puchnu, ... 😕
kweti - nesranduj - ja mam brucho ako v 5-6 mesiaci ine baby, ale slonik to nebude, bol mensi ... tak uvidim ...inak, aj ja ked som sa narodila, mala som 47 cm a 2,80 kg, skoro ako julien samko.
dneska som trochu spala, sice od 5 rano, ale musim sa zmobilizovat, a zacat sa balit, + prat a zehlit riskove veci, lebo to prisamvacku nestihnem ... muz sa dusuje, ze cez predlzeny vikend bude pomahat, ale to uz budem v 38, to uz je dost!! jak vam zavidim, ze to uz mate za sebou!!!!!!!!

luka04
11. nov 2009

kweti..a mala nemala v ustach tu zabu?? take biele? lebo Lejka to ma a dokina mi dala na to Borax glycerin, ale sa mi zda, ze to nezabera...este ju aj z toho napina..mam aj tu fialovu vodicku, co sa kedysi davalo, ale to zas strasne farbi..ale to je hadam silnejsie...

alexandrah
12. nov 2009

co je zaba v ustach??? 😠 😲 😝 😕 🙄

kwetinnka
12. nov 2009

Borax sme my v robote pouyivali na suche sliznice,to fialove co spominas skor vysusi...to jej asi skor pomoze,Lili to nemala.Treba poriadne sterilizovat veci a prevarat dojcensku vodu ak este prikrmujes..ako je to s mlieckom? už je ho dost?
JA som mala male brusko a stale ze bude mala..a nakoniec slonik:o)
Julie mozno preto museli robit ten cisarsky..ked ju pred tým nepomerali...keby zmerali mozno by hned vedeli ze ho nema sancu vytlacit.Sranda ze ti stale tie ruky puchnu..aj mne puchli..ale ked zacali nohy ruky prestali.Prihodila som nejake dalsie fotky LILky.

katka22r
12. nov 2009

ahojte kocky super ze su aj take prispevky...poradte mi co ste robili ak vas boleli krize?mna boli len jedna strana a este sem tam ma boli zo spodu na to asi nic nieje ze?

luka04
12. nov 2009

dakujem kweti..este prikrmujem, mliecko je stale rovnako..dojcensku vodu prevaram..davam jej to fialove..aj ked sme vsetko pofarbili...ale trapia nas velke krce po kazdom papani, uz mam aj strach co bude nasledovat ked sa napapa...robim vsetko mozne ale nepomaha..celu noc sme boli hore..kym jej presli bolesti a zaspala, o chvilu bola hore hladna a dokola ☹ mozno jej nerobi dobre to HAMI, asi skusim NUTRILON..len sa bojim robit na nej take pokusy, aby jej este viac nebolo zle...