Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

luka04
21. nov 2009

no tuto noc bola Lea snad este horsia..kazdu hodinu a pol vypila 40, ostatne nechala....tak zaspala, ze nie a nie jej tam strcit dudlik... 🙄 a samozrejme o hodinu a pol hore....no nic, musim len vydrzat... tebe uz pekne spinka Lili... 🙂 veru, aj ja pozeram ze sa blizime k mesiacu, ani sa mi verit nechce...o tyzden mame krst 😀

juliett99
21. nov 2009

ahojky babulky -maminky ..
este raz dakujeme za dalsie gratulacie.. 😉
my sme mali dnes ukazkovu noc ti poviem maly sa napapal o 20 zaspal okolo pol 22 a zobudil sa az o 3 nad ranom, boli sme hore asi hodinku co papal a len tak sledoval okolie a potom zas zaspal a zobudil sa az o 8 rano.
Normalne som musela ho kontrolovat co sa mi to nezdalo... som zvedava ake budu dalsie noci 😵

co tu inak nove?? ja nejako nestiham netik,, bolo krasne pocasie tak sme sa s malinkym trosku flakali po vonku,, asi aj preto tak dobre spinkal.. 😉

luka04
21. nov 2009

Juli.tak to bola naozaj ukazkova noc...ticho zavidim 😅 my mame nove akurat, ze o tyzden bude krst 😵

kwetinnka
21. nov 2009

NAsa LIl cele krstiny prespala,pred odchodom som ju musela zobudit,v kostole spala,aj ked sme dosli a spala do pol 4...ani som nevedela ze ju mame.Som rada ze aspon v noci spi,ked už su dni take biedne

juliett99
21. nov 2009

aj dnes bol dobrucky spinkal tak 3-3,5 hodiny a potom spinkal a ked sa mu venovalo tak bol hore,, alebo ked bol v postielke tak sam sa hral s rucickami,,, stale s nimi sermuje,, je uzasny..
veru luci teraz to bola fakt super noc.
takze krstiny no super som zvedava ako dopadnu..
videla som nove fotecky malikej bozinku ta je krasna a jak chutnucko spinkala.. 🙂

ozaj babulky jake plienky pouzivate?? my zatial len pampersky tie najmensie,, ale tak otazka ake vyhovuju vam?? 😀 😀 😀 teda vasim drobcom??

kwetinnka
21. nov 2009

už sme to tu tak z casti riesili...nasa LILi ma pampersku tri hodky maximalne a normalne ma mokru ritku...ze kvapocky utieram,Spokojna som bola s hagieskami,baby love a aj tie z lidla sa daju.Nemala zlu reakciu na ziadne.

luka04
21. nov 2009

my mame Pampers Sleep and play....tie oranzove...celkom som spokojna, akurat ze ma okolo stehienok troska vysuchanu kozu, neviem ci to kvoli nim alebo by to urobili kazde...

inak babky, uz sme neni tehu a stale v teme: rady a triky pre tehulky 😅 😅 ostavame tu??

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvuskaa
22. nov 2009

luka a co tak otvorit novu temu, rady a triky pre mamicky?? 🙂
juli my pouzivame pampersky a fialove tesco plienky, pocula som aj o plienkach z lidla ako pise kwetinka ze su dobre.
kwetinka nas maly sa zahra aj sam...samozrejme tak ze si mrmle a viska az mu niekedy zabehne slinka 🙂
Inak baby aj vasi drobci sa tak radi smeju, Davida ked neboli brusko tak sa staci na neho usmiat alebo sa mu prihovorit a stale mam pusku od ucha k uchu 🙂
My sme spinkali tuto noc od 22:30 do pol 5 a potom uz len tak s prestavkami do 8hodiny, ale to sa budil ale 3krat a potom zasa zaspal. Je pravda ze z vecera mi pekne prespi a potom nad ranom sa castejsie budi.

juliett99
22. nov 2009

dakujem za rady babulky.. 😉
my sme zatial celkom spokojny z pamperskami tie zlte newborn,, maly v nich celkom dlho vydrzi ale ked sa nam pokaka tak nevydrzi ani minutu ,, heheh fajnova ritula,, 😝 😀 po mame. 😀
inak celkom dobry dotaz Luci,, co tu robime??, 🙂
cakame na alinku kedy nam porodi a potom sup do neovej temicky,, 😀
nas drobcek sa uz tiez smejka, je to zatial len usmev ale je to uzasne ked sa taky maly drobcek na vas usmeje.
a inak vcera sme si uvedomili ze Sami uz dviha hlavicku a tak sme ho dali na chvilku na brusko a on v pohode si dvihol hlavku,, 😝 😕 nie je to nejako skoro?? 😝 😀 😵

allinka79
22. nov 2009

ahojte
juli, to fakt cakate na mna? aby ste necakali este 6 tyzdnov... 🙂 cielom je vydrzat 2, edobre by boli 4. Ale vianocne trhy lakaju, tak neviem-neviem
no ako sa mas? Co drobec, vsetko ok?

juliett99
22. nov 2009

jasne alinka cakame na teba a alex som este pozabudla ,, prepac ,, moja 🙂
mame sa celkom fajn malinky zacal celkom dobre spinkat len dnes v noci nas bolelo brusko a tak sme dve hodinky masirovali a plakali,, ☹ ale potom zas pekne spinkal do pol 7 ale este nekakal tak som zvedava ci tam daco najdem ked sa zobudi.. 🙂
ja uz v pohode len rez svrbi jak slak, len by som sa skriabala, 😀 😀 😀 😀
a ty ako?? postivo lezkas domka,? kedy ides na poradnu??

allinka79
22. nov 2009

lezkam, dnes koncime 34tt tak sa tesim. Snad je najhorsie ze nami. Poradnu mam v utorok o tyzden, moj doki si dava nacas... este sa mi smial ze to nemam prehanat s lezanim... debko

mala je stale cula a aktivna, aj ked uz ma aj dlhsie kludne chvilkky a ked vystrci nozku, tak to vidno a hlavne citit... 🙂

a som rada ze vy ok ... 🙂

olalka
22. nov 2009

kwetinnka, proti rotavirusom som nedavala, stale to zvazujem, ale asi nedam, uvidim este. inak reakcia na ockovanie ziadna, davala som jej obkladiky. akurat trosku nervoznejsie v noci spala, stale si tak mrnkala zo sna, asi ju tie nozky boleli a na jednom vpichu ma dokonca malinku modrinku ☹
inak luka, dost casto ti papa malinka. um by asi nemala tak casto, ci moze? viem ,ze pri kojeni je to inak. my stale kombinujeme um aj moje mliecko, ale ja som jej od malinka nedavala um castejsie ako 2 a pol hodky. ale mozno ma leuska ten rastovy spurt, ten byva v 3 tyzdnoch a vtedy deticky castejsie pytaju papkat. ono sa to urcite casom upravi. 🙂
nasa Lujzuicka vcera trhla rekord v spani cez den. zaspala o pol jednej, o tretej som jej v spanku dala flasu a spala dalej az do pol siestej 😀 . samozrejme vacsinu casu vonku na balkone, vnutri by tak nespala, vnutri bola len poslednu hodinku. ona asi tusila, ze mame vela prace, ideme sa totiz o tyzden- dva stahovat a malovali sme novy byt a ja som potrebovala umyvat, tak zlatinko nase spalo 🙂
ale nemyslite si, ked je vnutri, tiez dava iba polhodinky 🙂

luka04
22. nov 2009

olalka...to bola vinimocna noc ked pytala kazdu hodinku a pol...inokedy vydrzi aspom tie 2-3 hodky...a to je v norme??? tie 2-3?? skusala som jej tejto noci dat predsa vecsiu davku, ci vydrzi viac...spravila som 100ml...spapala polovicu, grgla a cuduj sa svete, dopila dalsiu polku..a za pol hodniku sa tak dovracala, ze aj ja som bola spinava...takze, asi jej to bolo moc...takze musime zostat pri 70ml.../sem tam este menej/ ja uz nekombinujem mliecka, moje nacisto prestalo... ☹ jedina vyhoda, ze nema take koliky...
to ti pekne prespala mala... 😵 aj my sme mali rekord v noci, 4 hodky v kuse 😅

olalka
22. nov 2009

a ake mliecko papa? ja davam nutrilon. taka malicka by este nemala vypit 100ml, na nutrilone mas aj rozpisane davky, tvoja by mala vypit 60-90 ml max. ja som este donedavna davala 90, teraz behom dvoch tyzdnov, ked uz skoro nekojim, len odstriekavam a davam jej to z flasky vybehla az na 150 ml. a to dr. povedala, ze to je az- az, ze jej to musi stacit, viac nedavat.a je fakt , ze ona nema dno niekedy, mam pocit, ze ked spravim 200, tak to vypije a potom jej bude zle. a papa tak 5x za den a 1x v noci.
tie tri hodiny su akurat, dr. mi kazala davat kazde tri hodiny um, ked nevydrzi, mozem aj skor, ale nie menej ako dve hodiny, lebo, ked bude papat casto, bude ju boliet brusko. skus to, ona sa ti na tie intervaly trojhodinove rychlo nastavi. davas jej aj cajiky, alebo este nie?

luka04
22. nov 2009

olalka, ja davam HAMI...a tam je rozpisane, vraj podla lekara davkovanie, ze 3-4 tyzdne ma mat jednu davku 133ml....120ml vody a 4 odmerky mliecka...ale samozrejme nedavam tolko...a ze by malo byt 6 davok za den...tam je davka 100ml pri 0 az 2 tyzdne...tak neviem, ci je toto mliecko slabsie ako Nutrilon....ale ved ja sa riadim malou a ona vypije menej... davam aj cajik, feniklovy HIPP...krasne prdka od neho 😅

olalka
22. nov 2009

no tak som pozrela na ten nutrilon a tam je 2-8 tyzdnov doporucena denna davka 670 ml a davok 6. takze to tiez vychadza na tych cca 110 ml jedna davka.
a ako si spokojna s tym mlieckom Hami? ja som aj rozmyslala, ze jej zmenim ten nutrilon, strasne je hnusny chutovo, ale asi nebudu v tych um velke rozdiely.

alexandrah
22. nov 2009

baby, budte tu este chvilu, pockajte maaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KWETI - AJ JA TO UZ CHCEM MAT ZA SEBOU, NOHY, KRize, ruky, vsetko je na prd!!!!!!!!§ ale konecne sme tento vikend dorobili byt, aj doupratovali, tak este trochu veci dovybavit, a sme pripraveni.........
julie - ja som nakupila plienky huggies, pocula som o nich len dobre, tak snad budu riskovi vyhovovat ... musia, mam 4 baliky!!!!!!!!

luka04
23. nov 2009

ja som spokojna s HAMI...bolesti bruska mame ale uz po menej...raz za tyzden mame tazku noc, ako aj dnes do rana.dve hodky ju bolelo brusko...mne osobne to HAMI chuti 🙂 ked som kostovala...aj ja som chcela povodne Nutrilon, ale strasne sa mi zda drahy...toto je o nieco lacnejsie...no dnes spala mala takto: od 20.00 do 24.00 /som sa tesila jak blazonko,ale keby viem, co bude nasledovat, tak si pospim aj ja 😠 / potom do 01.40 a d 01.40 do 3.40 sme sa trapili velkym placom...az znova vyhladla a musela som jej dat aj ked po dvoch hodinach, ale inak by nezaspala a manzel uz bol zufaly 😅 aj ja....potom bola zas o 6.00 hore a teraz spi jak zarezana...za chvilku ideme na nozicky do nemocnice aj na Urad vybavit prispevky...a poobede mame este poradnu u nasej doktorky, strasne som zvedava ak oza 2 tyzdne podrastla....a spytam sa aj na tie intervaly papania, ale asi mi nepomoze, ked tak zakaze davat jej tak casto a to sa neda..

Alex..nebojkaj este ta cakame 😵

kwetinnka
23. nov 2009

a jednu krabicu nutrilonu doma mam,alenastastie sme ju zatial nepotrebovali.A davas jej ten antialergicky alebo klasicky nutrilonLili tiez spavala lepsie vonku,teraz je to jedno,vcera sme pobehali obchody,sme chceli koberec a už by som chcela aj zaclony nejaky sak tu už byvame 4 mesiace.
JA ju asi zaockovat dam,už mam na o aj recept,a ked pojdeme 7.12 do poradne daju jej to,asi radsej ju dam.A Silvus aj nasa je taky smejko,a presne ako hovris staci sa prihovorit alebo usmia,pustit kolotoc a už si vyska.
Inak LUka to je dobra poznamka...ze sa odtialto nevieme odtrhnut..aj tak sem choduime len my..ja som zacala chodit už aj k prvorodickam,baby tam maju skoror rovnako stare deticky ako je Lili.
Alex tak gratulujem k finisu....najhorsie na tých poslednych dnoch je ta netrpezlivost,aspon ja som už bola velmi netrpezliva.

allinka79
23. nov 2009

ahojte,

alex... ako tvoja nespavost? Preco vlstne je? co je jej dovodom?

ja som na nervy... uz asi 3-4 noci sa mala v noci budi a neviem, co tam vnutri robi... nedovoli mi lezat ani napravom, ani na lavom boku... jedine na chrbte ale to som vystreta a napnuta... no neviem... ako ju mam uspat? 🙂

inac, kludne vyrobte novu miestnost a poslite nazov 🙂 ktovie, do kedy tu budete cakat este aj na mna...

ozaj, myslite ze 35tt je uz relativne v pohode na porod?

kwetinnka
23. nov 2009

relativne ano, babetko už by malo byt hotove len nabera na vahe...ale este keby vydrzalo tri tt bolo by to dsuper pre vas oboch,nemusela by byt v inkubature a mohli by ste ist skoro domov.

allinka79
23. nov 2009

kweti, dakujem. Viem ze je idealne az v 38, len uz nevladzem tolko lezat a mala je veeelmi nepokojna... hrozne sa hmyri na to ze by uz nemalamat priestor a cakam, kedy si prerazi cestu von 🙂

kwetinnka
23. nov 2009

aka je velka co ti povedali podla sona...keby mala okolo 3 kil bolo by to super..Musis vydrzat....pre dobro vas oboch...aj ked ti verim ze lezat je otrava.,

allinka79
23. nov 2009

idem o tyzden na poradnu, a na minulej mi nerobil sono ...
ja viem ze musim vydrzat, ale ako sa mam ulozit, ked sa jej nepacia boky?

kwetinnka
23. nov 2009

mm tak to ti neporadim...je mi,luto...

allinka79
23. nov 2009

pohoda... len teraz spi a ledva sa kusok pohne... potvorka... snad to po porode bude opacne... 🙂

juliett99
23. nov 2009

no a ja zatial uz len kojim a dokonca si musim aj odsavat co mam tolko mliecka a mlinky nestiha pit vsetko.
a tak dnes pojde mamina do mesta tak jej poviem aby kupila nejake palstove boxiky na mliecko dam zamrazit. 😀
inak zo zaciatku ked som nemala mliecko sme tiez davali nutrilon a malinky bol spokojny 🙂
teraz nam spi tak od 20 do 1 potom je cca 1-2 hore s spi do 7 rana 😵
celkom slusne potom ako spaval 1 a 1,5 bol hore 😠

alexandrah
23. nov 2009

ja som kupila pre istotu jedno balenie nutrilonu HA, lebo ja som alergicka, myslite, ze aj risko bude? (na mlieko). veru veru, netrpezlivost je zla, ale hlavne ze je uz vsetko nachystane!!!!!!!
alli - spanok je lepsi, dala mi lekarka nejake lieky na uvolnenie, beriem ich malo, ale aspon spim, co je super, po skoro roku!!!!!!!!! tak snad mi bude do porodu lepsie!!!!!!!